Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
12. Máj , 2024, 16:15:38
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nove kvoty SK hudby pre radia  (Prečítané 21086 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #75 kedy: 17. Apríl , 2015, 11:51:09 »

...Do súkromných spoločností by sa nemal starať ...

nie je celkom pravda. stat sa musi starat aj do sukromnych vysielatelov, pretoze sme sa uzhodli, ze nechceme napriklad rasizmus alebo hajlovanie alebo podobne. cize absolutna nezavislost nie je, otazne zostava, ako urcit hranicu, kde sa stat starat moze a kde uz nie  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #76 kedy: 17. Apríl , 2015, 11:56:47 »

nie je celkom pravda. stat sa musi starat aj do sukromnych vysielatelov, pretoze sme sa uzhodli, ze nechceme napriklad rasizmus alebo hajlovanie alebo podobne. cize absolutna nezavislost nie je, otazne zostava, ako urcit hranicu, kde sa stat starat moze a kde uz nie  Popiskujem si

To je ine, tu uz by islo o trestny cin, nastupila by ina rola statu. Starat sa do struktury vysielania sukromneho subjektu pokial neporusuje platne pravne normy je nieco ine a zavana to tiez niecim inym.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #77 kedy: 17. Apríl , 2015, 12:40:34 »

http://aktualne.atlas.sk/europa-2-protestuje-proti-kvotam-cely-den-pusta-maigu-ci-jakubca/showbizz/hudba/?utm_source=karusel&utm_medium=cp&utm_campaign=cross

už se to rozjelo
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #78 kedy: 17. Apríl , 2015, 13:34:03 »

neviem, aku pocuvanost ma radio Europa 2 a neviem, co dnes vysielaju. ja som bol s ich vysielanim povinne denne konfrontovany v roku 2011 a v tej dobe to bola najvacsia zumpa kanal grc pohroma, co pustali, aj co medzitym rozpravali. kludne nech take radio zakape. inak ich iniciative s Maigom a Jakubcom nerozumiem, je to trapny infantilny naschval, co nicomu nepomoze a nic nezmeni, nech si vyzyvaju na socialnych sietiach...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #79 kedy: 27. Máj , 2015, 07:13:55 »

https://dennikn.sk/143069/nehraju-hudbu-ale-tvoria-audiosmog-pustil-sa-radii-hudobnik-seban/

Seban im celkom naklada  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #80 kedy: 27. Máj , 2015, 07:26:32 »


mne sa tiez pozdava, hlavne ta babitzova je totalne najmudrejsia na svete, tak si to aj zasluzila Bavím sa skvele
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #81 kedy: 27. Máj , 2015, 09:02:53 »


https://www.mixcloud.com/dennikn/pom%C3%B4%C5%BEu-kv%C3%B3ty-slovenskej-hudbe/
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #82 kedy: 27. Máj , 2015, 09:23:44 »


ja byť tá ženská, že tak sa idem hanbiť. Klobúk dole pred Šebanom. absolútne nemala argumenty podľa mňa..  -- nemôžete zahrať po Madone a pred ďalším - -Šeban: tss, Madona :D
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #83 kedy: 27. Máj , 2015, 12:18:14 »

teraz to pozeram/pocuvam...ako fakt dobra diskusia :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #84 kedy: 27. Máj , 2015, 14:35:45 »

ja byť tá ženská, že tak sa idem hanbiť. Klobúk dole pred Šebanom. absolútne nemala argumenty podľa mňa..  -- nemôžete zahrať po Madone a pred ďalším - -Šeban: tss, Madona :D
Kdesi vraj povedala, že muzikantom ide iba o ich dividendy. Pani odborníčka netuší, aký je rozdiel medzi dividendami a tantiemami! Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #85 kedy: 28. Máj , 2015, 14:46:40 »

ja som asi pozrel inu diskusiu, lebo to, co som videl ja, bola len jalova debata, ktoru sme x-krat poculi / citali / zazili  a nemal som pocit, ze by niekto niekomu nalozil, ani Jan Amos Seban sa mi nezdal, zeby niekomu nakladal a takisto sa mi nezdalo, ze by sa niekto proti argumentom mohol ist hanbit. kto tam mal vlastne argumenty ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #86 kedy: 28. Máj , 2015, 14:50:16 »

a inak to by osm sa rad nechal poučit , tieto terminy je dobre vediet očom presne su , aj to suvisí s tými radiami , nejak to rozpísat ako to funguje  Neviem

az Ti raz autorsky zvaz vyplati peniaze, zato ze sa Tvoje dielo vysielalo alebo inac verejne prezentovalo, tak tej odmene sa hovori "tantiemy". funguje to tak, ze musis mat nejake hudobne dielo, musis ho mat nahlasene, akoze je Tvoje a si autor a musi sa niekde vysielat alebo prezentovat a na tom zaklade Ti potom bude tantiema vyplatena.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #87 kedy: 28. Máj , 2015, 15:02:01 »

ja som asi pozrel inu diskusiu, lebo to, co som videl ja, bola len jalova debata, ktoru sme x-krat poculi / citali / zazili  a nemal som pocit, ze by niekto niekomu nalozil, ani Jan Amos Seban sa mi nezdal, zeby niekomu nakladal a takisto sa mi nezdalo, ze by sa niekto proti argumentom mohol ist hanbit. kto tam mal vlastne argumenty ?
musim s tebou suhlasit, tiez som cakal nejaku vacsiu kovbojku, seban sa tam ozval dokopy 4krat s jednou vetou a nemal som z toho pocit, ze by niekomu nakladal....ok, zasmial sa na madone, ako etalon standardu zapadnej produkcie - no haha, strasny naklad...  Popiskujem si

argumenty tiez ziadne - umelci aka seban/graus, ze im to aj tak nepomoze a radia placu, ze budu musiet to iste rotovat viackrat..nic nove, co sme uz nepoculi
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #88 kedy: 28. Máj , 2015, 15:47:59 »

nechapem preco sa z tychto picovin ako su radia robi take halo.. treba si uvedomit ze radio je len zvukova kulisa.. nieco jak soundtrack k zivotu.. :))) jak ked hras hru a potrebujes pocut ze .. zijes lol..

normalne sak radio bud pocuvam a nepocuvam.. a ked nepocuvam, zrejme pocuvam vlastny vyber muziky.. a ked pocuvam prave to radio tak si vyberiem to, ktore preferujem.. a hotovo.. nejak fakt nerozumiem celej tej pointe.. je to jak keby som chodil do randalu na koncerty a picoval ze tam pustaju furt slayer poebany dokola na jukeboxe....

who the fuck cares...sak spravia si prieskum.. ok.. a?  neviem o tom ze by napriklad Foo Fighters tocili u nas v radiu tolko co Smatanovu isteho casu.. a ze by teda boli chalani menej za vodou? :D neviem.. asi to bude o inom

kvoty na cokolvek su p*čovina lebo su len nejak zboznym vyjadrenim snahy urciteho jednotlivca alebo vyprofilovanej skupiny tak trochu potlacit zakladne procesy systemu.. nazvime to slobodu volby.. :) neviem o tom ze by gorily v kongu mali kvoty na to kolko zezeru.. alebo ze by more malo kvoty na to jak sa ma chovat priliv a odliv tento rok.. sak.. system ne? to je zivy organizmus jak kazdy iny.. kazdy do neho vstupuje a ohyba ho ale nikto dostatocne na to aby ho nazval tym svojim systemom
« Posledná zmena: 28. Máj , 2015, 15:50:19 od kaolko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #89 kedy: 28. Máj , 2015, 17:02:15 »

Zdravíčko a teda ak chce mat niekto hudobne dielo  nahlasene treba ho aj znotovat alebo aky je tam postup

http://www.soza.sk/index.php?id=143
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 23 otázok.