Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
17. Máj , 2024, 17:48:32
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SAVATAGE  (Prečítané 6287 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #15 kedy: 24. November , 2005, 00:15:17 »

no ved zato som si ten Transibirian zohnal ale ma to teda nechytilo. evu veru, skoda ze z megadeth odisiel. to bola vtedy velmo dobra zostava. Jimmy za bicimi - paradicka. uff, skoda toho Smútim :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 24. November , 2005, 13:14:31 »

Iggy: Olivovcami som myslel celu bandu okolo Jona, to len pre uplnost. BTW, Savatage sa oficialne nerozpadli, po Stevensovom a Pitrelliho odchode odohrali este jedno turne, na ktorom som ich videl a stalo to za to. Za Pitrelliho zaskocil Jack Frost a za Stevensa Damond Jiniya, ktory ma udajne 4 a pol oktavovy rozsah. Pitrelli sa medzitym do Savatage oficialne vratil a Damond je tam teraz vedeny ako staly spevak. Akurat ze odvtedy sa tam nic nedeje...Inac na prvom albume Stevensovej kapely Circle2Circle sa autorsky vydatne podielali Jon Oliva a Chris Caffery, ktory v Savatage nahradil zosnuleho Crissa Olivu...ono Savatage vlastne zije, len pod inymi menami
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 24. November , 2005, 18:58:08 »

Altostratus: To ja viem, ale na tom novom albume je asi najlepsia vec Morphine Child a tu, ako aj vacsinu dalsich, spieva Jon, ktoremu uz ten hlas nesluzi ako kedysi... co sa prveho albumu C2C tyka, tak ta ucast J. Olivu je znama a bolo to aj pocut... v konecnom dosledku mam skor dojem, ze Savatage pomaly umiera, nez, ze by zil.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 25. November , 2005, 15:47:49 »

Jon Oliva naspieval cely album Poets And Madmen...Savatage ho nahrali iba ako kvarteto. Bolo to tak preto, ze Zachary Stevens odisiel dost necakane, tak namiesto hladania dalsieho brilantneho spevaka album rychlo dorobil Jon...mozno si to vypytala aj firma, aby mali co pustit von konecne...neviem a len tak BTW, ta kapela, ktora hrala na prvom albume Circle2Circle sa potom v celku presunula do Jon Oliva´s Pain a Stevens postavil uplne novu zostavu. V JOP sa tak ocitol aj klavesak John Zahner, ktory predtym hostoval u Savatage. V TSO zase hraju snad vsetci sucasni aj byvali clenovia Savatage (Alex Skolnick, Steve Wacholz)...ono ta komunita je velmi aktivna, len nie pod hlavickou Savatage...na nieco je t aj dobre, stale odtial vylieza kopa super tvorby, ale Savatage je skoda...ale mozno sa este na nieco zmozu...
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 27. Apríl , 2006, 21:25:05 »

Oživujem prachom zapadnutú tému o Savatage.
Bol som totiž v Pešti na koncerte Jon Oliva´s Pain. Síce sólová kapela Jona Olivu, ale 75 percent setu tvorila stará tvorba Savatage. Môžem povedať, že koncert bol fantastický a Jon Oliva spieva tak, ako kedysi..nepamätám si na jediné intonačné, alebo technické zakolísanie. (Aj keď s tou technikou je to také všakovaké, on má dosť svojský prejav). Vyzerá to ale tak, že Oliva je so svojou novou kapelou spokojný, TSO mu sype a muzikanti mi povedali nie celkom lichotivé veci o povahe a znesiteľnosti Zaka Stevensa. Takže to vyzerá, že s klasickými Savatage je asi koniec. Oliva na jeseň chystá nový album...
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 27. Apríl , 2006, 22:27:24 »

Ja hodnotim veci podla nazvu, cize nejake Savatage urcite u mna nemoze uspiet.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 27. Apríl , 2006, 22:44:30 »

Ja som tak zachytil z miestneho fora, ze Oliva je mrtvy, nie ?
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 27. Apríl , 2006, 23:24:05 »

to bol Cris Oliva..gitarista savatage
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 28. Apríl , 2006, 00:06:38 »

Ale vnimam trochu, ze ? :)
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 28. Apríl , 2006, 00:27:30 »

trosicku Žmurk akurat ta sprava nie je zrovna cerstva. keby to bola salama, tak uz velmi davno odisla po svojich niekam daleko Žmurk
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 29. November , 2006, 21:01:22 »

criss oliva bol fakt dobry gitarista... napr mne sa velmi pacila piesen Hall of the Mountaing King... to bola fakt dobra praca...
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 18:13:11 od Martinlm » Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #26 kedy: 29. November , 2006, 21:32:53 »

Inac niekde som cital velmi cerstvy rozhovor s Jonom a ten sa vyjadril v tom zmysle, ze \"rozbiehat\" znovu Savatage uz asi nemy zmysel. Vsetci su spokojny so svojimi \"projektami\".A inak btw. mne tie nove solovky Olivu a Circle2Circle pridu ako velmi podobne Savatage, takze podla mna ani neni dovod dajako smutit....................Takto je aspon 2nasobna nadielka albumov.        :)
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 29. November , 2006, 21:39:00 »

guitar lover napísal:
Citácia
criss oliva bol fakt dobry gitarista... napr mne sa velmi pacila piesen Hall of the Mountaing King... to bola fakt dobra praca..,

k tomu hall of the mountain king ma napadlo poznamenat, ze ide o velmi znamu vec napisanu edvardom griegom k casti ibsenovej hry peer gynt, ale konkretne to savatage prerobili v songu \"prelude to madness\" ako je na tom horeuvedena skladba, netusim, nepamatam si ju. ale kedze som nikdy nevedel ako sa volal autor originalneho kusku, tak som si to nasiel na webe a k tomuto clanku na wiki su dole celkom zaujimave poznamky... http://en.wikipedia.org/wiki/In_the_Hall_of_the_Mountain_King
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 30. November , 2006, 09:52:30 »

Skladba \"Prelude To Madness\" je vlastne prearanžovaním Griegovho motívu z Peera Gynta. V opere sa táto časť volá práve \"Hall Of The Mountain King\".
     Savatage ju použili ako úvod ku svojej skladbe \"Hall Of The Mountain King\", ktorá už ale nijaké motívy od Griega nepreberá. BTW, úvodný riff tejto skladby je jeden z mojich najobžúbenejších vôbec.


Čo sa týka budúcnosti Savatage, tak Jon Oliva sa niekožkokrát vyjadril, že kapela ho síce bavila, ale z komerčného hžadiska to bola bieda, ktorou sa ledva uživil. Prelom nastal, keď Oliva rozbehol projekt Trans-Siberian Orchestra. Sú v ňom zainteresovaní všetci členovia Savatage a sype im to oveža viac, pretože v USA je to komerčný hit.
     No a klasickí Savatage sa pretavili do Jon Oliva\'s Pain a Circle 2 CIrcle....Oliva pripustil, že ba rád dal dohromady starý Savatage aspoň na jedno turné, ale hlavne pre ostatných členov je problém vyviazať sa z nabitého programu TSO, ktorý im navyše sype oveža viac, ako im kedy dal Savatage.

BTW: Jon Oliva povedal, že na poslednom albume JOP (Maniacal Renderings) použil niekožko riffov, ktoré napísal ešte jeho brat Criss, ale Savatage ich nepoužili.

Naposledy upravil Altostratus, : 30.11.2006 2006 09:56
Zaznamenané

cham
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77



« Odpoveď #29 kedy: 22. Jún , 2013, 16:15:34 »

Trocha ozivim temu.

Jon Oliva ma novy album Raise the Curtain

Zaznamenané
Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.