Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
15. Máj , 2024, 08:32:34
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem s kombom  (Prečítané 1289 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kybel
nováčik
*
Príspevkov: 46



WWW
« kedy: 03. August , 2014, 10:00:38 »

Ahoj!
Takze mam nasledovny problem s el. gitarou respektive kombom (a mozno kablom fakt neviem :O :D) vcera som dotrenoval, vypol kombo... neskor som sa znova vratil, zapol kombo, pridam, udriem na struny a nic... pozeram ci na gitare nemam stiahnute volume, ci na kombe nemam stiahnuty gain, ci sa mi nahodou neuvolnil kabel... nic, vsetko bolo v poriadku. Ale ziadny zvuk gitary.

Kombo ked som zapol a aj ked som este zvysil hlasitost tak vyzeralo byt v poriadku teda - po zapnuti sa normalne rozsvietilo, bolo pocut taky ten ... tichy tlmeny zvuk ked je zapnute kombo :D A ked som hlasitost este pridal reagovalo t umerne ajo zosilnenim tohto "dychu komba" :D takze sa mi zdalo ze kombo bude snad v poriadku

Rozmyslal som ci mi neodpalilo kabel... to je len taky lacny... tak mozno... alebo mozno nieco priamo s gitarou? Neviem... stretli ste sa s niecim takym? Co by to podla vas mohlo najskor byt? Ako zistim kde je problem respektive kam sa s tym obratit? A ak by to bolo nieco s kombom alebo s gitarou kde by mi to mohli zoservisovat? V beznych hudobninach asi niec ci hej?

Vdaka za odpovede a tiez za pochopenie :D

PS: Este som si spomenul, ze ked som vtedy udrel na struny po opatovnom zapnuti - ked sa prvykrat prejavil tento problem, bolo z komba trosku pocut ze udieram na struny... ale iba takym velmi cudnym/osekanym zvukom... nieco ako keby som mal struny niecim tlmene- nejakou handrou alebo tak....
     No teraz uz nepocujem ani to - uz nepocujem vobec nic, iba samotny ten "brum" komba alebo ako to nazvat... gitara vobec nereaguje.
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #1 kedy: 03. August , 2014, 10:25:03 »

tak asi skus determinovat kde je problem. gitary sa nezvyknu kazit takze to by som predpokladal na poslednom mieste. skus iny kabel? skus zapojit gitaru niekam kde zistim ci hra? ja neviem toto je taka elementarna vec zistit co je teda pokazene. spytaj sa fotra mamy dedka kamosa, lebo cez net to asi tazko niekto urci pri akokolvek epickom popise

ked je teda pokazene kombo tak mas tri moznosti reklamovat ho, dat ho opravit alebo si kupit nove ci co chces pocut?
« Posledná zmena: 03. August , 2014, 10:25:32 od glamrocker » Zaznamenané
kybel
nováčik
*
Príspevkov: 46



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 03. August , 2014, 10:46:35 »

tak asi skus determinovat kde je problem. gitary sa nezvyknu kazit takze to by som predpokladal na poslednom mieste. skus iny kabel? skus zapojit gitaru niekam kde zistim ci hra? ja neviem toto je taka elementarna vec zistit co je teda pokazene. spytaj sa fotra mamy dedka kamosa, lebo cez net to asi tazko niekto urci pri akokolvek epickom popise

ked je teda pokazene kombo tak mas tri moznosti reklamovat ho, dat ho opravit alebo si kupit nove ci co chces pocut?

Kabel iny nemam, kombo ine nemam/nemam to kam inam zapojit, ani ist niekam inam zapojit... a k tej oprave som chcel pocut, kam. Ak si precitas pozorne este raz moj prispevok zistis, ze na to, ze si ho mozem ist dat opravit som prisel aj sam -_-
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 03. August , 2014, 11:04:16 »

tak potom smola, ty potrebujes vyriesit problem..na to v com je problem sa da prist jednoduchou vylucovacou metodou..zozen si nejaky funkcny kabel, nejaku pedalovu ladixku alebo merak alebo nieco, aby si vedel vylucit ci ti nejde signal z gitary, alebo mas zlomeny kabel, alebo je problem s kombom... urcite sa ti nechce traposit u nejakeho oprava, u ktoreho zistis, ze si mal zlomeny kabel alebo rozpadnuty jack/potak/prepinac v gitare
« Posledná zmena: 03. August , 2014, 11:05:52 od styrioci » Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #4 kedy: 03. August , 2014, 11:17:13 »

Kabel iny nemam, kombo ine nemam/nemam to kam inam zapojit, ani ist niekam inam zapojit... a k tej oprave som chcel pocut, kam. Ak si precitas pozorne este raz moj prispevok zistis, ze na to, ze si ho mozem ist dat opravit som prisel aj sam -_-


a ked sa pytas ze kam, je fajn vediet odkial si. ak si z bratislavy tak skus tu z fora uzivate andrej zvukar, ja snim mam len dobre skusenosti.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 23 otázok.