Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
15. Máj , 2024, 12:04:05
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basgitara VINTAGE  (Prečítané 3459 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sulo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


without hope you cannot start a day


WWW
« kedy: 26. Október , 2006, 10:39:04 »

Prikupil som si do zbierky nastrojov basu Vintage V1005 TE. Povodne som chcel kopiu musicmana ale ked som zbadal toto tak ma dost nadchla. Pouzite drevo javor, mahagon a palisander. Ma priebezny 2 oktavovy hmatnik. Ma 1 singel a 1 double od FY Wilkinson. Celkom som spokojny so zvukom aj s prevedenim nastroja. Odporucam kazdemu kto hlada dobry zvuk za nizku cenu. Viac na tejto adrese http://www.sbdistribution.cz/page.asp?menu=0&subID=1&lng=en&mark=64&name=Vintage%20Bass


* V1005.jpg (10.49 KB, 124x436 - prehliadnuté 516 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 17:07:36 od Martinlm » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 26. Október , 2006, 11:44:14 »

dnes som zhodou okolnosti drzal v rukach par basgitar od Vintage, ked som bol Milosovi odniest do obchodu listok ma Olympic.

kedze som nemal vela casu, narychlo som prebehol nasucho 4 strunove: Jazz a MM.Nasucho zneli nastroje dost hlasne, na jazze sa mi nepozdavalo Ecko, ktore bolo vyrazne tichsie od ostatnych strun, ale skor som mal pocit, ze to moze byt tym, ze ostatne zneli plechovo a to ecko uz bolo trochu zatlmenejsie a nezvonilo tolko, co moze byt tiez pricina, ze chyba je iba v rozdiele sviezosti strun. Vypracovanie oboch basgitar zodpovedalo viacmenej cenovej hladine, extermny doraz na detail sa zdaleka nekonal. MM znel celkom vyvazene,E struna nebola taka zatlmena a ani taka \"plandava\" ako v pripade Jazzu. Obe basy mali pomerne hrube krky, na jazze by som teda prijal rozhodne nieco tensie, ale inac sedeli v rukach celkom prijemne, neboli problemi s prazcami a podobne.Struny boli nastavenie mierne vyssie ako som ja zvyknuty,ale stale to bol prijemny dohmat, treba pochvalit ze basy boli slusne zostelovane, co nebyva vzdy zvykom ani v Musik produktive a nastrojoch za 1500 eur. V kazdom pripade ma tie nastroje zaujali a kedze mam obchod celkom blizko od skoly a milos sa hned ponukal so zapajanim, tak urcite basy otestujem aj na aparate,ako hraju zapojene.
Tu chvilu casu co som este mal som vyuzil na zapojenie bezprazca do aparatu a blaznil som sa,ale viacmenej to bolo skor skuvinanie postrelenej macky,takze to dalej rozvadzat nebudem,kedze to nebolo sposobene nastrojom,ale mojimi paprcami:D

Naposledy upravil pista58, : 26.10.2006 o 12:44
Zaznamenané

o-yep sro
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 26. Október , 2006, 17:01:08 »

Vinatge nerobia bezprazec vsak? Pista58  aku bezprazcovku si omakaval hm? :)
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #3 kedy: 26. Október , 2006, 21:10:58 »

Robia. Vintage V940 FL (FL = fret less)
http://www.on-board.sk/produkty/Gitary_a_basy/BASY.aspx
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Sulo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


without hope you cannot start a day


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. Október , 2006, 13:22:02 »

extermny doraz na detail sa zdaleka nekonal.
Naviem co myslis. Snazil som sa najst nieco rusive dokonca som otvoril aj elektriku ale vsetko je OK. Pohodlne hranie a dobry zvuk.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 28. Október , 2006, 13:50:16 »

ked som mal v rukach 4 strunky jazz a MM,tak napriklad myslim jazz nemal kraj hmatnika (uplny koniec pri E strune,ako keby opak nulteho prazca) pekne zabruseny ale bol tam kusanec. nie vzdy boli sroby pickguardu prisrobovane rovno - co bolo zrejme sposobene tym ze ani diety na sroby nebolo navrtane rovno,alebo nesedeli presne s dierami picguardu.
ja som hovoril o takychto srandach, nemaju ziaden vplyv na hratelnost,ale uviedol som ich,nech si nikto nemysli ze za tu celnu dostane vybruseny diamant. tie basy zneli pekne, cize v tom problem nevidim.akurat to boli vsetko veci, ktore sa pri pasovej vyrobe a nizsej vystupnej kontrole, davajucej mensi doraz na vypracovanie, az tak nehladi.
Zaznamenané

o-yep sro
Sulo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


without hope you cannot start a day


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 28. Október , 2006, 14:16:50 »

Myslel som ze si nasiel konstrukcne vady. Aj na mojej base su sroby jemne krivo a kovove casti su bezna  lacna trieda. Ale inac poho
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 28. Október , 2006, 14:51:04 »

sulo napísal:
Citácia
Myslel som ze si nasiel konstrukcne vady. Aj na mojej base su sroby jemne krivo a kovove casti su bezna  lacna trieda. Ale inac poho


nie,nic konstrukcne,iba sem tam nedotiahnute veci,coz je ale na tu cenu normalne.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.119 sekund, 23 otázok.