Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
09. Jún , 2024, 12:03:36
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 102 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater  (Prečítané 363475 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #75 kedy: 21. Máj , 2007, 12:36:20 »

Folk a progres nejdu dokpoy  Nezahrávaj sa

Rasto, to snad nemyslis vazne. Žmurk  Mam Ti tu zacat sypat nazvy zaujimavych kapiel, co maju v tvorbe silne folkove vplyvy?

No tuto miestnym v tejto teme diskutujucim mozes vysvetlovat svoje ponimanie progresu  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #76 kedy: 21. Máj , 2007, 12:36:47 »

To uz ako ste nasypali folk a folklor do jedneho vreca ?  ha ha ha
No ved sa bavime o fuzii folku a progresu. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #77 kedy: 21. Máj , 2007, 12:41:41 »

No tuto miestnym v tejto teme diskutujucim mozes vysvetlovat svoje ponimanie progresu  Ja som čert..

V klude im ho rad vysvetlim, ak budu mat trpezlivost. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #78 kedy: 21. Máj , 2007, 12:47:23 »

Ba ne - nevysvetlis. Tu je progres dany a je fixovany vylucne na DT  Žmurk
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #79 kedy: 21. Máj , 2007, 16:02:40 »

hej vy dvaja tajtrlici, dajte si odchod ! :)

Na novom albume je viac svetlych momentov. Jeden z najlepsich momentov pokladam 8:50 v poslednej skladbe. Strasne popici je ta zmena na tu spevovu linku, ktora nema chyby.

constant motion ma nijako neberie, klavesy nikde, vylezu akurat tak na solo a potom zasa nic. Cisto metallikovska vykradacka s nahanackami.
Dark eternal ma takisto divnu strukturu, ma to 9 minut, trochu sa tam spieva, potom 4 minuty onanovacky a koniec.

Ale nejdem tu rozoberat kazdu skladbu. Album je to fajn a takisto suhlasim s Miskom, ze octavarium bol super. Hlavne posledne dve skladby. Tie symfonicke, epicke pasaze maju naozaj super.

....az kym clovek nezisti ze vykradli Kansas alebo podobnu kapelu z 70's :)

Ja osobne preferujem album images and words, ktory je progresivny v pravom zmysle slova. Tam je viac invencie a pestrosti ako na poslednych 4 albumoch dokopy.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #80 kedy: 21. Máj , 2007, 16:47:42 »

Je na to "pekne" slovo oxymoron :)

kurnik shopa :), a vies ze som myslel na ten oxymoron, nas to ucili teraz na vyske, napr, Loving Hate, ale teraz keby bola pisomka napisem Systematic Chaos :)
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #81 kedy: 22. Máj , 2007, 14:35:30 »

no neviem ...dream theater je podla mna onicom..ale dost sa mi lubi  koncert kde hraju pink floyd..asi najlepsie co vidali   
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
VoodooDancer
nováčik
*
Príspevkov: 11



WWW
« Odpoveď #82 kedy: 22. Máj , 2007, 14:41:45 »

no neviem ...dream theater je podla mna onicom..ale dost sa mi lubi  koncert kde hraju pink floyd..asi najlepsie co vidali   http://www.youtube.com/watch?v=RsfvuBtfqWM



 Nezahrávaj sa     To co bolo? červená-von
Zaznamenané

War Inside My Head
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #83 kedy: 22. Máj , 2007, 14:58:06 »

som si stiahol tento novy album,ale bola to verzia bez spevu,asi nejaka piratska :)..no ale hudba nic moc..a v niektorych trackoch mi prisiel zvuk gitary dost nanic..ako keby to nahraval na nejakom simulatore..taky bzuciak...a tiez klasicky kastrolovy rytmicak :)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #84 kedy: 22. Máj , 2007, 15:01:53 »

som si stiahol tento novy album,ale bola to verzia bez spevu,asi nejaka piratska :)..no ale hudba nic moc..a v niektorych trackoch mi prisiel zvuk gitary dost nanic..ako keby to nahraval na nejakom simulatore..taky bzuciak...a tiez klasicky kastrolovy rytmicak :)

vlado, urcite si si stiahol nejaky podvrh... ziadny dream bez spevu na nete nebol.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #85 kedy: 22. Máj , 2007, 16:41:19 »

Novy album ma bavi stale viac a viac... Som za vodou kámo
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #86 kedy: 22. Máj , 2007, 19:31:33 »

som si stiahol tento novy album,ale bola to verzia bez spevu,asi nejaka piratska :)..no ale hudba nic moc..a v niektorych trackoch mi prisiel zvuk gitary dost nanic..ako keby to nahraval na nejakom simulatore..taky bzuciak...a tiez klasicky kastrolovy rytmicak :)

vlado, urcite si si stiahol nejaky podvrh... ziadny dream bez spevu na nete nebol.

stiahol som si to z jedneho fora,kde sa stahuju rozne veci,takze ak chces poslem ti aj linku :)
Zaznamenané
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #87 kedy: 22. Máj , 2007, 20:49:07 »

No nebudem svoje tvrdenie nicim podkladat - je to proste moj (a myslim si ze aj vela dalsich ludi) subjektivny nazor. Proste na novom albume su miesta, ktore mam chut preskocit, co sa mi nikdy predtym pri DT nestalo. Ja si praveze myslim, ze v skladbe octavarium je viac invencie ako na celom chaose. A ktym odkazom na skladby z inych albumov.........cim menej tym lepsie. V sparku nech im daju aj 20 hviezd, je mi to ukradnute.    Na zdravie!

edit: Som sa teraz este tak nad tym zamyslel. A problem je podla mna v tom, ze na novom albume skladby niekedy ako keby stratia nit. Proste napady v nich nijak nenavazuju. Zrazu je sek a ide nejaka brutal progress pasaz potom sek a ide nejaka vatova art-rockova plocha s klavesami.
je to novy smer ktory kapela zahajila na albume Octavarium...ber alebo nechaj tak
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #88 kedy: 23. Máj , 2007, 07:05:10 »

som si stiahol tento novy album,ale bola to verzia bez spevu,asi nejaka piratska :)..no ale hudba nic moc..a v niektorych trackoch mi prisiel zvuk gitary dost nanic..ako keby to nahraval na nejakom simulatore..taky bzuciak...a tiez klasicky kastrolovy rytmicak :)

vlado, urcite si si stiahol nejaky podvrh... ziadny dream bez spevu na nete nebol.

stiahol som si to z jedneho fora,kde sa stahuju rozne veci,takze ak chces poslem ti aj linku :)




ja mam kompletny novy album. verzie bez spevu, alebo hocake ine nedorobene verzie proste nepresiaknu s jedneho dovodu - je s nimi v styku len kapela, zvukar, producenti a to je vsetko. akonahle je vsak nahravka kompletna, vylisovana a pripravena na transporty kadekam, a posiela sa uz ako promo do redakcii a kade tade... skor ci neskor je to na webe. z najvacsou pravdepodobnostou si si stiahol to co vsetci pred tebou, vratane mna pred mesiacom - subor instrumentalok s takzvaneho DT song contestu. (ale to som niekde popisoval vyssie) zarucene nemas novy dream bez spevu, ale posli kludne link ce PM. mrknem sa na to. dik
« Posledná zmena: 23. Máj , 2007, 07:06:22 od yesfan » Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #89 kedy: 23. Máj , 2007, 07:35:57 »

...nuz, ako velky a celozivotny fanda Pink Floyd som pozrel ukazky z programu Dark Side v podani DT a miestami som bol sklamany. Bola tam aj Hey You a mne to pripada dost zle. Spev je problematicky, spevak sa zjavne citi sebaistejsi vo vyskach, cize 2/3 pesnicky je jeho spev labilny, bicie...nuz, aj ked je urcite takmer priepastny rozdiel medzi Masonom a Portnoyom, Portnoy chape hru prilis technicky (uz chapem kritikov, ktori tvrdia, ze obycajne blues v podani Myung-Portnoy znie nahovno) a darmo sa snazi hrat rovnako prechody, neznie to tak lahko a vzdusne ako original... Napr. Money sa mi celkom paci, znie to slusne a svizne, Breath je taky priemer.
Aby nevzniklo nejake nedorozumenie, ja mam DT celkom rad. Viem, ze Floydi su ich srdcovkou, je to jasne citit napr. na My Spirit ... Tam su jesne citacie a rovno prevzate niektore postupy a dokonca akordy z roznych pesniciek, navyse LaBrie chce zniet rovnako ako Waters. Mna to vobec nepoburilo, naopak, je to celkom sympaticke, ved napokon napodobnit Floydov sa nepodarilo nikomu...
Mimochodom, vzdy tvrdim, ze ide o chvalihodne pociny - fanusikom Pink Floyd to priblizuje tvrdsie zanre a naopak: fanusikom metalu progresivnu muziku. Takto sa zblizuju a fuzuju.
« Posledná zmena: 23. Máj , 2007, 07:51:59 od yngwinier » Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 102 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.