Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Máj , 2024, 02:49:32
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: World of tanks a ine hry  (Prečítané 34733 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #60 kedy: 30. Marec , 2011, 15:14:29 »

to bude asi tym ze americania nikdy tie svoje tanky asi ani v case WW2 nemuseli nasadit ci? neviem preco al vzdy ked vidim vyjavy z bojiska tak tam bola akurat amicka pechota a letectvo, asi sa im to nechcelo tahat za ocean tak nieco zbuchali dokopy doma len tak
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #61 kedy: 30. Marec , 2011, 15:19:18 »

to bude asi tym ze americania nikdy tie svoje tanky asi ani v case WW2 nemuseli nasadit ci?

Praveze ich poctom nasadili omnoho viac ako Nemci (myslim spojencov spolu). Aj kvoli tomu, ze nemeckych bolo menej (vyssia cena) a tiez ich bez ohladu na letectvo bolo treba viac, kedze silou na nemecke zvycajne nestacili. Jeden Tiger alebo Panther na zapadnom fronte odpalil v priemere 6 spojeneckych Shermanov a pod. Na vychodnom fronte boli tie cisla casto este vyssie v prospech Nemcov, co im aj tak nestacilo, kedze tychto silnych masin mali prilis malo. Taky bezny PZ IV uz nemal taketo vysledky, tam to bolo zhruba 1:1. Spojenci nebyt letectva, tak by to bolo velmi zaujimave. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #62 kedy: 30. Marec , 2011, 15:26:06 »

dik za objasnenie.. ja som si len vzdy pamatal take tie modelove situacie ze velka bitka tankov a na jednej strane rusi a na druhej nemci a ze ked sa amici zapojili do vojny ze to bolo uz skor len v pacifiku s lahsou obrnenou diviziou a v samotnom oslobodozovacom procese od 44-45 ako sucast spojeneckych armad.. ze tu najvacsiu robotu odviedli tie druhe armady.. ale pokial je to tak jak vravis tak moooze byt.. asi boli hamizni a chceli sa ukazat.. alebo to bolo jak dnes ze spojenci doniesli US tanky a prestriekali ich v malackach v autodielni na britske   Bavím sa skvele
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #63 kedy: 30. Marec , 2011, 15:27:58 »

Praveze ich poctom nasadili omnoho viac ako Nemci (myslim spojencov spolu). Aj kvoli tomu, ze nemeckych bolo menej (vyssia cena) a tiez ich bez ohladu na letectvo bolo treba viac, kedze silou na nemecke zvycajne nestacili. Jeden Tiger alebo Panther na zapadnom fronte odpalil v priemere 6 spojeneckych Shermanov a pod. Na vychodnom fronte boli tie cisla casto este vyssie v prospech Nemcov, co im aj tak nestacilo, kedze tychto silnych masin mali prilis malo. Taky bezny PZ IV uz nemal taketo vysledky, tam to bolo zhruba 1:1. Spojenci nebyt letectva, tak by to bolo velmi zaujimave. Bavím sa skvele
nemecke tanky sice boli lepsie a silnejsie, ale ako spominas drahe a hlavne ked sa pokazili(co sa bezne stavalo v krutych podmienkach na vychodnom fronte), tak ich neboli schopni rychlo opravit, ak vobec...a bolo ich menej
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #64 kedy: 31. Marec , 2011, 04:37:00 »

vsetky debaty na temu spojenecke vs. nemecke tanky mozete kludne uzavriet a tuto si precitat do detailu ako to bolo... kludne sa stavim, ze nikto na fore nevie viac...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #65 kedy: 31. Marec , 2011, 09:33:28 »

Hej, ale tu mas v podstate len Pz IV vs T-34, ktore sice boli najpouzivanejsie. Ale aspon tam realne typek nabural mytus o "najlepsej" T-34.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #66 kedy: 31. Marec , 2011, 10:33:12 »

vsetky debaty na temu spojenecke vs. nemecke tanky mozete kludne uzavriet a tuto si precitat do detailu ako to bolo... kludne sa stavim, ze nikto na fore nevie viac...

....nechce sa mi to čítať ale tanky sa nezapalovali preto aby v nich vybuchla munícia Bavím sa skvele to je dobrá volovina....

....zapalovala sa predovšetkým oblasť sania aby znížli účinnosť chladenia motora a tým ho znehybnili, v lepších prípadoch úplne zapiekli motor....zapalovať sa dali len pomalé nemecké tanky....

....časť debaty o komforte....komfort vo vojne wtf Huh! ....ruské tanky boli mechanicky čo najjednoduchšie, dnes sa nad niektorými riešeniami pousmeje, ale v tej dobe to bolo nevyhnutné minimum aby zvládli boje a viac nebolo treba....

....ruské tanky neboli postavené primárne na boj s nemeckými tankmi, to rusi ani nechceli išlo im skôr o rýchle napredovanie frontom, išlo im o ničenie ľahkej techniky delostrelectva a pechoty....v boji proti Tigrom išli do boja v pomere 4:1 v horšom prípade 6:1 a väčšinou Tigra len poškodili a väčšinou ho nedorážali....

preto to bolo tak že

rýchlosť/váha nemec - rus +
palebná sila nemec + rus - (ak sa to vezme zhľadiska tank vs tank)
zameriavanie nemec + rus -
technická spoľahlivosť v podmienkach frontu nemec - rus + (nemci v európe už nemali šancu na reparát)

....rusi spravili čo sa týka IISV potrebné minimum pre to aby mohli decimovať nemeckú armádu bez 100% vyraďovania nemeckých tankov z boja a nemci podcenili rýchle protiútoky....

....čo sa týka hry to môže byť samozrejme naopak....

PS: nadrístal som toho a nemám to detailne preštudované, takže je možné že som nadrístal  Popiskujem si
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #67 kedy: 31. Marec , 2011, 10:47:50 »

to len preto, ze o ich tankoch nic nevies  Som frajer

Hm, nemyslel som to tak. Ja to beriem ako hru (teda, hram za tu stranu, ktora mi je sympaticka a neriesim kto mal ake kvalitne technicky vyspele tanky :) ) a nechcel som tu rozputat debaty o tom, koho tanky boli lepsie. Na to aby som nieco taketo tvrdil viem o tom picu.  Zdravíčko
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #68 kedy: 31. Marec , 2011, 11:18:05 »

PS: nadrístal som toho a nemám to detailne preštudované, takže je možné že som nadrístal  Popiskujem si

Ani nie praveze. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #69 kedy: 31. Marec , 2011, 11:32:16 »

najtrapnejsia tema na fore, asi ju normalne zamknem  Bleee
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #70 kedy: 31. Marec , 2011, 11:38:28 »

najtrapnejsia tema na fore, asi ju normalne zamknem  Bleee

 Bleee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #71 kedy: 31. Marec , 2011, 11:42:56 »

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #72 kedy: 31. Marec , 2011, 11:48:40 »

Nechapem co Ti vadi zas.  Ja som čert.. Par ludi si to tu aspon obcas spolu zahra, moc to tu nerusi, tak? Aspon spestrenie od inych o dost prihorenejsich tem. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #73 kedy: 02. Apríl , 2011, 13:57:43 »

Rasto.  +1
Bavím sa skvele
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 02. Apríl , 2011, 21:56:19 »

progac: rasto a miso podobne ako 99% svetovej populacie iba isli podla hesla "comu nerozumiem, to sa mi nepaci".

garde: v tom clanku mnohe bolo spomenute. ten komfort ale zdaleka nie je hovadina. vies si predstavit, ze sedis v tanku, kde sa veza otaca nezavisle na tvojej sedacke a este nedajboze manualne a mas este nieco trafit? ze sa mas dohadovat o nejakej strategii priamo v boji, no nemas vysielacku? alebo ze si sice relativne rychly, ale len v pripade, ze sa ti podari zaradit rychlost? o tom presne tam ten autor pisal a to sa myslelo pod jednym pojmom "komfort". ne ze mas vedla priehradky na mobil kavovar  Bavím sa skvele

vobec nechcem tu na tu temu rozvadzat polemiku, to by mohli robit presne taki, ako ten co pisal spominany clanok. prave preto som ho sem dal, ze temu pokryva perfektne (je sice hlavne o t34 a pzIV ale spominaju sa aj ine tanky) a tym padom to, co by sme tu nadristali my, uz nebude mat ziadny dalsi prinos...
« Posledná zmena: 02. Apríl , 2011, 22:00:23 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.86 sekund, 21 otázok.