Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
03. Júl , 2024, 09:01:42
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 235 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: top 5 pre dnesny den  (Prečítané 670984 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #135 kedy: 20. Apríl , 2007, 10:30:46 »

ja ked som pocul timmonsa prvy krat skoro som zaspal a druhy krat tak isto...  na toto som zrejme este nedozrel

Aky album si pocul?
Podla mna ma maloktory gitarista taky feeling a zmysel pre ton. Nehovoriac o jeho (spravne vyuzitej :) ) technike

veru tak... fakt vyborne pocuvanicko  Na zdravie!
Zaznamenané
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #136 kedy: 20. Apríl , 2007, 11:29:23 »

joooooj dneska je to vseliake

1: Angra - Wishing Well
2: Manic Street Preachures - Little baby nothing
3: Nezmari - Duch
4: Pain Of Salvation - Lilium Cruen
5: The Supremes - You cant hurry love
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
plichto
Hosť
« Odpoveď #137 kedy: 21. Apríl , 2007, 12:18:00 »

ja ked som pocul timmonsa prvy krat skoro som zaspal a druhy krat tak isto...  na toto som zrejme este nedozrel

Aky album si pocul?
Podla mna ma maloktory gitarista taky feeling a zmysel pre ton. Nehovoriac o jeho (spravne vyuzitej :) ) technike

 ja len nejake videa na youtube.... ale bola to jedna z tych veci na ktoru musi byt clovek od zaciatku do konca 100 percent sustredeny, skoro ziadna melodia, celu skladbu len solovanie
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #138 kedy: 22. Apríl , 2007, 19:21:50 »

ja len nejake videa na youtube.... ale bola to jedna z tych veci na ktoru musi byt clovek od zaciatku do konca 100 percent sustredeny, skoro ziadna melodia, celu skladbu len solovanie

Skus si zohnat nejaky jeho album. Napriklad aj jeho posledny, "Resolution", je uplne paradny. Rucim vlastnym krkom  Beeee
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #139 kedy: 22. Apríl , 2007, 20:13:16 »

ja ked som pocul timmonsa prvy krat skoro som zaspal a druhy krat tak isto...  na toto som zrejme este nedozrel

Aky album si pocul?
Podla mna ma maloktory gitarista taky feeling a zmysel pre ton. Nehovoriac o jeho (spravne vyuzitej :) ) technike

 ja len nejake videa na youtube.... ale bola to jedna z tych veci na ktoru musi byt clovek od zaciatku do konca 100 percent sustredeny, skoro ziadna melodia, celu skladbu len solovanie

no ved a ako inak sa ma hudba pocuvat ako byt na nu sustredeny? teda myslim naozaj POCUVAT... samozrejme da sa hudba pocuvat aj pri browsowani webom ale IMHO si ju zdaleka tak nevychutnas  Na zdravie!
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #140 kedy: 03. Máj , 2007, 20:23:00 »

andy timmons - Ear - X - tacy ... dnes som to pocul prvy krat a padla mi sanka  Nechajte ma vydýchať
    Na tvoj popud som si zohnal tento album , plny ocakavania ,ze co bude a po vypocuti ( pardon,vydrzal som len po osmu pesnicku) musim konstatovat , ze vacsiu nudu som posledne dva mesiace nepocul . Tuctova bezobsazna gitara v prvej skladbe+priemerna technika+ uboha rytmicka sekcia(4/4 takt pocas celej skladby v zakladnom rytme ma doslova ubijal ) + basa , ktoru mohol odohrat pan "virtuoz " aj na basovom pedali . Bleee   Remember Stevie-sympaticky pocin na pocest Stevieho Ray Vaughana , ale nevidim dovod ,preco by som ju mal pocuvat viac nez raz. Ked budem chciet takuto hudbu,tak si pustim original Majstra .  Farmer Sez - snad jedina zaujimava vec na albume . A keby som bol hnusna , kriticka svina  Bacha na vec kamo! tak by som este napisal , ze dynamicky ju mohol viac doladit (doraznejsie akcenty by sa tam fakt hodili) a ,ze rytmicky mohol frazy vylepsit (skoro stale 16ky ,zeby nedostatok fantazie ? ) Ostatne songy nebudem ani hodnotit , nie je totiz co  Nezahrávaj sa  To co bolo? červená-von . Pardon,nechal som sa trochu uniest(asi som si pred tym nemal pustat Zappu-Weasels Ripped My Flesh)  . Na zdravie!
« Posledná zmena: 03. Máj , 2007, 23:32:59 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #141 kedy: 03. Máj , 2007, 20:28:42 »

King Crimson-The KonstrukCtion Of Light . 
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #142 kedy: 05. Máj , 2007, 12:56:15 »

andy timmons - Ear - X - tacy ... dnes som to pocul prvy krat a padla mi sanka  Nechajte ma vydýchať
    Na tvoj popud som si zohnal tento album , plny ocakavania ,ze co bude a po vypocuti ( pardon,vydrzal som len po osmu pesnicku) musim konstatovat , ze vacsiu nudu som posledne dva mesiace nepocul . Tuctova bezobsazna gitara v prvej skladbe+priemerna technika+ uboha rytmicka sekcia(4/4 takt pocas celej skladby v zakladnom rytme ma doslova ubijal ) + basa , ktoru mohol odohrat pan "virtuoz " aj na basovom pedali . Bleee   Remember Stevie-sympaticky pocin na pocest Stevieho Ray Vaughana , ale nevidim dovod ,preco by som ju mal pocuvat viac nez raz. Ked budem chciet takuto hudbu,tak si pustim original Majstra .  Farmer Sez - snad jedina zaujimava vec na albume . A keby som bol hnusna , kriticka svina  Bacha na vec kamo! tak by som este napisal , ze dynamicky ju mohol viac doladit (doraznejsie akcenty by sa tam fakt hodili) a ,ze rytmicky mohol frazy vylepsit (skoro stale 16ky ,zeby nedostatok fantazie ? ) Ostatne songy nebudem ani hodnotit , nie je totiz co  Nezahrávaj sa  To co bolo? červená-von . Pardon,nechal som sa trochu uniest(asi som si pred tym nemal pustat Zappu-Weasels Ripped My Flesh)  . Na zdravie!

tak ja neviem... ak je toto podla teba priemerna technika tak kto je super technicky namakany podla teba? BB King? Bavím sa skvele plus nehovorim o feelingu aky dokaze do hry Andy vlozit... ale tak predsa nechcem ti brat tvoj nazor... Na zdravie!
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #143 kedy: 06. Máj , 2007, 08:21:13 »

To Cubo-Podla mna su technicky namakani gitaristi(myslim ,ze tu maju niektori aj vlastne temy) napr. Allan Holdsworth , Pet Metheny , Al DiMeola , Mike Stern ,Bireli Lagrene ,  George Benson , Scott Henderson ....  Žmurk . Technika nie je o tom ,kto hra ako rychlo ,ale treba hlavne pocuvat , kto hra co . Uz davno ma omrzela RYCHLA HRA len v diatonickych stupniciach alebo len v pentatonike , terciove rozklady kvintakordov cez tri oktavy , sem-tam nejaky zmenseny akord , obcas septima,dynamicka praca nulova , rytmika=7.trieda ZUS a o tonovej farebnosti ani nehovorim .... . Skutocne vyspeli (technicky) gitaristi pouzivaju pri hrani a improvizacii cele spektrum zloziek hudobnej reci . Ked sa mrknes trosku na nejake rychle solo od Holdswortha zistis , ze pri tvorbe melodie cerpa napr.zo stupnic :roznych diatonickych ,anhemitonickych ,chromatickych , celotonovych (a samozrejme z ich modov ) a kedze je riadny magor tak si vytvara aj vlastne tonove rady v ktorych sa moc nevyznam ..., arpeggia hra cez rozne obraty kvintakordov , septakordov , v ktorych velmi rad vynechava tony a doplnuje ich o tenzie (vznikaju tak zaujimave harmonie), ktore este zhovadi tym ,ze tam pichne nejake becko alebo krizik . A to som spomenul len nekompletnu techniku v solach.Hudba je samozrejme o uplne inych-krajsich veciach . O nej by nam mohol rozpravat B.B.King  Žmurk .
« Posledná zmena: 06. Máj , 2007, 08:28:10 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
plichto
Hosť
« Odpoveď #144 kedy: 06. Máj , 2007, 13:46:08 »

Kua kukam ze do toho teda dost vidis..... akoze vazne respekt.   Ja sa z toho az taku vedu nerobim teda, ja som teraz zistil ze po par pivach zvladnem aj nejaky ten lepsi punk pocuvat...


dneska Twisted Sister - I wanna Rock
                                    - We`re not gonna take it
 -to su ine hymny toto
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #145 kedy: 06. Máj , 2007, 14:11:13 »

Threshold -  Dead Reckoning

moja nova zavislost  :)
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #146 kedy: 06. Máj , 2007, 15:48:11 »

Kua kukam ze do toho teda dost vidis..... akoze vazne respekt.   Ja sa z toho az taku vedu nerobim teda, ja som teraz zistil ze po par pivach zvladnem aj nejaky ten lepsi punk pocuvat...


dneska Twisted Sister - I wanna Rock
                                    - We`re not gonna take it
 -to su ine hymny toto

    Teoreticky to nie je nic narocne,to sa nauci kazdy , ovela tazsie je z toho kvanta informacii vydolovat peknu muziku ,a v tom je kamen urazu .  :)
« Posledná zmena: 06. Máj , 2007, 15:50:02 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #147 kedy: 06. Máj , 2007, 16:07:07 »

Threshold -  Dead Reckoning

moja nova zavislost  :)

Uvidis ako rychlo sa ti to opocuva.     ha ha ha
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #148 kedy: 06. Máj , 2007, 16:09:11 »

To Cubo-Podla mna su technicky namakani gitaristi(myslim ,ze tu maju niektori aj vlastne temy) napr. Allan Holdsworth , Pet Metheny , Al DiMeola , Mike Stern ,Bireli Lagrene ,  George Benson , Scott Henderson ....  Žmurk . Technika nie je o tom ,kto hra ako rychlo ,ale treba hlavne pocuvat , kto hra co . Uz davno ma omrzela RYCHLA HRA len v diatonickych stupniciach alebo len v pentatonike , terciove rozklady kvintakordov cez tri oktavy , sem-tam nejaky zmenseny akord , obcas septima,dynamicka praca nulova , rytmika=7.trieda ZUS a o tonovej farebnosti ani nehovorim .... . Skutocne vyspeli (technicky) gitaristi pouzivaju pri hrani a improvizacii cele spektrum zloziek hudobnej reci . Ked sa mrknes trosku na nejake rychle solo od Holdswortha zistis , ze pri tvorbe melodie cerpa napr.zo stupnic :roznych diatonickych ,anhemitonickych ,chromatickych , celotonovych (a samozrejme z ich modov ) a kedze je riadny magor tak si vytvara aj vlastne tonove rady v ktorych sa moc nevyznam ..., arpeggia hra cez rozne obraty kvintakordov , septakordov , v ktorych velmi rad vynechava tony a doplnuje ich o tenzie (vznikaju tak zaujimave harmonie), ktore este zhovadi tym ,ze tam pichne nejake becko alebo krizik . A to som spomenul len nekompletnu techniku v solach.Hudba je samozrejme o uplne inych-krajsich veciach . O nej by nam mohol rozpravat B.B.King  Žmurk .

fuha... Fuuha zíram ok nejdem argumentovat lebo asi tak do toho nevidim  Nechajte ma vydýchať  Na zdravie!
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #149 kedy: 06. Máj , 2007, 20:09:32 »

Kua kukam ze do toho teda dost vidis..... akoze vazne respekt.   Ja sa z toho az taku vedu nerobim teda, ja som teraz zistil ze po par pivach zvladnem aj nejaky ten lepsi punk pocuvat...


dneska Twisted Sister - I wanna Rock
                                    - We`re not gonna take it
 -to su ine hymny toto

    Teoreticky to nie je nic narocne,to sa nauci kazdy , ovela tazsie je z toho kvanta informacii vydolovat peknu muziku ,a v tom je kamen urazu .  :)


ja si myslim ze take kvantum informacii ani nie je ku tvorbe muziky potrebne, ked ju clovek robi podla toho ako to citi
ale zasa na druhu stranu to asi moze cloveku pomoct
Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 235 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 21 otázok.