Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Máj , 2024, 03:13:28
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 102 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater  (Prečítané 359675 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #210 kedy: 22. Jún , 2007, 15:13:46 »

Mna nebavia ani Yes Bavím sa skvele,

A pocuj.Co teba vlastne bavi? Lebo odkedy chodim znova na forum, tak len si vsimam od teba, ze "toto ma nebavi" "hento uz tu hral niekto pred nimi 40 rokov dozadu" atd.      Na zdravie!
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #211 kedy: 22. Jún , 2007, 15:27:23 »



Rudy, a kedy sa ukazes v Ba? Aj by sa uz patrilo dojst sem na pivo, ved mas kopu prispevkov. Žmurk
Nooooo,pravdaže. Aby ste ma tam uj......li. Bavím sa skvele
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #212 kedy: 22. Jún , 2007, 16:23:51 »

Misko, progaca neries, to je uplne ina kapitola.

Mna bavi DT. Tiez som mu nevedel prijist na chut nejaky cas, samozrejme som sa hned odovlaval na spev, ze to co ma byt. Teraz to je uz samozrejmost.

Rasto, ty ked hadzes Helloween a Dream Theater do jednej skatulky, tak to tam potom prihod aj Judas Priest, Iron Maiden, Ozzyho, Manowar a dalsie kapely co hraju heavymetal a ked uz si ten kilometrovy zanrovy rozdiel spojil.

Helloween je klasicka pesnickova kapela v style sloha, refren, sloha, refren, solo, refren. Je to postavene na spevavych melodiach, rychlych bicich a vysokom speve. V Dreame je tych aspektov, z ktorych je tvorena ich hudba trochu viac.
I ked skladba Keeper of the Seven Keys ma cez 13 minut a rytmicky aj kompozicne je dobre vystavana, predsa len to je speed metal.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #213 kedy: 22. Jún , 2007, 16:24:45 »

Misko, progaca neries, to je uplne ina kapitola.

 Bavím sa skvele Tak veru Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #214 kedy: 22. Jún , 2007, 16:54:41 »

Misko, progaca neries, to je uplne ina kapitola.

 Bavím sa skvele Tak veru Bavím sa skvele
progac je hudobny uchylak. cim je nieco nepocuvatelnejsie, tym sa v tom viac vyziva. progac v muzike nehlada krasu a atmosferu, on v nej hlada zlo. ked je nieco predvidatelne a dobre sa to pocuva, jeho to nudi. progac je typ cloveka, ktory nejde do kina na film, aby si oddychol a uvolnil sa ale taky, ktory ide do kina, aby sa potom doma aspon mesiac zzieral konspiracnymi teoriami, prehodnocoval zmysel zivota, pripadne v panickom strachu pred spanim zhasinal svetlo.

napriek tomu ho lubime, pretoze vymedzuje hranice normality pre nas ostatnych a dobre sa s nim pije  Cmuk chlapci Na zdravie!
« Posledná zmena: 22. Jún , 2007, 16:55:04 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #215 kedy: 22. Jún , 2007, 17:10:11 »

progac je hudobny uchylak. cim je nieco nepocuvatelnejsie, tym sa v tom viac vyziva. progac v muzike nehlada krasu a atmosferu, on v nej hlada zlo. ked je nieco predvidatelne a dobre sa to pocuva, jeho to nudi. progac je typ cloveka, ktory nejde do kina na film, aby si oddychol a uvolnil sa ale taky, ktory ide do kina, aby sa potom doma aspon mesiac zzieral konspiracnymi teoriami, prehodnocoval zmysel zivota, pripadne v panickom strachu pred spanim zhasinal svetlo.

napriek tomu ho lubime, pretoze vymedzuje hranice normality pre nas ostatnych a dobre sa s nim pije  Cmuk chlapci Na zdravie!

 Bavím sa skvele Na to si kde dosiel? Co to je hladat zlo v muzike? Myslis, ze pri nej vykonavam aj okultne ritualy? Bavím sa skvele
A tiez neviem ako vies, na ake filmy chodim do kina. Žmurk Navyse konspiracne teorie su mi vsetky ukradnute a tmu mam rad.

Ale pobavil som sa fajn, akeho netvora si zo mna spravil, len za to, ze si na fore rad obcas rypnem a obzvlast rad do Dream Theater. Na zdravie! Cmuk chlapci
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #216 kedy: 22. Jún , 2007, 17:24:33 »

progac je hudobny uchylak. cim je nieco nepocuvatelnejsie, tym sa v tom viac vyziva. progac v muzike nehlada krasu a atmosferu, on v nej hlada zlo. ked je nieco predvidatelne a dobre sa to pocuva, jeho to nudi. progac je typ cloveka, ktory nejde do kina na film, aby si oddychol a uvolnil sa ale taky, ktory ide do kina, aby sa potom doma aspon mesiac zzieral konspiracnymi teoriami, prehodnocoval zmysel zivota, pripadne v panickom strachu pred spanim zhasinal svetlo.
napriek tomu ho lubime, pretoze vymedzuje hranice normality pre nas ostatnych a dobre sa s nim pije  Cmuk chlapci Na zdravie!

ROFL. Tak teraz som sa parkrat fakt, ze z chuti rehotal.       ha ha ha        Bravooo
To je ako definicia urcitehu typu osobnosti z nejakej posahanej psychologickej ucebnice.   
« Posledná zmena: 22. Jún , 2007, 17:25:34 od Misko » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #217 kedy: 22. Jún , 2007, 17:31:19 »

jaj - iggy sa zase predvadza svojim britkym slohopisom ( zivajuci smajl )
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #218 kedy: 22. Jún , 2007, 17:34:10 »

materina duska, mäta, pupava lucna + Pink Floyd+ Yes urobi svoje, hihi ha ha ha

S pustenymi Floydmi by som akurat velmi rychlo zaspal.
ty si uz ako Pistanek Som frajer...

Chyba mi k nemu vela desiatok kilogramov. Bavím sa skvele

to je mozne, ale nazorovo ste si blizki ha ha ha
v hudbe sa neda vsetko merat...napr. tvrdil, ze Nick Mason je slabucky budenik, ze kazdy bubenik okresneho formatu by ho polozil na lopatky a pod. Som frajer Napriek tomu, ze ja sam sa tu rad zastavam virtuozov tvrdim, ze bez Nicka by uz PF neboli PF. Nick ma lahky uder, ale ak pocujem pesnicky od PF v podani namakanych DT, tak to nie je vzdy ono. Odovzdat skladbe tu pravu atmosferu nemoze dat nikto "automaticky", tym ze je technicky lepsi instrumentalista...
Takychto a vela podobnych nazorov by sa dalo vyvratit dost spolahlivo...najdi si jeho clanky v byvalom inzine, je to niekde na nete...
Spravidla co sa progrocku tyka, musim povedat, ze tam kde su Floydi jednoduchi v porovnani s napr. Yesom, tam ma Yes medzery vo nvytvarani atmosfery. Proste zahltit posluchaca virtuozitou a niekedy samoucelnou ide na vrub urcitych aspektov, ktore je aj tazko popisat.
A najvacsia zvrhlost bolo tvrdit, ze Flyodi su asi plateni od casu, kedze maju dlhe skladby. Autorom tohto skveleho vyroku bol vraj Pistankov stryko ha ha ha...to su mi ale progrockeri Bacha na vec kamo!
   V ktorej skladbe mali prosim ta Yes(teraz mam na mysli len tvorbu 70.tych rokov) problem s vytvaranim atmosfery  :) ? a zahlcovali posluchaca samoucelnou virtuozitou ? To si si pomylil asi s Dream Theater Žmurk...
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #219 kedy: 22. Jún , 2007, 17:35:49 »

Bavím sa skvele Na to si kde dosiel? Co to je hladat zlo v muzike? ...
A tiez neviem ako vies, na ake filmy chodim do kina. Žmurk Navyse konspiracne teorie su mi vsetky ukradnute a tmu mam rad.
...Ale pobavil som sa fajn, akeho netvora si zo mna spravil, len za to, ze si na fore rad obcas rypnem a obzvlast rad do Dream Theater. Na zdravie! Cmuk chlapci

na to zlo som dosiel tak, ze som s tebou sedel na pive v luvre a bavili sme sa o muzike a dosli sme aj k teme toho, co hrame so sign a ty si povedal, parafrazujem: "mne to pripada moc uhladene, potom ma to nudi, ja tam cakam nejake ZLO. treba to necakane trochu pokazit" atd. a teraz povedz, ze si to nepovedal  Cmuk chlapci

rasist, picuj k veci, ked uz potrebujes picovat.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #220 kedy: 22. Jún , 2007, 17:57:06 »


Spravidla co sa progrocku tyka, musim povedat, ze tam kde su Floydi jednoduchi v porovnani s napr. Yesom, tam ma Yes medzery vo nvytvarani atmosfery. Proste zahltit posluchaca virtuozitou a niekedy samoucelnou ide na vrub urcitych aspektov, ktore je aj tazko popisat.
A najvacsia zvrhlost bolo tvrdit, ze Flyodi su asi plateni od casu, kedze maju dlhe skladby. Autorom tohto skveleho vyroku bol vraj Pistankov stryko ha ha ha...to su mi ale progrockeri Bacha na vec kamo!

Mna nebavia ani Yes Bavím sa skvele, lezu mi na nervy casto ich vokaly, vyumelkovanost. Mam od nich vsehovsudy jeden album a to Close To The Edge. Ani si nepamatam pred kolkymi rokmi som ho naposledy pocul.
     Mne sa zas ich vokaly straaaaasne pacia . V oblasti progrocku im  moze ich vokalny prejav zavidiet kde-kto z tohto zanru. Ci uz jedinecnou farebnostou(hlavne Andersonov etericky kontratenor), alebo velmi pekne zaranzovanymi partmi , ktore praveze posobia celkom prirodzene a nie vyumelkovane . Ale ak mas nejaky tip na progrockovu kapelku so zaujimavymi vokalmi , daj vediet .  Na zdravie!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rudy
Hosť
« Odpoveď #221 kedy: 22. Jún , 2007, 18:29:09 »

Vždy som čital,že Yes je  art-rockova kapela. A tu ajhla- progrockova.  Fuuha zíram/ešte si budem mysliet,že je to Braňova/
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #222 kedy: 22. Jún , 2007, 18:30:47 »

Vždy som čital,že Yes je  art-rockova kapela. A tu ajhla- progrockova.  Fuuha zíram/ešte si budem mysliet,že je to Braňova/
   Srat na skatule , je jasne o com je moj prispevok .  Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rudy
Hosť
« Odpoveď #223 kedy: 22. Jún , 2007, 18:34:19 »

Vždy som čital,že Yes je  art-rockova kapela. A tu ajhla- progrockova.  Fuuha zíram/ešte si budem mysliet,že je to Braňova/
   Srat na skatule , je jasne o com je moj prispevok .  Žmurk
To nebola reakcia na tvoj prispevok.  Na zdravie!
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #224 kedy: 22. Jún , 2007, 18:37:49 »

Vždy som čital,že Yes je  art-rockova kapela. A tu ajhla- progrockova.  Fuuha zíram/ešte si budem mysliet,že je to Braňova/
   Srat na skatule , je jasne o com je moj prispevok .  Žmurk
To nebola reakcia na tvoj prispevok.  Na zdravie!
    Ja netvrdim ,ze to bola reakcia na moj prispevok .  Na zdravie!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 102 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.