Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
14. Máj , 2024, 23:59:13
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nová gitara či nový zosilňovač?  (Prečítané 9638 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« kedy: 01. Júl , 2017, 17:13:13 »

ahojte, keďže mi moje aktuálne gitarové vybavenie už nepostačuje a včera som bohužiaľ eurojackpot nevyhral tak sa potrebujem rozhodnúť do čoho skôr investovať či do novej gitary alebo do nového zosilňovača? aktuálne vlastním a snažím sa hrať na Cort X1 a Behringer gm108 v-tone
Zaznamenané
Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #1 kedy: 01. Júl , 2017, 17:15:27 »

ešte som chcel dodať, že hrám len doma v byte a pravdepodobne to tak aj ostane
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2 kedy: 01. Júl , 2017, 17:53:42 »

Byt na tvojom mieste tak multiefefekt a keďže máš 160€ gitaru,tak môžeš aj lepšie snímače.
Z multiefektu môžeš ísť do komba,navyše máš kvalitné simulácie i na sluchatkach.
Kúp na inzerát aspoň Line 6 X3 alebo niečo podobné.
Do 150€ by sa mal vojsť.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 01. Júl , 2017, 19:47:51 »

vacsia chujovina v Tvojej momentalnej vybave je to kombo Behringer. ak chces realnu zmenu, kup si nove kombo, nieco naozajstnejsie, s vacsim reproduktorom.

nove snimace su vyhodene peniaze, z ktorych viacej muziky nebude, jedine ze by si tomu tak strasne chcel uverit, az by si uveril, ale bol i to len taky sebaklam.

ked si kupis nejaky multiefekt za malo penazi, nikam sa neposunies. mozno s nim bude doma chvilu sranda, ale vo vysledku si len pokazis vkus a budes podobne rozumy davat aj dalej  Ja som čert..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 02. Júl , 2017, 08:05:05 »

alebo ak mas pocitac tak zvukovku externu a hrat cez PC lebo dnes tie simulacie su uz fakt ze inde
Zaznamenané

Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #5 kedy: 09. Júl , 2017, 11:19:26 »

Myslite ze Marshall CUBE 25 je dobra volba? Bude hrat dobre aj na nizkej resp unosnej hlasitosti kedze hrajem v bytovke a nechcem aby susedov kleplo.
Na muzikeri teraz maju aj s nejakym pedalom. Asi blba otazka ale dobre tomu rozumiem ze na ten pedal si naprogramujem napr 1 tlacidlo na clean, 2 na distortion a pocas hry si to budem prepinat?  Bavím sa skvele

Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #6 kedy: 09. Júl , 2017, 11:45:18 »

 Take kombo ako ten marshall s 10'' repro bude do bytovky prilis hlasne. Viem o com hovorim, skusal som 15W Vox s 8'' reprakom a velmi rychlo som to vzdal. Nebudes to proste moct vykrutit tak nahlas, aby si ten reprak prebudil a na hranie v skusobke je to prilis malo... ani ryba ani rak. Do bytovky ti je naozaj najlepsie kupit kvalitne sluchadla (napr. nieco od Superlux) plus multiefekt, alebo externa zvukova karta do PC, kde si nainstalujes napr. Amplitube. To uz budes mat efektov a simulacii zosikov, repro od vymyslu sveta. Asi si uz na to kombo namotany, ale treba pocuvat tuto chalanov.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #7 kedy: 09. Júl , 2017, 12:08:43 »

Nesuhlasim, da sa aj s 4x12 fungovat v byte bez problemov. Zavisi od zosilovaca, ale v pripade toho Marshallu by som sa toho nebal. Osobne by som uprednostnil cokolvek s normalnym 12" reprakom pred hrackami typu 8"
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 09. Júl , 2017, 12:21:05 »

Nesuhlasim, da sa aj s 4x12 fungovat v byte bez problemov. Zavisi od zosilovaca, ale v pripade toho Marshallu by som sa toho nebal. Osobne by som uprednostnil cokolvek s normalnym 12" reprakom pred hrackami typu 8"

Presne, radsej doma 100w halfstack ako nejake 8 alebo 10 palcove skatulove chrcadla. ☺️ Pridusena 100ka dokrmena pedalmi hra vzdy lepsie cez 12ky ako nejaka mala skatulka, ktora ked sa vybudi bude na doma aj tak prilis hlasna.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #9 kedy: 09. Júl , 2017, 12:29:11 »

Ja som doma riesil vseliake lampace mal som om aj 50w lampu plus 4x12 s autenattorom a nakoniec som presiel na yamahu thr 10.. Nic lepšie na doma nepoznám.  Mam aj mackie studiove repraky a amplitube atd... Nic sami tak nelubi jak ta yamaha ten zvuk je velmi prirodzeny odporucam
« Posledná zmena: 09. Júl , 2017, 12:30:42 od futox » Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #10 kedy: 09. Júl , 2017, 12:36:07 »

To je vsetko pekne, ale OP sa nepytal na ziadnu 4x12  ?§!. a vobec


+1 pre yamaha thr, ked uz trvas na kombe
« Posledná zmena: 09. Júl , 2017, 13:08:06 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 09. Júl , 2017, 12:59:09 »

Vsetci co mate doma halfstack tak sem napiste kde byvate, nech viem kde nemam hladat nehnutelnosti vdaka... doma jedine co mate mat priskrtene je vtak a nie 100w gitarove aparaty kokos...
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #12 kedy: 09. Júl , 2017, 19:27:47 »

Tak vieš ako,rušenie nočného kľudu je až po 22 00  Ja som čert..

Inak k CODE 25,tam cena výkon pre začiatočníka není o čom,lebo mas kombo s viacerými efektmi za 260€.No kup za to niečo poriadne.Tam sa aspoň naučíš čo je to amp,cabinet,delay,reverb atď.

Kebyže chceš poctivý AMP s pedalboardom tak sypes euraciky z vrecka.



Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 09. Júl , 2017, 20:20:28 »

a preco nie nejake Line6 Spider kombo s 12" reprakom ? je v tom vsetko, funguje to aj potichu, ma to efekty. neviem, ci sa to este vyraba a co to stoji, ale urcite toho budu kebyze tak plne inzeraty za par centov, si myslim ...
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #14 kedy: 09. Júl , 2017, 20:37:29 »

Ten line 6 som skusal u kamarada neviem je to take chemicke.. Taky  neprirodzenyzvuk. Vzdy som si myslel ze zvuk na izbovej hlasitosti bude len kompromis ale ta yamaha.. Neni ocom dynamika zvuk jak ozajstny aparat. A hra to slusne aj potichu
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.