Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. September , 2024, 19:30:58
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jeff Beck 23.6.2011 v Prahe  (Prečítané 11961 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 25. Jún , 2011, 16:04:11 »

Ja nebudem nič dodávať, pretože Rasťo koncert vystihol úplne perfektne. Stretnutie s ním bol tiež zážitok, aj keď na nejaké veľké kecy nebol čas (jeho manažér je dosť ostrý chlapík). Ale pripadal mi ako taký staručký oplašený deduško, keď som sa s ním fotil, nie ako tá postava na pódiu, z ktorého hudby mi išiel mráz po chrbte. Na zdravie! K celkovej spokojnosti ma ešte bambus hodil autom na autobusku (za čo mu ďakujem Žmurk )
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 25. Jún , 2011, 18:20:34 »

v pohode, neni zac

odfotil som mu aj tie marshalle, ale nevidno na nich korekcie.
Na boku podia mal este aj marshall odposluchy, to som este nevidel
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #47 kedy: 26. Jún , 2011, 10:25:19 »

skor by som povedal, ze nejaky isocab

o co ide ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #48 kedy: 26. Jún , 2011, 11:05:27 »

o co ide ?
akoze co je isocab?
robi to viacero vyrobcov. v podstate velka krabica, vo vnutri ktorej je namicovany mensi gitarovy box. vacsinou 1x12, ale tusim jim root, ci kto spominal v nejakom tour rig videu, ze pouziva takto velke 4x12 bedne.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jcn2eAUnqCM#t=200s

http://www.randallamplifiers.com/Cabinets/Isolation-Series-Cabs/Isolation.html
http://www.rivera.com/products/silentsister/silentsister.php
« Posledná zmena: 26. Jún , 2011, 11:05:46 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #49 kedy: 26. Jún , 2011, 11:23:36 »

jasne. nemam sice skusenosti, ale v dnesnych dobach moznych speaker simulatorov mi pride takato mechanicka cesta divne... ktovie...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #50 kedy: 26. Jún , 2011, 11:32:07 »

jasne. nemam sice skusenosti, ale v dnesnych dobach moznych speaker simulatorov mi pride takato mechanicka cesta divne... ktovie...
gitaristi su tradicionalisti, starci budu hrat klasicky, ako su nauceni a dalsia generacia bude na koncerty chodit s iphonom Bavím sa skvele
Zaznamenané
filster
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #51 kedy: 26. Jún , 2011, 13:25:57 »

jeden z najlepsich koncertov, co som videl.

Neda sa nesuhlasit.

Citácia
zvuk mal chalan jak z CDcka, a este aj mozno trochu lepsi. nevidel som pred bednami (2 kusy 4x12 Marshall so striebronym platnom) ziadne mikrofony, takze siel zjavne linkou. inak tam boli nejake 4kusy novych replik plexoidnych Marshallov, typ presne neviem

Marshally boli asi vsetko JTMka, tie hore asi reissue a tie dole block logo JTM45 alebo JTM100 (najskor a dost mozne, ze to boli "real deal" a nie repliky) http://www.thewho.net/whotabs/images/marshall_jtm45/marshall_jtm45_1.jpg . Inac neviem, ci siel do linky, to mi pride take divne (ale kto vie..).

Citácia
predalboard som nevidel, ale mal tam nieco dozvukove (krasny reverb, dlho som taky live nepocul) a nieco skreslujuce..

Reverb asi nemal na boarde.

Citácia
celu prvu hodinu hral na obyc. biely Fender Stratocaster, 3x SC, akurat mal roller nut. na to co robil s pakou je s podivom, ze sa ani raz nedoladoval.

"Obyc." strat to asi nebol, Jeff hrava na svoj signature strat od Fendra, ktory ma aj roller nut a skratenu whammy paku. Tremolo ma nastavene na svoje specky.

Citácia
potom mu na jednu skladbu dali do ruky taku istu inu gitaru, hral na nej Hendrixa a mala tusim trochu ostrejsi zvuk (?).

Hral Little Wing, tam je gitara do Eb (co je pre Hendrixa typicke).

Citácia
potom mu zase vratili prvu gitaru a po dalsej skladbe zase vzal na jednu skladbu tu inu, ale kvoly inemu ladeniu. zvysok koncertu zase dohral na prvej gitare.

Tam boli rozne zvlastne ladenia, mam odfoteny playlist.

Citácia
v pridavku zobral Les Paul a odohral na nom funny verziu skladby co stary Les Paul hraval este so svojou manzelkou pred 1000 rokmi... inak hral zmesku z celej svojej solovej tvorby od 70tych do dnes...

Myslim, ze to bol How High The Moon.Bolo to ako tribute Les Paulovi, pre nas ako pripomienka jeho lajfky a cd Rock 'N' Roll Party (Honoring Les Paul).

Citácia
klavesaka som nepoznal, ale bolo citit, ze cti zvukovo aj herne Jana Hammera (co bol v 70tych a 80tych klucovy Beckov spoluhrac a autor mnohych slavnych skladieb).

Klavesak je Jason Rebello, spickovy, hral s nim uz aj na Live at Ronnie Scott's a na Emotion and Commotion ma autorstvo a spoluautorstvo niektorych skladieb.

Citácia
a predkapely... 100 much velmi dobre, uz som ich tu spominal. nemusi to kazdemu sadnut, ale hudobne na urovni. po nich hralo nejake rakuske funky - perfektne, dobre vyhecovali ludi, hracsky bez chybicky a este nam aj gitarista na zaver zasoloval, az sme si cvrkli (takmer  Popiskujem si)...

Tuto sa v nazoroch asi trocha rozideme, ale to nevadi. Sto much boli naozaj namakani, po hudobnej aj "celkovej" stranke. Skladby prepracovane, takmer ziadna fraza neznela "tak isto", v skladbach boli harmonicke aj dynamicke zmeny, nebola to "odrhovacka". Mali dobre spracovanu aj choreografiu a tie dve baby to cele paradne viedli. Intonacne a techicky vsetko super. Potom prisli pani z Rakuska a to bol podla mna trochu dramaturgicky fail. Jasne, ze su hostia zo zahranicia, tak musia byt druhi predskokani, nie prvi. Oproti Sto much to bolo tak o dve triedy nizsie. Jednoduche texty (jasne, funkove), jednoducha hudba (jasne, funkova), jednoducha zabava (jasne, funkova?). Kazda skladba musela mat v texte slovo "funk" a spevak vzdy patricne zdoraznil, ze je to cele funky a vlastne vsetko, co robia, musi byt hlavne funky. Skladby na jednom akorde (celkovo mozno v dvoch odlisnych tonianch), co moze byt priznacne pre funk, ale aj ten sa da robit.. trocha lepsie. Oproti Sto much to bolo z hladiska "zabavy" dost silene a mna to skor unavilo, ako nakoplo. Celkovy dojem z nich bol "slabota". Nehovorim, ze to nebola profi kapela - bola, to bolo videt (aj pocut). Ale hodili by sa mozno skor na akcie typu "zahrame na vasej party, oslave narodenin..." etc. a nie ako predkapela Jeffa Becka (a este ist aj po Sto much - nezavidim).
« Posledná zmena: 26. Jún , 2011, 13:28:53 od filster » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #52 kedy: 26. Jún , 2011, 13:51:51 »

viem, ze ma signature od fendra, ale v zasade to neni az tak specificka gitara, ani co sa tyka osadenia HW. hlavne som chcel naznacit, ze mu to skratka perfektne hralo a ze to nebolo v nejakom exotickom nastroji...

reverb sa mi praveze zdalo, ze si obsluhoval sam, aj delay, ale mozem sa mylit samozrejme...

ako bol zvuceny naozaj neviem, faktom je, ze dva hlavne boxy co boli za nim neboli nijako odsnimane...

co sa tyka tej les paulovej veci, tak tam ma zaujalo, ze vlastne spev isiel z nejakeho podkladu a ktovie co este vsetko islo z podkladu (co bola inak asi jedina situacia, cely koncert sa myslim ze hralo vsetko poctivo nazivo), ale Michael Walden nemal v tej chvili v usoch ziaden klik, takze ktovie podla coho hrali ...
Zaznamenané
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #53 kedy: 26. Jún , 2011, 15:02:47 »

http://kultura.idnes.cz/na-nasi-kytaru-se-jeff-beck-vrhl-jak-male-dite-rika-peter-jurkovic-px5-/hudba.aspx?c=A110624_172729_hudba_ob
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 26. Jún , 2011, 15:13:12 »


"Ještě v den koncertu jsme tu kytaru srovnávali s asi deseti jinými stratocastery včetně některých hodně starých a drahých, a tenhle se nám zdál nejlepší," říká Jurkovič.

Ke kytaře čeští výrobci samozřejmě přiložili Jeffu Beckovi certifikát, ve kterém je podrobně popsáno, z jakých materiálů byla kytara vyrobena a další technické informace. "A jsou tam i naše kontakty. Tak uvidíme, co se stane. Eric Clapton nám poslal děkovný dopis."


Zaujimava marketingova technika. Urobi gitaru zadarmo pre znameho gitaristu a potom si to da do referencii na webe, ze robi gitary aj pre zakaznikov ako Billy Gibbons.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 26. Jún , 2011, 19:50:45 »

az teraz som sa tu dostal . koncert total popici . zvuk namakany a to som bol dost naboku ,

normalne by sa ta jeho kapela nemusela volat jeff beck . kazdy z kapely dostal priestor  a sakramensky mi reze ze ked nemusi tak nedojebe skladbu  solom . nenahanal sa ale keby chcel tak to tam dokaze tymi prstikmi riadne zakvasit . mal zopar takych momentov. dalsia ve JE TO KRAL FLAZOLIET !!!to co tam predvadzal bolo uzastne

nejake minusove postrehy : neuznal som mu little wing a este toho sly & the familly stone na konci . ta hendrixovina bola omnoho lepsia ako mnoho prerabok tejto skladby od inych muzikantov . ale furt to bude napicu pokial tam dakto bude onanovat . a pritom je  ta skladba namakana tak ako je v originali bez zbyocnosti. ten S&TFS to bola iba taka skladba navyse. keby ju nezahral nic by sa nestalo

inak beck posobil az moc skromne a hanblivo na cloveka ktory ma odohratych kvantum koncertov .  za cely koncert povedal vseho vsudy 5 slov a do hladiska sa pozrel tiez tiez iba par razy . inak furt na kapelu / gitaru

100 much som dal zo zaciatku zo 3 skladby a tych funky rakusakov tak to som videl asi iba posledne 2 . musel som sa pacovat u Bernarda v kvasinkovom  Bavím sa skvele. vsetko v pohode . len muchy maju na mna trochu trapossky humor ale tak  nech...

Zaznamenané

filster
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #56 kedy: 26. Jún , 2011, 22:42:02 »

viem, ze ma signature od fendra, ale v zasade to neni az tak specificka gitara, ani co sa tyka osadenia HW. hlavne som chcel naznacit, ze mu to skratka perfektne hralo a ze to nebolo v nejakom exotickom nastroji...

Ja mam americkeho Fendra (am. series) a hral som aj na toho Jeff Beck Custom Shop sign. a teda to je ina gitara.. Ale uplne suhlasim, jasne, ze on moze zahrat na cokolvek, svoj sound si uchova (to je uz ina liga).

Citácia
ako bol zvuceny naozaj neviem, faktom je, ze dva hlavne boxy co boli za nim neboli nijako odsnimane...
Netusim ani ja. Viem, ze zvykne hravat na 2 pro juniory do sterea, ale to by nespravil, aby nechal zapnute marshally na standby a fendriky vzadu na mic Žmurk - aj ked som cital, ze uz raz nechal tie marshally na standby.. Mozno by bodla foto tych ampov

Citácia
co sa tyka tej les paulovej veci, tak tam ma zaujalo, ze vlastne spev isiel z nejakeho podkladu a ktovie co este vsetko islo z podkladu (co bola inak asi jedina situacia, cely koncert sa myslim ze hralo vsetko poctivo nazivo), ale Michael Walden nemal v tej chvili v usoch ziaden klik, takze ktovie podla coho hrali ...
Hlas je myslim Imelda May a je to z toho cd Honoring Les Paul. Este pre songom povedal, ze ju musia pustit z "tape", pretoze je actually "on the road", takze tam nemoze byt a odsingovat to s nimi. Tak to pustili a zahrali k tomu zvysok.
« Posledná zmena: 26. Jún , 2011, 22:42:51 od filster » Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 27. Jún , 2011, 10:12:43 »

Tu su nejake fotky odomna:

http://www.flickr.com/photos/imbus/sets/72157627055381944/
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #58 kedy: 27. Jún , 2011, 11:08:16 »

... a tie dole block logo JTM45 alebo JTM100 (najskor a dost mozne, ze to boli "real deal" a nie repliky...

pozeram akurat na tie fotky od Imbusa, a vsetko to vyzera ako uplne nove zosiky, aj boxy...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #59 kedy: 27. Jún , 2011, 11:09:09 »


pekne... co mal v pedalboarde si nevidel ?
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.