Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Máj , 2024, 06:57:41
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Microsoft bude kontrolovať nelegálnu Vistu  (Prečítané 21423 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #105 kedy: 29. December , 2009, 19:14:32 »

kupil som v BGS NB Acer s nainstalovanym Wins, ktory bol o cosi drahsi, ako bez OS. na fakture ziadna polozka za OS nebola. aj mal taku nalepocku paradnu pri klavesnici s logom MS. ale bez CD. cize predajca predava nelegalne ten OS tam ?

Nalepka s logom je sice pekna, ale mala tam byt aj nalepka (byva to zospodu nalepene) s tvojim instalacnym klucom a mal si dostat pribalene instalacne cd.
Volaj do BGS co oni na to. Akurat vcera som dostal novy notebook a je tam zospodu nalepena nalepka s mojim OEM instalacnym klucom, na druhom  notebooku presne tak isto.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #106 kedy: 29. December , 2009, 19:15:06 »

semish je tak fajn chalan len keby nerobil v tom mikrosofte  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #107 kedy: 29. December , 2009, 19:16:17 »

semish je tak fajn chalan len keby nerobil v tom mikrosofte  Bavím sa skvele

Ale ved on tam nerobi, tam nikto nerobi, tam len chodia na mrkvorauty rozhadzovat zadarmo instalacky :).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #108 kedy: 29. December , 2009, 19:17:57 »

... na mrkvorauty rozhadzovat zadarmo instalacky :).


pici tam, oni si kdesi tym pripaluju cigara a mne to k pocitacu nedaju  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #109 kedy: 29. December , 2009, 19:36:02 »

Co je lepsie a zadarmo?
Linux? Lepsie ako co ? Ako windows? Ktora distibucia Linuxu? Ako ktory windows? V com lepsi?
Som v tomto lama, cize rad si rozsirim obzory a konecne sa dozviem co mam pouzivat.

To dufam nie si v tomto lama  Na zdravie!

V mojej firmicke pouzivame na servre BSD a Debian kvoli stabilite, bezpecnosti a primeranym narokom na HW. Na workstation z historickych dovodov a hlavne kvoli 3-party aplikaciam mrkvosoft. Ale zlate casy asi koncia. Podla mna vsetko vedie k netu.

Na ziadnych mrkvorautoch sa free nic nerozhadzuje.

Tak viem, co mam doma nainstalovane na 2 kompoch. Taka je realita.

Ak si si kupil legalnu OEM verziu, musel si k nej dostat aj instalacne CD, ak si ho nedostal (a mal si tuto licenciu uvedenu na fakture, cize si za tuto licenciu aj ozaj zaplatil), pytaj ho od toho kto ti to predal.

Na fakture mam napisane notebook. Nemam osobitne uvedene, ze graficka karta je od tohto, hdd od tohto, os od tohto. KW mam nalepene zo spodku. Cize ty tvrdis, ze mam na 100% dostat instalacne CD od predajcu?

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #110 kedy: 29. December , 2009, 19:46:30 »

To dufam nie si v tomto lama  Na zdravie!

V mojej firmicke pouzivame na servre BSD a Debian kvoli stabilite, bezpecnosti a primeranym narokom na HW. Na workstation z historickych dovodov a hlavne kvoli 3-party aplikaciam mrkvosoft. Ale zlate casy asi koncia. Podla mna vsetko vedie k netu.

Na fakture mam napisane notebook. Nemam osobitne uvedene, ze graficka karta je od tohto, hdd od tohto, os od tohto. KW mam nalepene zo spodku. Cize ty tvrdis, ze mam na 100% dostat instalacne CD od predajcu?



Super, BSD a Debian beriem, uz som sa zlakol ze pouzivate distribucie typu Ubuntu a podobne (nie ze by som voci tomu nieco mal, je mi to praveze uplne ukradnute :) ). Mas pravdu,vsetko bude na webe a ten zly nakoniec nebude mozno MS ale Google (uz som narazil na webe aj na take nazory, fuj fuj zly Google).

Na fakture mas mat uvedene aky typ notebooku si kupil (pripadne aj s nejakymi specifikaciami, aky procesor, disk, pamat ... ) a aky OS si k tomu kupil a mas dostat OEM instalacne cd.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #111 kedy: 29. December , 2009, 19:47:35 »



Na fakture mam napisane notebook. Nemam osobitne uvedene, ze graficka karta je od tohto, hdd od tohto, os od tohto. KW mam nalepene zo spodku. Cize ty tvrdis, ze mam na 100% dostat instalacne CD od predajcu?




cd predal k dalsiemu pocitacu co nemal tu nalepku zospodu tak zmenil vodu na vino a skasiroval za 2 windowsy
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #112 kedy: 29. December , 2009, 20:21:03 »

kupil som v BGS NB Acer s nainstalovanym Wins, ktory bol o cosi drahsi, ako bez OS. na fakture ziadna polozka za OS nebola. aj mal taku nalepocku paradnu pri klavesnici s logom MS. ale bez CD. cize predajca predava nelegalne ten OS tam ?

Zisti ci nemas na disku recovery partition. Zvycajne to robia tak
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #113 kedy: 29. December , 2009, 20:32:14 »

Od 1.1.2009 nie je mozne kupit OEM licenciu inak ako iba s novym celym pocitacom (predtym sa to dalo obabrat tak , ze sa dala kupit OEM licencia napr aj s novou mysou a podobne) :
Tu sa pise aj o tom ze je treba uviest na doklade aj aka presne licencia bola s pocitacom dodana :

Je nutné uviesť menovite OEM licenciu na rovnakom predajnom alebo súvisiacom doklade, kde sú uvedené vyššie špecifikované komponenty. Na doklade musí byť uvedený úplný popis licencie, vrátane verzie, edície, bitové verzie a jazyka systému.

Akékoľvek iné možnosti predaja OEM licencie koncovým zákazníkom sú od 1. januára 2009 považované za neplatné a môžu byť takto posudzované v prípadoch softvérových auditov alebo iných typov kontrol.

Zdroj : https://www.microsoft.com/partner/subsites/slovakia/legalizacia/default.htm
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #114 kedy: 30. December , 2009, 09:55:24 »

inac sa divim, ze sa z toho obchodu uz sem niekto neregistroval a nezacal tu pisat  Bavím sa skvele zvycajne to tu tak chodi
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #115 kedy: 30. December , 2009, 14:27:17 »

Nalepka s logom je sice pekna, ale mala tam byt aj nalepka (byva to zospodu nalepene) s tvojim instalacnym klucom a mal si dostat pribalene instalacne cd.
Volaj do BGS co oni na to. Akurat vcera som dostal novy notebook a je tam zospodu nalepena nalepka s mojim OEM instalacnym klucom, na druhom  notebooku presne tak isto.


je tam odspodu nalepka s inst. klucom. takze mozem nainstalovat prvu XP instalacku a pouzit henten serial a bude to legalne ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #116 kedy: 30. December , 2009, 14:27:28 »

inac sa divim, ze sa z toho obchodu uz sem niekto neregistroval a nezacal tu pisat  Bavím sa skvele zvycajne to tu tak chodi

:)
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #117 kedy: 30. December , 2009, 16:54:44 »

je tam odspodu nalepka s inst. klucom. takze mozem nainstalovat prvu XP instalacku a pouzit henten serial a bude to legalne ?

Skus, ale najlepsie bude ak si niekde pozicias OEM instalacku (neviem ci hociktore instalacne cd zoberie OEM kluc, skor nie ako ano).
Ano, ak pouzijes ten tvoj kluc, bude to legalne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #118 kedy: 30. December , 2009, 18:36:13 »

dik.

nechcelo by sa Vam niekomu, kto mate, zavesit mi niekam *.iso tej OEM XP instalacky ? a do PM poslat link... dik  Na zdravie!
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #119 kedy: 30. December , 2009, 18:52:55 »

dik.

nechcelo by sa Vam niekomu, kto mate, zavesit mi niekam *.iso tej OEM XP instalacky ? a do PM poslat link... dik  Na zdravie!

vsak si stiahni XP aj so SP3 aj s utilitami rarmi, mp3  etc nejaku viena edition  alebo black edition co ma posledne updaty nainstaluje ti vsetko nepyta ani serial len zapnes instalaciu a mozes ist na pivo.  vidim ze so zakupenym programom mas starosti :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 22 otázok.