Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
17. Jún , 2024, 18:42:17
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gombik na gitarovy pas  (Prečítané 5582 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« kedy: 25. August , 2014, 17:08:37 »

Caute mam taky problem,vytrhol sa mi predny gombik na gitarovy pas,a je tam teraz väcsia dierka a ked to dam spät uz to nedrzi stale sa vytrhne a cakat na reklamaciu sa mi velmi nechce tak si to chcem opravit sam.Dal som tam aj väcsiu srubku ale ajtak sa to vytrhlo.Prosim neaky napad co stym?  Neviem
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 25. August , 2014, 17:25:18 »

videl som parkrat ze tam ludia nadrbkali nejake dve tri zapalky alebo tenke drievka a zaliali trochou lepidla.. a potom tam ten srob dali znova a pekne chytil..  vsimas ze sa ani nepytam co si robil? lebo ja gitaru nestrim ale vzivote som sroby nevytrhol  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 25. August , 2014, 17:25:59 od kaolko » Zaznamenané

Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #2 kedy: 25. August , 2014, 17:55:59 »

videl som parkrat ze tam ludia nadrbkali nejake dve tri zapalky alebo tenke drievka a zaliali trochou lepidla.. a potom tam ten srob dali znova a pekne chytil..  vsimas ze sa ani nepytam co si robil? lebo ja gitaru nestrim ale vzivote som sroby nevytrhol  Bavím sa skvele

no dik,mozno to skusim ...praveze nic som nerobil,mozno len ked som tam daval prvykrat pas tak sa to posralo lebo ani zaboha som ho tam nevedel nasunut tak som to tam musel neak nasilu dat a asi to povolilo vtedy...a potom ked som hral tak mi jebla gitara nazem  Fuuha zíram
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 26. August , 2014, 07:28:12 »

ja som do každej gitary kt. mi dali na servis a tuning som dal čierni dlhší šrobik do sadrokartonu  ha ha ha

presne toto


ked tam už máš večiu dieru treba tam natlačiš táky TMEL a zašrobovať to ....

aký dlhý šrobik si tam dal a vytrhlo sa ti to ??
a aký hrubý šrobik si tam dal a vytrhlo sa ti to ??
Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #4 kedy: 26. August , 2014, 08:44:11 »

Caute mam taky problem,vytrhol sa mi predny gombik na gitarovy pas,a je tam teraz väcsia dierka a ked to dam spät uz to nedrzi stale sa vytrhne a cakat na reklamaciu sa mi velmi nechce tak si to chcem opravit sam.Dal som tam aj väcsiu srubku ale ajtak sa to vytrhlo.Prosim neaky napad co stym?  Neviem

Dalsie inspiracie

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,61096.0.html
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,72832.0.html
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #5 kedy: 26. August , 2014, 09:16:12 »

to sa stava, ked mas gitaru z drevotriesky (vlastna skusenost)
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #6 kedy: 26. August , 2014, 12:07:06 »

ja som do každej gitary kt. mi dali na servis a tuning som dal čierni dlhší šrobik do sadrokartonu  ha ha ha

presne toto


ked tam už máš večiu dieru treba tam natlačiš táky TMEL a zašrobovať to ....

aký dlhý šrobik si tam dal a vytrhlo sa ti to ??
a aký hrubý šrobik si tam dal a vytrhlo sa ti to ??

a ten tmel je aj neaky specialny na gitary,alebo normalne len dakde kupit?nevies dat link? a ten cierny srub si predpokladam kupil len niekde v domacih potrebach vsak?
....srobik som tam dal len mozno o 3mm dlhsi a a vytrhlo sa to,tak som tam dal potom este taky podobny len trosku hrubsi a zase
Zaznamenané
Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #7 kedy: 26. August , 2014, 12:09:56 »

ja som do každej gitary kt. mi dali na servis a tuning som dal čierni dlhší šrobik do sadrokartonu  ha ha ha

presne toto


ked tam už máš večiu dieru treba tam natlačiš táky TMEL a zašrobovať to ....

aký dlhý šrobik si tam dal a vytrhlo sa ti to ??
a aký hrubý šrobik si tam dal a vytrhlo sa ti to ??

Tento by bol dobry? http://tmely-silikony-lepidla.heureka.sk/pam-akrylatovy-tmel-na-drevo-200g-smrek/specifikace/#section
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #8 kedy: 26. August , 2014, 13:56:26 »

tmel presne neviem aký nerobil som to ale mal by postačiť hocijaký do dreva ..

a ten šrobik sa dá určite kúpiť hoci kde ....

a že si tam dal len o 3mm bola chyba  to je málo , ja som dával min o 1.5cm dlhší  a keď bola na začiatku diera už moc zväčšená tak aby sa šrobik neodlomil hýbaním v tej diere som dal tam na vymedzenie papier alebo pásku .... ale to sú také riešenia za 5 minút koncert :D :D

ako profesionálnejšie sa to robí tak že sa vyvŕta väčšia diera do ktorej natlačíš lepidlo a natlčieš drevený kolík , necháš zaschnúť a navŕtaš do toho kolíku ďalšiu novú dieru na pás :D :D :D :D
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #9 kedy: 26. August , 2014, 14:28:16 »

tmel nie je 100 %, odvŕtaj to a vlep tam taký istý kus dreva najlepšie tvrdého (ak si vieš vyrobiť veľmi jednoducho), alebo ked už tmel primiešal by som doňho lepidlo.
Zaznamenané

hm... :-D
Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #10 kedy: 26. August , 2014, 15:05:37 »

vyvrtavat a davat tam novy kolik na to nemam doma vobec naradie...cize skusim to zrobit asi tak ze nalejem do tej diery tmel z lepidlom a potom tam nasrubujem tu srubu ,spravne som pochopil?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 26. August , 2014, 15:13:38 »

Stropky - dostal si 2 linky na temy, kde to bolo PODROBNE cele popisane. nechapem, co sa este da na tom teraz vypytovat. ak sa na to necitis, tak to niekomu daj spravit. ak sa na to citis, jednoducho to sprav a nevypytuj sa, akej farby mas kopovat sroby  Žmurk

to co si napisal v poslednom prispevku smrdi akurat tak pruserom. si si isty, ze to zvladnes ?
Zaznamenané
Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #12 kedy: 26. August , 2014, 15:26:18 »

Stropky - dostal si 2 linky na temy, kde to bolo PODROBNE cele popisane. nechapem, co sa este da na tom teraz vypytovat. ak sa na to necitis, tak to niekomu daj spravit. ak sa na to citis, jednoducho to sprav a nevypytuj sa, akej farby mas kopovat sroby  Žmurk

to co si napisal v poslednom prispevku smrdi akurat tak pruserom. si si isty, ze to zvladnes ?

vsak ja viem,aj som si ich obe precital,ale istota je istota.A ano necitim sa nato ,ale nikto iny to zamna mna nespravy,ibaze by som to dal reklamovat ale to sa mi nechce mesiac cakat ked som si konecne kupil novu gitaru, serem nato

Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #13 kedy: 26. August , 2014, 16:03:41 »

a jaku si kupil?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #14 kedy: 26. August , 2014, 16:20:51 »

Nie, celé to zatmel a nechaj vytvrdnúť, potom tam predvŕtaj tenším vrtákom dieru a potom tam zakrútiš šroubu :-)
Zaznamenané

hm... :-D
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 26. August , 2014, 16:30:55 »

...nalejem do tej diery tmel z lepidlom a potom tam nasrubujem tu srubu...
Iba lepidlo, tmel je viacmenej estetická vec. Daj tam lepidlom zababrané kúsky dreva, radšej tvrdšieho, ako zápalky, ale v núdzi aj tie. Má tam byť viac dreva, ako lepidla.
Zaznamenané
Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #16 kedy: 26. August , 2014, 16:45:58 »

a jaku si kupil?

Dost nahovno :D ale na zaciatok staci http://www.muziker.sk/gitary/elektricke-gitary/elektricke-gitarove-sety/p/11908-sx-EG2K-Black
Zaznamenané
Stropky
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #17 kedy: 26. August , 2014, 16:47:22 »

Iba lepidlo, tmel je viacmenej estetická vec. Daj tam lepidlom zababrané kúsky dreva, radšej tvrdšieho, ako zápalky, ale v núdzi aj tie. Má tam byť viac dreva, ako lepidla.

ok ,este posledna vec pre istotu sa opytam,normalne lepidlo,ne sekundove vsak? :D
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.