Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 22:03:10
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vymena 1x15" repa v basovom kombe  (Prečítané 7652 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« kedy: 13. Január , 2009, 11:08:42 »

Aloha,

chcel by som v kombe Fender RUMBLE 100W http://www.fender.com/products/search.php?partno=2315600010 vymenit reprak za Eminence Delta 15LF - 15" bass speaker, 600W/8ohm (RMS), frequency response: 38Hz-1.8kHz.  ( http://www.thomann.de/gb/eminence_delta_15lf.htm ).

Chcem sa opytat niekoho skusenejsieho ci je to impedancne v poriadku, pretoze v dokumentacii k tomu kombu sa pise ze zosilovac je stavany na 4 ohmy a ze ten povodny reprak v nom ma tiez 4ohmy.....a tento eminence ma 8 ohm. (Neviem ci sa tam rata aj impedancia horny ale ak by mala horna 8ohm a repro tiez 8 ohm a boli by zapojene paralelne tak by to dokopy davalo tie pozadovane 4 ohmy...ale to e iba taka moja divoka dedukcia  Na zdravie! )

Mozem to v poho vymenit?

diky  Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1 kedy: 13. Január , 2009, 11:30:30 »

Ked chceš aby to dalo tých 100W,tak musíš tam dať 4 ohmové repro.Ten výpočet s hornou čo si udal je v tomto prípade blbosť.
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #2 kedy: 13. Január , 2009, 11:33:32 »

ZO VSETKEHO NAJSKOR PREBOHA VYBER TU REPU!!! Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #3 kedy: 13. Január , 2009, 12:12:17 »

Ked chceš aby to dalo tých 100W,tak musíš tam dať 4 ohmové repro.Ten výpočet s hornou čo si udal je v tomto prípade blbosť.

cize pokial by som tam dal 8ohm repro tak by zosilovac koli tej zatazi vydal omnoho mensi vykon/volume?
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #4 kedy: 13. Január , 2009, 12:13:16 »

cize pokial by som tam dal 8ohm repro tak by zosilovac koli tej zatazi vydal omnoho mensi vykon/volume?
tak tak
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #5 kedy: 13. Január , 2009, 12:33:17 »

pozeram Thomann a ziadny 4 ohm 15" Eminence  Smútim ........ nedal by sa tento rozdiel v impedanciach nejako o*ebat? Bacha na vec kamo! Bacha na vec kamo! Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #6 kedy: 13. Január , 2009, 12:36:30 »

Ani nie :)A prečo ho chceš vymeniť?Prípadne sa mrkni sem či by Ti niečo nepasovalo http://www.danacoustic.sk/eminence.phphttp://
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 12:38:50 od ff » Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #7 kedy: 13. Január , 2009, 12:45:40 »

To kombo hra relativne dobre ale potreboval by som trochu viac volume...resp ked mam kombo hlasno a zahustim si zvuk nejakym distom aby sa z toho reprak nezblaznil ale aby to zvladol. Vymena repraku mi pripadala ako celkom low cost riesenie. Videl (a pocul) som co dokaze urobit vymena repraku v kombach za silnejsi  dost ma to zaujalo. Samozrejme je to iba kratkodobe riesenie za co  najmenej penazi...chcem si koncom roka kupit uz naozaj poriadny aparat.....ale dovtedy som nuteny hrat na tomto 100W Fenderi.   Pomoooc! Na zdravie! Pomoooc!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #8 kedy: 13. Január , 2009, 12:51:21 »

To kombo hra relativne dobre ale potreboval by som trochu viac volume...resp ked mam kombo hlasno a zahustim si zvuk nejakym distom aby sa z toho reprak nezblaznil ale aby to zvladol. Vymena repraku mi pripadala ako celkom low cost riesenie. Videl (a pocul) som co dokaze urobit vymena repraku v kombach za silnejsi  dost ma to zaujalo. Samozrejme je to iba kratkodobe riesenie za co  najmenej penazi...chcem si koncom roka kupit uz naozaj poriadny aparat.....ale dovtedy som nuteny hrat na tomto 100W Fenderi.   Pomoooc! Na zdravie! Pomoooc!
no tak treba este jednu bednu,alebo peclivo vyspecifikoval lepsi reprak ,ale to je dost neraelne v tvojom pripade
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #9 kedy: 13. Január , 2009, 13:03:04 »

no tak treba este jednu bednu,alebo peclivo vyspecifikoval lepsi reprak ,ale to je dost neraelne v tvojom pripade

myslis kebyze napojim na to kombo kabilet s dalsou 1x15" (za predpokladu ze by som pouzival na oba repraky ten zosik co jev kombe) tak by to bolo vyrazne hlasnejsie?
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 13. Január , 2009, 13:14:14 »

ja myslim, ze hej. co planujes do buducnosti ? zosik + box ? to potom rovno zacni kupou toho boxu a podla mna Ti pomoze aj k tomuto kombu, ak tam ma vystup na dalsi box...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #11 kedy: 13. Január , 2009, 13:18:04 »

myslis kebyze napojim na to kombo kabilet s dalsou 1x15" (za predpokladu ze by som pouzival na oba repraky ten zosik co jev kombe) tak by to bolo vyrazne hlasnejsie?
Zas pozor na impedancie,aby si ten amp neodpálil.Nemal by si ísť pod 4 ohmy.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #12 kedy: 13. Január , 2009, 13:36:59 »

.....to si tam mal menené repro???......takže vedel by si pripojiť další box s 8 ohmovým reprom, ale potom musíš spraviť výstup pre ext. box a ak chceš kúpiť druhý apec tak by som sa držal toho ako Ti "rastis" radí.......ale ak si to kombo chceš nechať tak sa Ti potom oplatí dať ho poriadku.....
« Posledná zmena: 13. Január , 2009, 13:37:42 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #13 kedy: 13. Január , 2009, 14:25:18 »

ja myslim, ze hej. co planujes do buducnosti ? zosik + box ? to potom rovno zacni kupou toho boxu a podla mna Ti pomoze aj k tomuto kombu, ak tam ma vystup na dalsi box...

Toto vyzera ako najlepsie riesenie.....len to kombo nema vystup na externy box cize ho bude treba urobit. Treba na to nejaky specialny plosak? Alebo staci len tak natvrdo odbocku urobit...... (samorejme si dam bacha na impedancie)  Na zdravie!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 13. Január , 2009, 14:56:18 »

......vrtneš do zadnej steny a osadíš tam samicu na jack a pripojíš ju paralelne na reproduktor......to je asi najjednoduchšie riešenie......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 23 otázok.