Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
09. Jún , 2024, 05:00:57
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Telecaster highway one vs. deluxe vs. classic  (Prečítané 16872 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« kedy: 14. Február , 2008, 23:49:05 »

Chcem sa spýtať na rozdiel medzi radami týchto fendrov,aké sú medz nimy rozdiely.Hlavne medzi radami Classic, Deluxe, Highway one....potom rozdiel medzi výrobcami USA, Mexico, Korea, vminulosti aj Japan.Viem že kvalitou išli teraz Korejčania hore a zrejme sa stále zaužíva poradie kvality - 1.USA 2.Mexico 3.Japan 4.Korea,ale chcel by som vedieť trochu viac o ich kvalitách možno spôsobe výroby.Čo by ste radšej kúpili nového Kórejčana classic,alebo USA highway one?Ak bola táto téma založená niekde inde,alebo dačo podobné kde sú odpovede na tieto otázky tak to zmažte,ale presunte.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #1 kedy: 15. Február , 2008, 00:00:36 »

2 japan..toto je na dlhu debatu...ale gitara može byt lacna a super a naopak...už od mexica su OK...japan zvyčajne leepe...tie najnižšie americke highway su super nad to netreba chodit ..mam strat a je vyborny..tie stare kopie ja nemusim
Zaznamenané

matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #2 kedy: 15. Február , 2008, 06:09:25 »

rozdiel je v dreve, mechanikach, snimacoch.
japonske vraj robievali z toho isteho dreva a s tou istou mechanikou ako USA (neviem, nemozem potvrdit, nemam skusenosti)

co mam tele mexico - som s tym spokojny, ale co som hral na deluxe USA, citil som trosku ze snimace su tam lepsie, konkretnejsie a noislessy :) , standart usa bol tiez inaksi
strat mam highway 1, vymenene snimace, nulty prazec, a nemam na tu gitaru jedno krive slovo. teda mam, ze momentalne nemam cas cvicit  Smútim
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #3 kedy: 15. Február , 2008, 07:01:23 »

deluxe ma noiseless snimace a s1 switch - su lepsie na overdrive, menej twangy-cinkave. s1 znamena ze mozu ist oba snimace seriovo naraz. pozor! pre mna neznel ako tele a na to je moc drahy.

classic su mexicke reissue gitarky. su drahsie a "kvalitnejsie" ako mexico standard (ktory nema ani dobre snimace a ani kobylku / POZOR!)

japan su udajne vyborne gitary / hlavne sa oplati 62'reissue lebo ma texas special snimace a kraaasny binding na tele, japonskych modelov je ale nepreberne mnozstvo

highway 1 som hral. nema dobre snimace (trebalo by menit), ale highway 1 texas ma vraj zaujimave snimace, len tazko hovorit o telecastrovskom zvuku (asi 13K vystup - nieco ako p90)

korea - asi najzaujimavejsi model, na ktory teraz cakam - fender lite ash telecaster. odlahceny jasen, snimace seymour duncan, vintage kobyla, super cena... som zvedavy

american standard - hral som ale mal snimace 52' reissue udajne - to bolo super, len nie pre mna  :)

vsetko je to vec vkusu, ci chces tradicny/moderny zvuk. ked chces kupovat novu gitku cez net s tradicnym zvukom tak navrhujem classic, lite ash(aj ked ho este nemam) alebo japan. americke su moc predrazene v europe. vyhnut sa asi mexicu standard.

 osbne by som este checkol fender "baja" telecaster - mexico, broadcaster snimace 4 -polohovy switch a s1 (ako deluxe s vintage snimacmi), teda spolu 6 zvukov - po tom urcite pojdem ked budem mat prachy  ha ha ha




Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 15. Február , 2008, 10:27:36 »

O tych Fendroch sme sa tu pred cca rokom uz bavili. Cort skus pozriet aj starsie temy.

Ale u mna asi takto: (takto by som to ja zhrnul do skupin)
USA Custom Shop Masterbuild
USA Custom Shop

USA Deluxe

USA Vintage
USA Standart

USA-highwayOne
JAP Vintage
MEX Deluxe

MEX Standart
Korea Deluxe

ale velmi zalezi od vkusu a od kusu  Som frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #5 kedy: 15. Február , 2008, 12:47:27 »

USA, Japan, MNexico, Korea... vsetko su to rozne fabriky, rozny HW, rozne dreva. neda sa povedate, ze "udajne v japonsku pouzivaju tie iste dreva ako... ... " - ine tovarne, ine gitary, rovnake logo na hlave. neda sa ani prilis spolahnut, ktore verzie momentalne kde Fender vyraba, hlavne pri vselijakych tych rocnikovych napodobeninach, ako Classic a pod...

asi pred rokom som robil kamosovi akysi "prieskum" Telecasterov na trhu. poskusal som Standard (Mexico), Classic (Mexico), Highway (USA) a American Standard

Standard - dobra cena, +/- adekvatny nastroj tej cene, ale mexicke Standardy z pred 10 rokov boli dost inde, hlavne co sa tyka opracovania (prazce... )

Classic - vysoka cena (tusim 27 litrov v SK obchode), kvazy 50tkovy model, ale nepohodlna nezaujimava gitara, podla mna na mexico predrazena

Highway - dobry zvuk, ale otrasny design (lak), opracovanie na povazenie, na to ze vlastne pomerne vysoka USA cena. Standard mexico za podstatne menej penazi ponuka krajsi design, podobne opracovanie, aj ked horsi zvuk.

USA Standard - vitaz "testu" - ten nakoniec kamos kupil a je to dobra gitara. akurat by som ju nekupil novu v SK obchode, ale z druhej ruky za cenu noveho Highwayu.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 15. Február , 2008, 13:41:31 »

USA, Japan, MNexico, Korea... vsetko su to rozne fabriky, rozny HW, rozne dreva. neda sa povedate, ze "udajne v japonsku pouzivaju tie iste dreva ako... ... " - ine tovarne, ine gitary, rovnake logo na hlave. neda sa ani prilis spolahnut, ktore verzie momentalne kde Fender vyraba, hlavne pri vselijakych tych rocnikovych napodobeninach, ako Classic a pod...
Len doplnim, ze tych fabrik v USA je viac. V Corone su dve (corona a customshop) a potom este jedna je na hraniciach s Mexicom, ale na USA strane. Tam sa robia Highway serie napr. Je to take lepsie Mexico.

Kazda fabrika robi so svojim drevom. A nie je problem zistit, kde sa dany kus vyraba. Kludne mi napiste, podla serie a rocnika ti poviem kde to bolo robene. Sledujem to tak 15 rokov.
Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #7 kedy: 20. Február , 2008, 17:39:38 »

No už som pár telecastrov v poslednom týždni poskúšal.....a ešte by som chcel vedieť  vlastnosti dreva.Aký je rozdiel medzi jaseňom a jelšou?O jelši som počul zlé recenzie,že je slabo rezonančná a pod.čo je na tom pravdy?Porovnával som Standard mexico(jelša) a koreu(odľahčený jaseň) a  highway one USA(odľahčený jaseň),bolo to medzi USA a Mexicom no vyrovnanejší zvuk mal mexičan.Mal kúsoček navrch a v porovnaní cena/kvalita jednoznačne mexico.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #8 kedy: 20. Február , 2008, 18:42:29 »

...O jelši som počul zlé recenzie,že je slabo rezonančná a pod.čo je na tom pravdy?...

to je blbost. jelsa je jedno z najpouzivanejsich driev v historii elektrickych gitar.

samotny Fender je v pouzivani materialov dost nekonzistentny uz od 50tych rokov. jasen / jelsa boli bzdy ich klasicke materialy. istu dobu v 90tych rokoch dokonca pri USA Standardoch v katalogu mali doslova uvedene alder or ash.

pokial ma pamat neklame tak mexico Standardy sa robili odjakziva z poplaru (topol).

v kazdom pripade podla dreva sa da do istej miery usudit cosi, ale treba brat ohlad na to, ze aj jelsa, aj jasen, aj cokolvek moze mat este X dalsich vlastnosti podla lokality, kde rastla, ako schla... ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #9 kedy: 20. Február , 2008, 18:47:12 »

na fender.com pisu, ze Highway je z jelse. to iste uvadzaju aj pri mexico Standarde.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 20. Február , 2008, 18:47:48 »

moje skusenosti s jelsou su take, ze malo rezonantna rozhodne nie je..gitara z jesle sa vrti pod paprcami jedna radost  Na zdravie!
« Posledná zmena: 20. Február , 2008, 18:48:21 od styrioci » Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #11 kedy: 20. Február , 2008, 18:51:51 »

no ja som mal akurát dnes v rukách standard mexico alder teda jelša.Preto sa pýta,lebotomalo pekný sustain, pekný makký       tón pri tom vo výškach pekne "zvučal",lahodné spodky a bol určite lepší ako highway one USA čo bol jaseň odlahčený výberový.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #12 kedy: 20. Február , 2008, 19:23:27 »

a preco pisu na fender stranke ze highway je jelsa ? sa mi nechce verit, ze by americky lowend bol z nejakch vyberovych odlahcenych driev...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 20. Február , 2008, 21:20:27 »

Mexico robi teraz z olse. Pred nedavnom robili dlho z topolu, do polovice 90tych robili niektore modeli z topolu aj olse.

Fendracka olsa mi znie vyssie v pasme ako jasan. Ma viac vyssich harmonickych, jasan naopak pevne basy. Vsetko je to o kompromisoch, olsa je viac kompresnejsia, jasan zvukovo viac v predu, hutnejsi.

V poslednej dobe (par tyzdnom) som sa venoval skusaniu Fender Stratov a bolo tam kopec dobrych kuskov nehladiac na pouzite materialy (E.Clapton, 2xUSAdeluxe, 3xUSAstandart, 2xHighway, 5xMexico, 2xKorea, J.Beck, .....). Vacsi rozdiel zvukovo je olsa a jasan, potom snimac a potom maple vs. rosewood.

Teraz som sa po 3 jasanovych stratoch co som mal rozhodol vratiti naspat k olsi, hra to inak.
Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #14 kedy: 20. Február , 2008, 21:35:14 »

Citácia
a preco pisu na fender stranke ze highway je jelsa ? sa mi nechce veri, ze by americky lowend bol z nejakch vyberovych odlahcenych driev...
pôjdem to ešte pozrieť pre istotu si zoberem aj phoťák a odfotím to.Ja som to podrobne neštudoval čo tam všetko má         popísané, no Feďo G. mi toto povedal....ešte to obzrem, ja som  sa tiež divil no radšej som testoval ako by som tam mal dačo studovať z čoho to je Nechajte ma vydýchať
« Posledná zmena: 20. Február , 2008, 21:36:43 od cort » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.