Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Júl , 2024, 01:45:46
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prosim Pomoc. Vymena strun!  (Prečítané 10189 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #30 kedy: 16. August , 2007, 13:59:51 »

sak ale pohybujes sa v spolocnosti mnohych ludi s gitarami preco si to nenehas od niekoho ukazat nazorne ale rozoberas to tu a robis zo seba totalneho cud(r)aka Huh! ja len tolko nerozumiem ....
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #31 kedy: 17. August , 2007, 11:47:21 »

sak ale pohybujes sa v spolocnosti mnohych ludi s gitarami preco si to nenehas od niekoho ukazat nazorne ale rozoberas to tu a robis zo seba totalneho cud(r)aka Huh! ja len tolko nerozumiem ....

Asi mam potrebu zo seba robit cud(r)aka. Neviem ci ti mam na to vobec nieco ine napisat.
Cele to tu premazte, je to dost OT.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 17. August , 2007, 11:51:32 »

Nechajte ho napokoji, nech sa pýta..
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 17. August , 2007, 12:06:59 »

no neviem, ja som napr. niektorým veciam v tejto debate neporozumel (tie odstrihnuté guličky či čo) a myslím si, že niektoré veci je lepšie vidieť, poprípade si nechať ukázať, lebo všeličo sa dá síce popísať, ale nie vždy sa dá tomu ľahko porozumieť, prípadne si to predstaviť a ešte to potom podľa toho aj urobiť...viď téma o strunke v tremole a celý cirkus okolo toho.
Nič v zlom, Piťu, chápem, že ty sa snažíš každému poradiť, máš takú učiteľskú povahu, ale poviem ti, že ja som tiež tri roky učil na ZŠ a veru plytvať časom takýmto neefektívnym spôsobom, ako napríklad na desiaty pokus odfotiť krivý krk na gitare tak, aby to bolo z tej fotky vidno, alebo pracne popisovať výmenu strún - to sa mi zdá ozaj mrhanie času. Prax je prax a suchá teória ostane len teóriou a vpodstate ten čas, čo tu kopu ľudí strávilo svojimi príspevkami mohol Misko využiť na to, aby mu to v jeho blízkom okolí nejaký priemerný gitarista ukázal, poprípade aby sa cez niektoré úskalia aj sám prelúskal systémom pokus-omyl
Koniec OT Som frajer
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 17. August , 2007, 12:31:26 »

Samozrejme je lepšie a rýchlejšie si to nechať ukázať, ale netreba za to niekomu nadávať..
Na to netreba učiteľskú povahu, aby sa mi to nepáčilo. Žmurk
Zaznamenané

Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #35 kedy: 17. August , 2007, 12:37:10 »

tu neslo o to mu nadavat ... to mu vynadam z oci do oci ... ale chcel som aby sa zamyslel nad tym co tymto ziskal , celou touto temou ... vlastne nic ... bo aj tak si stiahol nejaky navod z netu  ....   proste mi to prislo ( a stale pride ) z jeho strany ako uuuplna blbost.
btw. tiez som ucil deti a Misko mi ich ( hajzlov malych ) dost tymto pripomenul ...
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 17. August , 2007, 12:54:08 »

btw. tiez som ucil deti a Misko mi ich ( hajzlov malych ) dost tymto pripomenul ...
[/quote]

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Misko, to teraz neber na seba, ale na niektorých soplákov sa to hodí : ( hajzlov malych )

konec OT

Kua, sa tu človek dozvie, kto všetko učiteloval... Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. August , 2007, 12:56:23 od opossum » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 17. August , 2007, 12:59:43 »

:)

ok, už to nerozoberajme. Žmurk

Teraz aby to pochopil, chalanisko. Žmurk

1. uvoľni zámky na krku pri nultom pražci, povoľ struny a uvoľni imbusom skrutky, ktoré ich držia v tremole. Daj dolu staré struny

2. Prestrč nové struny struny cez ladiace mechaniky koncom bez guličky (na navíjaných odcvakni tie nenavíjané konce), prestrč ich aj pod zámkami a zastrč ich do tremola, tam kde boli strčené staré struny a utiahni imbusom skrutky, ktoré ich majú držať.

3. Nalaď struny ladiacimi mechanikami, nevšímaj si, že z nich trčia konce strún s guličkami. Sprav pre istotu viac závitov, hlavne na tenkých strunách, aby sa aspoň jeden závit prekryl druhým, nech ladenie drží..

4. Keď sú struny naladené, dotiahni imbusom zámky za nultým pražcom. Po dotiahnutí ešte jemne dolaď struny malými guľatými skrutkami na tremole, ktoré sú na to určené.

5. Môžeš odcvaknúť konce strún s guličkami, ktoré ti trčia z ladiacich mechaník. Žmurk
Zaznamenané

Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #38 kedy: 17. August , 2007, 13:01:15 »

ja som trenoval sebaobranu fakanov od 6 - 14 ...no proste peklo ... vtedy som si uvedomil , jak sa citili moji ucitelia :-D
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 17. August , 2007, 13:01:39 »

Tému zamykám, lebo je vyčerpaná. Keď už to Misko nepochopí, vyhľadá iného gitaristu, ktorý si už struny aspoň raz vymieňal. Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 23 otázok.