Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
03. Jún , 2024, 14:40:46
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nemtudom slovencin  (Prečítané 22292 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #30 kedy: 08. Jún , 2008, 19:01:25 »

Napríklad podla PhDr. Doc. CSc. Kataríny Habovštiakovej

To je tiez urcite nejaka neukojena prislusnicka inteligencie, ktora je zvacsujucim sa nadorom na tele pracujuceho ludu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #31 kedy: 08. Jún , 2008, 19:02:21 »

to su perly ?§!.
Zaznamenané

load
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #32 kedy: 08. Jún , 2008, 19:12:38 »

Ja aj chvýľu rozmýšľať som či malo ja pryspyeť ale neny to za potrebi. celie to tu smeruva kamsy dopreč  Bleee
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #33 kedy: 08. Jún , 2008, 19:15:34 »

nic v zlom mario ale praveze v angline je logiky dost a je to v podstate jednoduchy jazyk, preto je aj svetovy.

Ad rastis, ked sa raz nieco casuje bubny zneju a hudba znie, tak nevrav, ze ked ostatni vravia, ze 'gitara zneje' je debilina, ze su oni blbi, hej? :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #34 kedy: 08. Jún , 2008, 19:24:15 »

nic v zlom mario ale praveze v angline je logiky dost a je to v podstate jednoduchy jazyk, preto je aj svetovy.


ja v tom logiku nemam, aj by som Ti povedal priklad, ale uz som ho zabudol, kde to pre mna logiku nemalo ha ha ha
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #35 kedy: 08. Jún , 2008, 19:27:22 »

jazyk a gramatika maju urcite pravidla, aj logiku.. aj taka matematika je svojou podstatou nejaky jazyk..to len tak na okraj Beeee

mario: to, ze v tom logiku nevidis este neznamena, ze tam naozaj nie je :)
« Posledná zmena: 08. Jún , 2008, 19:27:58 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #36 kedy: 08. Jún , 2008, 19:35:51 »

ach matky boha krista. sa vravim, ja ju tam nevidim a to je podstatne. to, ze ju tam vidite vy, je mi jedno :)

a matematika je celosvetovy jazyk, ktorym sa da rozpravat vsade a vsade sa s nim dohovoris.  Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #37 kedy: 08. Jún , 2008, 19:41:23 »

ach matky boha krista. sa vravim, ja ju tam nevidim a to je podstatne. to, ze ju tam vidite vy, je mi jedno :)
to nie je o tom, ze ci tam tu logiku niekto vidi alebo nie, ale o tom, ze tvorba jazyka a gramatiky ma iste pravidla a logiku, ci ju tam vidis alebo nie  Zdravíčko
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #38 kedy: 08. Jún , 2008, 19:42:58 »

tak mi povedz aku logiku maju nepravidelne slovesa ? ja nevravim, ze nam ziadnu logiku, no pre mna nema niekedy logiku Žmurk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #39 kedy: 08. Jún , 2008, 19:48:14 »

tak mi povedz aku logiku maju nepravidelne slovesa ? ja nevravim, ze nam ziadnu logiku, no pre mna nema niekedy logiku Žmurk
zle polozena otazka, este sa k tomu pytas na vynimku  :) ale ja hovorim o jazykoch a gramatikach vseobecne, presnejsie o formalnom popise gramatik a jazykov kedy sa nerozlisuje, ze slovencina, anglictina a pod. a ver tomu, ze ten formalny zapis musi mat pravidla a logiku  Som frajer
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #40 kedy: 08. Jún , 2008, 19:52:01 »

tak preco so musis naucit frazy ? a jazyky su povazovane za tie, kde netraba logicky mysliet, cize ani nemaju. a uz sa mi nechce o tom pisat! ha ha ha
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #41 kedy: 08. Jún , 2008, 19:55:53 »

zle polozena otazka, este sa k tomu pytas na vynimku  :) ale ja hovorim o jazykoch a gramatikach vseobecne, presnejsie o formalnom popise gramatik a jazykov kedy sa nerozlisuje, ze slovencina, anglictina a pod. a ver tomu, ze ten formalny zapis musi mat pravidla a logiku  Som frajer

Sa ucis na skusku z teoretickej informatiky, alebo to mas z formalnych specifikacii systemov :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #42 kedy: 08. Jún , 2008, 20:05:45 »

tak preco so musis naucit frazy ?
no pokial neovladas abecedu jazyka (v tomto pripade slovnu zasobu) a gramatiku (pravidla podla, ktorych tieto slova spajas dokopy), tak v tom ani nevidis logiku a musis sa ucit frazy  :)
a jazyky su povazovane za tie, kde netraba logicky mysliet, cize ani nemaju.
tak na tomto sa budem este dlho ujebavat Bavím sa skvele

zase je to uz o nicom debata...natahujeme sa tu o "povrchu", ale to, co je pod tym, nechces pocut resp si lenivy sa zamysliet nad tym, ze tam moze byt aj nieco komplexnejsie...ked chces, mozem ti poslat skripta o formalnych specifikaciach jazykov a uvidis, ze kazdy jazyk ma pevne dane pravidla aj svoju logiku  Žmurk

Sa ucis na skusku z teoretickej informatiky, alebo to mas z formalnych specifikacii systemov :)
matne sa pamatam na TI, FSS mam teraz, este som do toho nepozrel  Beeee predpokladam, ze to bude variacia na tie iste teoreticke zvasty  :)
« Posledná zmena: 08. Jún , 2008, 20:07:10 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #43 kedy: 08. Jún , 2008, 20:18:49 »

kua, slovickaris jak male decko. este raz:

1. Jazyk ma nejaku logiku, ale potom su vety, kde sa ta logika straca. ( rastisov problem so zneje/znie )
2. mi nevrav, ze ty sa neucis frazy. a ze keby som vedel jazyk, ze sa ich nemusim ucit. napriklad go trough with, xyz, .... ked si to prelozis, tak je to kktina a nesedi to. a musis sa to naucit, ina cesta neni.
3. berem ako priklad anglictinu, ine jazyky mam v riti. cize: mas nejako slovo tam a to znamena 20 inych. kde je logika toho ? ano pochopis to z kontextu, ale to je logika tej vety a nie samotneho slova( aspon aj to tak beriem a treba pri tomto bode trosku citat medzi riadkami ).
4. nepravidelne slovesa. je to vynimka. no a co ? go, went, gone...logika ?
 
atd atd.

v matematike su pravidla. staci Ti vediet ratat do 10 a uz vies spocitat aj miliardy. takisto 1+1=2 plati vzdy, az na Boolovu algebru logiky, kde to je logicky sucet a vysledok je 1. ale ta sa tiez riadi svojimi zakonmi.

tazke resume. jazyk ma svoju logiku, ktora je taky zaklad, ale su tam veci ktore sa jej vymykaju. nevrav, ze nie. a o tom iba vravim.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #44 kedy: 08. Jún , 2008, 20:26:35 »

mario: mas velmi zjednoduseny pohlad na vec... aj v tom, kde ty uvadzas, ze nie je logika (nepravidelne slovesa, frazy, vynimky atd atd), je kupodivu logika a nejake pravidla...ta anglictina a 20 vyznamov nejakeho slova, je znova scestny priklad. preklad z jazyka do jazyka ma zase svoje pravidla a specifika a ten "kontext", z ktoreho pochopis vyznam slova a vety by bol vo formalnom zapise znova len nejake pravidlo..

to by sa v tom trebalo vrtat az do velmi nepeknych veci, ktore ma mataju uz stvrty rok a to sa mi nechce  ha ha ha
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 21 otázok.