Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
13. Máj , 2024, 07:30:59
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: YES  (Prečítané 60337 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #120 kedy: 12. August , 2009, 12:49:46 »

Trevor Rabin a ešte aj Trevor Horn- tito dvaja Trevorovia bolo to najhoršie čo mohlo Yes postihnut. Na zdravie!

Horna nemusim ale Rabin je brutalny gitarista... Na zdravie!
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #121 kedy: 12. August , 2009, 13:44:55 »

 Žmurk zas to netreba hnat do extremov...dobra kapela ma nieco, co by sa zas az tak velmi menit nemalo, aby nestratila svoj osobity charakter. Niektore zmeny obsadenia prinasaju zmeny uplne zasadne, neiktore su zmenami, ktore kapelu neposuvaju zas az tak zasadne niekam, kam si to ich skalni fanusikovia nezelaju, cize je to pripad od pripadu. Su clenovia, ktori znamenaju pre kapelu takmer vsetko zasadne a su taki, ktorych "je mozne" vymenit bez toho aby sa to nejako zasadne prejavilo na charaktere hudby,. prikladov je spusta - napr. AC/DC (zmena spevaka po smrti povodneho), Deep Purple - novy gitarista - nova energia, ale (aspon podla mna) ziadny negativny posun, atd.
Je na debatu, co Trevorovia priniesli a co ich vplyvom stratila. Rabin priniesol modernejsi zvuk, ktory v pociatkoch priniesol novu energiu a sound, ale po case aj dost zasadnu zmenu stylu.
Pink Floyd je Pink Floyd aj bez Watersa, aj ked s vyhradami a urcite chyba ten filozofickejsi ton v ich textoch, aj ked bez negho je snad menej depresie. Mne vyhovuje PF aj s nim aj bez neho, ale ja som proste skalny floyder Som frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #122 kedy: 12. August , 2009, 14:50:30 »

Fermata s Vaiom by sa musela vola Vajáta  a bola by to samozrejme uplne ina kapela Zdravíčko
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #123 kedy: 12. August , 2009, 14:58:37 »

Fermata s Vaiom by sa musela vola Vajáta  a bola by to samozrejme uplne ina kapela Zdravíčko
No a ešte je otazne,či by Vai tie Ferove kompozicie dokazal zahrat. Žmurk /  keby mu dal Fero dake tabulatury,tak by možno niečo nacvičil-teda pokial necvičí jednu skladbu 3-6 mesiacov,ako niekto Vaiove/ ha ha ha
« Posledná zmena: 12. August , 2009, 15:02:59 od udry » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #124 kedy: 12. August , 2009, 15:04:24 »

Fermata s Vaiom by sa musela vola Vajáta  a bola by to samozrejme uplne ina kapela Zdravíčko

alebo Vairlata Bavím sa skvele
Zaznamenané
Jakub
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #125 kedy: 12. August , 2009, 18:25:50 »

Citácia
No ale to nebol Pink Floyd. To bola len daka kapela,čo hrala skladby Pink Floyd a použila ich svetelnu show.  To je niečo ako ked ideš na Pačuta a vôbec ti nevadi,že to nie je Mercury. :)  To je potom zbytočne,aby tie svetove kapely koncertovali. Ved stači daky lepši revival a je to. Na zdravie!

nie, to nebola len daka kapela, oni boli skveli, zneli ako origanal. Gilmour je lenivy spravit nejaky koncert, preto ocenujem podobne kapely, najma ked vedia skutocne spravit show.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #126 kedy: 12. August , 2009, 22:02:40 »

Trevor Rabin a ešte aj Trevor Horn- tito dvaja Trevorovia bolo to najhoršie čo mohlo Yes postihnut. Na zdravie!
tomu nerozumieš tam je problem a najhoršie??? to by si musel tam hrat ty Bavím sa skvele
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #127 kedy: 12. August , 2009, 22:10:02 »

to by si musel tam hrat ty Bavím sa skvele
...neprešiel som konkurzom,že vraj som mlady, krasny a kazil by som im dôchodcovsky imidž... Bavím sa skvele
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #128 kedy: 13. August , 2009, 06:36:40 »

nie, to nebola len daka kapela, oni boli skveli, zneli ako origanal. Gilmour je lenivy spravit nejaky koncert, preto ocenujem podobne kapely, najma ked vedia skutocne spravit show.

Australian PF Show som mal tu cest vidiet cca pred rokom v Kosiciach. Klobuk dole pred nimi, zneli naozaj super a bol to zazitok na cely zivot. Original kvadrofonny zvuk a show - sice v trochu mensom meritku, ale obsahovalo vsetko, co malo obsahovat s jednou drobnou vynimkou: nafukovacie prasa nemohli pouzit kvoli technickym problemom v Steel Arene - uz bol pripravovany akysi sportovy zapas a nedalo sa:-)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #129 kedy: 13. August , 2009, 07:36:30 »

viaceri ste tu spomenuli, ze ved obsadenie kapiel sa moze menit. jasne moze a nie je to problem. spominali ste ze keby hrali s niektorymi kapelami satriani, vai a podobne mena. ved fajn, bolo by to super, kapely by to posunulo do inych dimenzii. ale v pripade yes ide o to, ze na miesto jona andersona nastupil clen nejakeho cover bandu, doslovna a definitivna hlasova kopia andersona - co teda kapelu podla mna nikam neposuva, jedine znemoznuje navrat ich skutocneho spevaka a textara. ich vztahy musia byt velmi divne, ked po niekolkych desatrociach spoluprace mozu niekoho len tak vymenit za jeho kopiu - to mi pride az take duchovne vykradnutie samych seba. niekto spominal queen a paula rodgersa - to mi ale praveze prislo fajn, pretoze rodgers teda nebol kopiou mercuryho ani zo zartu, ale velky spevak z vlastnou tvarou a historiou. to bola podla mna rovnocenna a dostiojna spolupraca a fair pristup i k fanusikom. yes (s prispenim samotneho urazeneho andersona pravdepodobne) sa rozhodli pochovat jedneho zo svojich radov zaziva... :-) tak nejak mi to beha hlavou
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Jakub
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #130 kedy: 13. August , 2009, 10:08:11 »

Citácia
Australian PF Show som mal tu cest vidiet cca pred rokom v Kosiciach. Klobuk dole pred nimi, zneli naozaj super a bol to zazitok na cely zivot. Original kvadrofonny zvuk a show - sice v trochu mensom meritku, ale obsahovalo vsetko, co malo obsahovat s jednou drobnou vynimkou: nafukovacie prasa nemohli pouzit kvoli technickym problemom v Steel Arene - uz bol pripravovany akysi sportovy zapas a nedalo sa:-)

Ja som tie bol v Ke na Australian PF show a bolo to super. A potom som isiel na tu istu show do Ostravy a bolo 10x lepsie, pretoze narozdiel od KE, v Ostrave odohrali celu the Wall a potom  ako pridavok bolo nejakych 7 skladieb. Isiel by som hned znova.
Zaznamenané
Jakub
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #131 kedy: 13. August , 2009, 10:14:49 »

Citácia
ich vztahy musia byt velmi divne, ked po niekolkych desatrociach spoluprace mozu niekoho len tak vymenit za jeho kopiu - to mi pride az take duchovne vykradnutie samych seba.


Ja to uplne takto nevidim. Jon ma velmi specificky, hned clovek spozna, ze to je on. Preto hladali niekoho s podonym hlasom, pretoze s inym tie skladby zneju jednoducho inak. Staci sa pozriet na tour kde spieval Trevor Horn.

Myslim si, ze vsetci su viazani roznymi zmluvami, teda ked nieco podpisali s novym spevakom, treba to dokoncit. Az to skonci, predpokladam, ze Jon sa k nim vrati. Uz iba pre zvysenie navstevnosti na koncertoch. Netreba zabudat na to, ze aj im ide o peniaze.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #132 kedy: 13. August , 2009, 13:17:45 »

Jakub, vypocuj si nieco od yes v sucasnej koncertnej zostave - spevak Benoit David pochadza z Yes revival bandu a je doslovnou hlasovou kopiou Andersona. znie to neuveritelne ale je to tak. bol som uplne hotovy, ze tak nenapodobitelny spevak moze byt takto skopirovany... Kapela Yes sa nesnazila ako Queen ponuknut fandom niekoho noveho, s kym ich hudba bude zniet inak a predsa dobre, ale presvedcit co najviac fanusikov, ze ked zavru oci pocuju Jona Andersona a to si myslim, ze je smutne.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Jakub
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #133 kedy: 13. August , 2009, 13:39:48 »

Citácia
Jakub, vypocuj si nieco od yes v sucasnej koncertnej zostave - spevak Benoit David pochadza z Yes revival bandu a je doslovnou hlasovou kopiou Andersona. znie to neuveritelne ale je to tak. bol som uplne hotovy, ze tak nenapodobitelny spevak moze byt takto skopirovany... Kapela Yes sa nesnazila ako Queen ponuknut fandom niekoho noveho, s kym ich hudba bude zniet inak a predsa dobre, ale presvedcit co najviac fanusikov, ze ked zavru oci pocuju Jona Andersona a to si myslim, ze je smutne.


Podla mna je to uplne uzasne, ze on je kopia Jona. Takymto sposobom je mozne, ze YES by prezil este vela genaracii. Rick Wakeman povedal na Yes Rockumentary (Dvd z Union Tour), ze Yes moze fungovat podobne ako NY orchester, ale akykolvek iny.... tzn, ze menia sa clenovia, ale hudba pretrvava. Gitaristov, ze sa naucia hrat Howove veci najdes, takisto aj klavir, basu a bicie. Mozno to nebudu taki geniovia ako Howe alebo Wakeman, ale priblizit sa im mozu. So spevom je to ine, podobny hlas ako ma Jon ti nevyrobi nikto. Preto velmi ocenujem, ze sa niekto ako Benoit nasiel, pretoze je tu sanca, ze aj o 10 rokov pojdem naozaj na kocert YES. Mozno tam nebude nikto z povodnej kapely, ale stale bude niekto tuto skvelu kapelu udrzovat na zivote. A nebudu to uplne cudzi ludia, ale niekto kto v minulusti s Yes naozaj hral, ako terazn napr. Benoit, alebo syn Wakemana. Nech sa dalej prida Billi Sherwood, atd, ja budem iba rad, ak Yes neskonci s ich povodnymi clenmi.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #134 kedy: 13. August , 2009, 13:51:28 »

to je vsetko pekne Jakub a ja s tebou suhlasim. a dokonca verim, ze hudba tych najlepsich by mala ostat zachovana v spickovych revivaloch, presne ako si naznacil, na urovni vaznej muziky. Len mi je luto, ze sa take nieco deje uz za zivota povodneho ( a plne funkcneho) clena. :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 23 otázok.