Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
17. Máj , 2024, 19:57:22
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vplyv starnutia dreva na zvuk - gitary, husle, klavír (debata)  (Prečítané 22834 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 26. Október , 2008, 13:14:14 »

No skôr som chcel podpichnut progača, ale je to jedno       ... ked máte aj spoločny mobil  Bavím sa skvele
len ked sedime opiti vo fortune Bavím sa skvele
a ja uz sa tiez pocitam k vetesnikom s tym acousticom a burnym, tak sa hlasim k podpichnutym. ta bednicka, co som od teba kupil ma dufam aspon 15 rokov  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 26. Október , 2008, 13:27:38 »

každá téma sa musí zvrhnúť na nejakú inú debatu  Huh!  ?§!.
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 26. Október , 2008, 13:29:13 »

každá téma sa musí zvrhnúť na nejakú inú debatu  Huh!  ?§!.
No problem Pitu. Ja svoje mažem.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #18 kedy: 26. Október , 2008, 13:41:03 »

ok, tak si zas zoberme tie semihollow.

1. ako hrube musia byt steny aby uz neboli nahodou tenke?

2. aky specificky zazracny efekt robi v konzervovani, resp. v nekonzervovani lak na klasickych nastrojoch oproti laku na natural finish semihollow gibsonoch?

stacia tieto dve veci (nie mensia ako mala hrubka drevenych stien a iny typ laku) na to, aby stare semihollow gibsony,
semihollow telecastre a neviem co vsetko este hrali popici, dokonca lepsie ako nove, sucasne? napriek tomu, ze sa ludia skor zhoduju na tom ze vlastnosti akustickych nastrojov sa casom zhorsuju ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 26. Október , 2008, 13:48:43 »

ok, tak si zas zoberme tie semihollow.

1. ako hrube musia byt steny aby uz neboli nahodou tenke?


Staci, ked su len trosku hrubsie ako tenke.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 26. Október , 2008, 14:01:04 »

na elektrike mas drevo konzervovane lakom. plus je to hruby kusisko. na akustike je to drevo tenucke a nalakovane tiez natenko a len z jednej strany. semiakustiky (kazda akustika ma luby) maju hrubsie drevo a myslim, ze aj lak je v hrubsej vrstve - podobne ako na solidbody. od vyroby k rozpadu gitary su teda rozne casy. a najvacsia kvalita bude niekde v druhej patine celkovej zivotnosti, podobne ako u cloveka Bavím sa skvele
co presne na tomto nechapes?

1. ako hrube musia byt steny aby uz neboli nahodou tenke?
2. aky specificky zazracny efekt robi v konzervovani, resp. v nekonzervovani lak na klasickych nastrojoch oproti laku na natural finish semihollow gibsonoch?
ad 1: cim hrubsie, tym dlhsie sa gitara "vyhrava" a tym dlhsie trva, kym "ohluchne". nikto nevravi, ze solidbody vintage gibsony budu hrat o 1000 rokov este lepsie.
ad 2: akusticky nastroj sa blbo konzervuje, kedze nie je v laku uplne "zavrety". do urcitej miery nim je impregnovany a tam potom zalezi aky lak to je. pokial o tych lakoch nieco viem, tak polyester je najtvrdsi a komplet nepriedusny. nitrolak je maksi a mozno aj "dycha" ci ako si to vravel. selak je na olejovej baze a je uplne najmaksi. vsetky tri do dreva vsakuju, kym sa podari lesk. tym padom maju aj impregnacny efekt, ale predpokladam, ze rozny. fermez vsakuje uplne najviac a je tiez na olejovej baze. v podstate ma len ten impregnacny efekt. z uvedeneho vyplyva, ze ak je nejaka solidbody gitara aj osuchana od laku na povrchu, neznamena to, ze nie je konzervovana.

v bode dva som skor syntetizoval, co som tu kdekade cital, takze ked vie niekto lepsie, nech skoriguje.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #21 kedy: 26. Október , 2008, 14:09:02 »

no to tym cervenym chapem tak jak som to aj predtym chapal... ako vtip  Bavím sa skvele sak tomu sam neveris, ci to fakt odniekial mas?
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #22 kedy: 26. Október , 2008, 14:43:34 »

posluchac to uz teraz nerozpozna. je to iste ako debata tu na fore pivnicabo vs. joe. ak to pocuvas pasivne, tak je ti jedno, co z toho hra. nemas sancu rozoznat. ak na to hras, tak zohra ulohy aj to akej je to farby, lebo ty ako hrac sa musis dobre citit
fuj, chyba...
V podstate suhlasim s tym , ze pokial pocuvas napr. klasicky akusticky klavir vs nieco elektricke , co ma byt jeho nahrada s co najautentickesim  zvukom z NAHRAVKY je tazko povedat , co je co . Ale akonahle to pocujes priamo v sale NAZIVO bez roznych zvukovych korekcii , rozdiel je podstatny .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 26. Október , 2008, 14:51:08 »

Ja si myslím, že z účastníkov fóra nikto nerozozná z dobrej nahrávky, ktoré sú kvalitné husle a ktoré nie. Klavír takisto. Žmurk
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #24 kedy: 26. Október , 2008, 15:42:48 »

presne a tak aj gitaru Bavím sa skvele Bavím sa skvele   
kedysi som si to myslel o tom dreve dnes si to nemyslim,dobra gitara hra dobre hned rozdiel može byt ale je maly a na nahravke by sme to nerozoznali
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 26. Október , 2008, 16:14:27 »

o dreve je znamy fakt, ze sa prisposobuje svojmu okoliu a viaze vlhkost. ak je v prilis vlhkom prostredi tak ju pohlcuje, ak je v suchom, tak ju vypusta do svojho okolia. niektori to zvyknu nazyvat, ze drevo dycha. dobra povchova uprava ma jednak zakonzervovat drevo, aby si +/- urdzalo vlhkost, na ktoru bolo vysusene, bolo chranene pred poveternostnymi vplyvmi a pod. ALE musi umoznit drevu aj "dychat". z toho pohladu maju jednoznacnu vyhodu povrchovky na "prirodnej baze", ako vosky, fermez a pod. druharada uloha je chranit povrch pred mechanickym poskodenim, tu maju vyhodu synteticke laky.

inac pri starnuti/schnuti dreva sa na povrchu tvori tiez taka akoby konzervacna vrstva, ktora sa pri suseni zbrusuje aby drevo mohlo lepsie dychat. mozno prave tento fakt sposobuje, ze akusticke gitary casom prestavaju hrat, kedze maju tenke steny a vnutro v podstate nie je chranene proti klimatickym podmienkam. drevo prolis zoschne, strati na pruznosti a schopnosti prijimat/vydavat zo seba vlhkost. (ale to sa uz iba zamyslam)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #26 kedy: 26. Október , 2008, 16:23:59 »

tak isto zalezi aj od toho ako sa o ten nastroj clovek stara :)
Zaznamenané
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #27 kedy: 26. Október , 2008, 16:29:17 »

Ved o to ide-ako sa s nástrojom zaobchadza.Ako sa skladuje a ako sa o neho staráš.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #28 kedy: 26. Október , 2008, 16:59:54 »

Teraz ma tak napadlo-nebohý Zich mal jednu gitaru cez sto rokov staru.Mal ich viac ale tuto si velmi cenil.Tu v Blave mu ju šlohli.Aj velku odmenu vtedy pokial sa pamatam slubil tomu kto mu tie gitary vratí.Nech sa zlodej-ked je muzikant vyjadrí aký má zvuk
popici, hra jak vinecko  Som frajer
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 26. Október , 2008, 17:27:48 »

Filipova vypustí nejaký blábol lebo sa o gitary nestará a všetci to beru ako odborný názor.Zraju aj akustiky presne tak ako husle ale potrebuju svoje-  Zdravíčko
Filipova ma vzacny kusok od španielskeho majstra.  A určite vie o gitarach viac ako ty.  Ty maš aku akustiku doma ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 22 otázok.