Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 10:25:59
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lakovanie "repair"  (Prečítané 16303 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« kedy: 16. Apríl , 2010, 13:53:23 »

Zdravim...Chcel by som sa tu spytat skusenejsich gitararov a taktiez ludi ktory maju skusenosti s lakovanim gitary aby mi pomohli s otazkou lakovania.Chcel by som si prelakovat svoju staru gitaru len tak pre zabavu ale chcel by som to spravit poriadne s nitro lakom.Ak by mi vedel niekto poradit hociaku malinku informaciu budem mu nesmierne vdacny...Popripade ak by ste niekto vedel nejake dobre linky na stranky...este raz diky moc...(pani admini viem ze sa tu uz podobne veci rozoberali a precital som si ich vsetky no ani s jednej som nenadobudol dostatocne informacie tak preto som zalozil konkretnu temu, dakujem za ochopenie)
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #1 kedy: 16. Apríl , 2010, 18:47:20 »

Spravil si si na seba bič :)
Najprv to nagebri riadnou vrstvou nitra nejakým štetcom alebo štetkou. Počkaj kým aspoň trocha sadne a potom to vybrús.
Nakoniec to striekaj pištolou. Priebežne prebrusuj jemným šmirglom. Môžeš skúsiť leštenie bavlneným kotúčom.

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,69721.msg283936.html#msg283936 a odporúčam preštudovať toto.
Zaznamenané
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #2 kedy: 17. Apríl , 2010, 08:56:46 »

Musim priznat ze ty si mi behol do oci ako prvy tu na fore...a hned ti aj sklanam poklonu :zdar:vazne vazne profi praca!len este by ma zaujimalo ze ten stary lak co mam na gitare mam vybrusit uplne az do dreva ci staci len trochu osmircglovat aby chytil drsnost a potom uz len staci nitro...diky moc
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2010, 08:57:25 od atheysm » Zaznamenané
igork
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 191



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Apríl , 2010, 09:56:57 »

http://www.stewmac.com/freeinfo/Finishing.html

tu najdes vsetko co chces vedet  Žmurk
Zaznamenané
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #4 kedy: 17. Apríl , 2010, 10:30:11 »

Diky moc za stranku Igorku je fakt plna info :drink:na buduci tyzden to zacinam robit tak sem budem hadzat predbezne foto...inspiraciu na dizajn uz mam takze som zvedavy ako to dopadne:)
Zaznamenané
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #5 kedy: 18. Apríl , 2010, 19:18:33 »

Este ma napadla jedna vec nechcem koli tomu zbytocne zakladat novu temu tak to hodim sem...Ma tu niekto skusenosti s vymenou polohovych znaciek na gitare??
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #6 kedy: 18. Apríl , 2010, 22:54:30 »

Este ma napadla jedna vec nechcem koli tomu zbytocne zakladat novu temu tak to hodim sem...Ma tu niekto skusenosti s vymenou polohovych znaciek na gitare??
Robím intarzie aj inkrustácie - porftólio

Povedz konkrétne čo chceš :) ale sranda to nebude Bavím sa skvele
Zaznamenané
Gaťo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 219



« Odpoveď #7 kedy: 22. Jún , 2010, 20:03:28 »

chcem sa opýtať tych čo už nejaku tu gitaru nalakovali, ake konkretne laky ste použivali? bojim sa že či nahodou kupim nespravny lak a nepojde mi vyleštiť.. určite existuje viac druhov nitroceluloznych lakov
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #8 kedy: 23. Jún , 2010, 10:24:22 »

aj matny nitrolak sa da vylestit, ked sa chce...
Zaznamenané
Johson
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #9 kedy: 26. Jún , 2012, 20:31:58 »

zdravim..chcem sa opýtat na lakovanie a farbenie gitary...mam dat najprv nitrolak..potom farbu a potom čo aby sa lesklo??nejaky lak??či stačí vyleštit pastou alebo ako?? diki za rady..
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #10 kedy: 26. Jún , 2012, 20:42:05 »

pootom pár vrstiev nitra, prebrúsiť najjemnejším vodným šmirglom aký zoženieš a potom pastou, alebo mne sa osvedčilo celkom popolom preleštiť, gitarku umyť a máš hotovo...
Zaznamenané
Gibson Cremona
nováčik
*
Príspevkov: 23



« Odpoveď #11 kedy: 10. Júl , 2012, 21:36:01 »

Zdravím chcel by som sa spýtať keď už tu preberáte lakovanie gitary mám starú gibson cremona má starý a popraskaný lak chcel by som si ju zrekonštruovať je zafarbená na tobacco burst že či by ste to len trošku ošmirgľovali a nalakovali alebo ošmirgľovať do dreva a nastriekať od začiatku či už tak alebo tak budem vďačný za nejaké nápady a rady
ilustračné foto http://mrrca.euweb.cz/kytara.jpg
Ďakujem 
« Posledná zmena: 10. Júl , 2012, 21:38:26 od Gibson Cremona » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 10. Júl , 2012, 22:29:25 »

gibson nerobil model cremona.. a ja by som do toho nesiel.. to ze je to popraskane za to si niektori tu na fore aj priplacaju  Bavím sa skvele
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #13 kedy: 11. Júl , 2012, 06:39:32 »

Len trochu to neošmirgluješ, miestami pôjdeš ajtak až na drevo. Ja by som to tak nechal, ak to zrenovuješ, tak nitro začne o chvíľu ajtak praskať Žmurk A iný lak na akustickú gitaru vhodný nieje, teda ak nerátam šelak, ale s ním sa nevyhráš tak, aby si mal sunburst  Žmurk
Zaznamenané
Gibson Cremona
nováčik
*
Príspevkov: 23



« Odpoveď #14 kedy: 11. Júl , 2012, 12:13:21 »

ďakujem za odpovede ale rozmýšľam že to ošmirgľujem najjemnejším šmirgľom a dám na to lak v spreji a potom vyleštím
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 21 otázok.