Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
06. Jún , 2024, 09:26:33
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: konzervatorium  (Prečítané 19189 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #90 kedy: 03. Február , 2009, 07:45:20 »

Ano a preto, ze sa u nas absolventi konzerv maju vsetci tak dobre, chodia v osuchanom obleceni a musia ucit na vselijakych pochybnych zuskach a kokotinach, kde si z nich deti robia picu, velmi vazene... len veeelmi malicke percento tychto studovanych hudobnikov na Slovensku sa ma tak fajn. Velmi. Ostatni zivoria, alebo chodia hrat po plesoch a svadbach. Naozaj vazene... na to treba vystudovat klasicku gitaru.
Ked uz Valla nacrtol Berklee College of Music ,tak sa bavime o hudbe vo svete , nie na slovensku  Žmurk . No jo u nas je to bieda, ale chod fidlikat husle do Berlinskej filky a mas mesacny plat 4000 - 5000 Euro a za pol roka si mozes kupit taky sustruh, ze ti vsetci budu zavidiet.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 03. Február , 2009, 07:51:49 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
yeah
Hosť
« Odpoveď #91 kedy: 03. Február , 2009, 13:49:41 »

Ked uz Valla nacrtol Berklee College of Music ,tak sa bavime o hudbe vo svete , nie na slovensku  Žmurk . No jo u nas je to bieda, ale chod fidlikat husle do Berlinskej filky a mas mesacny plat 4000 - 5000 Euro a za pol roka si mozes kupit taky sustruh, ze ti vsetci budu zavidiet.  Bavím sa skvele

joooj, dobreee.... a chod robit casnika do 7 hviezdickoveho Burj al Arab a sa nespamatas z tych penazi, to co je za argument
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #92 kedy: 03. Február , 2009, 14:30:37 »

joooj, dobreee.... a chod robit casnika do 7 hviezdickoveho Burj al Arab a sa nespamatas z tych penazi, to co je za argument
Kua Woozy... o com clovece tocis?  Bavím sa skvele Bavime sa o hudobnikoch , ktori vystudovali vaznu hudbu a posobia v spickovych orchestralnych, komornych telesach alebo solo.  Maju konzervu, vacsina este vyssie vzdelanie . Vedia hrat, su rozcestovani po celom svete, ziju z toho , co vystudovali, tak netvrd, ze akademicke hudobne vzdelanie je na prd.
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
yeah
Hosť
« Odpoveď #93 kedy: 03. Február , 2009, 16:31:25 »

Bolo to myslene trochu inak  :) . Chcel som tym povedat len tolko, ze tito "vysluzili konzervatoristi" , ktori presrali mladost a cas studiom klasickej hudby , robia teraz tuto muziku ,pozna (v ramci zanru) a chodi na nich kopec ludi (v poslednej dobe coraz viac mladsich rocnikov, co je squele) a zarabaju mrte penazi.  Na zdravie! . Chapem, ako to myslel Valla , len to povedal dost vseobecne a nepresne, tak som to chcel upresnit.

Tu hovoris o vysluzilych konzervatoristoch. Pojdem konzervatorista pokial viem znamena absolvent konzervatoria... spravne tomu rozumiem? A potom zase tvrdis, ze ty predsa TOCIS o nejakych orechestralnych zvieratach uznavanych na celom svete, ktori vysli z Berklee...

Avsak nemam potrebu do teba jebat, lebo som si to cele precital a normalne chapem diskusii. Tak nebudme obaja ot, tato tema je navyse a len o konzervatoriu. bodka.

« Posledná zmena: 03. Február , 2009, 16:33:07 od Pablo Woozy » Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #94 kedy: 03. Február , 2009, 16:34:57 »

ja som toho nazoru, ziadna skola za cloveka nic neurobi...najdolezitejsia je vlastna iniciativa...howk ...je to dost OT, ale mam taku rebelsku naladu  Popiskujem si
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #95 kedy: 03. Február , 2009, 17:46:55 »

Tu hovoris o vysluzilych konzervatoristoch. Pojdem konzervatorista pokial viem znamena absolvent konzervatoria... spravne tomu rozumiem? A potom zase tvrdis, ze ty predsa TOCIS o nejakych orechestralnych zvieratach uznavanych na celom svete, ktori vysli z Berklee...

Avsak nemam potrebu do teba jebat, lebo som si to cele precital a normalne chapem diskusii. Tak nebudme obaja ot, tato tema je navyse a len o konzervatoriu. bodka.


Nepochopili sme sa , tak to velmi jednoducho zhrniem . Vsetkymi mojimi prispevkami v tejto teme som chcel povedat, ze konzerva je jedna z niekolkych alternativ hudobnej skoly a zaroven urcity medzistupen vzdelania, ktory vobec nie je zbytocny a z ktoreho sa mozes odrazit dalej (VSMU,Berklee,AMU...) do hudobneho sveta.  Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
yeah
Hosť
« Odpoveď #96 kedy: 03. Február , 2009, 20:29:49 »

Nepochopili sme sa , tak to velmi jednoducho zhrniem . Vsetkymi mojimi prispevkami v tejto teme som chcel povedat, ze konzerva je jedna z niekolkych alternativ hudobnej skoly a zaroven urcity medzistupen vzdelania, ktory vobec nie je zbytocny a z ktoreho sa mozes odrazit dalej (VSMU,Berklee,AMU...) do hudobneho sveta.  Žmurk
Ved proti tomu sa namietat neda, je to samozrejmost. Ja som reagoval na inu liniu debaty. Nechaj tak Na zdravie!
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #97 kedy: 03. Február , 2009, 22:32:25 »

Ved proti tomu sa namietat neda, je to samozrejmost. Ja som reagoval na inu liniu debaty. Nechaj tak Na zdravie!
A na ktoru liniu, lebo nejako som stratil nit? Popiskujem si :)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
yeah
Hosť
« Odpoveď #98 kedy: 03. Február , 2009, 23:53:32 »

A na ktoru liniu, lebo nejako som stratil nit? Popiskujem si :)
Staci si to precitat, naozaj to posledne na co mam teraz cas je nejakemu diskutujucemu na internetovom fore vysvetlovat nieco co tu je cierne na bielom a pri troche pochopenia sa to da vlastnymi silami ujednotit...
« Posledná zmena: 03. Február , 2009, 23:55:45 od Pablo Woozy » Zaznamenané
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #99 kedy: 04. Február , 2009, 00:11:03 »

Ked uz Valla nacrtol Berklee College of Music ,tak sa bavime o hudbe vo svete , nie na slovensku  Žmurk . No jo u nas je to bieda, ale chod fidlikat husle do Berlinskej filky a mas mesacny plat 4000 - 5000 Euro a za pol roka si mozes kupit taky sustruh, ze ti vsetci budu zavidiet.  Bavím sa skvele

a to mas odkial?:D:D  ved to je podpriemerny plat na zapadne pomery. rataj tak okolo 10k mesacne
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #100 kedy: 04. Február , 2009, 00:12:44 »

Staci si to precitat, naozaj to posledne na co mam teraz cas je nejakemu diskutujucemu na internetovom fore vysvetlovat nieco co tu je cierne na bielom a pri troche pochopenia sa to da vlastnymi silami ujednotit...
Okej tak som si to este raz cele precital :)

A mam pocit, ze mimo si skor ty. Ty si zacal nieco s konzervatoristami s osuchanymi nohavicami. A ja a Zvuk sme sa Ti snazili vysvetlit, ze aj ked ides na konzervatorium tak to neznamena, ze tak na 80percent skoncis v nejakej ZUSke. A to len preto, ze je okolo konzervatoria, budem Ta citovat "nejake zahadne fluidum, ze je to nieco extra". A mohol by som dalej pokracovat, ako nam najprv odporujes a potom napises, ze vlastne tvrdis to iste... Popiskujem si

A este nieco. Aby som to nerozpytvaval verejne...poslal som Ti sukromnu spravu. Zdravíčko
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #101 kedy: 04. Február , 2009, 00:14:32 »

a to mas odkial?:D:D  ved to je podpriemerny plat na zapadne pomery. rataj tak okolo 10k mesacne
4-5 tisic euro je podpriemerny plat v zapadnej europe? trosku menej alkoholu a viac citat knihy...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #102 kedy: 04. Február , 2009, 00:16:12 »

Okej tak som si to este raz cele precital :)

A mam pocit, ze mimo si skor ty. Ty si zacal nieco s konzervatoristami s osuchanymi nohavicami. A ja a Zvuk sme sa Ti snazili vysvetlit, ze aj ked ides na konzervatorium tak to neznamena, ze tak na 80percent skoncis v nejakej ZUSke. A to len preto, ze je okolo konzervatoria, budem Ta citovat "nejake zahadne fluidum, ze je to nieco extra". A mohol by som dalej pokracovat, ako nam najprv odporujes a potom napises, ze vlastne tvrdis to iste... Popiskujem si

A este nieco. Aby som to nerozpytvaval verejne...poslal som Ti sukromnu spravu. Zdravíčko

ale on chcel povedat ze ked vychodis konzervu tak nevies nic okrem hudby, takze nejaka kvalifikovana praca nehrozi... kdezto ked vychodis napr. obchodnu akademiu tak mozes robit aj hudbu aj pekne pracovat..
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #103 kedy: 04. Február , 2009, 00:28:11 »

ale on chcel povedat ze ked vychodis konzervu tak nevies nic okrem hudby, takze nejaka kvalifikovana praca nehrozi... kdezto ked vychodis napr. obchodnu akademiu tak mozes robit aj hudbu aj pekne pracovat..
Ved to je v poriadku, lenze tu nejde o to, ci hudbu budes alebo nebudes robit popri inej praci. Aj ked vychodis obchodnu akademiu, tak Ta uctovnictvo nemusi bavit a povies si, ze ho nebudes robit. A vyberies si nejaku vysoku skolu s inym zameranim. A takisto to moze spravit aj konzervatorista. Ved konzervatorium je tiez normalna skola.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #104 kedy: 04. Február , 2009, 00:30:03 »

4-5 tisic euro je podpriemerny plat v zapadnej europe? trosku menej alkoholu a viac citat knihy...

asi si zaspal dobu, pozri si statistiky, knizky su ti na vytretie vies coho...
inak alkohol ma neberie

napriklad v Londyne zarabali hraci orchestra okolo 40000 libier za rok, a to bolo v roku 2006 ked bola libra 60 sk


Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.