Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. Máj , 2024, 02:13:37
Strán: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 537358 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1650 kedy: 04. Január , 2011, 18:29:25 »

generator ma dva vystupy 15 a 600 Ohm. ja som pouzil ten 15. na multak sa nespolieham, to je jasne. len podla sluchu. signal z generatora je velmi slaby, sudiac podla polohy potaku jeho intenzity (tesne za minimom) a zvuk v repre je cisty a dost ho pocut. a ten sluchatkovy vystup, radio je mono, neviem aky konektor je na sluchatka. ja tam pcham stereo jack. aj to mu musim najst polohu, aby to nejak hralo. takze nevylucujem moznost, ze tam daco skratuje, lebo je to zrejme rozbite. no cista improvizacia. ale signal z generatora sa mi zda byt ok. len ma dost znepokojuje katodove napatie na invertore. 5V je dost malo. raz som postavil hlavu a ked fungovala, zmeral som si napatia v celom ampe. vtedy som tu nameral 50V. este pripomeniem, ze nemam zapojene ostatne obvody ampu, len invertor a koncak. ci bude hlava hrat v poriadku zistim asi az ked ju zapojim celu.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1651 kedy: 04. Január , 2011, 22:03:03 »

nepocuvas  :) tam nema byt na tej katote isto okolo 50V...to by pri kilovom odpore znamenalo, ze tam tece 50mA a to je velmi vela na tu triodu. a ten generator ma byt skor na tom vyssom odpore... inac cela ta Tvoja skusobna cesta je taka dost divna  :) normalne cez prisposobenu sondu a vstup to bud... najlepsie osciloskop, fakt. takto nic nenameras, lebo aj na tej katode je ten prud striedavy. jedine ak by si meral kludovy, pri uzemnenom vstupe.


Samotny koncak musi ist vyborne aj bez predzosika a nahlas. pichni tam nejaky iny zdroj zvuku a musi to hrat ako hovado. ak nie, tak to mas zle
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1652 kedy: 05. Január , 2011, 17:22:17 »

...katodove napatie na invertore. 5V je dost malo. raz som postavil hlavu a ked fungovala, zmeral som si napatia v celom ampe. vtedy som tu nameral 50V...
Usudzujem, že jeden a kondenzátorov na mriežky má veľký zvod, buď vstupný alebo ten na horný koniec potenciometra presence. Ak máš vstupný jedným koncom "v lufte" ten to nebude.
Zaznamenané
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1653 kedy: 13. Január , 2011, 16:12:12 »

problem vyrieseny. V katode invertora som omylom pouzil namiesto 470R odporu 470k . Amp ide ako ma.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1654 kedy: 14. Január , 2011, 00:44:41 »

no vidis, ze to nebolo ok :)
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1655 kedy: 05. Február , 2011, 13:21:55 »

vazeni letovaci, ma niekto skusenosti s touto schemou, konkretne obvod FX Loop. zapojenie podla schemy mi zacne oscilovat, ked trochu zmenim odpor na potaku FX Level, poloha tesne za minimom. robi to vtedy, ked je master skoro vyradeny. ked slucku prepinacom vyradim, zosilnovac neosciluje. z toho usudzujem, ze chyba bude len v obvode LOOP. zeby zemna slucka? zeme z LOOP  mam spojene v jednom bode. potom je tento bod vodicom pripojeny medzi zemnenie potenciometra MIDD a MASTER. signalove vodice su tienene. skusal som aj master zemnit este pred LOOP, nepomohlo.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1656 kedy: 05. Február , 2011, 13:27:18 »

priloha


* priloha schema.jpg (1009.65 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 386 krát.)
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1657 kedy: 05. Február , 2011, 14:07:32 »

Ta FX slucka je uplne v poradku.Asi tam budes mat dake suciastky nejak zle usporiadane....vstup/vystup loopu
Uz aj mne sa taketo anomalie stali ,tak viem,ze to nei nic neobvykle.
Daj foto toho tvojho letovanca a poradim ti viac
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1658 kedy: 05. Február , 2011, 14:59:37 »

... zapojenie podla schemy mi zacne oscilovat, ked trochu zmenim odpor na potaku FX Level...
Tiež si myslím to, čo Brďo, samotný obvod FX loop by nemal byť na vine, ale E6 ti možno zbytočne pridáva zisk a tým aj nestabilitu. Skús znížiť ten zisk napr odpojením katódového kondíku. Napíš tiež, či sa to mení pri zmene gainu a korekcií (hlavne výšok). Môže ísť aj o spätnú väzbu cez zdroj, skús dať nejaké kondíky paralelne k anódovým filtračným 50 mikro / 450 V.

Ešte ma napadlo: ak máš blízko vstupnej lampy výstupný trafák, treba ju tieniť krytom, ak máš blízko vstupných obvodov prívody k výstupáku, daj ich ďalej, alebo odtieň - nepoužil by som obyčajný tienený kábel na stovky voltov, ale vodiče s hrubou izoláciou by som zabalil do dobre uzemneného alobalu.
« Posledná zmena: 05. Február , 2011, 17:17:08 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1659 kedy: 07. Február , 2011, 14:30:44 »

skusal som odpojit katodovy elektrolyt, pripojil som aj filtracny elektrolyt, nepomohlo.oscilacia bola len o nieco slabsia. pri vstupnom katodovom kondiku 680n mam na doske vo vzdialenosti cca 8mm napajacie odpory 10k. moze to ovplyvnovat?
dalej som zistil: v preampe je prepinac gain boost. ja mam dorobene aj rele a spinam aj footswitchom ( vid schema). ked je boost zapnute, neosciluje. ked boost vypnem osciluje. vyradil som teda footswich a cerveny katodovy vodic o dlzke cca 15cm tym padom zrusil a naletoval kratky z dosky na zem. ostala iba moznost rucneho zapinania. zosilovac prestal oscilovat. ten cerveny katodovy vodic je tieneny, skusal som ho viest aj inou cestou, avsak bez uspechu. tak ked to zhrniem:
pri vyradenej FX slucke prepinacom, zosilnovac neosciluje, ani ked zapnem, alebo vypnem gain boost.
pri zapnutej FX slucke zosilnovac osciluje pri zmene odporu FX Level. potenciometre hlasitosti a kerekcii su:  max vysky, max presence, master 3/4, max gain a vypnuty gain boost. ked uberiem vysky alebo presence, prestane oscilovat.


* zapojenie FS.jpg (13.91 KB, 942x596 - prehliadnuté 280 krát.)
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1660 kedy: 07. Február , 2011, 14:59:43 »

je to prebudene, ja by som tu E6 uplne zrusil. celkovo by som tu slucku riesil uplne inac... tej paintovej scheme nerozumiem  :) to hranate je Jack alebo prepinac ? mozno by som skusil preskratovat ten rezistor 10R...nevidim mu tam dovod
« Posledná zmena: 07. Február , 2011, 15:01:03 od mario bross » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1661 kedy: 07. Február , 2011, 15:05:25 »

aj ten sledovac co je v sende E5, ten odpor by 560R by som nedaval na mriezku ale rovno na zem, hentak to taha spatnu vazbu divnu. skus to tak najprv
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1662 kedy: 07. Február , 2011, 15:09:43 »

je to prebudene, ja by som tu E6 uplne zrusil. celkovo by som tu slucku riesil uplne inac... tej paintovej scheme nerozumiem  :) to hranate je Jack alebo prepinac ? mozno by som skusil preskratovat ten rezistor 10R...nevidim mu tam dovod

teda ako by si riesil tu slucku?
to hranate je stereo konektor pre jack. ked zastrcis jack rozobnu sa kontakty, teda vyradis rucny prepinac. spinas len cez rele.

skusim teda upravit tie tebou popisane odpory.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1663 kedy: 07. Február , 2011, 15:13:36 »

sak kukni ako to riesi soldano, alebo marshall, mesa...a to tam aplikuj
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1664 kedy: 07. Február , 2011, 15:21:20 »

ano viem ,len ci teda pouzit elektronku ,alebo to riesit bez nej. co je lepsie. ake mas skusenosti ty?
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
Strán: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.