Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Máj , 2024, 07:24:07
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: (EMG vs BKP) / (MESA vs JTAMPS) - part2  (Prečítané 13097 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #15 kedy: 20. Júl , 2010, 07:31:26 »

Mňa by zaujímalo čo znamená starý 2ch pre 500-čo to vlastne je to pre 500,ešte som sa s takýmto označením nestretol.A načo ste tie ampy nakopávali?Však to vôbec nie je potreba .A je ten dual v poriadku?
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 20. Júl , 2010, 07:51:11 »

The design of the older, 2-channel models differs in ways that reputedly give them a different sound as compared to later models. These so-called "Pre-500" rectifiers are said to have a unique, desirable tone due to specific transformers that were used only on these early models. In addition, these early models feature a unique circuit board that was changed toward the end of 1992. One can distinguish the Pre-500 dual rectifiers by their serial numbers, found on the back of the amps, which should fall between # R-0001 and R-0506.

Predictably, a mythology has since grown up around the 'pre-500' units suggesting that they're the 'holy grail' of tone, although post-500 users will usually disagree.

http://mesaboogie.com/news/2010/06/mesa-employee-spotlight-john-marshall-and-the-evolution-of-the-recto-reign-part-1/
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 20. Júl , 2010, 07:52:46 »

Mňa by zaujímalo čo znamená starý 2ch pre 500-čo to vlastne je to pre 500,ešte som sa s takýmto označením nestretol.A načo ste tie ampy nakopávali?Však to vôbec nie je potreba .A je ten dual v poriadku?
pre 500 znamena prvych 500 kusov resp cca prvych 500 kusov. boli specificke hlavne v tom, ze sa do nich osadzali ine vystupaky, tusim tie, co zostali po mark III, a do serialu okolo cca 500 sa dost vyrazne menili revizie. bohuzial mesa v tomto nema jasno ani nema presne zaznamy,tak treba citat rozne fora. tam sa objavuju zmienky, ze tieto trafa maju aj kusy niekde okolo serial number 600 a podobne. tento je revision D, ma male logo, pevny napajaci kabel, seriovu slucku. a vyzera byt aj na pocutie v maximalnom poriadku :)
« Posledná zmena: 20. Júl , 2010, 07:53:45 od styrioci » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #18 kedy: 20. Júl , 2010, 07:58:07 »

Aha,no to som niekde čítal že sa tam používali výstupáky z Mark III,len som nevedel že sa to tak označuje.Dokonca ak sa nemýlim tak kamoš má taký dual,ale teda ten hrá jak hovado-artikulácia,gain atď...
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #19 kedy: 20. Júl , 2010, 08:00:11 »

za takyto palmutovany sound by sa podla mna hanbil aj podpriemerny metalista. je to uple malo "tight" a prilis rozstate. myslite ze v reale to hralo ovela inak?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 20. Júl , 2010, 08:51:38 »

No.. uprimne sa tesim, ze nemam stary Dual.  Bavím sa skvele Hra to jak keby pod dekou, bez zivota. Aj ked... aj ked... a aj ked...

Opat ma presvedcila Jankova praca a jeho JT ampy. Bez debaty u mna su bezkonkurencne. Vedla Axe fx bude mat Jankov amp svoje miesto. :)

 Na zdravie!

Takze vidis 4oci - aj ked konstrukcne ine a neviem co.. dokazal si natocit takmer identicky zvuk. Opat zlyhala teoria..  Smútim
Janko - dame do Orange ?  Zdravíčko
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 20. Júl , 2010, 08:58:38 »

No.. uprimne sa tesim, ze nemam stary Dual.  Bavím sa skvele Hra to jak keby pod dekou, bez zivota. Aj ked... aj ked... a aj ked...

Opat ma presvedcila Jankova praca a jeho JT ampy. Bez debaty u mna su bezkonkurencne. Vedla Axe fx bude mat Jankov amp svoje miesto. :)

 Na zdravie!

Takze vidis 4oci - aj ked konstrukcne ine a neviem co.. dokazal si natocit takmer identicky zvuk. Opat zlyhala teoria..  Smútim
Janko - dame do Orange ?  Zdravíčko

:D co?
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 20. Júl , 2010, 08:59:51 »

:D co?
Jak co ?  Bavím sa skvele Sak telefony, ne ?  ?§!.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 20. Júl , 2010, 09:06:03 »

Takze vidis 4oci - aj ked konstrukcne ine a neviem co.. dokazal si natocit takmer identicky zvuk. Opat zlyhala teoria..  Smútim
jaka teoria? o com tocis? vsak sme porovnavali dva schematicky takmer identicke kanaly  na dvoch roznych ampoch. dual bol viac zastretejsi, to je vseobecne zname o revision D, jankov skresleny vychadza zo stareho 2ch dual recta revision F. cize vsetko je uplne v poriadku jak prakticky, tak teoreticky a jediny fail je tvoj post  :)
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #24 kedy: 20. Júl , 2010, 09:45:22 »

Fu ale neznie to dobre vôbec, to môže byť tou bedňou, zlým umiestnením mikrofónu alebo? ťažké je nazvučiť aparát mikrofónom v rýchlosti, neraz som z toho chytal nervous breakdown :)
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 20. Júl , 2010, 10:05:09 »

mozno by to chcelo 2 mikrofony, mozno dat mikrofon viac na stred, mozno postprodukciu.. who knows..

ten box hra dobre, nie uber mega, ale dobre. je vnutri poriadne preletovany a oproti stock boxu hra min o 2 triedy lepsie.

vyhovarat sa nema zmysel, no nesli sme nahravat profi zvuk na studiovy album (nemame na to ani vybavenie, ani know how, nebol na to ani cas), ale nahrat a porovnat si len tak z pasie rozdiely medzi 4mi roznymi clankami v retazci, kde box/mic, pozicia micu/nastavenia zostavali vzdy rovnake.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 20. Júl , 2010, 15:42:41 »

jaka teoria? o com tocis? vsak sme porovnavali dva schematicky takmer identicke kanaly  na dvoch roznych ampoch. dual bol viac zastretejsi, to je vseobecne zname o revision D, jankov skresleny vychadza zo stareho 2ch dual recta revision F. cize vsetko je uplne v poriadku jak prakticky, tak teoreticky a jediny fail je tvoj post  :)
Podla mna to, ze nieco znie "zastretejsie" (inak dost abstraktny pojem, nieco ako ked sa povie "zahraj to podsadene") neznamena, ze ma zvuk akoze iny charakter. Osobne, ako som uz napisal, nejaky vyznamny prinos v rozdieloch tych ukazok necitim. Ale ako kratenie volneho casu super aktivita  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #27 kedy: 20. Júl , 2010, 17:30:51 »

Podla mna to, ze nieco znie "zastretejsie" (inak dost abstraktny pojem, nieco ako ked sa povie "zahraj to podsadene") neznamena, ze ma zvuk akoze iny charakter.
kde som tvrdil, ze ma nieco iny charakter? to co malo byt rovnake (red kanal, modern mod) bolo na recte viac zastretejsie, ako som uz pisal, ta revizia recta je tym znama. ta zastretost, to bol asi taky rozdiel, ze ked si mal oba ampy nastavene rovnako, ako napisal janko (ten rozdiel v gaine je preto, ze recto ma na gain potak s hodnotou 250k miesto 1M), tak zatial co na jankovom ampe bol screamer nastaveny gain na min, volume max a tone na polovicu, tak pre recto si musel nastavit tone cca na maximum a vtedy to znelo rovnako. rozdiely potom boli vo vintage modoch a orange kanali na recte vs clean/ crunch kanal na jtamps, pretoze to ma aj inac poriesene :) ako som pisal, dalo sa to nastavit tak, ze rozdiely boli minimalne az ziadne, napriek tomu kazdy amp mal to "svoje" (vdaka tym odlisnotiam, ktore ma janko inac riesene na ampe ako stare 2ch recto) :) zmysel toho tiez nevidim, hlavne davat to tu  Bavím sa skvele ale zabavka je to veru pekna  Na zdravie!
« Posledná zmena: 20. Júl , 2010, 17:42:15 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #28 kedy: 20. Júl , 2010, 19:25:03 »

som si to vypocul na domacich reprakoch.. co ja viem, nepride mi to horsie nez ine ukazky zosnimaneho ampu na nete.. asi vsetci cakali navrstvene gitary a postprodukciu :)
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 20. Júl , 2010, 19:34:42 »

kde som tvrdil, ze ma nieco iny charakter? to co malo byt rovnake (red kanal, modern mod) bolo na recte viac zastretejsie, ako som uz pisal, ta revizia recta je tym znama. ta zastretost, to bol asi taky rozdiel, ze ked si mal oba ampy nastavene rovnako, ako napisal janko (ten rozdiel v gaine je preto, ze recto ma na gain potak s hodnotou 250k miesto 1M), tak zatial co na jankovom ampe bol screamer nastaveny gain na min, volume max a tone na polovicu, tak pre recto si musel nastavit tone cca na maximum a vtedy to znelo rovnako. rozdiely potom boli vo vintage modoch a orange kanali na recte vs clean/ crunch kanal na jtamps, pretoze to ma aj inac poriesene :) ako som pisal, dalo sa to nastavit tak, ze rozdiely boli minimalne az ziadne, napriek tomu kazdy amp mal to "svoje" (vdaka tym odlisnotiam, ktore ma janko inac riesene na ampe ako stare 2ch recto) :) zmysel toho tiez nevidim, hlavne davat to tu  Bavím sa skvele ale zabavka je to veru pekna  Na zdravie!
Akoze musim uznat, ze je to urcite zasluznejsia cinnost ako ine menej zasluznejsie cinnosti odohravajuce sa na tomto fore obcas  Na zdravie! Ja len taku poznamku poslednu k tym zvukom, ze keby sa ma niekto v studiu pri snimani/inom pomerovani aparatu opytal ci chces taky zvuk, alebo taky a bol by medzi tym rozdiel ako hento tak sa ho asi opytam ci mu nahodou nejebe  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.