Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 18:22:39
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Napájanie efektov  (Prečítané 39346 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 06. November , 2008, 23:00:10 »

asi blby kabel v sd1. skus to otvorit a pozerat na power input cables, ci nahodou nieco sa neodpojil.
 
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 06. November , 2008, 23:13:19 »

Mozno nevladze zdroj a tak sa vyhladenom js. napati objavuje 100Hz frekvencia zo stabilizatora.

Urcite 500mA na to staci?
Zaznamenané

Metlino
nováčik
*
Príspevkov: 60


« Odpoveď #17 kedy: 07. November , 2008, 18:45:43 »

asi blby kabel v sd1. skus to otvorit a pozerat na power input cables, ci nahodou nieco sa neodpojil.
 

toto ma napadlo, aj som to dnes otvoril, vsetko vyzera byt vporiadku - zvlastne je ze ked to zapojim na bystricana z muzikeru tak to nebrumi  ?§!.


Mozno nevladze zdroj a tak sa vyhladenom js. napati objavuje 100Hz frekvencia zo stabilizatora.

Urcite 500mA na to staci?

no malo by, tie efekty maju malicke odbery.......samotny SD1 ma dakych 6 mA a brumi aj ked je zapojeny ako jediny (co sa tyka ostatnych myslim ze jackhammer ma daco okolo 10mA a crybaby okolo 20mA cize tam by problem nemal byt?)
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 08. November , 2008, 10:49:14 »

Ak si v blave, donest to ku mne a si pozeram na to. mam vseliaky trafaky vo workshop. Mozno je to shitty daisy chain.
Posli PM.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #19 kedy: 14. November , 2008, 22:14:50 »

trošku mimo tému:
 robil si niekto home-made napájanie so stabilizátorom 78xx? plánujem si s nim spraviť zdroj a rád by som vedel,  či stabilizátor nebude zanášať do napájania dáke svinstvo, ktoré by sa prejavilo v signále - postaviť to nieje problém, len nemám možnosť to objektívne posúdiť.
Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
losoware
nováčik
*
Príspevkov: 31


« Odpoveď #20 kedy: 10. December , 2008, 11:50:21 »

mate niekto skusenosti so zdrojom Behringer PSU HSB ALL, ci brumi a tak..

http://www.shop.muzikus.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=216_443&products_id=12687
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #21 kedy: 01. Apríl , 2010, 13:12:12 »

Odporucam CIOKS - je to trochu drahsie cca 100Eur ale velmi kvalitne - bez akehokolvek sumu a rozne vrobky AC - DC - 9 -12 -18V.
http://www.cioks.com/products/products.htm

ma niekto s tym Cioks zdrojom skusenosti?

http://www.musicimport.com/preislisten/elektronik/Cioks.pdf
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2010, 13:12:59 od joey » Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #22 kedy: 01. Apríl , 2010, 19:08:03 »

ma niekto s tym Cioks zdrojom skusenosti?

http://www.musicimport.com/preislisten/elektronik/Cioks.pdf

Trocha drahý nie?? Veď za to máš už aj Dunlop dc brick. Ten Rocktron dc on tap už neriešiš??
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #23 kedy: 01. Apríl , 2010, 19:48:02 »

Trocha drahý nie?? Veď za to máš už aj Dunlop dc brick. Ten Rocktron dc on tap už neriešiš??

jj, je drahsi, resp asi tak jak Dunlop. ten Rocktron by som velmi rad vyskusal. teda hlavne s nasou spinavou elektrikou ktoru mame v garazi. takze po sviatkoch sa chcem dohodnut s Johnom na nejakom odskusani. dovtedy spekulujem so vsetkym moznym a uz som dokonca aj smrckovi pisal tak uvidime aka bude cena u neho.
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 01. Apríl , 2010, 20:00:02 »

Joey, uz som hral vyse 1000 koncertov s Rocktronom, iba v PKO sme mali problemy, a este minuly messiac na OCKO awards v arene - a pouzivam strasne vela gainu tiez - aj 3-4 drivey+ compressor naraz.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #25 kedy: 02. Apríl , 2010, 14:28:46 »

jj, je drahsi, resp asi tak jak Dunlop. ten Rocktron by som velmi rad vyskusal. teda hlavne s nasou spinavou elektrikou ktoru mame v garazi. takze po sviatkoch sa chcem dohodnut s Johnom na nejakom odskusani. dovtedy spekulujem so vsetkym moznym a uz som dokonca aj smrckovi pisal tak uvidime aka bude cena u neho.

Ja tiež špekulujem a mám, žiaľ možnosť objednávať len z našich web stránok. Našiel som shop kde predávajú ten dc rocktron on tap za 50 eur, no sú tam také obchodné a reklamačné podmienky že dopo. Za vrátenie, prípadnú neuznanú reklamáciu platíš aj kuriéra, aj servis. Tak špekulujem, žiaľ nikde u nás neviem nájsť ten dc on tap Smútim a žiaľ ani pedálov rocktron hush nie je u nás veľa na predaj.

PS: Ak by niekto videl na predaj, prípadne že dáky náš shop predáva rocktron hush pedál do 90ečok, rocktron dc on tap do 50ečok, dajte vedieť. Kludne aj bazar. dik
« Posledná zmena: 02. Apríl , 2010, 14:29:17 od damned13 » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 02. Apríl , 2010, 17:02:27 »

Ja tiež špekulujem a mám, žiaľ možnosť objednávať len z našich web stránok. Našiel som shop kde predávajú ten dc rocktron on tap za 50 eur, no sú tam také obchodné a reklamačné podmienky že dopo. Za vrátenie, prípadnú neuznanú reklamáciu platíš aj kuriéra, aj servis. Tak špekulujem, žiaľ nikde u nás neviem nájsť ten dc on tap Smútim a žiaľ ani pedálov rocktron hush nie je u nás veľa na predaj.

PS: Ak by niekto videl na predaj, prípadne že dáky náš shop predáva rocktron hush pedál do 90ečok, rocktron dc on tap do 50ečok, dajte vedieť. Kludne aj bazar. dik
Chlapci, ak váš napájač musí byť značkový, ďalej nečítajte.
Ak chcete dobrý zdroj, musí byť stabilizovaný, nemusí mať 3 x väčší povolený prúd, ako je odber pedálov. Na gme.sk, alebo sos.sk je adaptérov plná riť v cene do 10 €. Za 20 € sú tam aj 50 Wattové, tie by s rezervou utiahli všetky Jaywalkerove pedalboardy.
Andrej
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #27 kedy: 02. Apríl , 2010, 19:01:01 »

Chlapci, ak váš napájač musí byť značkový, ďalej nečítajte.
Ak chcete dobrý zdroj, musí byť stabilizovaný, nemusí mať 3 x väčší povolený prúd, ako je odber pedálov. Na gme.sk, alebo sos.sk je adaptérov plná riť v cene do 10 €. Za 20 € sú tam aj 50 Wattové, tie by s rezervou utiahli všetky Jaywalkerove pedalboardy.
Andrej

Ak mi tam nájdeš stabilizovaný adapter, ktorým budem môcť napájať 9V krabičky naraz a jedným, krabičky presnejšie : BoSS, EHX, Dunlop, Roctron je mi jedno či bude značkový, či stáť 20eur, tak si ho kúpim.  Som frajer
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 03. Apríl , 2010, 06:34:25 »

Ak mi tam nájdeš stabilizovaný adapter, ktorým budem môcť napájať 9V krabičky naraz a jedným, krabičky presnejšie : BoSS, EHX, Dunlop, Roctron je mi jedno či bude značkový, či stáť 20eur, tak si ho kúpim.  Som frajer
V Bratislave:

http://www.gme.sk/sk/adapter-sitovy-nastavitelne-napeti-3-12v-1200ma-stabilizovany-p751-043.html

alebo

http://www.gme.sk/sk/adapter-sitovy-spinany-9v-1000ma-s-vidlici-shuko-p751-519.html

v Košiciach:

http://www.sos.sk/?str=371&artnum=47101

alebo

http://www.sos.sk/?str=371&artnum=63814

majú ich oveľa viac.
Andrej

Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #29 kedy: 03. Apríl , 2010, 09:35:24 »


Takýto adaptér kde sa mení V-oltáš a okolo 1200 mA, meniteľné koncovky mám aj. A brumí, šuští o 106.Len neviem ako by som ním mohol prepájať viacej efektov naraz, pomocou dákej redukcie na viacej efektov?? Káblikov?? A či by to vôbec aj šlo a dalo sa také voľačo zohnať. Teraz s ním napájam jeden 9V efekt. Preto som hľadal napájanie na viacej krabičiek naraz. Nie že pri sóle, si vymením adaptér na delay  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 22 otázok.