Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
10. Jún , 2024, 06:49:26
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BICIE???  (Prečítané 36588 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 01. Jún , 2007, 14:23:22 »

Ano, nie je o com. Ale Fruity Loops je pakovina :)

V porovnaní s GP určite nie. S FL sa dá pracovať oveľa serióznejšie, ako s GP! GP je iba GM sekvencér, nemá nijakú kompatibilitu s VSTi, ani DX, mimo GM banky je nanič. Čudujem sa, že tvorcovia GP sa ešte nezmohli na implementáciu VST kompatibility, a namiesto toho vymýšľajú nejaký svoj vlastný realistický gitarový zvuk, či čo. GP by mal o 1000% väčšie možnosti, keby bol schopný komunikovať s VSTi nástrojmi. Takto je to hračička.

FL je z normálnejších softov asi najviac user-friendly, hoci nahrávanie audia má nepríjemne odfláknuté.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #31 kedy: 01. Jún , 2007, 14:33:54 »

Okrem toho, Cubase má piano roll, drum editor, aj notový editor - niet o čom. Načo písať MIDI noty v GP a potom importovať, keď si ich môžem naklepať rovno v Cubase.
Ano, nie je o com. Ale Fruity Loops je pakovina :)

Ide o to, ze ak je niekto uplny zaciatocnik, s Cubase sa akurat tak posere. Vobec MIDI na to jak je primitivne, tak sa hovadzky tazko lame cez kolena v zaciatkoch. Zato FL - system prace je podobny, je to uz samo o sebe sampler, takze netreba dalsie pluginy, zere to wavy, co viac clovek na bicie potrebuje ?

O Guitar Pro fakt nema zmysel hovorit - mozno ako nejaky vyukovy SW, na pochopenie tabulatur alebo cojaviem co, ale robit v tom hudbu  ? Ako - s cim, ake zvuky, aka kompatibilita ? Hlavne to vidim aj medzi ludmi, co zacinaju - maju nejaky Guitar Pro a pytaju sa uplne zakladne veci, ako dalej. Okrem toho som nikdy v zivote nepocul vec, ktora mala hlavu a patu a aspon nejaky naznak seriozneho vysledku, aby bola upatlana v Guitar Pro - ak taku niekto pozna, rad si ju vypocujem...
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 01. Jún , 2007, 15:07:11 »

Ku tej nepoužiteľnosti guitar pro: máš kapelu ktorá má skúšku čojaviem raz za týždeň, tvoje skladby sú trebárs dosť náročné a hlavne je tam veľa pasáží ktoré sa striedajú. Keď takú vec donesieš na skúšku a ukážeš všetkým čo majú hrať, tak z toho bude poriadny chaos dosť dlho. Pričom keď dáš všetkým tú vec v guitar pro, tak si každý nacvičí svoj nástroj a na pár pokusov dáte skladbu ako tak do kopy a potom už stačí len dolaďovať jednotlivé detaily.
Aspoň ja to tak vidím.
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #33 kedy: 01. Jún , 2007, 15:09:45 »

Ku tej nepoužiteľnosti guitar pro: máš kapelu ktorá má skúšku čojaviem raz za týždeň, tvoje skladby sú trebárs dosť náročné a hlavne je tam veľa pasáží ktoré sa striedajú. Keď takú vec donesieš na skúšku a ukážeš všetkým čo majú hrať, tak z toho bude poriadny chaos dosť dlho. Pričom keď dáš všetkým tú vec v guitar pro, tak si každý nacvičí svoj nástroj a na pár pokusov dáte skladbu ako tak do kopy a potom už stačí len dolaďovať jednotlivé detaily.
Aspoň ja to tak vidím.
ja to robim presne tak isto
Zaznamenané

I hate commercion
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 01. Jún , 2007, 15:11:50 »

Plichto: Fajn, tento systém práce s kapelou ti nikto nevyhovára. Rovnako ti nikto nevyhovára Guitar pro. Ale ty si sa pýtal, ako získať lepší zvuk bicích. A odpoveď znie, že v Guitar pro ho nezískaš. Ak chceš lepší zvuk bicích, potrebuješ najprv lepší program. Ak doposiaľ nemáš skúsenosti s MIDI, tak by som ti odporúčal začať s FL Studio. Vôbec to nieje pakovina, Martinlm kecá!! ha ha ha
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #35 kedy: 01. Jún , 2007, 15:16:35 »

Plichto - ked som bol maly, tak nebolo Guitar Pro, nebolo internetu, nebolo pocitacov, nebolo elektriky a voda z Dunaju sa dala pit. A nejak sme sa tie nase pesnicky s kapelou v skusobni vzdy naucili. Je pravda, ze nehrali sme nic extra zlozite, tak mozno zato :).

Co som ale chcel povedat - rob v com Ti to vyhovuje. Ale pokial sa budes zaujimat, ako spravit nahravku, ktora bude aspon trochu slusne zniet, tak za svoje skusenosti som uz k tomu napisal  Som frajer
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 01. Jún , 2007, 15:45:27 »

No vsak jasne ze to cez guitar pro nepovazujem akoze nahravku na pocuvanie, ale myslim si ze guitar pro moze byt aj dobra pomocka na skladanie hudby... nie na nahravanie ... a takisto aj na okamzite zaznamenanie nejakeho napadu... ked sa clovek napriklad niekam ponahla a zrazu ta napadne nejaky riff ... aspon mne sa to stava...
 
A niekde som cital ze napriklad mozart skladal casto hudbu aj tak ze klavir nechytil do ruky ... proste melodiu mal v hlave....
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #37 kedy: 01. Jún , 2007, 16:04:45 »

No vsak jasne ze to cez guitar pro nepovazujem akoze nahravku na pocuvanie, ale myslim si ze guitar pro moze byt aj dobra pomocka na skladanie hudby... nie na nahravanie ... a takisto aj na okamzite zaznamenanie nejakeho napadu... ked sa clovek napriklad niekam ponahla a zrazu ta napadne nejaky riff ... aspon mne sa to stava...
 
A niekde som cital ze napriklad mozart skladal casto hudbu aj tak ze klavir nechytil do ruky ... proste melodiu mal v hlave....
obcas to robim ako mozart, a niekedy sa to aj da, raz som takto skladal jedno solo v GP5, a ked som si to cele pustil, tak som si uvedomil ze to neviem ani zahrat, ale inak v GP5 sa fakt niektore dobre napady daju rychlo zapisat, takze casto pouzivam Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 01. Jún , 2007, 16:05:45 »

obcas to robim ako mozart

 ha ha ha ha ha ha Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #39 kedy: 01. Jún , 2007, 16:09:48 »

Jebte uz na Guitar Pro - sme v teme bicie. Plichto - myslel som, ze Ta zaujima, ako spravit do svojich skladieb dobre bicie, a nie , ci je  lepsie komponovat s Guitar Pro alebo ako Mozzrat  ?§!.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #40 kedy: 01. Jún , 2007, 16:18:31 »

vidim ze som ta dost pobavil, no ani sa nedivim, ked napisem taku kravinu Bavím sa skvele
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
plichto
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 01. Jún , 2007, 16:34:08 »

Jebte uz na Guitar Pro - sme v teme bicie. Plichto - myslel som, ze Ta zaujima, ako spravit do svojich skladieb dobre bicie, a nie , ci je  lepsie komponovat s Guitar Pro alebo ako Mozzrat  ?§!.

zaujima, ale to len tak na okraj na obhajobu guitar pro a aby rec nestala
« Posledná zmena: 02. Jún , 2007, 02:27:18 od plichto » Zaznamenané
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 27. Jún , 2007, 21:44:50 »

ak mozem nieco, podla mna je Guitar Pro dobre na to, aspon pre mna, ze si v nom pustim stiahnuty song ktory sa chcem naucit, a pekne vydim tabulaturu pesnicky. Zvuk je mizerny, i ked od verzie 5 je tam tzv. "realistic sound". V predoslych verziach som niekedy ani nevedel, aka to je pesnicka, az ked som zistil nazov  :) A nevedel som ze su ludia a ze sa vobec da uvazovat o Guitar Pro ako nahravacom programe... Bicie som tam tiez robil, ale ved to je hruza ten zvuk. Ja teraz ohladom bicich skusam a dost neupsesne program EZ Drummer, kde nejde o vkladanie waviek do chlievikov, ale vkladanie celych beatov pomocou VST do urciteho recording programu, ja pouzivam Sonar. No a predtym, a asi sa aj k nemu vratim, som takisto ako Rastis poozival chlieviky, a to programom DrumSite, ktory je podla mna uplne primitivny a intiutivny...tu je link, http://www.guitar.sk/drums/drums_main.htm za skusku stoji. A skusal som aj Battery, ale z toho som bol mimo, Fruity Loops skusim, ak mi niekdo kto skusi DrumSite povie, ze je to slabe, a ze FL je lepsie.  Na zdravie!
Zaznamenané

kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #43 kedy: 27. Jún , 2007, 22:20:23 »

ak mozem nieco, podla mna je Guitar Pro dobre na to, aspon pre mna, ze si v nom pustim stiahnuty song ktory sa chcem naucit, a pekne vydim tabulaturu pesnicky. Zvuk je mizerny, i ked od verzie 5 je tam tzv. "realistic sound". V predoslych verziach som niekedy ani nevedel, aka to je pesnicka, az ked som zistil nazov  :) A nevedel som ze su ludia a ze sa vobec da uvazovat o Guitar Pro ako nahravacom programe... Bicie som tam tiez robil, ale ved to je hruza ten zvuk. Ja teraz ohladom bicich skusam a dost neupsesne program EZ Drummer, kde nejde o vkladanie waviek do chlievikov, ale vkladanie celych beatov pomocou VST do urciteho recording programu, ja pouzivam Sonar. No a predtym, a asi sa aj k nemu vratim, som takisto ako Rastis poozival chlieviky, a to programom DrumSite, ktory je podla mna uplne primitivny a intiutivny...tu je link, http://www.guitar.sk/drums/drums_main.htm za skusku stoji. A skusal som aj Battery, ale z toho som bol mimo, Fruity Loops skusim, ak mi niekdo kto skusi DrumSite povie, ze je to slabe, a ze FL je lepsie.  Na zdravie!

Drumsite je slabé, FL je lepšie.
A v FL máš ďaleko väčšie možnosti efektovania, podporuje všetky možné rozhrania.
Zaznamenané

RED DEBILS
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 27. Jún , 2007, 23:04:46 »

no to je pravda, efekty tam nie su, ale klasicke bicie ako si mohol pocut na stranke, sa daju spravit pekne.. Hod nejaky screen ako to vyzera vo FL, ja som totiz lenivy si to aj stiahnut a skusit. Mna to musi zaujat takto..diky  Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.