Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
17. Máj , 2024, 11:48:44
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 118186 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #75 kedy: 10. August , 2006, 16:03:51 »

rastis napísal:
Citácia
Do mojho Ac.


Jednoznacne stare RFT ECC83. Tie sa presne na to hodia, maju pevne basy, menej stredov a ciste vysky a su dobre na vyssie skreslenie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #76 kedy: 10. August , 2006, 16:04:47 »

Len kde ich kúpi.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #77 kedy: 10. August , 2006, 16:16:42 »

Ja staré nezháňam.Museli by byť nehrané a koniec koncov som absolutne spokojný aj s terajšou produkciou lámp.V mojom ampe mám juhoslovanské a hrá to perfektne.Do preampov -čo skúšam dávam lampy od Mesy/asi Sovtek-je na nich nápis Russian 2/ a tiež je to v pohode.Akurát tá životnosť oproti starým je kratšia.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #78 kedy: 10. August , 2006, 16:23:38 »

Marris ma na stranke vo Fender cenniku v rubrike Tubes lampy 12AX7 / 7025 za 427,-/ ks a stvoricu 6L6 za 2600,- Sk

V rubrike Fender Groove Tubes maju 12AX7A za 560,-/ks a stvoricu 6L6 maju za 3790,- Sk v verzii red, white a blue

V rubrike USA Groove Tubes maju uz len stvoricu 6L6 za 7450,- Sk znovu vo verzii red, white a blue.

Ktore su teda ake ? Tie standardne Fender vyraba inak kto ? 7025 su tie \"megaostre\" ako v povodnych Twin Reverboch ?
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #79 kedy: 10. August , 2006, 16:36:28 »

Fender bral od Sovteku-ja som kúpil štvoricu 5881 fender-čo je vlastne ruská verzia 6l6 v akcii v Marrise za 1200sk.Sem tam robia výpredaj,tak sa oplatí to sledovať.Čo sa týka značenia,tak v európe sa používalo označenie ECC 83,amerika zasa 12AX7 a 7025 je číslový kód us army.Všetko sú to vlastne tie isté lampy.Neskôr sa začali robiť rôzne vylepšenia-antimikrofonické,väčšie zosilnenie,long plate...a tam sa myslím menili prípony za označením,napr 12ax7wa,wb,wxt,...Groove Tube netuším odkiaž berú lampy.

Naposledy upravil ffamp, : 10.08.2006 o 17:40
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #80 kedy: 10. August , 2006, 16:45:32 »

Znacenie mi je jasne, akurat som niekde cital, ze prave 7025 bola akasi verzia, ktoru pouzival Fender a vdaka ktorym zneli tie stare ampy tak brilantne.

Skorej ma zaujimalo, co cakat zvukovo od jednotlivych tych verzii Fender, Fender GT, USA GT. Red, white a blue bude asi znacenie tvrdosti ? Tie iba Fender 6L6 su asi ake v tomto ?
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #81 kedy: 10. August , 2006, 16:55:35 »

7025 bola vlastne vojenská verzia 12ax7,zrejme mala skvelé vlastnosti.Tie Fender-Sovtek,GT Fender som počul vo fendráckych kombách-opäť Marris-určite si niekedy hral na Fender blues de luxe,alebo hot rod de luxe-prípadne si tam skoč a budeš počuť a tie čo som kúpil som dal do JCM 900 a hrali dobre.Akurát v tvojom ampe to môže hrať ináč,tak by som na tvojom mieste od niekoho požičal lampy a vyskúšal a podža toho kupoval.Ak by som niekedy šiel do BA,tak by sa dalo dohodnúť a niečo by som priniesol.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #82 kedy: 10. August , 2006, 17:07:13 »

DeLuxe, DeVille su presne tie aparaty, ktorych zvuk zrovna nehladam :). Ale je mi jasne, ze to nebude iba lampami :)
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #83 kedy: 10. August , 2006, 17:10:32 »

Inak si myslím,že s tými Mesami by si bol spokojný.-klangfarbe
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #84 kedy: 10. August , 2006, 17:26:36 »

6000 litrov za lampy nedam :) . Fendre by ma normalne v Marrise vysli 4.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #85 kedy: 15. August , 2006, 10:52:18 »

Moja skúsenosť s preampovými ECC83 (testované na mojom homemade Soldano preampe):

JJ Electronics sú dosť tupé a s malým gainom. Zvuk je ako keby pod dekou, a je dosť lenivý, nejde tak dobre za prstami, pocitovo aj zvukovo má takú \"vatovú\" odozvu a gitara sa správa, ako keby mala staré struny. Použitežné tak na dve veci - alebo do nejakých hifistických vecí, kde sa žiada čo najmenšie skreslenie a mäkký zvuk, alebo do nových marshallov (AVT, Valvestate, JCM-900) na vyhladenie diódového bzučivého skreslenia. Tam, kde sa skresžuje prebudenými lampami, nie diódou, skutočne nepatria.

Výborné lampy sú staré nemecké RFT, tie sú priam bohovské, super gain, málo šumu, skvelá odozva na hru, precízny a konkrétny tón. Je ich ťažko zohnať, ale sú lacné a ja osobne mám nimi naládovaný preamp. Len posledná lampa (katódový sledovač) je osadená Teslou.

Podobné, ale fakt len o chlp horšie, sú staré Tesly. Tie sú tiež vežmi dobré. Vežmi podobný charakter, len fakt o kvapôčku menší gain a skutočne iba trochu viac basov.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #86 kedy: 15. August , 2006, 11:03:08 »

Hej, aj moje postrehy su podobne, Tesly su v porovnani s RFT trosku basovejsie a RFT v preampe pomerne dost skresluju, viac ako Tesly. Zohnat sa daju na Ebay celkom bez problemov a ani nie su velmi predrazene na rozdiel trebars od Mullardov, Telefunken alebo Philips.

JJ sa mi chovali presne ako si popisal.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #87 kedy: 15. August , 2006, 12:11:33 »

predator napísal:
Citácia
...alebo do nových marshallov (AVT, Valvestate, JCM-900) na vyhladenie diódového bzučivého skreslenia. Tam, kde sa skresžuje prebudenými lampami, nie diódou, skutočne nepatria.

Skutocne v AVT ta jedna lapmpicka tak ovplyvni zvuk?

A zasa mnohym ludom sa JJ pacia v zosilnovoch Mesa, Engl, Carvin, mozno to tu vyznieva tak, ze su uplne najhorsie na svete.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #88 kedy: 15. August , 2006, 12:26:23 »

martinlm napísal:
Citácia
A zasa mnohym ludom sa JJ pacia v zosilnovoch Mesa, Engl, Carvin, mozno to tu vyznieva tak, ze su uplne najhorsie na svete.


JJ sa skor hodia do novsich aparatov si myslim. Do starych su najlepsie dobove elektronky, ktore vydrzia vacsie zhavenie a celkovo vydrzia ovela dlhsie. Ja fakt nevidim dovod kupovat si JJ, za peniaze co stoja, si radsej kupim stare Tesly alebo RFT, ktore mi budu hrat lepsie a vydrzia neporovnatelne viac.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #89 kedy: 25. August , 2006, 06:46:44 »

Dostal sa mi do rúk nový katalóg od Randallu a lampáče používajú koncové elektrónky od JJ-aj EL34 aj 6L6.Je zaujímavé že čo som kupoval lampy od JJ tak mali vežké zosilnenie,boli dosť ostré,presne opačná skúsenosť.A kupil som ich rádovo hádam aj cez 100ks.Skúšali sme ich naládovať do dualu a to bolo ostré ako žiletka.Majitel-Dusan uk,aj Dr.Karpathorký môžu potvrdiť.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 21 otázok.