Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 00:27:08
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67633 krát)
0 užívateľov a 14 Hostí prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #465 kedy: 02. Marec , 2011, 08:54:27 »

p*čovina, zase prekrucas, kto tu kedy tvrdil, ze spozna satcha na 100% z kazdej ukazky?

takze toto nikto vcera netvrdil? tak k tebe uz len len tolkoto  Je mi do plaču
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #466 kedy: 02. Marec , 2011, 08:56:41 »

...
na tomto fore su sice nejake Pravidla fora, ale tuna plati iba jedno pravidlo:

Pokial si nikdy nehral na drahej gitare, nevies, o com je zivot. A iba ten kto hral niekedy na drahej gitare, ma vzdy pravdu, aj ked pise uplne picoviny. A ten, kto uz hral na drahej gitare a mal niekedy aj kapelu, ten tu je uz THE KING. Takyto ludia tu maju uplne vzdy pravdu, ci sa jedna o gitary, auta, parky..cokolvek
...
mozno mas taky pocit, ale zas je kokotina rozpravat o drahych gitarach, ked si na ne nehral, nemyslis ? A zas zavadzas a vymyslas, ked pises tak velkodusne, ze IBA TEN a LEN TOTO a neviem co...

Zial pravda je taka, ze ak vyjdes z obyvacky, poskusas nejake AJ ine gitary a AJ ine aparaty, nez len POD do komba, tak potom si budes hlavu tlct o mur, ze "ja hlupak, ake picoviny som pisal". Neboj, aj ja som si to parkrat povedal. Poskusaj si, popolemizuj si v hlave a potom BUD CHLAP a napis, ze "pisal som chujoviny o drahych gitarach".  Zdravíčko
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #467 kedy: 02. Marec , 2011, 08:58:48 »

jasne, ale naco to ti chlapi potom robia, ak to hra plus minus rovnako. To sa chudaci natahaju kablov, mikrofonov, hraju sa s vyslednym mixom cele dni , a pritom je to take jednoduche, staci hrat na hocicom a jemne si to doupravit ekvalizerom... Pravda bude tak trochu zlozitejsia, podla mna. Ja nikomu neberiem jeho nazor, a aj zovseobecnenia treba pouzivat. Ale zovseobecnenia su vzdy len zovseobecnenia a netreba z nich robit unioverzalne pravdy.
ale to je zas ten druhy fakt, ze sa riesia nuansy, riesi sa spokojnost, atd... ale vysledok hraca je stale rovnaky. Petrucciho do marshallu, ale on povie, ze do mesy, lebo takto to ma radsej, ALE furt to bude petrucci aj s jeho hrou.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #468 kedy: 02. Marec , 2011, 09:00:29 »

takze toto nikto vcera netvrdil? tak k tebe uz len len tolkoto  Je mi do plaču
tvrdilo sa jedino to, ze kazdy gitarista ma svoj zvuk a vies ho rozoznat - za predpokladu, ze ho mas napocuvaneho a poznas ho. zas daco zenies do extremov

yngvier: to laborovanie nad mixom je len fetis, rovnako ako rozne aparaty a gitary, detaily v globale pre posluchaca male, pre gitaristu a zopar zasvetenych zasadne.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #469 kedy: 02. Marec , 2011, 09:02:27 »

jasne, ale naco to ti chlapi potom robia, ak to hra plus minus rovnako. To sa chudaci natahaju kablov, mikrofonov, hraju sa s vyslednym mixom cele dni , a pritom je to take jednoduche, staci hrat na hocicom a jemne si to doupravit ekvalizerom... Pravda bude tak trochu zlozitejsia, podla mna. Ja nikomu neberiem jeho nazor, a aj zovseobecnenia treba pouzivat. Ale zovseobecnenia su vzdy len zovseobecnenia a netreba z nich robit unioverzalne pravdy.
Tak to určite,je tam mnoho ďalších faktorov,ale mnohé veci sú už len o pocite-prečo by sa gitarista namáhal a narobil jak kôň,keď to ide aj ľahšou cestou...No a potom ďalšia vec,že väčšina gitaristov chce mať to najlepšie a tak tomu venujú veľa času,až potom sami priznávajú že už im z toho pomaly drbká...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #470 kedy: 02. Marec , 2011, 09:04:54 »

mozno mas taky pocit, ale zas je kokotina rozpravat o drahych gitarach, ked si na ne nehral, nemyslis ? A zas zavadzas a vymyslas, ked pises tak velkodusne, ze IBA TEN a LEN TOTO a neviem co...


Branko, toto plati o UPLNE KAZDEJ VECI NA SVETE, KTORU SI MOZES KUPIT ZA PENIAZE NA TEJTO ZEMEGULI, ze DRAHSIA VEC, NEROVNA SA AUTOMATICKY LEPSIA VEC.

lenze ked tvoj zivot pozostava z toho, ze sa rano zobudis, ides na net, kukas cely den gitary na ebayi, potom gitarove videa na yotube, potom si zahras na gitare, potom si zahras nejaku pc hru, obcas ides do skoly, obcas za frajerkou a potom spat, tak proste toto pochopit nedokazes, lebo nechapes sirsie suvislosti.

Cize nie, ze by som musel niekedy hrat na drahej gitare, nemusim dokonca v zivote hrat na ziadnej gitare a budem toto tvrdit, co tvrdim, dokonca mozem ist na zahradkarske forum a budem im tvrdit, ze drahsia kosacka, nerovna sa automaticky lepsia kosacka, lebo to proste takto na svete je, mozno na to raz prides aj ty, len to by si si musel vsimat aj ine veci okolo seba ako gitary a rozmyslat hlavou.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #471 kedy: 02. Marec , 2011, 09:05:35 »

ale to je zas ten druhy fakt, ze sa riesia nuansy, riesi sa spokojnost, atd... ale vysledok hraca je stale rovnaky. Petrucciho do marshallu, ale on povie, ze do mesy, lebo takto to ma radsej, ALE furt to bude petrucci aj s jeho hrou.

s tym to nesuhlasim. Bude to Petrucciho "ton" - uz to tu davam do uvodzoviek, teda rozoznas tam Petrucciho prinos, to je fakt, ale bude to zniet urcite inak a urcite nie len v nuansach. Existuju nahravky, ktore napr. Malmsteen z roznych dovodov hra do inych aparatov - napr. ampov, ktore digitalne simuluju ine aparaty, ci hra do hybridu od Fenderu a je to poznat. Je jasne, ze jeho vibtrato a celkova tvorba "tonu" su charakteristicke a jasne je aj to, ze on sa snazi natocit vzdy zvuk velmi podobny svojmu Marshallu, ale je to poznat. Clovek, ktory to ma napocuvane, to rozozna. Takze podla mna netreba podcenovat technicku stranku tvorny vysledneho zvuku, je to zlozka, ktora aktivne spoluvytvara celkovy vysledny zvuk gitaristu.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #472 kedy: 02. Marec , 2011, 09:10:25 »

tvrdilo sa jedino to, ze kazdy gitarista ma svoj zvuk a vies ho rozoznat - za predpokladu, ze ho mas napocuvaneho a poznas ho. zas daco zenies do extremov

yngvier: to laborovanie nad mixom je len fetis, rovnako ako rozne aparaty a gitary, detaily v globale pre posluchaca male, pre gitaristu a zopar zasvetenych zasadne.

urcite to nei je celkom fetis. Gitarista pozna svoj zvuk dokonalejsie a vo viacerych aspektoch ako jeho (aj ten najvernejsi) posluchac. To, ze sa serka s mixom roznych ampov, gitar a cojaviemcoho, je dolezite z jeho osobnych dovodov, lebo ON to POCUJE inak. LENZE: aj tato subjektivna zalezitost v konecnom dosledku ovplyvnuje jeho hru a vysledny zvuk. Netreba zabudat, ze tieto faktory posobia obojsmerne, ako som tusim, vcera pisal.
Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #473 kedy: 02. Marec , 2011, 09:14:18 »

Myslienka toho blind testu napadla niekoho ineho ja som to len zrealizoval ... kvoli dost heroickym reciam typu:

Branko: "ver mi, ze uhadol by som, ze to je satros, fakt, prisaham ti. "

reeler_sk: "toto je veľmi ďaleko od štýlu akým hrá satriani"

rastis: "je blizko. ale bezproblemui hned poznat, ze to neni Satriani"

A vsetko to boli nahravky z youtube cize sa na kvalitu nahravky neda vyhovarat.

Potom ked tu su ukazky tak kazdy napise, ze tento test je p*čovina pretoze: je zbytocny, je nizka kvalita zvuku, konstalacia suhvezdia drakobijca nie je v spravnej polohe, 6 eurove sluchatka, mama prave pecie palacinky musim jej pomahat, som u priatelky a mam v pici vsetko a pod. ...

Mna k pastnutiu tych ukazok motivoval Brano ktory absolutne jednoznace tvrdil, ze Satrianiho rozozna hned a zaraz z hocijakej nahravky aj za 5 sekund. A v konecnom dosledku sa vyhovoril na to, ze to je cele kokotina a ma to v ....

Rasto hned tvrdil, ze ma na haku riesit nieco taketo, ale nakoniec aspon tipol a je to fest jedno ci to uhadol alebo nie proste si dal tu namahu a napisal tu nieco :)

Vecer pastnem sem poradie s linkami este stale cakam na Branovu tipovacku.
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #474 kedy: 02. Marec , 2011, 09:15:24 »

chlapci toto sledovat  Nechajte ma vydýchať čo tu riešite za kraviny,Vlado utekaj do posilovne ha ha ha
Hlavna je skladba a vyžarovanie muzikanta..(ala Page) zvuk ma nezaujima a nastroj tiež, prakticky zo všetkeho sa da vyludit počuvatelny zvuk,ale ja počuvam hru nie farbu zvuku a ako som povedal "skladbu" preto namam rad satrijaaaanho lebo mi pri nom nemikne nožkou...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #475 kedy: 02. Marec , 2011, 09:15:57 »

Branko, toto plati o UPLNE KAZDEJ VECI NA SVETE, KTORU SI MOZES KUPIT ZA PENIAZE NA TEJTO ZEMEGULI, ze DRAHSIA VEC, NEROVNA SA AUTOMATICKY LEPSIA VEC.

lenze ked tvoj zivot pozostava z toho, ze sa rano zobudis, ides na net, kukas cely den gitary na ebayi, potom gitarove videa na yotube, potom si zahras na gitare, potom si zahras nejaku pc hru, obcas ides do skoly, obcas za frajerkou a potom spat, tak proste toto pochopit nedokazes, lebo nechapes sirsie suvislosti.

Cize nie, ze by som musel niekedy hrat na drahej gitare, nemusim dokonca v zivote hrat na ziadnej gitare a budem toto tvrdit, co tvrdim, dokonca mozem ist na zahradkarske forum a budem im tvrdit, ze drahsia kosacka, nerovna sa automaticky lepsia kosacka, lebo to proste takto na svete je, mozno na to raz prides aj ty, len to by si si musel vsimat aj ine veci okolo seba ako gitary a rozmyslat hlavou.

Ja nepisem, ze AUTOMATICKY je drahsia vec lepsia, ale vo vacsine pripadoch to tak plati. Je rozdiel DRAHY a PREDRAZENY nastroj. V tom si zas sprav jasno. Žmurk

Z coho pozostava moj zivot, nech teba netrapi, to je zas moja vec a to, co si vypisal neni ani zdaleka tak.  Na zdravie!
Ja mozem tvrdit, ze si zaryty domosed, co kuka toto forum, nahrava si nejake hovadinky a kuka spravy, chapes.  :)

Mas trosku pomylene vseobecne pojmy, ako ti tu bolo viackrat povedane. Chapem, co chces povedat tym poslednym odstavcov - myslis to tak, ze napr. nemusim vyjst na najvyssi vrchol sveta, aby som povedal, ze bojim sa vysok, ked sa niekto boji vysok aj bez toho.  Žmurk Ale tomu sa trosku inak hovori.

edit: btw, nemusis ma podcenovat a mysliet si, ze ty si lietadlo. Zacni rozmyslat ty a prejdi sa von trosku, nez citat clanky po internete.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2011, 09:21:38 od Branko » Zaznamenané

tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #476 kedy: 02. Marec , 2011, 09:36:43 »

chlapci toto sledovat  Nechajte ma vydýchať čo tu riešite za kraviny,Vlado utekaj do posilovne ha ha ha
Hlavna je skladba a vyžarovanie muzikanta..(ala Page) zvuk ma nezaujima a nastroj tiež, prakticky zo všetkeho sa da vyludit počuvatelny zvuk,ale ja počuvam hru nie farbu zvuku a ako som povedal "skladbu" preto namam rad satrijaaaanho lebo mi pri nom nemikne nožkou...

Tak, tak. Len po prečítaní niektorých predchádzajúcich príspevkov už toto niektorí asi vôbec nepochopia...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #477 kedy: 02. Marec , 2011, 10:06:45 »

chlapci toto sledovat  Nechajte ma vydýchať čo tu riešite za kraviny,Vlado utekaj do posilovne ha ha ha
Hlavna je skladba a vyžarovanie muzikanta..(ala Page) zvuk ma nezaujima a nastroj tiež, prakticky zo všetkeho sa da vyludit počuvatelny zvuk,ale ja počuvam hru nie farbu zvuku a ako som povedal "skladbu" preto namam rad satrijaaaanho lebo mi pri nom nemikne nožkou...

a teraz si zober, ze napr. MNA zaujima aj zvuk, to robi tiez vela z celkoveho dojmu a takmer vobec ma nezaujima, co z gitaristu vyzaruje, page je podla mna uplne slaby gitarista, takze ako teraz?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #478 kedy: 02. Marec , 2011, 10:16:00 »

tiez by som sem neplietol vyzarovanie, lebo su to navzajom nie celkom suvisisace veci. Poznam gitaristov, ktori asi nemaju ziadne vyzarovanie, ale su to vyborni hraci. Mozno v hudobnom biznise vela nezavazia a ani v buducnosti nebudu ziadni milionari, ale hraju vyborne, rozumeju gitarovemu zvuku, atd.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #479 kedy: 02. Marec , 2011, 10:22:08 »

tiez by som sem neplietol vyzarovanie, lebo su to navzajom nie celkom suvisisace veci. Poznam gitaristov, ktori asi nemaju ziadne vyzarovanie, ale su to vyborni hraci. Mozno v hudobnom biznise vela nezavazia a ani v buducnosti nebudu ziadni milionari, ale hraju vyborne, rozumeju gitarovemu zvuku, atd.

inak sranda je tiez, ze ty tvrdis uplne to iste, co ja, ale do teba nikto nerype..a poviem ti ,ze preco..

lebo ty si vo svojom zivote vyskusal aj drahe gitary a mal si aj skupinu, cize tento jediny zasadny uberargument je na teba neaplikovatelny  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.