Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Máj , 2024, 13:44:17
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem - Marshall JCM 600  (Prečítané 5047 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 01. Apríl , 2008, 10:23:11 »

Sak bodaj by si mal pravdu.  Na zdravie!
Jedna z mojich najoblubenejsich druhov oprav.Vymena lampy  Bavím sa skvele ale ktorá  Huh!
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #16 kedy: 01. Apríl , 2008, 10:24:50 »

predsa kedže lampy nič nestoja všetky Bavím sa skvele
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #17 kedy: 01. Apríl , 2008, 10:30:09 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #18 kedy: 03. Apríl , 2008, 17:04:37 »

Takze skusal som kombo. Za prve -Jedina mikrofonicka lampa bola prva, ale ta ma byt lebo je na vstupe.
Za druhe - prazil som ho doma (samozrejme na normalnej hlasitosti) asi 3 hodiny  a nic nepiskalo. (to bolo asi 1,5 hodiny po skuske na ktorej to piskalo o dusu ). Kombo je u pana Kovaca. Skusi zistit co s tym je. Potom napisem dalej.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 03. Apríl , 2008, 17:42:02 »

(...) Jedina mikrofonicka lampa bola prva, ale ta ma byt lebo je na vstupe. (...)
Coze? Kto ti toto nataral, ze ma byt mikrofonicka? Ci to je nejaky druh vtipu?
Zaznamenané

Luk@s
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 299



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 03. Apríl , 2008, 19:28:33 »

predsa kedže lampy nič nestoja všetky Bavím sa skvele

Joe ty si inak čo mal s tym marshallom na koncerte v bastione?? nevyzeralo to najlepšie..
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #21 kedy: 04. Apríl , 2008, 10:13:52 »

Coze? Kto ti toto nataral, ze ma byt mikrofonicka? Ci to je nejaky druh vtipu?

Ne to povedal pan servisman. To mikrofonicka je v " " .Ked som po nej poklepal tak z nej isiel silnejsi zvuk ako z ostanych ale to je ze vraj tym ze je na vstupe a je silnejsia.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 04. Apríl , 2008, 10:20:02 »

Tak ale to neznamena, ze prva lampa ma byt mikrofonicka. Tato kusok bola a bolo to asi v medziach. Ze je silnejsia moze znamenat asi tolko, ze ma nastavene vacsie zosilnenie. No nech sa vyjadri niekto, kto tomu rozumie, ale asi si to skor poplietol Žmurk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 04. Apríl , 2008, 10:54:39 »

skus pomenit lampy medzi sebou alebo tam dat nejaku inu...na vstupe by mala byt najmenej mikrofonicka lampa, lebo.. medved je hnedy a citron nema zips..lebo ma na vstupe mriezky 1M odpor a tym padom do nej prelezie vsetok bordel, ktory sa nachytal na kabel medzi gitarou a ampom , je to kvoli tomu aby sa zachoval co najkvalitnejsi signal, ktory prelezie do ampu, a ak je ta lampa nachylna na kadejake ruchy, tak to moze robit neplechu (velmi jednoucho povedane). preto sa odporuca davat aspon na vstup co najkvalitnejsie lampy
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2008, 11:01:57 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 04. Apríl , 2008, 21:53:58 »

lebo ma na vstupe mriezky 1M odpor a tym padom do nej prelezie vsetok bordel, ktory sa nachytal na kabel medzi gitarou a ampom , je to kvoli tomu aby sa zachoval co najkvalitnejsi signal, ktory prelezie do ampu, a ak je ta lampa nachylna na kadejake ruchy, tak to moze robit neplechu (velmi jednoucho povedane).

 Popiskujem si a lampa, ktora tento odpor nema, tak neprijme tie ruchy? :) ten rezistor tam neni nato. sluzi to skor k takej lepsej stabilite a k osetreniu vstupu.
ale mas pravdu, prva lampa zasadne zmeni zvuk a je dost nachylna na taketo veci.

a este mikrofonickost nieje ziaduca vlasnost v audio technike :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 04. Apríl , 2008, 22:10:58 »

Popiskujem si a lampa, ktora tento odpor nema, tak neprijme tie ruchy? :)
nevkladaj mi do klavesnice, co som nenaklepal :)

ten rezistor tam neni nato. sluzi to skor k takej lepsej stabilite a k osetreniu vstupu.
ale mas pravdu, prva lampa zasadne zmeni zvuk a je dost nachylna na taketo veci.
vzhladom na to, ze z gitary lezie prilis slaby signal, tak ten 1M odpor na vstupe ampu ma aj to opodstatnenie, ake som napisal (vlastne na to by sedelo to tvoje osetrenie vstupu)

a este mikrofonickost nieje ziaduca vlasnost v audio technike :)
to som tiez nepovedal :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 04. Apríl , 2008, 22:18:26 »

ked sa hrajkas s citovanim, aj ja sa budem Som frajer

nevkladaj mi do klavesnice, co som nenaklepal :)

"lebo ma na vstupe mriezky 1M odpor a tym padom do nej prelezie vsetok bordel, ktory sa nachytal na kabel"

nech citam, jak citam ja to tam naklepane vidim No hanbím sa..

vzhladom na to, ze z gitary lezie prilis slaby signal, tak ten 1M odpor na vstupe ampu ma aj to opodstatnenie, ake som napisal (vlastne na to by sedelo to tvoje osetrenie vstupu)

ty si myslis, ze ked tam das odpor 1M, tak Ti to spravi vstup citlivejsi? alebo inac, ze Ti vnutorny odpor zvacsi a tym padom zosik tak nezatazuje gitaru? a keby tam nebol? a keby bol 4.7M ? mozno to myslis dobre, len to zvlastne formulujes

to som tiez nepovedal :)

to som nemyslel na Teba Žmurk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #27 kedy: 04. Apríl , 2008, 22:20:46 »

mario: neslovickarme..myslim, ze obaja sa chapeme  Žmurk
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #28 kedy: 06. Apríl , 2008, 20:35:03 »

Uz to mas v poradku ?
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #29 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:47:41 »

Ok trosku som veci poplietol. Ta lampa niezeby mala byt mikrofonicka, ono sa prva lampa vybera ta ktora je mikrofonicka najmenej a tym snima najmenej ruchy z okolia. Avsak aj ta co je mikrofonicka najmenej sa na mieste vstupu sprava mikrofonickejsie ako tie ostatne za nou, lebo ona na vsupe signal najviac zosilnuje. S panom kovacm sme dosli na to ze to bude pravde podobne asi nieco okolo volume pedalu. Kedze ho mam zapojeny do vstupu moze to robit tieto veci ked im stym VP uberam vykon ci co (moc som nerozumel ale pointu mam). Ak nieje potom skusime vymenit vykonovu lampu lebo ta sa zdala tiez jemne mikrofonicka, ale nic vazne. Skusim zapojit efekty do slucky (isiel som rovno do vstupu pred tym). Efekty mam volume pedal, wah a elektro harmonix metal muff.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.