Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Máj , 2024, 00:26:00
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: KX drivery  (Prečítané 9299 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 29. August , 2004, 10:16:49 »

Uz sa to tu par razy letmo spomenulo. Tyka sa to majitelov zvukovych kariet SB live ! a Audigy (pripadne vsetky ostatne postavene na chipe EMU10K1 a EMU10K2) O co ide ? Su to free drivery k spominanym zvukovkam, vyvyjane partou nadsencou z Ruska. Na rozdiel od originalnych sa pomocou tychto da zo zvukovky vymackat to, co sa inzinierom od Creative ani nesnivalo. Okrem vseliajakych vychytavok pri nahravani (smerovanie signalu, \"\"cistota zvuku\"\" ...) je hlavnou vyhodou to, ze karta dokaze robit tzv. realtime monitoring s latenciou az 3ms (iba!). V praxi je teda moznost nainstalovat do PC program typu Amplitube, Warp, GreenMachine (atd.), zapojit ich ako VST instrument do hostitelskej aplikacie (Cubase, Sonar, Logic, RT Player...) a normalne si spravit z PC gitarovy procesor porovnatelny s akymkolvek pedalom za x-tisic Sk. Pri spravnom nakonfigurovani to moze konkurovat aj simulatorom typu POD a pod. Na podium sa s tym vyliezt samozrejme neda, to by to nesmelo behat pod win :) , no na doma na vysantenie sa, ci na nahravanie, hlavne ak ma niekto iba male kombicko a lacnu slapku je to absolutne bezkonkurencne riesenie.  

http://kxproject.lugosoft.com/index.php?skip=1

Naposledy upravil rastis, : 15.12.2005 o 16:19
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 29. August , 2004, 10:21:27 »

Este k tym SB live! - kedze sa karta uz nevyraba, da sa kupit vo vypredaji. Pred par tyzdnami si ju kamos kupil (presne na tieto ucely - miesto aparatu na doma) v predajni Shark v BA za 900,- Sk... SB live! zvladne pre muzikanta to iste, co Audigy, ktora je lepsia bud iba pre gamesnikov alebo su to zbytocne prachy navyse (oproti SB live! ) Foter mi spominal, ze v Prahe idu po 300 -400,- Cz...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 31. August , 2004, 09:54:10 »

takze som to nainstaloval a som z toho dost mimo.. take zakladne veci v pohode, ale ako napr. pouzijem parametricke eq, ktore boli v liveware od creative labs? kde to najdem? v tom okne, kde su tie ""skatule"", ktore spajas ""kablami"" som si pridal 10 pas. eq a potom som ho musel aj ""nadratovat"" atd.. a nejako to neslo aj tak..
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 31. August , 2004, 11:04:33 »

No Rasťo, tie KX drivery sú zaujímavé, asi si nainštalujem tieto ovládače na zvukovku, ale uvítal by som tvoju pomoc, aby som nad nastaveniami nesedel viac dní, lebo každý deň niečo robím, nahrávam a pod. Treba odinštalovať predtým pôvodné ovládače na zvukovku?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 31. August , 2004, 21:31:25 »

Treba odinstalovat uplne vsetko, co tam bolo predtym, vsetko od Creative aj stare verzie a pokusy KX. Ono sa to totiz moze tvarit ako funkcne, aj to bude prehravat zvuk, ale nemusi to behat kompletne alebo bezchybne. Priznam sa, ze mi to pomahal instalovat kamos programator ( :) ), ale nerobil nic ine, co by som neskusal aj sam. Zopar razy sme prehodili verziu 3537 (najnovsia) za 3534 (o tej pisu, ze stabilna) a nakoniec asi po polhodinke sa to podarilo. Bezi mi verzia 3537, ale inemu kamosovi, s ktorym sme to tiez riesili ide pre zmenu 3534. Skratka treba s tym laborovat a mysliet na to, ze je to free, takze sa to obcas vzpiera. Sam sa s nimi ucim robit za pochodu, vsetko funkcne si ukladam ako presety (bohuzial nie su kompatibilne medzi jednotlivymi verziami). V Cubase treba nastavit v audio systeme KX asio, latenciu, na sabli zapnut "in" , zavesit VST plug-iny a malo by to hrat. Foter mi rozpraval, ze to ma rozbehane v Sonare3... Az budem podkutejsi, napisem podrobny navod aj s dojmami a uskaliami, zatial... Jedno je ale fakt - KX hraju uz na bezne pocutie lepsie, ako Creative drivery, neviem preco, ale fakt tam pocut rozdiel. Ak to pomoze, toto je preset do verzie 3537, v ktorom sa prehrava audio a funguje realtime bez presluchu povodneho signalu. Do Cubase Vam asi nema zmysel posielat preset, pretoze Cubase si taketo nastavenia do presetu neuklada...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 03. September , 2004, 01:29:52 »

Pitu - rozbehal som realtime aj v Sonare - co presne Ti nefunguje ? Predpokladam, ze pouzivas verziu 3. V options/audio/advanced treba zvolit driver mode - ASIO. V general nastavit buffer size na fast a v ASIO panel nastavit co najmensiu latenciu, aby to este hralo. Potom na audio stopu zavesis plugin (amplitube, greenmachine...) zapnes tlacitko input echo na on (je hned vedla record). Pri tlacitkach, kde je play, rewind, stop a pod. je pred poslednym tlacitkom (s vykricnikom) tlacitko run/stop the audio engine - malo by svietit, ze je zapnute, pripadne ho treba zapnut. A malo by to hrat. Treba sa samozrejme pohrat s nastavenim, spociatku to ma neprirodzenu farbu a tazko sa na tom robi dobry zvuk. Je dobre nahodit uplne na zaver po vsetkych efektoch alebo na master nejaky EQ a ten fixne nastavit tak, aby to vzdy hralo dobre - ja som dost uberal na basoch okolo 100Hz, ale zalezi od bedni, na akych pracujes... Co sa tyka KX, defaultne su nastavene tak, ze ked pichnes gitaru do mic in, budes ju na vystupe pocut akoby z presluchu, tak ako to bolo aj pri livewaroch. ( V KX managery treba samozrejme zapnut, ze ides z mic in-u, to je jasne... ). Tento presluch zostava, aj ked hras realtime cez VST a vadi samozrejme. Na odstranenie treba KX nakrmit presetom, co som nechaval minule alebo postupovat nasledovne: V KX dsp je prolog. Z neho idu kable okrem ineho aj do xrouting. Horne dva kable, ktore idu z prologu do xroutingu treba odpojit a je po presluchu... Ak Ti to napriek tomu nepojde, skus zopar razy preinstalovat KX drivery, vyskusaj obe verzie (3534/3537) a MUSI sa to ozvat. Je to trochu haluz, ten Sonar som skusal uz vcera. Ked som nahodil driver mode - ASIO, uplne to prestalo hrat a tvarilo sa, ze to nevidi ziaden driver ani soundcard. Ked som nahodil driver mode - WDM, tvrdilo to, ze latencia bude 10ms. Po zaveseni amplitube a zapnuti input echo sa to tvarilo ze to pojde, ale robilo to nejaky divny feedback. Ten sa spominal aj v manuale, ze treba nieco vypnut. Tak som sa na to vykaslal. Dnes som to otvoril, na prvy raz to zobralo ASIO driver a hned to hralo odusu spasenu :). Skratka haluze, a takto som sa trapil aj s Cubase, akurat ze tam mi prisiel na pomoc kamos. Keby si sa nepohol, kludne kedykolvek vecer mozem zajst, aj ked radsej neslubujem, ze to na prvu supu zapnem...:)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 06. September , 2004, 23:32:39 »

Rasťo, už si predtým spomínal, že s pomocou KX driverov sa dá teoreticky spraviť z Audigi 8 vstupová karta. Už mi to potvrdil aj kamoš (Lerry), vraj to výborne pracuje aj v Sonare, všetko realtime, tak ako si spomínal. On to má od ďalších kamošov, čo majú nejaké nahrávacie štúdio, pekne im to takto pracuje. Keď sa aj on presne poučí, tak s vašou a božou pomocou :) sa do toho pustím aj ja.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 07. September , 2004, 00:21:58 »

8 in by sa malo dat spravit, ale tiez o tom viem len sprostredkovane. Je to na mna prilis vysoky level. Ja sa teraz vytesujem zo svojich novych SW git. aparatikov. Mam teraz dlhu dobu doma POD, ale odkedy som zdatny KX realtimer, hram len cez PC :)
Zaznamenané
solid_junkie
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #8 kedy: 29. December , 2004, 23:11:53 »

idu ti KX-drivery na SB Live! 24-bit?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 30. December , 2004, 00:03:54 »

solid_junkie - Currently, kX-compatible soundcards include all EMU10k1 and EMU10k2-based PC soundcards manufactured by Creative Technology Ltd. and/or E-mu Systems Inc., including: The E-mu Audio Production Studio (APS) card The motherboard models of 10k1 cards (M002, M003 and others) PCI256 (CT4890, CT4891 and CT4893) and PCI512 (CT4820 and SB0150) including OEM model (CT4790) The original Live! (CT4620) and Live! Value cards (CT4670) The Live! X-Gamer, Live! MP3+, Live! Player 1024, Live! Platinum cards (CT4760) and value cards (CT4780) The Live! X-Gamer 5.1, Live! MP3+ 5.1, Live! Player 5.1, Live! Platinum 5.1, Live! Digital Entertainment 5.1 cards (SB0060, SB0100, SB0102, SB0220, SB0222, SB0103 and SB0105) and Value 5.1 (SB0101) The generic and custom OEM Live cards (CT4830, CT4831, CT4832, CT4850, CT4870, CT4871 and CT4872) The Audigy series, including the Audigy MP3+, X-Gamer, Platinum and OEM cards (CT0070, CT0072, SB0090 and SB0092). Support for Audigy2 series is available for the latest releases of the driver. 24/96 support is under development. Audigy2 ZS series aren't fully supported at the moment, due to the fact that we do not have an Audigy2 ZS card for testing. However, as soon as we have enough money to buy one, support will be implemented. If you'd like to help, please make a donation to the kX Fund. The Dell OEM SB Live! (SB020x) is not yet supported since it uses a custom version of the EMU10k1, whose details are unknown. Experimental support may be provided when more information about it becomes available.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 23. Január , 2005, 23:20:15 »

Guitman - existuje jednoduchy soft, cez ktory sa v pohode da hrat realtime: RT Player Je to iba free demo, ale je plne funkcne. Akurat sa nedaju ukladat ziadne presety, takze po zapnuti treba odznovu nahadzovat vsetky efekty. Je to soft. urceny priamo na realtime hranie, ma zopar zakladnych vlastnych "gitarovych krabiciek" a pracuje samozrejme aj s VSTi. Ma zopar dalsich sikovnych fint., ale je jednoduchy - zapol som ho na prvy pokus :) Zaklad je ovsem spravne nainstalovane KX. Uz som to spominal - niekedy sa tvaria, ze slapu v pohode, a pritom sa cez ne neda hrat. Takze treba sa pohrat so spravnym nainstalovanim a samozrejme aj nastavenim. Dobra rada je, ze funguju na 48 000Hz. Tak totiz vnutorne funguje cela SB live. Ak je v KX-och nastavene 44 100Hz, zvuk sa bez problemov prehrava, vsetko vyzera navonok funkcne, no realtime nejde...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 24. Január , 2005, 06:26:49 »

Realtime je že mi to hrá zarovno s gitarou a nie je tam 15sec fuga?Nejako som v tomto mimo.Ano KX vyzerajú že idú ale nebude to asi až tak jednoduché no ak budem mať raz na to nervy tak sa s tým vyhrám ale teraz nemám takže nič ale diki za snahu.
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 24. Január , 2005, 13:30:51 »

nainstaloval som si ten program, co rastis pisal v nom som vybral ASIO driver device kX ASIO. po kliknuti na Control Panel otvori kX ASIO okno, zname z kX mixera. avsak program je uplne hluchy. treba este nieco nastavit?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 24. Január , 2005, 13:35:06 »

dal som load settings a nacital som nejake spred pol roka. ide to.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 25. Január , 2005, 19:47:18 »

Dofrasa všetko mi vypisuje že je korektné gitara mi hrá v PC ale nedá sa nahrávať proste nič nenahrá ani v obyčajnom windowsáckom nahrávaní zvuku.Čo s tým je je to normálne. Ha vo Vegase som čosi nahral cez line in ale v RT playeri nejde nič teda ano začne hrať potom prejde na echo a echuje kým nie je taká úroveň že to musím vypnúť.Neviem čo je nafigu, ale mám v tom chaos v nastavení RT je na výber viac device: Asio Directx driver Asio Directx full duplex driver Asio Directx driver Asio multimedia driver KX asio vsade mi vyhadzuje hlášku Audio latency is too high 125ms alebo 250 pri inom a KX asio nejde.Kaslem asi na to dalsie 3h v pytli a nic nastavené.V cubase mi vobec nic nenahra ani indikátor vstupu neukazuje nic asi bude nieco nafigu dal som najvyzsiu verziu kx3537asi chyba co?
Zaznamenané

tatko fóra
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 21 otázok.