Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. Máj , 2024, 02:26:43
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Maduar - blog  (Prečítané 23539 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 28. Marec , 2008, 08:05:02 »

Podla mna to je hlboke nepochopenie volneho trhu. Kazde jedno radio sa snazi len o jedno, o najviac posluchacov = najviac reklamy = najviac penazi. Tym sa meria uspesnost a tomu sa prisposobuje playlist radia, aby bol co najkomercnejsi a to sa tyka aj zanrovych radii. Ziadna kvalita a ani podplacanie s tym nema nic. Podplacanie je maximalne daj peniazky a my pustime ten tvoj singel, no ak sa neuchyti, takho nemilosrdne daju prec, lebo by si pilili konar sami pod sebou.

V dnesnej dobe internetu a totalnej globalizacie vsetkeho hovorit o nejakych "vplyvnych ludi" mi pride smiesne. Ked si kapela veri, treba hlavne vela cvicit a hrat koncerty a hlavne skladat paradne pesnicky. Potom jeden z kapely alebo spriazneny manazer moze tlacit tu kvalitu a vobec nemusi pouzit radia a vydavatelstva. A cim "extremnejsi" zaner, tym skor sa moze dostat do sveta, lebo komunita je sudrznejsia. Cez internet sa treba skontaktovat nie s "vplyvnymi" ale "spravnymi" ludmi.

PS: Kto konzumuje hudbu cez radia? Ja aj ked sedim v aute, tak ficim cez USB kluc. Predsa nebudem cakat 2 hodiny, kym pustia pre mna zaujimavu skladbu :-D a na dopravne spravy mam zapnuty traffic. Na internete tiez nepocuvam "nase radia vplyvnych muzov", ale napr. teraz Dark Horizons Radio + kazdy tyzden Odvazne palce na Radio1.cz.



No dobre, ale v podstate si neprotirečíme, len potvrdzuješ to, čo som písal už dávnejšie a čo Maduar len potvrdili. Že cesta k dobrej hudbe dnes na Slovensku vedie iba cez underground, alternatívne distribučné kanály, a naše rádiá sú vhodné iba ako zvuková kulisa v holičstve, aby nebolo trápne ticho. Undergroundové kapely, undergroundové web rádiá, undergroundové vydavateľstvá ... teda asi predsa len ten systém "silných mužov" funguje, keď sa poriadnej hudby v oficiálnych médiách nedočkáš. Len v jednom Ťa musím poopraviť ... to, čo sa v slovenskom éteri deje, nie je trhový mechanizmus, ale jeho pravý opak. Ak nejaký výrobok dostaneš na trh a on sa z dôvodu zlej kvality neujme, to je normálne. Normálne nie je, pokiaľ sa na regulárny trh ani nemá šancu dostať, lebo na dôležitom mieste sedí niekto, kto ho jednoducho nepustí ďalej.

BTW a prečo to v Čechách ide, a tu nie Huh! Prečo tam často počuješ novú neotrelú skladbu, aj tvrdšiu či menej "mainstreamovú", a tu sa jej nedočkáš? Niečo tu už dosť dlho smrdí pod nablýskanou fasádou slovenských masmédií. A buďme radi, že na to niekto upozornil. Aj keď je to Maduar.
« Posledná zmena: 28. Marec , 2008, 08:06:39 od Predator » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #31 kedy: 28. Marec , 2008, 08:14:25 »

Dušan, nesúhlasím s Tebou, je to celé trochu inak, ale niekedy o tom pokecáme pri káve keď budeš v BA.
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 28. Marec , 2008, 08:19:24 »



V dnesnej dobe internetu a totalnej globalizacie vsetkeho hovorit o nejakych "vplyvnych ludi" mi pride smiesne.


Spyros-kde žiješ človeče. V krajine " Naivita" Huh!
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 28. Marec , 2008, 08:32:42 »

No dobre, ale v podstate si neprotirečíme, len potvrdzuješ to, čo som písal už dávnejšie a čo Maduar len potvrdili. Že cesta k dobrej hudbe dnes na Slovensku vedie iba cez underground, alternatívne distribučné kanály, a naše rádiá sú vhodné iba ako zvuková kulisa v holičstve, aby nebolo trápne ticho. Undergroundové kapely, undergroundové web rádiá, undergroundové vydavateľstvá ...

Tak to je samozrejme, terestrialne radio k nicomu inemu nikdy nesluzilo (Ak si odmyslim Slobodnu Europu za totaca :-)).

teda asi predsa len ten systém "silných mužov" funguje, keď sa poriadnej hudby v oficiálnych médiách nedočkáš. Len v jednom Ťa musím poopraviť ... to, čo sa v slovenskom éteri deje, nie je trhový mechanizmus, ale jeho pravý opak. Ak nejaký výrobok dostaneš na trh a on sa z dôvodu zlej kvality neujme, to je normálne. Normálne nie je, pokiaľ sa na regulárny trh ani nemá šancu dostať, lebo na dôležitom mieste sedí niekto, kto ho jednoducho nepustí ďalej.

Masu ludi kvalitu nezaujima a nikto by ju nepocuval. Oni v podstate komercne radia hraju viacmenej to, co ludia chcu pocut. Radio_FM je nekomercne radio a jeho jedina sanca na prezitie je financovanie statom.

BTW a prečo to v Čechách ide, a tu nie Huh! Prečo tam často počuješ novú neotrelú skladbu, aj tvrdšiu či menej "mainstreamovú", a tu sa jej nedočkáš? Niečo tu už dosť dlho smrdí pod nablýskanou fasádou slovenských masmédií. A buďme radi, že na to niekto upozornil. Aj keď je to Maduar.

V Cechach su radia 100 krat horsie a ak si myslis, ze nase maju hrozne playlisty, tak mastia vsetci okrem prazskeho Radia 1 brutal ´80 pop.

2RobG: Viem co myslis a z akeho pohladu to pises. Ja som skor narazal na kapely, kde je vekovy priemer pod 30. Ak veria svojej hudbe, ze ma sancu na uspech a je dobra v porovnani s top kapelami vo svete, tak treba ist do toho - intenret, odstahovat sa do Londyna, mozno do USA a skusit to! A je x dokazov, ze nejaka sanca tu je. Pamatam si po revolucii bola taka prazska kapela Excstasy of St Teresa a onej som sa dozvedel az neskor, ze bola "nasa" a pritom bola bezne hravana v Anglicku. Priklad zo sucasnosti, nazov kapely z Prievidze opat neviem, ale cez internet sa dostala do komunikacie s podobnymi kapelami v zahranici na temu stoned rock a bum - koncerty a produkcia od basaka ex-Faith No More. Mozno otazka znie inak a to ci nase kapely znesu plne porovnanie s top zahranicnymi.

2Ydur: A okrem A vies povedat aj B a pripadne to C, alebo to uz je na teba zlozite?  Na zdravie! ... tiez si rad zaryjem...


Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #34 kedy: 28. Marec , 2008, 08:40:27 »

Priklad zo sucasnosti, nazov kapely z Prievidze opat neviem, ale cez internet sa dostala do komunikacie s podobnymi kapelami v zahranici na temu stoned rock a bum - koncerty a produkcia od basaka ex-Faith No More.

iba na doplnenie : Mofo killer ain a uz sa rozpadli
« Posledná zmena: 28. Marec , 2008, 08:40:48 od floydak » Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
ydur
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 28. Marec , 2008, 08:56:34 »



2Ydur: A okrem A vies povedat aj B a pripadne to C, alebo to uz je na teba zlozite?  Na zdravie! ... tiez si rad zaryjem...



Čo chceš počut ako "B"-že vplyni ludia riadia tento "svet" /od štatnych a spoločenskych zaležitosti ,cez ekonomiku až po "množstvo kyslika,ktore môžeš vydychat/, ako "C"-môžeš byt sebelepši v hocičom,pokial nepoznaš/ alebo Tvoj manažer,agent,spoločnik,šef/ tych spravnych vplyvnych ludi,na spravnych miestach,možeš ist do r....,nikto sa o tebe nedozvie ani nespozna tvoje schopnosti a kvality/ v hudbe,športe,umeni,odbornych odvetviach atd./
« Posledná zmena: 28. Marec , 2008, 09:10:27 od ydur » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 28. Marec , 2008, 09:06:05 »

Presne tak ... dokonalý trh s rovnakou šancou na presadenie sa pre každého hráča je presne taká istá ilúzia ako dokonalá beztriedna komunistická spoločnosť, akurát pochádza z opačnej , pravicovej strany ideologického spektra. Pekná idea, žiaľ nikdy celkom presne nefungovala a fungovať nebude. Vždy sa nájdu deformácie, a čím väčší hráči sa na tom trhu pohybujú, tým viac môžu trh deformovať v svoj prospech a tým vyššie šance majú oproti iným menším konkurentom. A s globalizáciou a príchodom nadnárodných korporácií sa to priviedlo do dokonalosti.
« Posledná zmena: 28. Marec , 2008, 09:16:48 od Predator » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 28. Marec , 2008, 09:33:32 »

Čo chceš počut ako "B"-že vplyni ludia riadia tento "svet" /od štatnych a spoločenskych zaležitosti ,cez ekonomiku až po "množstvo kyslika,ktore môžeš vydychat/, ako "C"-môžeš byt sebelepši v hocičom,pokial nepoznaš/ alebo Tvoj manažer,agent,spoločnik,šef/ tych spravnych vplyvnych ludi,na spravnych miestach,možeš ist do r....,nikto sa o tebe nedozvie ani nespozna tvoje schopnosti a kvality/ v hudbe,športe,umeni,odbornych odvetviach atd./

Zabudol si na slobodomurarov...

PS: Toto je tusim po zavisti hned dalsia slovenska narodna vlastnost, ze za vsetko mozu ti ostatni, ale najprv si treba zamiest pred vlastnym prahom...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
predator
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 28. Marec , 2008, 09:42:47 »

Nie, bratu, to nie je o závisti, alebo o nejakých konšpiračných teóriách pritiahnutých za vlasy. Je to len o tom, že realita je o niečom inom ako aktuálne ideologické modelové frázy, na ktorých stojí spoločnosť. Vždy to tak bolo.

To, že tu funguje nejaká neviditeľná ruka trhu, ktorá spravodlivo rozdeľuje úspech podľa snahy a kvality ponúkaného produktu, je asi taká pravda, ako keď pred novembrom tvrdili politici o tom, že tu všetka moc a majetok patrí pracujúcemu ľudu ...  :) . Aj vtedy tomu skoro každý veril (i keď vyvolení vedeli svoje), a dnes Ti to pripadá smiešne, ako tomu vôbec niekto mohol veriť. A pritom veríš podobným rozprávkam, ktoré tiež za pár desaťročí budú tak na pobavenie mladej generácie.
« Posledná zmena: 28. Marec , 2008, 09:46:16 od Predator » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 28. Marec , 2008, 10:37:08 »

Podla mna to je hlboke nepochopenie volneho trhu. Kazde jedno radio sa snazi len o jedno, o najviac posluchacov = najviac reklamy = najviac penazi. Tym sa meria uspesnost a tomu sa prisposobuje playlist radia, aby bol co najkomercnejsi a to sa tyka aj zanrovych radii. Ziadna kvalita a ani podplacanie s tym nema nic. Podplacanie je maximalne daj peniazky a my pustime ten tvoj singel, no ak sa neuchyti, takho nemilosrdne daju prec, lebo by si pilili konar sami pod sebou.

V dnesnej dobe internetu a totalnej globalizacie vsetkeho hovorit o nejakych "vplyvnych ludi" mi pride smiesne. Ked si kapela veri, treba hlavne vela cvicit a hrat koncerty a hlavne skladat paradne pesnicky. Potom jeden z kapely alebo spriazneny manazer moze tlacit tu kvalitu a vobec nemusi pouzit radia a vydavatelstva. A cim "extremnejsi" zaner, tym skor sa moze dostat do sveta, lebo komunita je sudrznejsia. Cez internet sa treba skontaktovat nie s "vplyvnymi" ale "spravnymi" ludmi.

PS: Kto konzumuje hudbu cez radia? Ja aj ked sedim v aute, tak ficim cez USB kluc. Predsa nebudem cakat 2 hodiny, kym pustia pre mna zaujimavu skladbu :-D a na dopravne spravy mam zapnuty traffic. Na internete tiez nepocuvam "nase radia vplyvnych muzov", ale napr. teraz Dark Horizons Radio + kazdy tyzden Odvazne palce na Radio1.cz.



Spyros: Problém je dosť aj v tom, že rádiá (najmä na malom Slovensku) nefungujú tak úplne na voľnom trhu. Hitovka sa dá bez problémov vyrobiť. Práve tak, že nejaký vplyvný človiečik (majiteľ, dramaturg) proste povie, že táto skladba sa bude hrať 8x denne. A ona sa hrá a ľudia si na ňu zvyknú a začnú si ju pýtať. A možno fakt stačí, že sa pre toto rozhodne jedno počúvané komerčné rádio a ostatné sa nalepia. Je to prijebaná stádovitá mentalita - "keď to počúvajú všetci, tak to počúvam aj ja....veď to teraz počúvajú všetci!".

Ty so svojimi webrádiami a USB kľúčom niesi typický poslucháč - práve pre takýchto existujú webrádiá, ale mainstreamové rádio neuživíme. Jednak kvôli počtu a jednak kvôli tomu, že pre reklamu niesme až tak zaujímaví ako "stádo". Čo narobíš...
   
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #40 kedy: 28. Marec , 2008, 12:49:34 »

tak s tymto ja nesuhlasim. ja radia sice absolutne nepocuvam a ani po tom netuzim, tie pesnicky mi pripadaju dost ubohe (velke mnozstvo), ale nesuhlasim s tym, ze sa da len tak spravit hitovka. ja ten pop z duse nenavidim, ale tie pesnicky vzdy skladaju ludia, ktori sa vyznaju a vedia presne ako to maju vystavat, aby to fungovalo. samozrejme, kopu veci je tam naozaj ubohych, ale su tam aj schopnejsie veci (aj ked ich nemam rad,ale treba to priznat)

altostratus a ti, co si myslite, ze nie je problem spravit dobru hitovicu: skuste nejaku vytvorit, zaveste ju na forum a my, ako bezni posluchaci, si masovo zvolime(alebo aj nezvolime) tu naj hitovicu. a potom zhodnotime, ci je to lahke alebo nie, ale je lahke o tom rozpravat.  Žmurk

altosaurus to myslel tak, ze sa ta hitovka vyrobi tym ze ju budu v kuse pustat. hocaku volovinu ked niekomu pustis 1000 krat ze si zvykne...
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 28. Marec , 2008, 12:54:50 »

altosaurus to myslel tak, ze sa ta hitovka vyrobi tym ze ju budu v kuse pustat. hocaku volovinu ked niekomu pustis 1000 krat ze si zvykne...
..... si ma predbehol.    Len dodam: radia si sami "vytvaraju hitovky" a aj rebričky. Posluchači su len na platenie sms-iek.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #42 kedy: 28. Marec , 2008, 12:57:19 »

Presne, jak keď bičom plesne  Na zdravie!
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 28. Marec , 2008, 14:21:12 »

tak s tymto ja nesuhlasim. ja radia sice absolutne nepocuvam a ani po tom netuzim, tie pesnicky mi pripadaju dost ubohe (velke mnozstvo), ale nesuhlasim s tym, ze sa da len tak spravit hitovka. ja ten pop z duse nenavidim, ale tie pesnicky vzdy skladaju ludia, ktori sa vyznaju a vedia presne ako to maju vystavat, aby to fungovalo. samozrejme, kopu veci je tam naozaj ubohych, ale su tam aj schopnejsie veci (aj ked ich nemam rad,ale treba to priznat)

altostratus a ti, co si myslite, ze nie je problem spravit dobru hitovicu: skuste nejaku vytvorit, zaveste ju na forum a my, ako bezni posluchaci, si masovo zvolime(alebo aj nezvolime) tu naj hitovicu. a potom zhodnotime, ci je to lahke alebo nie, ale je lahke o tom rozpravat.  Žmurk

Nikde som nenapísal, že je jednoduché urobiť hitovku. Kopa hitoviek má za sebou skutočne profesionálnych a vzdelaných muzikantov, ktorí si ten úspech zaslúžia. Berem. Ale hoci s tým nemám skúsenosti, som presvedčený, že kopec kvalitných popových skladieb zostáva v šuplíkoch. A v tom istom čase rádiá rotujú fakt hlúpe veci, ktoré tam pretláčajú vplyvní ľudia.

Ukážkový príklad je toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Stars_are_blind Debutový singel Paris Hilton. Pesnička stojí za hovno, rovnako ako jej interprétka, ale stal sa z toho hit. Práve takým spôsobom, ako som popísal - médiá to do ľudí vtláčali tak dlho, až si na to zvykli. Inak dôkaz toho, že rádiá na Slovensku asi nefungujú až tak odlišne od tých zahraničných. Akurát interpret, ktorý pokryje 1% trhu v USA je na tom trochu inak, ako ten, ktorý pokryje 1% slovenského trhu. Ale to je tak so všetkým, nielen s muzikou.
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 28. Marec , 2008, 14:52:01 »

Ukážkový príklad je toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Stars_are_blind Debutový singel Paris Hilton. Pesnička stojí za hovno, rovnako ako jej interprétka, ale stal sa z toho hit. Práve takým spôsobom, ako som popísal - médiá to do ľudí vtláčali tak dlho, až si na to zvykli. Inak dôkaz toho, že rádiá na Slovensku asi nefungujú až tak odlišne od tých zahraničných. Akurát interpret, ktorý pokryje 1% trhu v USA je na tom trochu inak, ako ten, ktorý pokryje 1% slovenského trhu. Ale to je tak so všetkým, nielen s muzikou.

Stars are Blind je tusim ukazka opaku. Brutalne promo na pesnicku a album, a ludia to os**li. NIeco som prehliadol ale na MTV ta pesnicka nerotovala ako Timbaland feat. Everyshit a spol. Dalsie CD sa neplanuje...

BTW ludia, vy vsetko tak dobre viete a do toho vidite. Som presvedceni, ze keby ste boli sefovia radii, tak mate 100% trhu. Ovladate vsetky triky a finesy.  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.127 sekund, 21 otázok.