Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
11. Máj , 2024, 19:11:20
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hrubka strun a podladenie?  (Prečítané 16134 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #60 kedy: 23. August , 2011, 11:03:04 »

problem hrubych strun je aj ich vaha.. cim hrubsia tym tazsia a tym padom je aj ina rychlost a amplituda (maximalna vyska vlnenia)

pri silnych uderoch potom dochadza k jemnemu nadladovaniu struny a kilo znie inak ako pri jemnejsej hre.

bavime sa o podladenych tonoch.. ked si niekto naladi 0.60 na Ecko tak dostane ineeee pnutie :-)
myslim ze ked niekto naladi 0.60 na ecko tak uz doladil Fuuha zíram
Zaznamenané

hm... :-D
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #61 kedy: 23. August , 2011, 17:52:31 »

12-56 EB  myslim drop tuning akykolvek...ale D by som neodporucal :-D C uplne brutal a B tiež, kto do toho praska ako magor tak možno ešte hrubšie treba.
ja mam 11-54 EB drop cis , alebo normalka od dis..a som spokojny....


do istej miery je to podla mna tak..ze ked zobereme neaku konretnu strunu

moc tenka struna .. velke nadladovanie po udere a kratky sustain..celkovo priserne ladenie

hrubka aka by mala byt .. minimalne nadladenie.. stredny sutain... krajsi zvuk

troska hrubsie od standardu.. pre mna ideal.... minimalne nadladovanie po udere... dlhy sustain. najkrajsi zvuk.. mozno trochu menej harmonickych,, najlepsie ladenie

moc hruba struna. .. strdne sa rozladuje po udere, slaby sustain, gumovejsi zvuk, zasa zle ladenie.. ale to uz zacinaju problemy ze je tej strune menzura kratka.....

pre  mna ako vravim ten ideal hrubeho e v standartnom ladeni je 52 - 56
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #62 kedy: 23. August , 2011, 22:08:31 »

Aké najhrubšie struny by mali byť do Ečka na strakáča? cca ....som tam fukol zo srandy 11stky a kobylka sa nejak vzpiera   Cmuk chlapci
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #63 kedy: 23. August , 2011, 22:11:16 »

Aké najhrubšie struny by mali byť do Ečka na strakáča? cca ....som tam fukol zo srandy 11stky a kobylka sa nejak vzpiera   Cmuk chlapci

10
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #64 kedy: 23. August , 2011, 22:59:35 »

Aké najhrubšie struny by mali byť do Ečka na strakáča? cca ....som tam fukol zo srandy 11stky a kobylka sa nejak vzpiera   Cmuk chlapci
a co tak dotiahnut (pridat) pruziny ?
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #65 kedy: 24. August , 2011, 10:28:32 »

Aké najhrubšie struny by mali byť do Ečka na strakáča? cca ....som tam fukol zo srandy 11stky a kobylka sa nejak vzpiera   Cmuk chlapci

ak do toho práskaš, ladi som niekedy E a mal som Ernie ball 10 - 52 ... nerozladuju sa su presne kludne mozes aj do D s nimi ...bol so ms nimi spokojný...ale na strakača...asi 10-46 ... neriskoval by som, ale skús uvidíš či nebude nič pukať praskať :D a ci ti bude sedieť vyška strún
Zaznamenané

hm... :-D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 24. August , 2011, 15:18:21 »

o com tu tarate ?  ?§!. kupim si kludne bars aj 13tky struny, dotiahnem alebo pridam dozadu pruziny, naladim do E a hram, pokial teda vladzem.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #67 kedy: 24. August , 2011, 15:19:43 »

ak do toho práskaš, ladi som niekedy E a mal som Ernie ball 10 - 52 ... nerozladuju sa su presne kludne mozes aj do D s nimi ...bol so ms nimi spokojný...ale na strakača...asi 10-46 ... neriskoval by som, ale skús uvidíš či nebude nič pukať praskať :D a ci ti bude sedieť vyška strún

tak, jak si to kostrbato a nepochopitelne napisal, tak tak je to blbost aj co do obsahovej stranky  Popiskujem si
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #68 kedy: 24. August , 2011, 18:50:58 »

tak, jak si to kostrbato a nepochopitelne napisal, tak tak je to blbost aj co do obsahovej stranky  Popiskujem si

mal som slabú vyjadrovaciu chvílku, snád mi to mr. rastis odpustis :-D
Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #69 kedy: 24. August , 2011, 20:13:27 »

mal som slabú vyjadrovaciu chvílku, snád mi to mr. rastis odpustis :-D
aj keby si to vyjadril nejlepsie ako chces, tak by to ten obsah nezachranilo
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #70 kedy: 25. August , 2011, 15:10:00 »

aj keby si to vyjadril nejlepsie ako chces, tak by to ten obsah nezachranilo

tak už mi len jediné ostáva...streliť si guľku medzi oči lebo neprežijem že ma tu obracaju ako klobasu na grile  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

hm... :-D
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #71 kedy: 25. August , 2011, 16:19:03 »

tak už mi len jediné ostáva...streliť si guľku medzi oči lebo neprežijem že ma tu obracaju ako klobasu na grile  Nechajte ma vydýchať

"... bend over and take it like a man."
 Fuuha zíram
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #72 kedy: 25. August , 2011, 18:38:37 »

"... bend over and take it like a man."
 Fuuha zíram

 zabudo lsom asi dať " na začiatok a koniec vety :-D
Zaznamenané

hm... :-D
deno
okukávač

Príspevkov: 4


Môj Les Paul


« Odpoveď #73 kedy: 02. September , 2011, 19:50:37 »

cauko.mozno som mimo, v zivote som totiz gitaru nepodladoval, ale teraz by sa mi to hodilo.
mam teraz desiny struny a standardne ladenie. chcem sa podladit povedzme do D, tak ak kupim hrubsie struny dosiahnem to ze budu vlastne rovnako napnute? cize sa nebude hrat tazsie? aby som aj nemusel nejak zasadne ohybat krk a podobne.

ak je to tak, da sa povedat ze ked chcem hrat v D ladeni treba kupit povedzme 11tky struny? alebo ake.
ide mi o to aby som zbytocne nekupoval nejake struny ktore mi budu na nic.
dik moc:)


Odporucam ti struny ernie ball "beefy slinky" ktore su na drop c ladenie ako usite naozaj neuveritelne dobre struny na podladenie
Zaznamenané

Zdravím vás volajú ma Deno a hrám v Krtíškej kapele Self Destruction ako gitarista, preferujem gitary typu Les Paul a tiež vlastnim Epiphone Les Paul Special II WR , Prsty si deriem na podladených drop c strunách som veľký fanúšik heavy metalu a Iron Maiden nedám za nič toť vše !
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.