Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 06:31:14
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Boss DD-7 (vs. Ibanez DL10 pripadne)  (Prečítané 7395 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #30 kedy: 29. Marec , 2011, 12:32:03 »

este raz a naposledy
ozvena (echo) je prirodzeny jav - zakricis a pocujes odraz. Odrazeny zvuk je oproti povodnemu frekvencne iny.
oneskorenie (delay) je umele posunutie signalu v case, signal ostava rovnaky, akakolvek kvalitativna zmena je neziaduca (teraz sa bavime o vyzname slov, a nie o tom ze dnesne efektove procesory umoznuju v delay algoritmoch aplikovat rozne filtre na pripodobnenie k analogu a pod.)
s poctom opakovani to nema nic spolocne

mozno je to profesionalna deformacia, ale ja tieto rozdiely povazujem za zasadne
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #31 kedy: 29. Marec , 2011, 12:37:40 »

jop echo je efekt typu reverb a delay je uplne nieco ine.. reverb vznika z odrazu v miestnosti ke zdroj zvuku je ine miesto nez zvuk odrazeny , delay vznika tak ze z jedneho zdroja sa ozve ten isty zvuk v casovom rozostupe
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 29. Marec , 2011, 12:49:29 »

ja mam odjakziva zafixovane echo ako nejaky konkretny druh delayu, v kontexte gitaroveho zvuku. nejake kricanie do skal som v tom nikdy nehladal

jop echo je efekt typu reverb a delay je uplne nieco ine..
preco potom effekt echo vacsinou mozes v FX processorch najst v module s oznacenim - delays?
« Posledná zmena: 29. Marec , 2011, 12:55:09 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #33 kedy: 29. Marec , 2011, 13:43:26 »

Dva a dva odlíšiš jasne, ale ja napríklad neviem rozdiel medzi overdrive, distortion, valve sound, booster, screamer, tube driver a asi aj ďalšie mená pre skreslovače... ?§!.

A vsetky lampy hraju rovnako.  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 29. Marec , 2011, 21:03:06 »

este raz a naposledy
ozvena (echo) je prirodzeny jav - zakricis a pocujes odraz. Odrazeny zvuk je oproti povodnemu frekvencne iny.
oneskorenie (delay) je umele posunutie signalu v case, signal ostava rovnaky, akakolvek kvalitativna zmena je neziaduca (teraz sa bavime o vyzname slov, a nie o tom ze dnesne efektove procesory umoznuju v delay algoritmoch aplikovat rozne filtre na pripodobnenie k analogu a pod.)
s poctom opakovani to nema nic spolocne

mozno je to profesionalna deformacia, ale ja tieto rozdiely povazujem za zasadne
Prepáč, ale niektoré dobré efekty majú korekcie v spätnej väzbe. Ak sú tie korekcie na nule, tak je to podľa teba delay, ale ak s nimi pohnem, efekt sa premenuje na echo???
Aký je potom rozdiel medzi digital delay a digital echo, a aký je medzi analog delay a analog echo?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 29. Marec , 2011, 21:05:38 »

A vsetky lampy hraju rovnako.  Žmurk
Zase rýpeš?
Ale nevadí mi to, občas treba aj zarýpať.
Však ty vieš, prečo ten test lámp nechceš.
Sorry za OT:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #36 kedy: 29. Marec , 2011, 21:22:59 »

este raz a naposledy
ozvena (echo) je prirodzeny jav - zakricis a pocujes odraz. Odrazeny zvuk je oproti povodnemu frekvencne iny.
oneskorenie (delay) je umele posunutie signalu v case, signal ostava rovnaky, akakolvek kvalitativna zmena je neziaduca (teraz sa bavime o vyzname slov, a nie o tom ze dnesne efektove procesory umoznuju v delay algoritmoch aplikovat rozne filtre na pripodobnenie k analogu a pod.)
s poctom opakovani to nema nic spolocne

mozno je to profesionalna deformacia, ale ja tieto rozdiely povazujem za zasadne

ides na to prilis vedecky a nie zrovna spravne.

- echo je definovane v slovniku cudzich slov ako ozvena (okrem inych vyznamov)
- ozvena je definovana ako odraz zvuku od prekazky

to ci je frekvencne iny ten odraz ako original signal predsa nema ziaden zmysel riesit. jednak zalezi od typu prekazky a takisto zalezi aj od tvaru tej prekazky, pretoze ten signal moze prist rozne fazovo rozposuvany. ale to nema nic s definiciou, ci to je alebo nie je echo.

aj dnesne digitalne oneskorovacie linky Ti nedaju signal totozny. ty hras s gitarou cez nejaky efekt - direct signal ide dalej a odbocka z neho ide cez AD / oneskorovaciu jednotku / DA a primiesa sa k povodnemu signalu (zhruba... ). to ze to prejde AD / DA  prevodom tiez sposobi nejake zmeny toho signalu, nie ? takze preco ked volas do hory a vrati sa to frekvencne ine, je to echo, ale ked sa to frekvencne a ktovie ako este skurvi v digitale, uz to nemoze byt echo ?
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #37 kedy: 30. Marec , 2011, 07:10:08 »

Prepáč, ale niektoré dobré efekty majú korekcie v spätnej väzbe. Ak sú tie korekcie na nule, tak je to podľa teba delay, ale ak s nimi pohnem, efekt sa premenuje na echo???

v tom pripade ide o delay s moznostou "simulacie" echa (to, ze stare analog alebo aj digital delaye prznili zvuk je chyba dizajnu, nedokonalost technologie, a nie samotneho konceptu)

Aký je potom rozdiel medzi digital delay a digital echo, a aký je medzi analog delay a analog echo?

rozdiel medzi digitalom a analogom je v spracovani signalu, to by si mohl vediet Žmurk Rozdiel medzi delay a echo je jasny a uz som ho tu popisoval


aj dnesne digitalne oneskorovacie linky Ti nedaju signal totozny. ty hras s gitarou cez nejaky efekt - direct signal ide dalej a odbocka z neho ide cez AD / oneskorovaciu jednotku / DA a primiesa sa k povodnemu signalu (zhruba... ). to ze to prejde AD / DA  prevodom tiez sposobi nejake zmeny toho signalu, nie ? takze preco ked volas do hory a vrati sa to frekvencne ine, je to echo, ale ked sa to frekvencne a ktovie ako este skurvi v digitale, uz to nemoze byt echo ?

ty nechapes ze v pripade echa ide o snahu napodobnit prirodzeny jav a delay je len "sproste" oneskorovanie signalu (kde su akekolvek zmeny neziaduce a sposobene len nedokonalostou techniky)?
Pouzil by si napriklad na synchronizaciu audia a videa echo nastavene na 0% feedback a 100% wet? ja teda nie


ja som toto rozlisovanie vzdy povazoval za jednoznacnu zalezitost, ale ako vidim nie vsetci zdielaju moj nazor :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 30. Marec , 2011, 16:35:45 »

Aký je potom rozdiel medzi digital delay a digital echo, a aký je medzi analog delay a analog echo?

rozdiel medzi digitalom a analogom je v spracovani signalu, to by si mohl vediet Žmurk Rozdiel medzi delay a echo je jasny a uz som ho tu popisoval

Ty nečítaš otázky: nepýtal som sa na rozdiel medzi digitálom a analógom.
Jedna otázka bola na rozdiel medzi digital delay a digital echo, druhá...
Nevadí mi, že chápeš veci tak, ako ich chápeš, ale že to považuješ za obecnú pravdu.

Mne sa páčia drobné tmavovlásky, ale ak tebe vysoké blondínky, nebudem ťa odhovárať.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #39 kedy: 30. Marec , 2011, 17:06:55 »

Ty nečítaš otázky: nepýtal som sa na rozdiel medzi digitálom a analógom.
Jedna otázka bola na rozdiel medzi digital delay a digital echo, druhá...

Nerozumiem tvojej otazke - co meni na rozdiele medzi delay a echo sposob spracovania signalu (analog vs digital)?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 30. Marec , 2011, 17:13:37 »

Nerozumiem tvojej otazke - co meni na rozdiele medzi delay a echo sposob spracovania signalu (analog vs digital)?
Z tvojho predošlého tvrdenia som pochopil, že analógový oneskorovač je echo - každý ďalší odraz je viac skreslený a digitál je delay - ten signál skresluje málo.
Ale nechcem sa tu hádať, aj tak sme OT.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #41 kedy: 30. Marec , 2011, 19:52:41 »

Z tvojho predošlého tvrdenia som pochopil, že analógový oneskorovač je echo - každý ďalší odraz je viac skreslený a digitál je delay - ten signál skresluje málo.
Ale nechcem sa tu hádať, aj tak sme OT.
on proste mysli, ze echo robi ozvenu, simuluje nejakym sposobom ozvenu ako ju poznas ked do hory volas a potom sa z hory ozyva. a delay je oneskorenie, ktore nesimuluje do hory volanie, aj ked moze byt riadne modulacne prifarbene a skreslene.

realne to je ale tak, ze echo je typ delaya, tak sa pouziva, som si uplne isty ze ten isty efekt co ti robi krabicka s nazvom echo (ja som taku nevidel ale iste je)som schopny dosiahnut so svojim boss giga delayom pripadne s magicstompom. v hovorovej reci je to fakt ekvivalent

a ten hall a reverb je tiez to iste, akuratze hall je casto v programoch typ reverbu, ale tiez sa to pouziva hovorovo jak ekvivalet, akurat ked povies hall tak to hovori za seba co to bude robit so zvukom
« Posledná zmena: 30. Marec , 2011, 19:53:53 od palii » Zaznamenané
nos
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #42 kedy: 31. Marec , 2011, 08:15:22 »

(mimo debatu echo vs delay)

Iggy: mam DD-7 uz skoro tri roky a je to super volba (mal som okrem toho len rackovy Roland SDE 1000 a marshall echohead, co je uplna sunka). Nutnostou je adapter, baterky to zere strasne rychlo, slaba baterka potom likviduje signal. S adapterom sa signal drzi statocne.

Ako pisal ktosi, aj ja citim pokles presence, ale len pri mode "analog delay", to vsak vies obist.

Ten chorus mode, co sa ti tam videl, je vsak velmi slaby (napr. Roland ho mal normalne pouzitelny), s kapelou sa tento efekt uplne straca, takze ak treba, dokrmujem to aj tak dalsim chorusom. Ma to velmi dobry, vydatny reverse mode, ciste psycho. A s hold (akoze looper) sa vyblaznis, aj ked to je tiez len na take domace hrajkanie.

Na figu je, ze tapujes hlavnym ovladacom (chvilu podrzis a potom klikas), co vie byt trochu chaos, a kedze ja som celkom  babrak, parkrat sa mi to zosypalo. Akai ma osobitny cudlik a ides.

Chcelo by to test face to face Headrush vs DD-7, teoreticky vedie Headrush.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.