Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. Máj , 2024, 13:25:11
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: aku ladicku kupit?  (Prečítané 7184 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #15 kedy: 14. Apríl , 2009, 22:24:17 »

budem trošku OT, keď to neberie moc hlboké tóny tak skúste hrať flažolety  Na zdravie!
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #16 kedy: 14. Apríl , 2009, 22:49:18 »

budem trošku OT, keď to neberie moc hlboké tóny tak skúste hrať flažolety  Na zdravie!

zase neni sme lami čo držia polroka gitaru v ruke....

druhy gitarista ma epiphonu LP naladi sa s flažoletmi a neladi mu to v akordoch .... a oktavy ma nastavene jak sa len da...

a ked si to podotahuje je o kusok inde než ja a neladime....

a na koncerte sa ladit cez flažolety pred celympublikom  Bleee 

chchem len odpoved na kokretne ladikčy, alebo skusenosti .. nie zasieranie ...
Zaznamenané

Wonder
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #17 kedy: 27. Apríl , 2009, 22:18:31 »

Ja mám Ibanezu CU40 a stačí mi to do skúšobne aj na koncerty...ale podmienka je, že sa musíme s ňou ladiť celá kapela, aby sme to mali rovnaké... a sme ladení na Ais ( pre blbých : naše 6 strunové gitary a 4 strunová basa sú ladené o poltón nižšie ako 7 strunové gitary-B- a 5 stunové basy...)
Aj keď musím povedať, že v druhej kapele sa mi zdá ako keby sme trocha utekali od seba, lebo gitarista má 7strunku...neviem či je to tým...doladené oktávy a podobné sračky okolo toho sú samozrejmosť...
Zaznamenané

Engl Powerball 100 Watt, Laney LX412 A,S Cabinets, Jackson Kelly KE3, Seymour Duncan Pickups (JB TB-4, Jazz SH2N HB), Dean Markley Strings

Ex-Necro Anatomy, Člen Doomed a Increasing Passion
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 27. Apríl , 2009, 23:09:38 »

Osobne mam rad ladicky Fender, Boss TU-2 a klasicku Zoom ladicku.  Na zdravie!

Zatial neboli ziadne problemy. Dlhodobo pouzivam TU-2.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 28. Apríl , 2009, 08:26:19 »

Ja mám Ibanezu CU40 a stačí mi to do skúšobne aj na koncerty...ale podmienka je, že sa musíme s ňou ladiť celá kapela, aby sme to mali rovnaké... a sme ladení na Ais ( pre blbých : naše 6 strunové gitary a 4 strunová basa sú ladené o poltón nižšie ako 7 strunové gitary-B- a 5 stunové basy...)
Aj keď musím povedať, že v druhej kapele sa mi zdá ako keby sme trocha utekali od seba, lebo gitarista má 7strunku...neviem či je to tým...doladené oktávy a podobné sračky okolo toho sú samozrejmosť...

no utekate od seba asi preto, lebo na taketo podladenie zrejme treba ak 6tku, tak baritonku.. alebo utekate od seba lebo hrate rytmicky nepresne, aj to je moznost..  Bavím sa skvele ale skor to vidim na to monstrozne podladenie tej seststrunky..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 28. Apríl , 2009, 10:48:22 »

...
Aj keď musím povedať, že v druhej kapele sa mi zdá ako keby sme trocha utekali od seba...neviem či je to tým....

neladit moze (a stava sa to casto) aj samotny muzikant na super naladenom nastroji, tym ako na ten nastroj hra, ako ho drzi... tyka sa to vsetkych strunnych, dychovych a neviem akych dalsich nastrojov...
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #21 kedy: 28. Apríl , 2009, 16:32:13 »

Ta ladicka cort na obrazku ladi vyssie nez vsetky ostatne. Mal som ju. V kapele je nepouzitelna. Vyhodit.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 28. Apríl , 2009, 16:34:29 »

Ta ladicka cort na obrazku ladi vyssie nez vsetky ostatne. Mal som ju. V kapele je nepouzitelna. Vyhodit.
Zeby ju stacilo nastavit na 440 ?  :)
Zaznamenané

kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #23 kedy: 28. Apríl , 2009, 19:42:34 »

vsak tiez si myslim ze vo vnutri je to vsetko digitalne...

je to vlastně jedno jestli je ladička analog nebo digi ale musí být totalně bypase
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Wonder
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #24 kedy: 28. Apríl , 2009, 19:56:31 »

no utekate od seba asi preto, lebo na taketo podladenie zrejme treba ak 6tku, tak baritonku.. alebo utekate od seba lebo hrate rytmicky nepresne, aj to je moznost..  Bavím sa skvele ale skor to vidim na to monstrozne podladenie tej seststrunky..

Neboj, rytmicky hráme presne :)...tiež si myslím že je to tým podladením, ale keď som tú gitaru kupoval, nevedel som že ju budem ladiť na Ais...pôvodne bola na C...
Zaznamenané

Engl Powerball 100 Watt, Laney LX412 A,S Cabinets, Jackson Kelly KE3, Seymour Duncan Pickups (JB TB-4, Jazz SH2N HB), Dean Markley Strings

Ex-Necro Anatomy, Člen Doomed a Increasing Passion
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #25 kedy: 28. Apríl , 2009, 21:37:00 »

a jake maš struny ked sa ladine na AIs ebenci.....  lebo ked su struny blatove a riadne šlahneš brnkneš po strune ton ti lieta jak svina a ked aj chytiš akord a troška ho na blatovych strunych potiahneš už ton lieta jak svina....

ale dufam že to neni tovj pripad :-D

aku hrubu maš hornu strunu?

ja použivam na C-čko , dunlopy 12ky tie maju hornu strunu 54....
Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #26 kedy: 29. Apríl , 2009, 08:38:10 »

Zeby ju stacilo nastavit na 440 ?  :)

Skus to. Na tej ladicke je, podobne ako na miesacke, jedine tlacitko - On/Off
Zaznamenané
matolf
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164


« Odpoveď #27 kedy: 10. Máj , 2009, 23:55:04 »

mna by zaujimalo, ako si mozem uskodit, ak si kupim lacnu pedalovu ladicku. tiez nieco take potrebujem a nechcem spravit chybu :)

napr behringer stoji 700 czk, a to dam radsej ako za boss 2300,- a pritom ten behringer bude presna kopia bossu, ak odhliadnem od materialu :)

link na behringer:
http://kytary.cz/behringer-pedalova-ladicka-pro-kytary-a-baskytary-tu-300/94344/?SE3648:0:0:1:0
Zaznamenané

dal by som si palacinky
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 13. Máj , 2009, 10:10:57 »

Myslím, že poslúži rovnako. Dnešné ladičky majú takú presnosť, že to nemôže nikto počuť. Treba to však vyskúšať, naladiť s tým a ak si spokojný, ber to.  Na zdravie!
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #29 kedy: 13. Máj , 2009, 11:31:29 »

Ja mam taku stipcovaciu ladicku s displayom... vie to uplne vsetko a ladi vyborne gitaru aj basu... este aka to je znacka... Bavím sa skvele dostal som ju na vianoce a stoji okolo 600sk Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 21 otázok.