Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Jún , 2024, 13:58:07
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Minčove nádobíčko  (Prečítané 8165 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #30 kedy: 08. Január , 2010, 10:32:51 »

... ale mam Caliber 50+ a to znier inak ako DCka...

velmi ?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #31 kedy: 08. Január , 2010, 12:40:07 »

velmi ?
DC5 ma viac basovy a celkovo podla mna modernejsi zvuk(niekto tu pisal, ze by to malo mat preamp podobny rectifieru), ale moc som na tom nehral. Poreferujem ked si na tom poriadne zahram.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 08. Január , 2010, 16:14:51 »

DC5 ma viac basovy a celkovo podla mna modernejsi zvuk(niekto tu pisal, ze by to malo mat preamp podobny rectifieru), ale moc som na tom nehral. Poreferujem ked si na tom poriadne zahram.
ten skresleny na DC je schematicky dost hybrid. ma 4 stupne ako mark I lead (oproti piatim ako mark II a vyysie,  alebo recto), tam kde klasicky mark ma korekcie, ma tieto korekcie urobene "napevno" a korekcie ma potom za skreslenim, ako britske zapojenia (marshall, soldano, recto, peavey 5150..), ale bez katodoveho sledovaca + este za skreslenim je ten 5pasmovy eq
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #33 kedy: 08. Január , 2010, 16:30:28 »

pekny aparat ! DC5 poznam velmi dobre, dobry amp. Pekne z neho lezu ciste zvuky
« Posledná zmena: 08. Január , 2010, 16:33:04 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #34 kedy: 08. Január , 2010, 16:59:22 »

pekny aparat ! DC5 poznam velmi dobre, dobry amp. Pekne z neho lezu ciste zvuky
Bavil som sa s Fefem - gitarista z HEXu, ktory ma DC-10. Momentalne ma Orange Rockerverb a hovori, ze DC-10 nechce ani vidiet...
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #35 kedy: 08. Január , 2010, 17:01:06 »

Bavil som sa s Fefem - gitarista z HEXu, ktory ma DC-10. Momentalne ma Orange Rockerverb a hovori, ze DC-10 nechce ani vidiet...
Tak nech predá za slušné peniaze  Na zdravie!, ale on ten orange už má dlho nie?
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #36 kedy: 08. Január , 2010, 17:09:14 »

Bavil som sa s Fefem - gitarista z HEXu, ktory ma DC-10. Momentalne ma Orange Rockerverb a hovori, ze DC-10 nechce ani vidiet...

tak to teda hej  Zdravíčko
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #37 kedy: 08. Január , 2010, 17:11:19 »

ano, aj yxo ma basovy orange. kym bol este rozhovor a adorovanim orange na muziker.sk cerstvy, tak som ho s tym aj videl, ale tak ako sa vseobecne cakalo, tak to aj skoncilo - yxo hrava na celolampovy ampeg  :)
Zaznamenané

o-yep sro
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #38 kedy: 08. Január , 2010, 17:25:15 »

ano, aj yxo ma basovy orange. kym bol este rozhovor a adorovanim orange na muziker.sk cerstvy, tak som ho s tym aj videl, ale tak ako sa vseobecne cakalo, tak to aj skoncilo - yxo hrava na celolampovy ampeg  :)
Yxo stale hrava na Ampeg, to je pravda.
Spevak aj Fefe hravaju na Orange - obaja Rockerverby - jeden kombo, druhy hlavu.

Inak Fefe to predava, ak to uz nepredal - mne hovoril davnejsie cenu okolo 26 tis.
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #39 kedy: 08. Január , 2010, 17:31:39 »

Bavil som sa s Fefem - gitarista z HEXu, ktory ma DC-10. Momentalne ma Orange Rockerverb a hovori, ze DC-10 nechce ani vidiet...

Uplna hlupost ak dovolis  :) Fefemu som robil technika a odjazdil som s tym apartom dost, aby som vedel ako to hra. Fefemu to hralo skvele, to ze dnes hra na Orange je druha vec. Dlho chceli aj s dudom presedlat na orange, a x dalsich veci ..
 Zdravíčko

BTW DCcko uz davno fefe predal. Mozno by som bral s rezervou to "nechce nikdy vidiet" Bol s tym ampom vzdy spokojny
« Posledná zmena: 08. Január , 2010, 17:34:37 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #40 kedy: 08. Január , 2010, 17:34:58 »

Uplna hlupost ak dovolis  :) Fefemu to hralo skvele, to ze dnes hra na Orange je druha vec. Dlho chceli aj s dudom presedlat na orange, a x dalsich veci ..
 Zdravíčko

BTW DCcko uz davno fefe predal. Mozno by som bral s rezervou to "nechce nikdy vidiet" Bol s tym ampom vzdy spokojny
No, tak neviem, ci uplna hlupost, ked to povedal clovek, ktory na tom hral roky a Orange ho presvedcil hned. Vraj ovela stavnatejsi a organickejsi zvuk ako tenky drive Mesy. Fefemu hral skvele tak akurat cisty zvuk z toho - ale tot vsjo. :) Taktiez aj to sam povedal. Celkovo tie DCcka maju velmi smiesny drive - klamlivy dizajn asi. Cisty zvuk je velmi tvrdy a na mikrofon az neprijemny. Ten Orange hra ovela teplejsie a drive je mnohonasobne pouzitelnejsi.  Žmurk

Edit - Vsak kazdy je "momentalne" spokojny a vzdy sa najde nieco nove, lepsie. Ci ?
« Posledná zmena: 08. Január , 2010, 17:36:32 od Branko » Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #41 kedy: 08. Január , 2010, 17:40:43 »

No, tak neviem, ci uplna hlupost, ked to povedal clovek, ktory na tom hral roky a Orange ho presvedcil hned. Vraj ovela stavnatejsi a organickejsi zvuk ako tenky drive Mesy. Fefemu hral skvele tak akurat cisty zvuk z toho - ale tot vsjo. :) Taktiez aj to sam povedal. Celkovo tie DCcka maju velmi smiesny drive - klamlivy dizajn asi. Cisty zvuk je velmi tvrdy a na mikrofon az neprijemny. Ten Orange hra ovela teplejsie a drive je mnohonasobne pouzitelnejsi.  Žmurk

Jaj kamo, trepes, neviem odkial tahas tieto mudrosti. To ti povedal fefe, ze ho Orange presvedcil hned ?  :) Orange chceli velmi dlho, preco na nich hraju je uz druha vec, je v tom viac veci.
Vec druha, ziaden drive netahal z mesa, ale nakopaval cisty kanal tskom a podobne. Mam rad ludi co vsetko vedia a vsade boli, tu si, ale zle trafil bejbe :)
Ta mesa hra uplne pouztielne podla mna a skvele mu ladila s celym setupom. Kazdopadne nema zmysel spinit tu temu chlapikovi, takze howq
« Posledná zmena: 08. Január , 2010, 17:41:09 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #42 kedy: 08. Január , 2010, 17:44:00 »

Jaj kamo, trepes, neviem odkial tahas tieto mudrosti. To ti povedal fefe, ze ho Orange presvedcil hned ?  :) Orange chceli velmi dlho, preco na nich hraju je uz druha vec, je v tom viac veci.
Vec druha, ziaden drive netahal z mesa, ale nakopaval cisty kanal tskom a podobne. Mam rad ludi co vsetko vedia a vsade boli, tu si, ale zle trafil bejbe :)
Ta mesa hra uplne pouztielne podla mna a skvele mu ladila s celym setupom. Kazdopadne nema zmysel spinit tu temu chlapikovi, takze howq
Ja som rad, kamo, ze Ty vies vsetko a tiez si vsade bol.  Žmurk
Ostatne otazky smeruj na Fefeho, ktory mi to, co pisem sam povedal. Yeah !  Bavím sa skvele Bravooo
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #43 kedy: 08. Január , 2010, 17:45:57 »

Ja som rad, kamo, ze Ty vies vsetko a tiez si vsade bol.  Žmurk
Ostatne otazky smeruj na Fefeho, ktory mi to, co pisem sam povedal. Yeah !  Bavím sa skvele Bravooo

Okay, tak asi potom mna ako kamarata a vlastneho technika ojebaval pred a po kazdom koncerte  :)
nejdem to komentovat dalej, myslim si svoje.

Ale ak je vypovedna hodnota a zdroj kazdeho tvojho prispevku takato, tak amen.
« Posledná zmena: 08. Január , 2010, 17:51:30 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #44 kedy: 08. Január , 2010, 17:51:27 »

a co je vlastne to fefe ?
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.058 sekund, 22 otázok.