Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. September , 2024, 10:29:26
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: compresor alebo limiter ?  (Prečítané 3685 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« kedy: 20. Máj , 2012, 12:38:29 »

čaute  riešim tu za mojho mantaveho basáka ,že čo si má kupiť, lebo je tu problem pri hrani,
že vysoke tony ked zahrá alebo zaslepuje, nám ide uši urvat a ked hrá na najhrubšej strune  ho ledva počujeme ,
 snaži sa hrat čo najuhladenejšie ale efekt by pomohol viacej jemne doladit tento problem ,

ked som hral chvilu na base použil som svoj boss compresor susteiner CS-3 kt. to celkom spravil, to čo som chcel od neho , len som čital že to neni moc ideál kompresor pre basu + šumi dost ked že basák použiva aj skreslenie a viacej efektov je to nevhodné ,

jedine čo som skušal ešte je limiter od bossu LMB-3 ten aj polepšil   a vyčistil clekmo zvuk ,

ked tu je nejak baasák čo sa fakt vyzna vo svojej obslasti nech mi napiše rád si nehám poradit , abay sme sa tu zbytočn e nerozpisovali možno tu je taká tema ale kukal som totu a ked som prišiel k témam stare 4 roky  Bavím sa skvele Bavím sa skvele .......
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1 kedy: 21. Máj , 2012, 22:01:36 »

musi mat basu, co ma vyrovnany zvuk a musi mat aparat, co tie basy aj korektne zahra, nie len odhuhla. a musi sam vediet trochu hrat. ak toto ne, tak mozte minat penaze na slapky a skusat, mozno niektora trochu comusi pomoze, ale v zasade problemy nastroja a hraca nevyriesi, ona ich moze aj zvyraznit ked na to dojde...
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 21. Máj , 2012, 22:23:14 »

to je pravda a velka Rasto , prava ruka je v ramci dynamiky uplne dominanta , aj ked compresor napr Apex compelor robí zo zvukom zarzaky niekedy to používali v slovenskom rozhlase -len to je už alchýmia a nie umenie
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 22. Máj , 2012, 06:52:44 »

EBS multicomp, Aphex punch factory, rozne DBX ... moznosti je vela, aj lepsie, aj horsie, ale neviem neviem ci to v tomto pripade az tak pomoze, predsalen sa aj pri kompresore rata s tym ze tam nebudu az tak sialene rozdiely. teda byt mozu, ale niesom si isty ako bude zniet finalny vysledok
Zaznamenané

o-yep sro
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 22. Máj , 2012, 07:04:27 »

Carl Martin odporucam.

http://www.carlmartin.com/product_compressor.htm
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #5 kedy: 23. Máj , 2012, 16:38:32 »

http://www.baygereffects.com/cs/efekty/sustainer.html
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #6 kedy: 23. Máj , 2012, 16:45:29 »

....ten bayger je veľmi fasa, dá sa nastaviť tak že vyrovnáva a pritom to zneje úplne prirodzene, ako keby tam žiadny komp ani nebol, samozrejme sa to s ním dá aj prehnať, ale načo je to komu treba Bavím sa skvele ale keď tak nad tým rozmýšľam váš basák ani nepotrebuje kompresor, ale skôr nejaký Enhancer, alebo EQ jednoducho upraviť signál frekvenčne, niečo ako EHX Knock out, predtým Attack Equalizer ....

....jaj a možno že máte len problém s elektrikou v skúšobni, lebo u nás tiež ak sa dám na jednu zástrčku tak mi nehrá basy ani za ten svet a v druhej pekne tlačí, skúste basový amp prehodiť do inej zástrčky tak, že tam nič iné nebude zapnuté....
« Posledná zmena: 23. Máj , 2012, 16:47:30 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 23. Máj , 2012, 19:02:15 »

mozno by stacilo aby sa postupne naucil hrat vyrovnanejsie. viem si predstavit ako to na hrubych strunach solicha a s tenkou da jebu ako pan. vlastna skusenost, ktora pretrvava  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
feco
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 04. Jún , 2012, 22:53:09 »

tento problem sa da vyriesit velmi jednoducho :)
multiband Komresorom :)
Komresor musi byt rozdeleny na dve pasma vysky a basy. Cize dva kompresory v jednom.
Je idealne ked maju obe pohyblivu deliacu frekvenciu, aby si vas basak mohol najst od ktorej frekvencie zacina hrat tichsie a jednoducho pridat basy a ubrat vysky :)

odporucam pouzit tuto krabku
http://www.digitech.com/en-US/products/bass-squeeze

Ma celkom neutralnu farbu a vytocis na tom pekne zvuky. Mam to v studiu na nahravanie  basovych nastrojov, ktore maju presne tento problem.  :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 05. Jún , 2012, 07:03:24 »

na tento bass squeeze niesu na forach az tak pozitivne ohlasy.

nemas nahodou nahravku kde je basa bez kompresoru a nasledne cez ten kompresor? to by podla mna velmi pomohlo pre pripadnych zaujemcov  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
feco
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 05. Jún , 2012, 12:15:28 »

na tento bass squeeze niesu na forach az tak pozitivne ohlasy.

nemas nahodou nahravku kde je basa bez kompresoru a nasledne cez ten kompresor? to by podla mna velmi pomohlo pre pripadnych zaujemcov  Na zdravie!

Ale ja som sa zo ziadnym negativnym nazorom ani nestretol. Neviem neriesim co hovoria iny vyskusam si 15 krabiciek a vyberiem si z toho co mi pasuje najviac :) tato plni ucel bez problemov cena je oki :) :D a urcite to neni sumitko od behringeru :D

mozem nahrat neake ukazky ked budem mat trocha casu momentalne mixujem CD kapelke. :) ale pre tych co chcu pocut je aj na http://www.digitech.com/en-US/products/bass-squeeze demo dry / wet
« Posledná zmena: 05. Jún , 2012, 12:16:05 od feco » Zaznamenané

feco
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 05. Jún , 2012, 12:34:58 »

Ale by ma zauijmalo ake negative oshlasy mali druhy :) asi popozeram  po nete :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 05. Jún , 2012, 13:33:43 »

skusim pohladat, mal som to fixnute z reakcii na talkbass.com a basschat.co.uk
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 05. Jún , 2012, 13:35:11 »

http://www.ovnilab.com/reviews/digitech.shtml

ovnilab je celkom slusnym zdrojom co sa tyka testov kompresorov
Zaznamenané

o-yep sro
feco
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 05. Jún , 2012, 16:10:27 »

http://www.ovnilab.com/reviews/digitech.shtml

ovnilab je celkom slusnym zdrojom co sa tyka testov kompresorov
Celkom pekne spracovana recenzia :)
Ani ja nepouzivam tu emulation 4x10 speaker cab. Pouzil som ju raz na live hrani a nebola to taka katastrofa :D
To ze je to simulacia dbx 163X suhlasim a suhlasim ze to neni uplne rovnake skor mi to zneje zko zmodifikovana dbx 163X :)
Over Easy na digitechu pekne pocut.
Ja to zhrniem za tie peniaze je ten zvuk uplne postacujuci na odstranenie problemov so zlou basovou gitarou :)
Kazdopadne pista58 dikes za fajn recenziu :)
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.