Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Máj , 2024, 23:47:54
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: CITRON  (Prečítané 4818 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« kedy: 08. Apríl , 2013, 09:24:03 »

V časoch, keď u nás rock začínal to bola moja obľúbená kapela. Dnes som sa dočítal smutnú správu

http://www.denik.cz/z_domova/zemrel-zpevak-heavymetalove-kapely-citron-standa-hranicky-20130408.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=traffic-exchange

R.I.P
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #1 kedy: 08. Apríl , 2013, 10:57:03 »

Fúha, po J. Kvitovi ďalší citroňák, škoda.....R.I.P.
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #2 kedy: 08. Apríl , 2013, 11:36:56 »

Odišiel  veíký hlas...R.I.P.  Kto z Vás si spomenie na poprask okolo 1. LP ?? Asi len my pamätníci.

         http://www.citron-group.cz/   emotívna rozlúčka kapely.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 08. Apríl , 2013, 11:38:46 »

velka kapela toto.. skoda ho, mlady bol, som zvedavy ako sa s tym popasuju, lebo hlas mal neskutocny..
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #4 kedy: 08. Apríl , 2013, 11:55:55 »

V tejto smutnej súvislosti ma samozrejme napadá porovnanie hl aktérov   Hranický vs. Kŕížek.  Váš názor?
U mńa Hranický, bolo to viac hardrockové ako metalové , poctivejšie...za pravdu mi dá fakt, že sa Standa H. do Citronu vrátil a odišiel ako člen ( nie ex)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 08. Apríl , 2013, 12:27:29 »

V tejto smutnej súvislosti ma samozrejme napadá porovnanie hl aktérov   Hranický vs. Kŕížek.  Váš názor?
U mńa Hranický, bolo to viac hardrockové ako metalové , poctivejšie...za pravdu mi dá fakt, že sa Standa H. do Citronu vrátil a odišiel ako člen ( nie ex)

za mna jednoznacne Krizek - Radegast bola skvela platna ( s hroznym zvukom). Plni energie ma az tak nebavila, ani po spevackej stranke. dalsia platna s dalsim spevakom a Chodelkom na gitare bola podla mna cela zla a potom sa mi ta kapela vytratila s pozornosti. nejake sucasne videa na YT co som svojho casu kukol s Hranickym, mi nehovorili vobec nic, taky starecky bigbit. skoda ze som ich nevidel koncertne v case velkej slavy 88-89 ...

ale 62 rokov je ozaj este mladenec, skoda  Je mi do plaču
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #6 kedy: 08. Apríl , 2013, 12:35:37 »

V tejto smutnej súvislosti ma samozrejme napadá porovnanie hl aktérov   Hranický vs. Kŕížek.  Váš názor?
U mńa Hranický, bolo to viac hardrockové ako metalové , poctivejšie...za pravdu mi dá fakt, že sa Standa H. do Citronu vrátil a odišiel ako člen ( nie ex)

Porovnávaš neporovnateľné. Obidvaja mali úplne iné hlasy. Hranický mal super hlas, len niekedy tam bol počuť strašný amaterizmus v rámci intonancie, možno len nezvládnuté zvukárom, neviem. Zažil som Křížka s Citrónom na turné Radegast. Skoro sme sa posrali. Obrovská scéna, kulisy, železná socha Radegasta, hrané scény, brutal výprava na tú dobu (1990?).
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #7 kedy: 08. Apríl , 2013, 12:56:33 »

Porovnávaš neporovnateľné. Obidvaja mali úplne iné hlasy. Hranický mal super hlas, len niekedy tam bol počuť strašný amaterizmus v rámci intonancie, možno len nezvládnuté zvukárom, neviem. Zažil som Křížka s Citrónom na turné Radegast. Skoro sme sa posrali. Obrovská scéna, kulisy, železná socha Radegasta, hrané scény, brutal výprava na tú dobu (1990?).


myslel som aj   porovnanie osobnostné,vklad do kapely  atď...Krížek skočil v podstate už do slávnej kapely a " zlízol smotanu", Hranický si odslúžil v Citrone učnovské roky a  úspech si musel vydreť...Ale pravda, Radegast je v kontexte doby veľdielo.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 11. Apríl , 2013, 15:00:59 »

- ako som pochopil, tak komplet metalovy koncert Citronu na playback.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 11. Apríl , 2013, 16:07:48 »

to si mozu strcit. skoda ze sa neda najst dobove realne video live. inak tento trianglovy zaznam - videli ste to niekto v tom obdobii ? ja som ako mladucky metalista vsetko hltal, co sa v telke podobne mihlo a toto vobec neviem, ze vzniklo... mozno sa to ani nevysielalo vtedy (? )
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #10 kedy: 11. Apríl , 2013, 18:43:44 »

...ešte ke´d s nimi hral tiež nebohý Jindor Kvíta..biely Strakáč s humbuckerom a modnutý Marshall....v časoch Citron plny energie, keď to celé vybehlo a počul som to na Větrníku, som odpadol... Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 11. Apríl , 2013, 20:31:31 »

Nedávno som počúval celú dosku Radegast a aj po dlhej dobe ma Křížek potešil, zaspieval to fantasticky.

Myslím, že henten záznam z Triangla som v tom období videl. Očakávali sme vtedy s napätím každý videoklip s Křížkom, aj keď spieval potom v Kreyson. :)

Čo ma sklamalo, keď som sa dočítal nedávno, že keď hrali s Kreysonom v tom čase koncerty, tak Křížek vždy spieval na playback, trochu divné na metalovú kapelu.
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #12 kedy: 11. Apríl , 2013, 21:04:35 »

    museli  ľudom padať sánky...  taký malý detail, nebohý Kvita má pás (na každom videu), ktorý mi je povedomý, som si skoro istý, že ak ste za komančov v hudobninách pýtali pás, ponúkli vám práve tento alebo bol súčastou Diamantky alebo niečo také, ale určite som ho v dobách pravekých používal. Asi ho mal Kvita veĺmi rád.
« Posledná zmena: 11. Apríl , 2013, 21:05:12 od paldo » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 11. Apríl , 2013, 21:14:54 »

    museli  ľudom padať sánky...


bohužiaľ zas na playback..
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #14 kedy: 11. Apríl , 2013, 21:21:32 »

tak ešte jednu naživo aktuálne, borec, ktorý naspieval LP "Vypustte psy", čo na to poviete    
 
« Posledná zmena: 11. Apríl , 2013, 22:14:43 od paldo » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 12. Apríl , 2013, 12:51:19 »

tak ešte jednu naživo aktuálne, borec, ktorý naspieval LP "Vypustte psy", čo na to poviete    
 

preco si to vyhodil do kosa ? vsak to je celkom fajn, dobre vystupenie.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #16 kedy: 12. Apríl , 2013, 13:31:50 »

veď je to super... Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 12. Apríl , 2013, 16:16:08 »

tak ešte jednu naživo aktuálne, borec, ktorý naspieval LP "Vypustte psy", čo na to poviete    
 

Vypusťte psy bola tiež naspievaná výborne, pustil som si ju viackrát kedysi, len sa mi zdala trochu prepchatá v pesničkách nápadmi, vyhrávkami a pod..  Inak nebola zlá, len po vypočutí neostali v hlave jasné melódie. Doteraz mi v hlave zneje celý Radegast, ale z toho albumu nič. Len práve skladba Vypusťte psy.

Tiež som si hovoril, odkiaľ sa ten spevák zjavil a kde zmizol, keď potom nespieval s Citronom.

Aj tu na videu má výborný hlas a pohodový prejav, oveľa lepší, ako Tibor Sándor na záver toho Trianglového koncertu.
Ten tam vyzeral ako karikatúra metalového speváka. :)
Pritom som si stále myslel, že tú dosku naspieval on, ale ako teraz čítam, bol to Fany Michalík:
cs.wikipedia.org/wiki/Fany_Michalík
Zaznamenané

paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #18 kedy: 12. Apríl , 2013, 16:32:37 »

Zrovna som vyhrabal  Lp " Vypusťte psy" aj " Radegast".  Prvá menovaná má lepší zvuk, vidím aj na aparát, na ktorý sa to točilo, Chodelkov SLP 1959 ( myslím v mojej izbe)) , na obale vidím Krížka aj ked tam nenaspieval ani ton,zvláštne , Radegast je klenot ale zvuk ala" štanie na plech", hrozný zvuk, plechovejší malo asi len Turbo.
« Posledná zmena: 12. Apríl , 2013, 16:33:48 od paldo » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 12. Apríl , 2013, 16:35:32 »

ktovie, ako sa im to podarilo. starsie Plni energie znelo lepsie, aspon co sa tyka farby gitar. Vypuste psy znelo sice normalne, ale nikdy ma nebavilo si to vypocut cele.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 12. Apríl , 2013, 16:37:40 »

...na obale vidím Krížka aj ked tam nenaspieval ani ton,zvláštne , ..

to bol mozno taky divny for, pretoze na Radegastovi maju zase Hranickeho :)

« Posledná zmena: 12. Apríl , 2013, 16:39:02 od rastis » Zaznamenané
paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #21 kedy: 12. Apríl , 2013, 16:43:12 »

to bol mozno taky divny for, pretoze na Radegastovi maju zase Hranickeho :)



A ano máš pravdu, oba obaly držím v ruke a ušlo mi to,dobrý postreh. Inak obe LP nahraté v študiu Citron s jedným zvukárom a zvuk nebe a dudy, samá záhada. LP som po 100 rokoch vyhrabal z "archívu" pri tejto príležitosti a konštatujem, že bratia boli zase o  krok napred.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 12. Apríl , 2013, 16:47:19 »

ja som si toho Hranickeho vsimol uz ked som tu platnu kupil a zistil, ze maju noveho spevaka, dnes by mi to uz asi uslo. inak ten pocit, pocuvat platnu, drzat obal a cumet - niektore boli priam umelecke diela (citronacky zrovna nie :) )

tocili si to sami u Radima Parizka v studiu. vtedy niekedy si ho poriesil, ktovie co mal v tych dobach za gear. predpokladam, ze pri prvom albume toho este asi moc nemal, tak len stroho nahrali, ako sa najlepsie dalo. pri druhom uz mozno mal nakupene nejake kokotiny a tak to preexperimentovali, ze to znelo jak znelo - mozno :)
Zaznamenané
paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #23 kedy: 12. Apríl , 2013, 16:57:01 »

SLP čo som spomenul, zneje z LP skvele, teda ak na to nahrával, nepamätám si či  ho P.Chodelka mal aj neskôr, lebo sme s nimi sem tam hrali, neskôr samozrejme prešiel na MB studio preamp..

  to je skladba z Vypusťte psy s Krížkom, možná preto Lado na obale  LP
Zaznamenané
paldo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236



« Odpoveď #24 kedy: 12. Apríl , 2013, 17:07:46 »

Joj, ešte ma napadlo, ked už analyzujeme, tak poriadne, duo Vlasák/Kvita hosťovalo na podľa mna mimoriadne podarenej platni
Amnestia v blázinci, no schválne kvízová otázka, ktorý slovenský umelec ju natočil?? Veľmi zábavná doska, taká rôznorodá, učinkuje muzikantská špička( H.Toth vo svojom najrýchlejšom období) ,J.Fabrický-ex.Demikát...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #25 kedy: 12. Apríl , 2013, 17:43:26 »

Grexa.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 01. Máj , 2013, 21:58:30 »

za mna jednoznacne Krizek - Radegast bola skvela platna ( s hroznym zvukom). Plni energie ma az tak nebavila, ani po spevackej stranke. dalsia platna s dalsim spevakom a Chodelkom na gitare bola podla mna cela zla a potom sa mi ta kapela vytratila s pozornosti. nejake sucasne videa na YT co som svojho casu kukol s Hranickym, mi nehovorili vobec nic, taky starecky bigbit. skoda ze som ich nevidel koncertne v case velkej slavy 88-89 ...

ale 62 rokov je ozaj este mladenec, skoda  Je mi do plaču

mrkem ten stary Citron, toho prveho spevaka som vobec nepoznal. pocuval som ich prave pocas albumu Radegast (LP platnu som prinutil kupit starku na vylete v Banskej Bystrici v opuse) a videl som koncert Vlada psu (zda sa mi) v ZH, uz bez Krizka.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 01. Máj , 2013, 23:05:20 »

mali dobre songy aj na prvom albume s Hranickym
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 1.159 sekund, 22 otázok.