Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
03. Jún , 2024, 13:48:01
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SOZA  (Prečítané 116898 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #105 kedy: 20. Apríl , 2008, 20:57:11 »

a mal predator pravdu ked povedal ze na dokazanie autorstva mi staci upload na mkmb.sk ??

Hocico co doveryhodne preukaze Tvoje autorstvo.Aj internetovy upload.
Zaznamenané

koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #106 kedy: 20. Apríl , 2008, 22:05:16 »

vdaka  Na zdravie!  Zdravíčko
Zaznamenané
waldo42
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 273



« Odpoveď #107 kedy: 19. Máj , 2008, 15:17:12 »

takze od peciho k soze-je tu na to viac organizacii?tusim slovgram,neviem ci ifpi ma s tym nieco.preco ale taka organizacia funguje sposobom ako to peci uvadza(a vraj nekeca)?ved je to potom nekontrolovany kolos ktory moze okradat autorov o nemale prachy ked sa neda skontrolovat vlastne nic.
Zaznamenané

mozes si vybrat z dvoch ciest: "sex, drogy a rock ´n roll" alebo "masturbacia, antidepresiva a hip hop"
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #108 kedy: 19. Máj , 2008, 15:22:19 »

Neviem, či Slovgram nezastupuje výkonných umelcov - čiže interprétov. Ty napíšeš skladbu a mala by ti ju chrániť SOZA. Ale ak tú skladbu v štúdiu nahrajú iní muzikanti (stáva sa bežne), tak ich výkon je autorsky chránený Slovgramom - teda mal by. Čo ale nič nemení na tom, že ty zostávaš autorom skladby.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #109 kedy: 20. Máj , 2008, 00:17:56 »

takze od peciho k soze-je tu na to viac organizacii?tusim slovgram,neviem ci ifpi ma s tym nieco.preco ale taka organizacia funguje sposobom ako to peci uvadza(a vraj nekeca)?ved je to potom nekontrolovany kolos ktory moze okradat autorov o nemale prachy ked sa neda skontrolovat vlastne nic.

01.SOZA zastupuje autorov.Skladatelov, textarov, aranzerov...

02.Slovgram a OZIS zastupuje vykonnych umelcov - spevakov, gitaristov bubenikov....

Obe institucie spadaju pod kontrolne mechanizmy ministerstva kultury.

SOZA ma monopol.Medzi Slovgramom a ozisom si moze umelec vybrat, ale moze byt iba v jednej z tychto organizacii.
« Posledná zmena: 20. Máj , 2008, 00:20:27 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #110 kedy: 20. Máj , 2008, 15:23:07 »

ludia musim byt clenom soza aby som mohol podat nahlasku umeleckeho diela??
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #111 kedy: 21. Máj , 2008, 13:01:12 »

ludia musim byt clenom soza aby som mohol podat nahlasku umeleckeho diela??

Aby si bol CLENOM SOZA musis najprv zarobit na tantiemoch urcity balik penazi.Aby si si mohol dat nahlasku musis byt zastupovany autor.uz som to tu viac krat rozpisoval.
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #112 kedy: 21. Máj , 2008, 13:52:43 »

Aby si bol CLENOM SOZA musis najprv zarobit na tantiemoch urcity balik penazi.Aby si si mohol dat nahlasku musis byt zastupovany autor.uz som to tu viac krat rozpisoval.

myslis zastupovany autor SOZOU??

Ono mi to pride ako taky zacarovany kruh. Aby mi chodili tantiem musim byt zastupeny niekym kto ich bude vyberat. Ak chcem byt zastupeny musim mat zdokladovany prisun tantiemov. Ci to chapem zle??
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #113 kedy: 21. Máj , 2008, 13:56:25 »

Skladbu Ti musia zahrať toľko krát, aby Ti to "zarobilo" určenú minimálnu hranicu. Inak sa tam nedostaneš a peniažky zarobené pod hranicou sa delia "rovným" dielom v Soze.
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #114 kedy: 21. Máj , 2008, 16:58:19 »

Skladbu Ti musia zahrať toľko krát, aby Ti to "zarobilo" určenú minimálnu hranicu. Inak sa tam nedostaneš a peniažky zarobené pod hranicou sa delia "rovným" dielom v Soze.

to je sice vsetko v poriadku, ale kto bude tie peniaze od nich vyberat ked niesom clenom. To mam prist do radia a povedat ze dajte mi cash lebo moja piesen bol zahrata 24.5 o 21:05 ?? Sak to nedava zmysel. Najprv by som mal byt niekym zastupeny aby boli moje prava zdokladovane a ochranene a az potom budem vymyslat kde pojdem propagovat cd, ake radia oslovim atd. Ako mozem vediet ze nejaky debo si nekupi cd na koncerte , zacne ho hrat v v nejakom zapadakovskom radiu, zaplati SOZE ktorej clenom niesom a ona mi nic nevyplatia a ja stale nebudem mat zdokladovany tantiem. Odkial moze nejake dedinske radio vediet ci som alebo nie clenom SOZI. Ak chapem postup ktory navrhujete tak by to malo byt takto :

1. skomponujem piesen.
2. piesen budem hrat na koncertoch, budem predavat CD (uplne male zarobky a predaje kedze neznama kapela sme)
3. Poslem CD do radia (oni to mozno zahraju, nebudem vdiet kedy)
4. Poslem prihlasku do SOZA z dokumentaciou (ak nejaku dostanem z toho radia)
5. Urobim nahlasku diela. (co podla mna mal byt uz 2 krok)
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #115 kedy: 25. Máj , 2008, 13:06:30 »

ja sa chcem len spytat ze na co vsetko sa vztahujú autorske parava?kde je stanovena hranica medzi okopirovanim skladby a iba inspirovanim sa nou?ked je dany song autorizovany a ja iba zmenim jeden dva akordy a dam tomu "iny sound" a ine slova tak je vsetko v poriadku?

narazam na toto:

( od cca 1:00)

na prve vypocutie je ta podoba asi zjavna no na autorske prava sa asi nevztahuje...tak kde je ta hranica?
« Posledná zmena: 25. Máj , 2008, 13:09:34 od joey » Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #116 kedy: 25. Máj , 2008, 13:23:36 »

myslis zastupovany autor SOZOU??

Ono mi to pride ako taky zacarovany kruh. Aby mi chodili tantiem musim byt zastupeny niekym kto ich bude vyberat. Ak chcem byt zastupeny musim mat zdokladovany prisun tantiemov. Ci to chapem zle??

Precitaj si diskusiu.Sa mi to nechce opakovat.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #117 kedy: 25. Máj , 2008, 13:25:23 »

ja sa chcem len spytat ze na co vsetko sa vztahujú autorske parava?kde je stanovena hranica medzi okopirovanim skladby a iba inspirovanim sa nou?ked je dany song autorizovany a ja iba zmenim jeden dva akordy a dam tomu "iny sound" a ine slova tak je vsetko v poriadku?

narazam na toto:

( od cca 1:00)

na prve vypocutie je ta podoba asi zjavna no na autorske prava sa asi nevztahuje...tak kde je ta hranica?

niekedy sa hovorilo, ze staci skopirovat 4 takty.nie je to pravda a nikdy nebola.Autorske prave su dotknute vtedy ak je podobnost medzi dielami jasna.Nejako takto je to definovane.
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #118 kedy: 25. Máj , 2008, 13:40:38 »

niekedy sa hovorilo, ze staci skopirovat 4 takty.nie je to pravda a nikdy nebola.Autorske prave su dotknute vtedy ak je podobnost medzi dielami jasna.Nejako takto je to definovane.


takze to vzdy zavisi potom individualne a nie je stanovena pevna hranica? a ako by si ty posudil podobnost v tomto priklade ktory som uviedol?lebo podla mna to musi spoznat aj male decko ze je to skopirovane a upravene tak aby obisli autorske prava
« Posledná zmena: 25. Máj , 2008, 13:42:21 od joey » Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #119 kedy: 25. Máj , 2008, 20:16:34 »

takze to vzdy zavisi potom individualne a nie je stanovena pevna hranica? a ako by si ty posudil podobnost v tomto priklade ktory som uviedol?lebo podla mna to musi spoznat aj male decko ze je to skopirovane a upravene tak aby obisli autorske prava

Pevna hranica nie je.Musia sa bud dohodnut obe strany, alebo nechat rozhodnut sud.Uz som to tu tiez sirsie rozpisoval a uviedol na priklade Zbirka VS Modern Talking....takze odkazujem Vas par stran dozadu.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.