Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Jún , 2024, 11:44:37
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké káble používate?  (Prečítané 167503 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #120 kedy: 27. August , 2008, 14:59:11 »

Na instrumento.cz bol navod, ako si postavit vlastny kabel na styl PW, cize s polovicnou kapacitou (tienena dvojlinka). Neviem, ci toto maju vsetky modely.

Mne ten moj vyhovoval, ale velmi rychlo som ho roztrhol, kedze ma blbo spravenu koncovku. Dal som ho dohromady, bez letovania, dalo sa to. A po case prestal fungovat. Momentalne je v skusobni a cakam, kedy niekto donesie stikacky, aby som ho opravil.

Nemáš po ruke presný link na ten návod ?  Popiskujem si
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #121 kedy: 27. August , 2008, 15:12:59 »

Jak si vyrobit opravdu kvalitní kabel s přijatelnou kapacitou a jaké finty používají v Planet Waves...

http://www.instrumento.cz/clanky-clanek-25-21-kabely-vlastni-vyroby-ve-srovnani-s-planet-waves.html
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #122 kedy: 27. August , 2008, 17:09:08 »

pani ja mam tiez Planet Waves a uz druhy krat sa mi stalo, ze ten kabel proste odisiel. pocas hrania zvuk vypadava a musim dlho stelovat kabel, pokial zacne hrat. skusal som aj ci mam dobre konektory na Soldane alebo na gitare ale tie su ok. tie kable sa jednoducho nicia a su nahovno. tak bud mam take "stastie", ze si vzdy najdem ten, ktory je vadny, alebo neviem...a uz druhy kus je v pici, skusim 3x kupit a ak sa znova pokazi, tak presedlavam  Zdravíčko
Zaznamenané

killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #123 kedy: 27. August , 2008, 17:13:44 »

pani ja mam tiez Planet Waves a uz druhy krat sa mi stalo, ze ten kabel proste odisiel. pocas hrania zvuk vypadava a musim dlho stelovat kabel, pokial zacne hrat. skusal som aj ci mam dobre konektory na Soldane alebo na gitare ale tie su ok. tie kable sa jednoducho nicia a su nahovno. tak bud mam take "stastie", ze si vzdy najdem ten, ktory je vadny, alebo neviem...a uz druhy kus je v pici, skusim 3x kupit a ak sa znova pokazi, tak presedlavam  Zdravíčko
podla mna je normalne, ze kabel odide...ohyba sa, manipuluje sa s nim stale, chodi zo zimy do tepla a naopak, je to velmi pouzivana vec a je teda prirodzene, ze sa za chvilu pojebka...a pre mna to ani chvila neni, na to, ako s kablami manipulujem, vydrzia nahodou dost dlho...keby som tak manipuloval s betonovym kvadrom, tak by vydrzal kratsie, ako moje kable Beeee
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #124 kedy: 27. August , 2008, 17:16:48 »

pani ja mam tiez Planet Waves a uz druhy krat sa mi stalo, ze ten kabel proste odisiel. pocas hrania zvuk vypadava a musim dlho stelovat kabel, pokial zacne hrat. skusal som aj ci mam dobre konektory na Soldane alebo na gitare ale tie su ok. tie kable sa jednoducho nicia a su nahovno. tak bud mam take "stastie", ze si vzdy najdem ten, ktory je vadny, alebo neviem...a uz druhy kus je v pici, skusim 3x kupit a ak sa znova pokazi, tak presedlavam  Zdravíčko
Aky mas presne model? http://www.planetwaves.com/Pcablesdetails.aspx?ID=1
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #125 kedy: 27. August , 2008, 17:24:44 »

podla mna je normalne, ze kabel odide...ohyba sa, manipuluje sa s nim stale, chodi zo zimy do tepla a naopak, je to velmi pouzivana vec a je teda prirodzene, ze sa za chvilu pojebka...a pre mna to ani chvila neni, na to, ako s kablami manipulujem, vydrzia nahodou dost dlho...keby som tak manipuloval s betonovym kvadrom, tak by vydrzal kratsie, ako moje kable Beeee

hm, no neviem mal by nieco vydrzat. mam Proel kabel a ten zatial ide stale dobre.


tusim ten posledny, cize CLASSIC SERIES INSTRUMENT CABLES.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #126 kedy: 27. August , 2008, 17:55:09 »

podla mna je normalne, ze kabel odide...ohyba sa, manipuluje sa s nim stale, chodi zo zimy do tepla a naopak, je to velmi pouzivana vec a je teda prirodzene, ze sa za chvilu pojebka...a pre mna to ani chvila neni, na to, ako s kablami manipulujem, vydrzia nahodou dost dlho...keby som tak manipuloval s betonovym kvadrom, tak by vydrzal kratsie, ako moje kable Beeee

Nie, dobre robeny kabel vydrzi. Naschval zle robeny kabel nevydrzi.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #127 kedy: 27. August , 2008, 18:04:15 »

vsak clovek aj tak casto kupi to co maju v obchode do ktoreho vstupil. ci to je planet waves alebo bespeco, raz kupi clovek to raz to. no suhlasim ze koncovky neutrik a proel su uplna spicka v tychto zalezitostiach a ked su k zohnaniu cele kable tychto firiem tak by mali byt jedny z najlepsich. neutrik vstupy byvaju napr. na Ampegoch.
tieto znacky pouziva napr. predajna Mediatech a Vam na zelania spravia hociaky kabel velmi kvalitny za normalnu cenu. mne dokonca povedal ze aj ked maju pracovnu dobu do 16.30 na zakaznika pockaju ked chodi do roboty a dokonca povedal ze mi moze ten kabel doniest aj ku mne domov - to je uz jaka ochota, servis. pritom to bol moj prvy kontakt s tou firmou. siel som ku nim a okrem ineho sa vypytoval na co hram co pouzivam o co sa zaujimam a poukazoval mi tam nejake veci. ale smejdy lacnaky nedrzia ziadne. vsetko vyssie kategorie, nech ide o cokolvek.
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #128 kedy: 27. August , 2008, 19:48:23 »

Nie, dobre robeny kabel vydrzi. Naschval zle robeny kabel nevydrzi.
mal som plnu rit kablov, od Bespeca cez Viper a ja neviem ake este a pochybujem, ze by vsetky boli zle robene...imho nemoze si firma dovolit spravit zly produkt, ktory hovno vydrzi len tak, bez nejakeho dovodu...plus, ked da PW dozivotnu zaruku, tak sa sakramentsky musi snazit vyrabat dobre kable, inak by ich mohol rovno rozdavat zadarmo, lebo by ich chodili reklamovat vsetci...
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #129 kedy: 27. August , 2008, 19:52:24 »

mal som plnu rit kablov, od Bespeca cez Viper a ja neviem ake este a pochybujem, ze by vsetky boli zle robene...imho nemoze si firma dovolit spravit zly produkt, ktory hovno vydrzi len tak, bez nejakeho dovodu...plus, ked da PW dozivotnu zaruku, tak sa sakramentsky musi snazit vyrabat dobre kable, inak by ich mohol rovno rozdavat zadarmo, lebo by ich chodili reklamovat vsetci...

no a vidis, mne tie kable odisli...
Zaznamenané

evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #130 kedy: 27. August , 2008, 21:15:54 »

Aj ja som si kedysi povedal, ze priplatim za kvalitku, kupil som pw a dojebali sa rychlo, mal som aspon tri, kazdy skoncil ovela skor ako kabel, co mi spravili v hudobninach...
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #131 kedy: 27. August , 2008, 21:18:01 »

mal som plnu rit kablov, od Bespeca cez Viper a ja neviem ake este a pochybujem, ze by vsetky boli zle robene...imho nemoze si firma dovolit spravit zly produkt, ktory hovno vydrzi len tak, bez nejakeho dovodu...plus, ked da PW dozivotnu zaruku, tak sa sakramentsky musi snazit vyrabat dobre kable, inak by ich mohol rovno rozdavat zadarmo, lebo by ich chodili reklamovat vsetci...

No neviem. Trend poslednych rokov je vyrabat veci, ktore sa musia pokazit po zaruke. Niekedy sa vsak pokazia skor. To ze si mal kopec kablov neznamena, ze boli kvalitne. Musis pocitat s tym, ze ten kabel nema ani zdaleka taku cenu, za aku ti ju predaju. Tu firmu to nijako nepolozi, ked aj bude mat hodne reklamacii. Napriklad take do neba vychvalovane sluchadla Koss sa kazia ako na beziacom pase.

Skus si dat niekomu spravit poriadny handmade kabel a otestuj zivotnost. Ale musi byt fakt dobre robeny, aby sa vodice vnutri lahko nezlomili.
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #132 kedy: 27. August , 2008, 21:26:56 »

Ja som mal aj značkové káble, a nakoniec som zistil, že je to jedno, dojebe sa aj taký aj taký ... keď sa daktorý nalomí, kúpim si furt PROEL kábel s dvojitým tienením (kov + vodivá guma), koncovky a spravím si sám. Jak si to človek zrobí, tak má, a svätý pokoj. Za cenu jedného hotového mám tri porovnateľnej kvality.
« Posledná zmena: 27. August , 2008, 21:27:29 od Predator » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #133 kedy: 27. August , 2008, 21:29:00 »

ja mam tiez teraz Proel kabel a koncovky som dorobil a ten kabel stale ide. a dobre  Na zdravie! Planet Waves nech sa strci do riti..
Zaznamenané

MMM
Hosť
« Odpoveď #134 kedy: 27. August , 2008, 21:42:46 »

Pouzivam fender premium gold kable 12ft. Som max. spokojny, masivne a kvalitne, do smrti...  Beeee
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.