Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
09. Jún , 2024, 11:16:12
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall 1960 lead  (Prečítané 19958 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #60 kedy: 10. November , 2008, 14:11:12 »

tak tie maju v sebe vintage 30
Zaznamenané
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #61 kedy: 10. November , 2008, 14:14:50 »

inak tuto temu som zakladal, a chcel by som napisat, ze som uz asi 2 mesiace stastnym majitelom 1960-tky s G12T, a zvuk je super...trosku mi vadi, ze ked stojim oproti nej, tak to trochu reve, moc mi drbu vysky do hlavy, ale ked stojim hocikde inde, tak je zvuk super, pevne basy, a nezaostavaju ani stredy a vysky..podla mna taky klasicky rockovy zvuk...hra to co ma hrat oproti vintage 30...tie hraju viac stredovejsie a ten zvuk sa v kapele viac strati myslim si oproti G12 tkam
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #62 kedy: 10. November , 2008, 14:47:06 »

a ty si kto? jaj sak uz si mi pisal ked spekuloval s bednou... ja som reagoval na martinalm
Inak som 1 tretina vlastne uz teraz stvtrina z Remitage.

jasneee uz viem! :D:D:D:D ta otazka bola blbo polozena heh.. to vyznelo jak: ze ty si kto dpc? :D
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #63 kedy: 10. November , 2008, 14:49:49 »

inak tuto temu som zakladal, a chcel by som napisat, ze som uz asi 2 mesiace stastnym majitelom 1960-tky s G12T, a zvuk je super...trosku mi vadi, ze ked stojim oproti nej, tak to trochu reve, moc mi drbu vysky do hlavy, ale ked stojim hocikde inde, tak je zvuk super, pevne basy, a nezaostavaju ani stredy a vysky..podla mna taky klasicky rockovy zvuk...hra to co ma hrat oproti vintage 30...tie hraju viac stredovejsie a ten zvuk sa v kapele viac strati myslim si oproti G12 tkam

a teraz pride 'ta' otazka.. to co snima potom mikrak na stage-i su tie urevane divne vysky co sa ti az tak nepacia a kvoli ktorym sa stavias bokom, pripadne natacas box na bubenika nech si to uzije,  alebo je snimany ten klasicky rockovy zvuk s pevnymi basmi a vyrovnanou dalsou zlozkou zvuku? :) to myslim vazne tuto otazku..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #64 kedy: 10. November , 2008, 14:50:38 »

tak tie maju v sebe vintage 30

Osazení: Celestion G-12 Vintage 70 W   Popiskujem si
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #65 kedy: 10. November , 2008, 14:57:09 »

Zvukár je na to, aby urobil zvuk von..to čo sa Tebe zdá ukričané na pódiu, je to čo potrebuje kapela aby znela v mixe.....keď je zvukár hluchý a vykúri ešte aj na mixe výšky tak je to problém...G75T nevadia ani Kerry Kingovi ani jeho kolegovi, ani gitaristom v Maiden....ani Kabátom, ani x lepším kapelám, takže mi to príde dosť zbytočné riešiť...je dobré mať aj také, aj také repráky aby bol zvuk farebjenší, ale tvrdiť že V30 je super a G75T zlý je úplná blbosť... Na zdravie!
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #66 kedy: 10. November , 2008, 14:58:21 »

Osazení: Celestion G-12 Vintage 70 W   Popiskujem si
čo je vlastne Vintage 30 Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #67 kedy: 10. November , 2008, 15:01:52 »

a teraz pride 'ta' otazka.. to co snima potom mikrak na stage-i su tie urevane divne vysky co sa ti az tak nepacia a kvoli ktorym sa stavias bokom, pripadne natacas box na bubenika nech si to uzije,  alebo je snimany ten klasicky rockovy zvuk s pevnymi basmi a vyrovnanou dalsou zlozkou zvuku? :) to myslim vazne tuto otazku..

ked stojis pri lomenom boxe, tak je velka pravdepodobnost, ze Ti do hlavy ide neprijemny jacak z jednej z dvoch osi hornych reprakov. ked sa postavis kusok od boxu, vyhnes sa zvuku z osi a vnimas ho "normalne". ked davas majk k repraku, zvacsa ho nedavas rovno do osi, ale kusok mimo, kde je zvuk "normalnejsi". niektori zvukari naopak mikrofon mieria sice priamo na os, s tym ale, ze ujacane vysky ukoriguju na korekciach mixpultu.

jednym mikrofonom odsnimas od boxu len kompromis proti tomu, ako to vnimas ty, ked pri tom boxe stojis. cim viacej mikrofonov mas pri snimani k dispozicii a cim viacej laborujes s ich umiestnenim okolo boxu, tym viacej sa mozes priblizit k tomu, ako vnimas box, ked pri nom stojis.

zvuk ktory vnimas, ked stojis pri boxe a zvuk, ktory vnimas v nahravke v kontexte ostatnych nastrojov je ovsem dioametralne cosi ine.

akekolvek debaty o type boxu, velkosti boxu atd... su len o vlastnych subjektivnych pocitoch ked na tom hras, nie o realnej kvalite zvuku pre posluchaca ci uz z nahravky alebo z podia.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #68 kedy: 10. November , 2008, 15:03:53 »

Pekne, až polovedecky si to napísal..je to tak.  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #69 kedy: 10. November , 2008, 15:05:44 »

vyborne, tym je pre mna zodpovedane prakticky vsetko  Zdravíčko vdaka chlapi
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #70 kedy: 10. November , 2008, 15:31:21 »

vyborne, tym je pre mna zodpovedane prakticky vsetko  Zdravíčko vdaka chlapi

ja to ratam a vychadza mi, ze mam u Teba uz minimalne 10 piv  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #71 kedy: 10. November , 2008, 15:50:56 »

ja to ratam a vychadza mi, ze mam u Teba uz minimalne 10 piv  Na zdravie!

jedine, ze by si si ich u mna zabudol :D ale ked uz http://aphs.worldnomads.com/abelaine/5976/DSC_0688.jpg slecna je zadarmo na ucet podniku :D ked ju uvidis, nebudes sa divit, preco :D
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #72 kedy: 10. November , 2008, 17:19:10 »



akekolvek debaty o type boxu, velkosti boxu atd... su len o vlastnych subjektivnych pocitoch ked na tom hras, nie o realnej kvalite zvuku pre posluchaca ci uz z nahravky alebo z podia.
A preto na podiu netreba žiaden aparat /vid Garbage/,stači kvalitny odposluch. Žmurk
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #73 kedy: 10. November , 2008, 17:29:01 »

neznamena Garbage nahodou odpad? ja len ze taka mala poeticka chvilka :)
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #74 kedy: 10. November , 2008, 17:34:26 »

neznamena Garbage nahodou odpad? ja len ze taka mala poeticka chvilka :)
Alebo hlupe reči. Len tak som kukol do slovnika :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.