Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Máj , 2024, 05:20:57
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: co je toto za gibsona?  (Prečítané 12418 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 19. Jún , 2007, 11:10:38 »

A pre zaujimavost kuknite temu gitaristi. Kolko z nich hra na Gibson LP ? /ale nie tak,že ho občas použiju v dakej skladbe/ Potom vyselektujte  "dochodcov",pardon-starych gitaristov a čo vam ostane ?  Na zdravie!

Praveze ich posledne roky dost pribuda. Kopec mladych kapiel hra znovu na Gibsonoch. Vsimni si, skor ubudaju Fendre. Gibson ma teraz zlate casy znovu, podla mna najlepsie po 70tych rokoch.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 11:11:05 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #16 kedy: 19. Jún , 2007, 11:11:07 »

Z dôchodcov Joe Perry, Mark Knopfler, Paul McCartney
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rudy
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 19. Jún , 2007, 11:16:03 »

Z dôchodcov Joe Perry, Mark Knopfler, Paul McCartney
Dochodcov je strašne vela.   Zaujimaju ma skor mladi a znami.  Knopfler  hral hlavne na Fender,Schecter.I ked v TV ho bolo vidat s LP.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 19. Jún , 2007, 11:18:06 »

Dochodcov je strašne vela.   Zaujimaju ma skor mladi a znami.  [/quote]

Pusti si MTV a uvidis, ze Gibsonov tam bude pozehnane. Hoci netusim ako sa tie vseliake pomalovane deti volaju a ktori su najznamejsi, mam ich v ... :)

Ved ked uz kapely ako Tokyo Hotel hraju na Les Pauloch. Žmurk
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 11:20:49 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rudy
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 19. Jún , 2007, 11:20:39 »

Dochodcov je strašne vela.   Zaujimaju ma skor mladi a znami. 

Pusti si MTV a uvidis tie vseliake pomalovane deti volaju a ktori su najznamejsi, mam ich v ... :)
[/quote] Prave preto už MTV davno nepozeram.  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 19. Jún , 2007, 11:23:30 »

Prave preto už MTV davno nepozeram.  Na zdravie!


Podobne, ale si to vsimam, takisto rozne muzikantske casaky a pod. Gibsonov je momentalne vsade dost. Ved si vezmi aj kolko vseliakych podivnych modelov zacali vyrabat, vyslovene urcenych na imidz - snazia sa podchytit co najviac cielovych skupin, aj mlade decka, zeny atd. a myslim ze sa im to dari.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 11:23:56 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rudy
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 19. Jún , 2007, 11:32:22 »

Progrocker,ja netvrdim,že sa na ne nehra.V prispevku som to myslel trošku humorne. Ale mlada-stredna generacia znamych gitaristov /či už  "solo" alebo v kapelach/ a tzv.  "gitarove esa" ich použivaju pomenej. 
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 19. Jún , 2007, 11:47:20 »

rudy- pokial to beres z cias kedy okrem gibsonov a fendrov nic ine nebolo, tak mas pravdu :)
Ale uz mas stovky znaciek co sa robia a uz je jasne ze sa nebude hrat len na tychto dvoch:) (alebo ty si narazal len na gibson, tak na jednej) :))
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #23 kedy: 19. Jún , 2007, 12:46:49 »

aj ten chalan z Hansonu hra na gibson lp custom  ha ha ha
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 19. Jún , 2007, 12:50:20 »

Aj Avril: http://www.elalmanaque.com/musica/musicos/lavigne/avril%2520guitar%252002.jpg
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 19. Jún , 2007, 13:18:14 »

fiiha, ona ma pesnicky aj v c-mole  Beeee
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 19. Jún , 2007, 13:51:53 »

To kľudne môže byť aj Gmol, Fmol, Bdur....
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #27 kedy: 19. Jún , 2007, 17:39:26 »

Dajte už pokoj s Gibsonmi LP. To patri do muzea.  ha ha ha Ved už na to nikto nehra.Len par obstarožnych  dochodcov a fanatikov.  Bavím sa skvele 

 ftip.



To poznam,ale ako   VTIP.    A pozor na ten dochodkovy vek mr.redwine ...... A pre zaujimavost kuknite temu gitaristi. Kolko z nich hra na Gibson LP ? /ale nie tak,že ho občas použiju v dakej skladbe/ Potom vyselektujte  "dochodcov",pardon-starych gitaristov a čo vam ostane ?  Na zdravie!

Rudy neviem ako si to myslel s tym "A pozor ....", ale ja sa za svoj "skoro dochodkovy vek" a ani za svoju lasku k LP vobec nehambim !   Na zdravie!

...ale aj tak mi to prislo od teba zvlastne, ze na jednej strane posielas Gibson LP do muzea a strkas ho do ruk dochodcom a fanatikom, a sam si kupis LP od Bach-a !  ?§!.





Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 19. Jún , 2007, 17:52:00 »

rudy: blbost. otvor hociktoru garaz v amerike, najdes tam but auto, alebo kapelu, gitaristi v rukach gibsony zapojene do rectifierov  ?§!.
 Na zdravie!
pre mna je gibson LP jednym zo symbolov rockovej muziky a keby som nan mal, tiez ho mam  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 17:54:50 od shanike » Zaznamenané

hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #29 kedy: 19. Jún , 2007, 18:01:48 »

ona jeden dokonca v klipe aj rozmlatila Bleee Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.123 sekund, 22 otázok.