Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Máj , 2024, 07:42:08
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozdiel v git. bedniach  (Prečítané 22729 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #30 kedy: 08. Október , 2006, 01:12:10 »

iggy: co vravis na imbusov sound?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #31 kedy: 08. Október , 2006, 08:39:56 »

Ja si pamätám tie repráky čo má imbus v tom boxe 2x12.Pár som ich použil v nejakých lacných kombách.Sranda akurát je že to bola nejaká čínska napodobenina Celestionu.Ja som ich mal s nálepkou Celection-myslím že pochádzali z BS acoustik-Radošovce,keď som sa pýtal na pôvod tak sa len pousmial chlapík a mrmlal čosi o východe.Typické boli tie hifistické konektory,originál myslím nikdy také nedával.Ale tie reprá sú použitelné,zrovna včera som nejaký box opravoval s týmto reprom a dá sa to vydržať.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #32 kedy: 08. Október , 2006, 08:48:01 »

Zaujmavo konstrukcne riesena bedna, co je pofotena. Vyzera to na drevotriesku z nejakej skrine a aj tie repraky ma nejak na sikmo(ale o bol asi ucel). O tych reprakoch som aj ja isteho casu uvazoval,ale som rad ze som nespravil osudovu chybu :-). Nemusia hrat moc zle,ale tazko povedat takto z mp3 recordera. Chcelo by to porovnat s nejakymi normalnymi reprakmi.
Inak to peavey bolo nakolko vyhulene(skrelene)?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 08. Október , 2006, 10:00:51 »

Ja mam Vintage 30 v kombe, dalej mam homemade drevotrieskovu debnu s 3/4 zadnou stenou, v ktorej som vystriedat Celestion Silver Series V80 a tento \"Celestion\" G12H-100. Rozdiel je to teda obrovsky. Skusal som ho aj s tranzistorovym kombom Marshall MG100DFX. Nech som dal hlasitost aj uplne naplno (je to 100W do 4Ohm, cize do \"Celestion\" G12H-100 8Ohm je bolo 50W) a vysky a stredy uplne doprava, stale ich tam bolo malo na to, aby to bolo dobre pocut v kapele.

Ale tie hifisticke pozlatene konektory su na nom super.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 08. Október , 2006, 11:20:14 »

predator napísal:
Citácia
Membrána s hlbším lievikom produkuje skôr širokopásmový tón, ale vďaka väčšej hmotnosti danej väčšou plochou je prenos výškového pásma ďaleko jemnejší a postráda drsnosť a surovosť, je akoby komprimovanejší. Typickým reprákom s hlbokou membránou je Jensen, Fane ... Tento tón je typický napr. pre Fender Bassman, Hiwatt.

Naposledy upravil predator, : 07.10.2006 o 23:34


Trosku poopravim podla testovania a porovnavania co som doteraz skusal a pocul. Fane repraky ani pri max. hlasitosti prave skoro vobec nekomprimuju, na rozdiel od Celestionov. Celkovo maju Fane tvrdsie a pevnejsie basy, hutnejsie stredy a spevavejsie, prijemnejsie (nepilove) vysky. Su skvele na cisto a dynamicky znejuce hlasne aparaty, preto ich vylucne osadzoval do debien Hiwatt. Velmi som zvedavy, ked spravime test a vyskusam svoju debnu s higainovymi aparatmi pustenymi naplno, ako budu zniet v porovnani s debnou osadenou trebars s Celestion Vintage 30.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 08. Október , 2006, 11:28:35 »

Ja mam napriklad po vcerajsej debatke s Branom a Robom averziu k akymkolvek Celestionom, zacinajuc tymi mojimi :).
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #36 kedy: 08. Október , 2006, 12:43:58 »

progrocker napísal:
Citácia
predator napísal:
Citácia
Trosku poopravim podla testovania a porovnavania co som doteraz skusal a pocul. Fane repraky ani pri max. hlasitosti prave skoro vobec nekomprimuju, na rozdiel od Celestionov.

Branik, Robko ma teraz moju bednu s 2x Eminence V12. Co hovoris na tieto v porovnani s Hiwatt bednou? Mne pridu ine ako vsetky Celestiony, ale Fane som este nemal moznost skusit.

Naposledy upravil dr.karpathorky, : 08.10.2006 o 13:50
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #37 kedy: 08. Október , 2006, 12:50:56 »

Este sme neskusali, asi to vsetko realne vyskusame az na tom dlho chystanom teste aparatov. O tych reprakoch som pocul a cital ale iba same dobre veci. Zrejme to bude charakterom nieco podobne ako Fane.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #38 kedy: 08. Október , 2006, 12:52:12 »

progrocker napísal:
Citácia
Este sme neskusali, asi to vsetko realne vyskusame az na tom dlho chystanom teste aparatov. O tych reprakoch som pocul a cital ale iba same dobre veci. Zrejme to bude charakterom nieco podobne ako Fane.

Ja som tuto bednu pouzival prave s Plexacom.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 08. Október , 2006, 13:05:56 »

Na HCAF (Harmony Central Amp Forum) som pred par dnami postrehol jednu anti Vintage 30 temu :) Aj mne sa paci, co pocujem o Eminence. Mam chut ich skusit v mojej buducej 2x12\" debni.

Co tak kombinacia Vintage 30 a V12? Jaj, V12 ma nizsiu citlivost, to by nebolo dobre.
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #40 kedy: 08. Október , 2006, 13:10:34 »

Ale  V12 je skor na styl rock a blues, su mäkke a maju 120W(ako som cital na ich stranke) ,cize sa asi len tak lahko nevybudia :-). Ak som to teda pochopil, tak to prave chcete...
Preto mi viac vyhovuje ten celestion V30 na metalovu hudbu(najma ak mam 50W zosilovac).

Naposledy upravil exhumer, : 08.10.2006 o 14:11
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 08. Október , 2006, 13:16:36 »

Lahko sa nevybudia - to moze byt vyhoda. V USA vyraba niekto Vader cabinets a tie su s Eminence a mavaju tak 400W, pouzivaju to death metalisti :) Moze to mat napr. konkretnejsie spodky.

S tymi 50W to vidim podobne, ale mozno to v pohode staci. Strasne som zvedavy na tu Robertovu (ci Karpatovu) debnu :)
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #42 kedy: 08. Október , 2006, 13:19:47 »

martinlm napísal:
Co tak kombinacia Vintage 30 a V12? Jaj, V12 ma nizsiu citlivost, to by nebolo dobre.[/quote]

citlivost maju temer rovnaku(V12 100.9db V30 100db),ale V30 ma 60W a V12 zas 120W-nevie si ich predstavit vedla seba.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #43 kedy: 08. Október , 2006, 13:22:24 »

Je len 1 moznost ako to porovnat...  ;-)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #44 kedy: 08. Október , 2006, 15:15:50 »

moj amp ma dva vystupy, takze mozem zobrat moju + dalsiu 8 ohm bednu naraz.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 21 otázok.