Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
13. Máj , 2024, 09:47:10
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Monitor 16:10  (Prečítané 3360 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« kedy: 26. December , 2007, 23:57:10 »

Kupujem nové PC a neviem aký monitor  - klasiku 19´ , alebo 22´16:10 ale počul som že na  hrách to je potom natiahnuté do strán . Neviete niekto poradiť ako to vlastne je?
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. December , 2007, 10:07:41 »

16:10? Klasický widescreen nieje 16:9? A normálna obrazovka 4:3?
Mám laptop so širokou obrazovkou a absolútne mi to nevadí. Hoci nejakú tú hru si zahrám tak raz za pol roka.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 27. December , 2007, 10:23:42 »

no, ja mam 19" a som plne spokojny, je to riadna plachta :) uplne staci. ta 22" uz aj trosku dost zabera na stole. je pravda, ze ten pomer 16:10 je podivny, ale mozno to je tou velkou uhloprieckou u tej 22". Ale zas najlepsie bude, ked to uvidis na vlastne oci. vela stastia vo vybere Na zdravie!
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 27. December , 2007, 11:56:17 »

hry uz dnes bezne podporuju nativne widescreen aj 16:9 aj 16:10. ked nie, su dostupne workaroundy...
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 27. December , 2007, 14:41:13 »

Kupujem nové PC a neviem aký monitor  - klasiku 19´ , alebo 22´16:10 ale počul som že na  hrách to je potom natiahnuté do strán . Neviete niekto poradiť ako to vlastne je?

Kup si LCD, normalne sa snad ani nevyrabaju a skoda, ze velke LCD su iba sirokouhle teda 16:9, cize ja by som zobral ´22, ktory sa da otocit o 180% ... je to super na pracu, nemusis rolovat kod jak blazon :-) ... dobre je mat aj viac monitorov, na jednom pracujes, na dalsom ti bezi online stav serverov a na tretom debatujers... ok, extrem, ale ked sa tym niekto zivi, tak nie je to zle tak mat... mne zatial stacia dva na jednom kompe...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #5 kedy: 27. December , 2007, 17:05:50 »

Sorry asi som to nenapísal dosť jasne ale samozrejme celý čas sa bavíme o LCD a  22´sú  16:10. Dík za názory.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #6 kedy: 06. Január , 2008, 12:59:17 »

takze.... na pracu ako taku..alebo s audiom a na pozeranie filmov..je sirokouhly monitor super....konkretne ma tuna kamos na intraku 22 sirokouhly.. aje to pecka..ale pozor.....tieto monitory maju rozlisenie 1680 x 1050...takze ked tam budes mat nizsie.,.nebude to vyzerat azt ak super..... dalej ti pri tejto velkosti odporucam DVi vstup...cize ak nemas takyto vystup..tak to az take super nebude.....ale aj tak je to v poho..ale uz sa na to neda kukat z pol metra ko na normalny maly LCD monitor........

mno a ak sa pytas na hry..... tak to je horsie.... niektore hry to podporuju.. abudes tam mat normalne sirokouhle rozlisenie (nemusis mat zrovna nativne 1680 x 1050...aj nizsie v hrach vizeraju super...jasne ze najlepsie je ked mas dvi toto najvysie rozlisenie v hre a este ti to aj stiha...ale s tym v mnohych hrach nerataj)...... niektore hry vsak tieto rozlisenia nevedia....a kamos tu vedlamna hra NHL a ma to roztiahnute...a neni to take strasne..a hrat sa to da.....neni to vsak uplne ono.........

na koniec ako pomoc pri tomto...tieto velke monitory maju aj take funkcie ako ze ti spravia 4x3 a kraje mas akoze cierne...... povies si ze potom si radsej kupis 4x3....ale na ine vaci ako na filmy by to potom nebolo az take super....
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 06. Január , 2008, 13:08:00 »

hlavne napis na co ho chces? to je ako poradte mi nejaku gitaru a to je setko
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #8 kedy: 06. Január , 2008, 13:28:14 »

No chcem nové PC tak na doma , letecký simulátor a ked už tak nech mi na tom idú aj nejaké novšie hry. Chcem grafiku 8800GT ktorá by mala zvládnuť aj to rozlíšenie. To je to že medzi 19 a 22 palcovým nie je až taký velký cenový rozdiel a ked už kupujem... V podstate mi METALHAMMER vysvetlil toho dosť - dakujem.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 06. Január , 2008, 14:09:12 »

ja mam nahodou 22ku tez a keby som si mal vybrat idem do nej je to super
Zaznamenané
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #10 kedy: 06. Január , 2008, 14:45:50 »

Pokial mas miesto na stole , tak podla mna ta 22ka neni zle riesenie
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.145 sekund, 22 otázok.