Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
15. Máj , 2024, 10:49:40
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: prerábka wah  (Prečítané 29103 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 05. Máj , 2011, 14:11:03 »

Maximalne.
Z uvrestanej GCB-95ky je teraz nadherne vokalne znejuci wah. Kupit lacny GCB95 a zohnat whipple upgrade a mate skvely wah za par e
Na zdravie! tod aj moj nazor
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 29. Jún , 2011, 20:43:12 »

ak by mal niekto zaujem teda prerobit svoj wah na ten špagety celkom som sa skamarátil s chlapom s prahy čo to robí ked si date krabicu víde Vás to cca na 70e
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 06. Január , 2012, 21:43:29 »

to akože v colorsounde boli fosel cievky ved to je velmi starý wah aj zvuk , hmmm,  každopádne budem rád za každu novu info pre mna hladanie optimálneho wahu je zatial nekonečná cesta /ak máš nejake schémy poteši mat ich doma  Zdravíčko - to by bolo zaujímave objednat tam tu cievku a poták  čo používa Smrčka v spagety a spravit to na štýl colorsoundu  - isto sa tu najde niekto kto by to zletoval / , takže je možne že vymením Morley za hocijaku dobru krabicu s hrebenom - aj GCb ak k tomu dačo prihodí
Mne sa zdá, že premostenie emitorového odporu prvého tranzistora urobí oveľa viac, ako výmena cievky. Skúšal som aj odpor zrušiť (Colorsound ho vôbec nemá), ale veľmi narástlo skreslenie. Skúšali sme ho teda premostiť kondíkom a páčili sa nám kondíky 0,1 mikro a 10 mikro, zaujímavé, že medzi tým 1 mikro nie.
Pridávam porovnanie rôznych schém kvákadiel.


* Wah_Comparisons.gif (25.21 KB, 932x1000 - prehliadnuté 346 krát.)
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 07. Január , 2012, 11:09:37 »

tá tvoja úrva veta znie ako z startrek aspon pre mna , ale každopádne zaujímalo by ma či je možne spravit dnes wah  identický s starím colorsound , teda myslím s tých istých súčiastok a kolko by to asi stalo  /bez krabice/ , dik
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 07. Január , 2012, 12:28:16 »

tá tvoja úrva veta znie ako z startrek aspon pre mna , ale každopádne zaujímalo by ma či je možne spravit dnes wah  identický s starím colorsound , teda myslím s tých istých súčiastok a kolko by to asi stalo  /bez krabice/ , dik
Toto sa treba spýtať letovačov v tvojom okolí (ukáž im tú schému). Ešte ma napadlo, ak sa ti nepodarí predať ten Morley, možno by sa dal ten modnuť. Mne osobne je oveľa sympatickejší fotoodpor, ako potenciometer, lebo sa nikdy nezašpiní a nezoderie. Ten tvoj je PWA, alebo iný typ?
Zaznamenané
Damian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 07. Január , 2012, 12:50:05 »

Toto sa treba spýtať letovačov v tvojom okolí (ukáž im tú schému). Ešte ma napadlo, ak sa ti nepodarí predať ten Morley, možno by sa dal ten modnuť. Mne osobne je oveľa sympatickejší fotoodpor, ako potenciometer, lebo sa nikdy nezašpiní a nezoderie. Ten tvoj je PWA, alebo iný typ?

Neni to o tom, ze fotoodpor ma iny priebeh nez ten speci potenciometer?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 07. Január , 2012, 13:20:05 »

ten moj je PWA ale s červeným nápisom /to je dobre alebo zle / , no račej by som šiel do potáku zda sa mi to take viac pod kontrolou , tento Morley je fakt na skreslené zvuky a ja to chcem na začiatok , hhhmmmm ale to ma ešte nenapadlo modnut optiku hmmm zdvih má dobrý je tam poták hmm
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #22 kedy: 07. Január , 2012, 13:29:51 »

mne sa paci ze vyborni gitaristi po celom svete pouzivaju bezne  nemodovane dunlopy a nemodovane morley a hra im to dobre, ale niekto kto ledva zahra tri lajbave kila sa ide posrat z pouzitelneho wahu ze nema spravnu cievku alebo ma napicu optiku miesto potaku  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 07. Január , 2012, 14:00:27 »

Neni to o tom, ze fotoodpor ma iny priebeh nez ten speci potenciometer?
Fotoodpor nemá priebeh, priebeh má tieniaca clonka a jej tvar sa dá prispôsobiť...
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 07. Január , 2012, 14:42:43 »

hm je mi jedno čo si myslíš Vikur  Popiskujem si  /klasika/ , nemože bit každý taký úžasný virtuoz ako ty vikur , nedávaš náhodou súkromne hodiny pod značkou : ako sa stať priemerom - úspech pred vlastným egom zaručený , alebo ako zahrat to čo všeci ostatný , alebo ako uraziť a nepreraziť  ......
každopádne  hudobníci čo vedia kde je sever nehrajú na nejakých zakladaných dunlopoch ani na zakladaných Morley ,jedine tak nejaký pankači alebo salámisti , ale ten pre koho je wah dôležitý efekt si da sakra zaležat po čom bude šlapať , a každý kto trocha zabrdol do wahou vie že nieje wah ako wah , a aj preto su tu taketo temy a vedu sa taketo diskusie
ale Tebe evidentne stačí Gcb - ja Ti to nevičítam naopak myslím že sa Ti velmi hodí  Zdravíčko
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 07. Január , 2012, 14:43:59 »

Andrej ale to by bolo fakt zaujímave skusit spojit výhody fotoodporu s zvukom cievky
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #26 kedy: 07. Január , 2012, 15:07:22 »

mam nejake deja-vuuuuuuu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 07. Január , 2012, 15:18:36 »

hm je mi jedno čo si myslíš Vikur  Popiskujem si  /klasika/ , nemože bit každý taký úžasný virtuoz ako ty vikur , nedávaš náhodou súkromne hodiny pod značkou : ako sa stať priemerom - úspech pred vlastným egom zaručený , alebo ako zahrat to čo všeci ostatný , alebo ako uraziť a nepreraziť  ......
každopádne  hudobníci čo vedia kde je sever nehrajú na nejakých zakladaných dunlopoch ani na zakladaných Morley ,jedine tak nejaký pankači alebo salámisti , ale ten pre koho je wah dôležitý efekt si da sakra zaležat po čom bude šlapať , a každý kto trocha zabrdol do wahou vie že nieje wah ako wah , a aj preto su tu taketo temy a vedu sa taketo diskusie
ale Tebe evidentne stačí Gcb - ja Ti to nevičítam naopak myslím že sa Ti velmi hodí  Zdravíčko

Co su to "zakladane" Dunlopy a Morley?  Bavím sa skvele

Btw, ty si pocul Vikura niekedy hrat ze ho hodnotis?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 07. Január , 2012, 15:25:48 »

základne dunlopy su všetky tie gcb , jh ,a čo ja viem čo všetko čo sa bežne predáva v hudobninách a Morley detto , ozaj a nepočul som ho - ved práve ,
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 07. Január , 2012, 15:29:45 »

základne dunlopy su všetky tie gcb , jh ,a čo ja viem čo všetko čo sa bežne predáva v hudobninách a Morley detto , ozaj a nepočul som ho - ved práve ,

Jaj, zakladne :), nie zakladane , dik :)

Nie som sice ziaden virtuoz, ale mam zopar roznych wahov (ano, pise sa wahov a nie wahouuuu)  ci uz s optikou alebo potakmi a nikdy som nemal potrebu nejakeho modovania
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.