Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
10. Jún , 2024, 09:16:48
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nashguitars gitary  (Prečítané 35621 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #195 kedy: 24. Jún , 2012, 20:48:50 »

Az teraz som si to vypocul, krasny zvuk musim uznat Zdravíčko, jeden z najkrajsich Strat zvukov ake som pocul za dlhu dobu. Nevies aky amp ma?
Budeš prekvapený, pre istotu budem citovať
"... zcela vyčerpávající to nebylo, protože v poslední době jsem na unplugged koncerty začal tahat Stratocaster od Nashguitars, je to relic 1957 a je super. Hraju přes Eleven Rack od Digidesign, což je nejlepší simulace aparátů a stompboxů na trhu. Není to simulace bloková (předzesilovač, konec, reprák, mikrofon atd.), ale nasimulované jsou všechny součástky jednotlivě a v celém rozsahu hlasitostí. Chová se to opravdu jako nasnímaný aparát a vejde se to racku."
zdroj: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Radim-Hladik-a-Blue-Effect-Maly-velky-muz~18~brezen~2011/
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #196 kedy: 24. Jún , 2012, 21:18:47 »

Budeš prekvapený, pre istotu budem citovať

Pekne, co sa clovek nedozvie.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #197 kedy: 24. Jún , 2012, 21:40:08 »


Spiivejte s naaami vidonnidnou  Bavím sa skvele

na tu piesen mam tento strat (nie kazdy ma dobru anglictinu, ale hlavne ze vie spievat)

Pink floyd a hlavne Gilmour je proste jeden z naj gitaristov sveta.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 24. Jún , 2012, 21:48:47 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #198 kedy: 24. Jún , 2012, 21:50:04 »

na tu piesen mam tento strat (nie kazdy ma dobru anglictinu, ale hlavne ze vie spievat)

Nehral to solo na Goldtope nahodou povodne Gilmour?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #199 kedy: 24. Jún , 2012, 23:16:14 »

Myslim, ze ano. P90ky.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #200 kedy: 25. Jún , 2012, 06:47:46 »

Nehral to solo na Goldtope nahodou povodne Gilmour?

Ja viem ze goldtop pouzival hlavne na Remember That Night aj ked ho vlasti uz dost dlho () a jeho hlavna gitara je strat to vieme vsetci. Kazdopadne vecsinu piesni hra na red strat a black strat. Hlavne ked sa bavime o live hraniach. Red strat pouzival hlavne na novsie veci PULSE - SORROW a black strat hlavne na starsie veci Dark Side - Breath, Time, .... Viac o tom setkom sa mozes dozvediet tu alebo tu http://www.gilmourish.com/. Samozrejme pouziva vsetky gitary priebezne a aj ine (Gretsch - , Taylor akustika, lap steel atd.).

Kazdopadne na nete sa mozes docitat toto:
In his early career with Pink Floyd, Gilmour played a multitude of Fender Stratocasters. One of his popular guitar solos ("Another Brick in the Wall, Part 2") was played on a 1955 Gibson Les Paul Gold Top guitar equipped with P-90 pick-ups.

video (cca 4. minuta):

Podla mna ked mas red strat s EMG aktivkov tak prave docielis to ze strat moze hrat podobne ako goldtop s P90, preto tieto snimace dlho pouzival a pouziva az dodnes na jeho red strate. Proste vsade sa docitas ze red strat a black strat sa hlavne spaja s Gilmour sound. Ja mam kazdopadne black strat, red strat aj goldtop s P90 mozes si prist poskusat rozdiely  Na zdravie!

Toto je uz na samostatnu temu. Urcite by Marian (meander) vedel hodiny o tomto rozpravat a aj inych by sme nasli, lebo Gilmour je osobnost, ktoru pozna hadam naozaj kazdy.   Zdravíčko
« Posledná zmena: 25. Jún , 2012, 07:07:02 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #201 kedy: 25. Jún , 2012, 09:38:47 »

mňam! http://gdavidak.rajce.idnes.cz/Nash_57_Precision/
btw. majiteľ je veľmi spokojný
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #202 kedy: 25. Jún , 2012, 09:50:05 »

mňam! http://gdavidak.rajce.idnes.cz/Nash_57_Precision/
btw. majiteľ je veľmi spokojný

Dik za prispevok a treba povedat ze nashguitars zo zaciatku vyroby nedaval ziadne logo na gitary a vecsina ludi si potom dodatocne dala logo fender na hlavu nastroja. Aj teraz je logo nashguitars umiestnene tak, ze nie je problem dat si zaroven logo Fender.

Krasna gitara a este aj ten relic je podla mna taky, ze stara gitara s tych rokov by mala podobne opotrebenie (ja som videl len par takych starych nastrojov a novsich po aktivnych muzikantoch a mozem povedat ze vyzerali tie gitary velmi podobne prirodzene opotrebene).  Na zdravie!

Paci sa mi ze dava aj podpis na vsetky prvky, teda je zarucena aj autenticita (teda aspon by mala byt).

« Posledná zmena: 25. Jún , 2012, 09:54:36 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #203 kedy: 25. Jún , 2012, 10:03:05 »


Krasna gitara a este aj ten relic je podla mna taky, ze stara gitara s tych rokov by mala podobne opotrebenie (ja som videl len par takych starych nastrojov a novsich po aktivnych muzikantoch a mozem povedat ze vyzerali tie gitary velmi podobne prirodzene opotrebene).  Na zdravie!


Praveze ten relic je velmi umely, mam/mal som teda kopec starych gitar a toto je fakt dost mimo.
« Posledná zmena: 25. Jún , 2012, 10:07:59 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #204 kedy: 25. Jún , 2012, 10:09:11 »

Praveze ten relic je velmi umely, mam/mal som teda kopec starych gitar a toto je fakt dost mimo.

+1
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #205 kedy: 25. Jún , 2012, 10:17:15 »

takze ak chce clovek Nash gitaru. moze si kupit Warmoth Strat telo + krk za 332$, povrchovku urobi sikovny slovensky gitarar, nakupi seriozny HW a ma usetrenych 1000€  Popiskujem si

Nerozumiem co je na nich tak unikatne a drahe (okrem blbeho osuchania a otreskania) ked su to len skladacky z bezne dostupnych dielov.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #206 kedy: 25. Jún , 2012, 10:29:07 »

takze ak chce clovek Nash gitaru. moze si kupit Warmoth Strat telo + krk za 332$, povrchovku urobi sikovny slovensky gitarar, nakupi seriozny HW a ma usetrenych 1000€  Popiskujem si

Nerozumiem co je na nich tak unikatne a drahe (okrem blbeho osuchania a otreskania) ked su to len skladacky z bezne dostupnych dielov.

ale ak je pravda co vravi Bill Nash v clanku ktory som tu uz daval, tak okrem toho este robia vyber/selekciu komponentov. Tak ako napr aj Gibson alebo Fender do CS alebo z elektronkami GroveTubes, TubeAmpDoktor atd.

Inak takto podobne si mozes spravit podla mna kazdu gitaru, co uz tu niekolko rokov tvrdim ze maloseriovy vyrobcovia dokazu konkurovat svetovym znackam podla mna. Je otazne ku akym materialom maju z pozicie velkosti a postavenia na trhu pristup tieto firmy.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #207 kedy: 25. Jún , 2012, 10:30:23 »

Praveze ten relic je velmi umely, mam/mal som teda kopec starych gitar a toto je fakt dost mimo.

Tak aspon ze sme mali ine gitary v rukach, ale v tomto sa ja neorientujem, ako som tu uz milon krat spominal ja som proti RELIC  Na zdravie!
Mozno aj tie co som mal ja boli urobene umelo :o)

Inak co sa ti zda uplne mimo?
« Posledná zmena: 25. Jún , 2012, 10:34:03 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #208 kedy: 25. Jún , 2012, 10:34:32 »

+1

Skus prosim ta aj ty napisat co konkretne je podla teba mimo.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #209 kedy: 25. Jún , 2012, 10:38:06 »

Inak co sa ti zda uplne mimo?

Celkovo sfarbenie krku akoze do zlta nie je prirodzene, povrch laku je divny atd. Cele to skratka posobi umelo, skor smiesne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.