Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
11. Máj , 2024, 22:58:49
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: DJENT a ine "kulehy"  (Prečítané 112376 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #360 kedy: 20. Október , 2012, 21:57:07 »

tak aky bol vcerajsi Periphery ?

Periphery v Randali su az v pondelok.
btw, akurat som prisiel z druheho dna Euroblastu, After the burial nazivo je uplny masaker.
The Algorithm tiez super, Monuments parada az na otrasny spev, kopa dalsej vybornej muziky (dnes silny program: Chimp Spanner, Vildhjarta, Stealing Axion, Jeff Loomis ... )
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #361 kedy: 23. Október , 2012, 07:36:47 »

Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #362 kedy: 24. Október , 2012, 10:06:15 »

Ako na tom zahráš rýchle oktávy a open chords? :D

..ok oktávy by sa dali :D
« Posledná zmena: 24. Október , 2012, 10:06:40 od majso » Zaznamenané
MMhardKy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 171



« Odpoveď #363 kedy: 27. Október , 2012, 07:01:04 »

LOL, to sadlo!:D Ale co chudaci bubenici  Smútim
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #364 kedy: 29. Október , 2012, 10:56:34 »

LOL, to sadlo!:D Ale co chudaci bubenici  Smútim

no tiez dokola to iste...len...nie vsetci sa to naucia  Bavím sa skvele
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Brumla XXL
nováčik
*
Príspevkov: 43



WWW
« Odpoveď #365 kedy: 29. Október , 2012, 16:31:31 »

no tiez dokola to iste...len...nie vsetci sa to naucia  Bavím sa skvele


no.. asi to tak celkom nieje, ked su volani na rozne podujatia po boku inych mien, napr. zo sveta jazzu Beeee
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #366 kedy: 29. Október , 2012, 16:33:57 »

svet jazzu je mikrokozmos sam o sebe..vacsinou je plny melodii ktore neladia s harmoniou a potom este nejakych tych kaviarov a kravatackych vecierkov
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #367 kedy: 29. Október , 2012, 16:57:44 »

no.. asi to tak celkom nieje, ked su volani na rozne podujatia po boku inych mien, napr. zo sveta jazzu Beeee

jasne, samozrejme ze nie...  :)

djent je hudba presne ako hociktora ina, v nicom lepsia, ani v nicom nezaostavajuca. bud napadita a kreativna, alebo nudna a schematicka. je to stale o tom istom bez ohladu na zaner  Zdravíčko
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #368 kedy: 29. Október , 2012, 17:09:29 »

svet jazzu je mikrokozmos sam o sebe..vacsinou je plny melodii ktore neladia s harmoniou a potom este nejakych tych kaviarov a kravatackych vecierkov

pri vsetkej laske k tebe karol, ty vies o tom podla mna uplne hovno. vies o jazze maximalne to, ako taky hudobny styl z vonku vyzera. z toho co tu neustale tocis dokola dlhe roky, si to nemyslim - som o tom presvedceny  Je to frajer
« Posledná zmena: 29. Október , 2012, 17:09:49 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #369 kedy: 29. Október , 2012, 19:05:55 »

ak sa smiem k tomuto vyjadrit (snad fundovane, kedze som mal fazu, ked jazzove akcie boli jedine, ktore som navstevoval), osobne by som djent od jazzu velmi neoddeloval.

ked este neexistovalo oznacenie djent, rad som Meshuggah oznacoval pojmom jazz-metal .. hovorim o obdobi pred 16timi rokmi.

to ze je v jazze "zakazane" pouzivat skresleny zvuk gitar je uz problemom iny.

tiez je srandou, ze kedysi bol jazz absolutne rebelsky (aj ked v oblekoch).. dnes je to istym inteleguanskym statusom..

krasne to vystihuje hlaska DJ Kineta (dlhorocny kamos): Ondro kedy uz zacnes hrat normalnu hudbu, rad by som ta zavolal do Nu-Spiritu.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #370 kedy: 30. Október , 2012, 12:48:14 »

pri vsetkej laske k tebe karol, ty vies o tom podla mna uplne hovno. vies o jazze maximalne to, ako taky hudobny styl z vonku vyzera. z toho co tu neustale tocis dokola dlhe roky, si to nemyslim - som o tom presvedceny  Je to frajer

 Bavím sa skvele ja uz som zazil asi 20 jazzovych koncertov neboj.. moj nazor sa nemeni
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #371 kedy: 30. Október , 2012, 13:29:40 »

ono "jazz" je len slovo. esencialnou zlozkou tohto zanru je improvizacia. t.j. v praxi aplikovana sloboda a radost z okamzitej tvorby. nutne treba chapat (aj u posluchaca aspon trochu) vztahy medzi tonmi aby clovek ocenil narocnu hudbu, ktora takto vznika. prirovnal by som to k chodzi. neocenite, dokonca si ani nepredstavite beh a tu nadheru, ked vam vietor naraza do vlasov a vy bezite a robite vyvrtky, klopite, skacete... ak neviete ani poriadne chodit.

ten kto nevidi vztahy medzi tonmi, nemoze tvrdit, ze spolu tie noty nesuvisia... presne ako ten kto sa pozrie na zeleny list a na hnedu hlinu nemoze povedat ze spolu nesuvisia, kedze list rastie na strome a ten vyrasta zo zeme. vsetko suvisi, aj v hudbe a kto to chape, vidi a pocuje, ten proste.... vnima cely obraz. 

a verte neverte, cely obraz je krajsi ako len jedna cast  Zdravíčko
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #372 kedy: 30. Október , 2012, 13:32:02 »

ono "jazz" je len slovo. esencialnou zlozkou tohto zanru je improvizacia. t.j. v praxi aplikovana sloboda a radost z okamzitej tvorby. nutne treba chapat (aj u posluchaca aspon trochu) vztahy medzi tonmi aby clovek ocenil narocnu hudbu, ktora takto vznika. prirovnal by som to k chodzi. neocenite, dokonca si ani nepredstavite beh a tu nadheru, ked vam vietor naraza do vlasov a vy bezite a robite vyvrtky, klopite, skacete... ak neviete ani poriadne chodit.

ten kto nevidi vztahy medzi tonmi, nemoze tvrdit, ze spolu tie noty nesuvisia... presne ako ten kto sa pozrie na zeleny list a na hnedu hlinu nemoze povedat ze spolu nesuvisia, kedze list rastie na strome a ten vyrasta zo zeme. vsetko suvisi, aj v hudbe a kto to chape, vidi a pocuje, ten proste.... vnima cely obraz. 

a verte neverte, cely obraz je krajsi ako len jedna cast  Zdravíčko

asi tak  Na zdravie!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #373 kedy: 30. Október , 2012, 14:06:25 »

Bavím sa skvele ja uz som zazil asi 20 jazzovych koncertov neboj.. moj nazor sa nemeni

karol AZ 20?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #374 kedy: 30. Október , 2012, 14:20:09 »

ono "jazz" je len slovo. esencialnou zlozkou tohto zanru je improvizacia. t.j. v praxi aplikovana sloboda a radost z okamzitej tvorby. nutne treba chapat (aj u posluchaca aspon trochu) vztahy medzi tonmi aby clovek ocenil narocnu hudbu, ktora takto vznika. prirovnal by som to k chodzi. neocenite, dokonca si ani nepredstavite beh a tu nadheru, ked vam vietor naraza do vlasov a vy bezite a robite vyvrtky, klopite, skacete... ak neviete ani poriadne chodit.

ten kto nevidi vztahy medzi tonmi, nemoze tvrdit, ze spolu tie noty nesuvisia... presne ako ten kto sa pozrie na zeleny list a na hnedu hlinu nemoze povedat ze spolu nesuvisia, kedze list rastie na strome a ten vyrasta zo zeme. vsetko suvisi, aj v hudbe a kto to chape, vidi a pocuje, ten proste.... vnima cely obraz. 

a verte neverte, cely obraz je krajsi ako len jedna cast  Zdravíčko

pravdu hovoris. napisal si vlastne to, co som chcel karolovi dodat, no nechcel som zas vyvolavat stokrat ozuzlanu diskusiu a bitku. Ak vie Karol citat medzi riadkami, tak uz nema proti tomu cim moc argumentovat
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 23 otázok.