Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 12:24:59
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 55 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Branko - gitary  (Prečítané 219453 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #375 kedy: 24. Január , 2012, 16:53:29 »

no jo.. forestovi gampovi prsalo aj zospodu :D

urcite ste poculi o tej story s vyhorenymi skladmi Fender a Gibson a o zazracnych schopnostiach driev co tam boli ulozene :D

btw. najviac skody na drevach vhodnych do nastrojov spachali cinania. tolko dobreho dreva skupili a tak zle nastroje vyrobili ze skoda popisovat.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #376 kedy: 24. Január , 2012, 17:04:41 »

neviem, ci v CS pouzivaju starsie dreva (inac susene) alebo len lepsie selektuju z tych istych materialovych zdrojov, ako u beznej produkcie...

Pouzivaju ine dreva v Gibson Custom Shope. Uz len vo vahe je velky rozdiel a vacsinou aj v rezonancii nasucho.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #377 kedy: 24. Január , 2012, 18:03:04 »

ja sa v tom teda moc nevyznam, ale mal som pocit, ze to tajomne susenie dreva o ktorom tak radi hovorime ma zmysel, pri takych 20+ rocnych schnutiach a pri drevinach s podobnym vekom. pri 4-5r schnucom dreve vs nejake supermoderne susicky si zas velky rozdiel nepredstavujem. dalsia vec je, ake drevo tie velke firmy dostavaju na tie topnotch nastroje, tiez to asi nebude dvojmesacna jedlicka.

som akurat v kontakte s par postavickami co robia gitary, tak sa na to dnes spytam a dam vediet, sam som zvedavy
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
oblaty
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 235



« Odpoveď #378 kedy: 25. Január , 2012, 22:04:49 »

urcite ste poculi o tej story s vyhorenymi skladmi Fender a Gibson a o zazracnych schopnostiach driev co tam boli ulozene :D
Fu to som veru nepočul... napiš nam pls :)

Zhrniem to.
Všetko čo sa robí s drevom má vplyv na konečný výsledok. Aký, to je na posúdení hráčov ktorí počuju to čo obyčajný človek nie.
Ja sa osobne riadim najmä tým čo ma naučili výrobcovia (či už gitár alebo huslí..), čo ma naučili v škole a čo som pochytil počas par rokov čo sa mocem okolo výroby. Všetko drevo si vyberám sám, najprv podla oka (farba, kresba, rez...), potom podla hmotnosti. Potom to ide do dielne a ďalej sú to akustické skúšky, poklepy a podobne...
Drevo má aj svoju pamäť.

btw 1mm/rok - blbosť (vstupuje sem MNOHO - zvyraznim mnoho - faktorov od počasia, počiatočnej vlhkosti, prudenia vzduchu, kde na sklade je uloženy ten-ktorý kus materiálu, rozmermi dosky, činnosťou škodcov alebo zlodejov a podobne :)
a detail - drevo sa prirodzeným sušením nikdy nedostane na vlhkosť ktorá je potrebná na výrobu nástrojov  Si píš!!!
Zaznamenané

Niečo z mojej tvorby - vyrobene, upravene, opravene gitary - http://www.facebook.com/PKGuitars
Kontakt: oblaty@gmail.com   www.facebook.com/pksinan
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #379 kedy: 25. Január , 2012, 22:13:22 »

...
a detail - drevo sa prirodzeným sušením nikdy nedostane na vlhkosť ktorá je potrebná na výrobu nástrojov  Si píš!!!

preco ? ja mam dve robene gitary prave zo starych drev, co sa dlho valali len tak a bez susicly a nemam pocit, ze neboli OK. skorej naopak...
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #380 kedy: 25. Január , 2012, 23:50:34 »

preco ? ja mam dve robene gitary prave zo starych drev, co sa dlho valali len tak a bez susicly a nemam pocit, ze neboli OK. skorej naopak...
ten vyznamny pocit mas preto, ze tie veci vobec nie su vyznamne  Beeee
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #381 kedy: 26. Január , 2012, 00:29:13 »

ten vyznamny pocit mas preto, ze tie veci vobec nie su vyznamne  Beeee

tak strasne sa mi nechce vymyslat nejaku uzasnu repliku, ze si to ani nevies prdstavit  Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #382 kedy: 26. Január , 2012, 10:29:30 »

Celkom zaujimavy proces, vdaka ktoremu hra kazda gitara inak. Chcel by som nakuknut do toho tajomstva dreva. :)

Mna by zaujimalo aj to, ako je mozne, ze ked porovnavali original gitaru Roryho Galaghera s dnesnou jeho CS verziou, tak vraj bola zvukovo na nerozoznanie. Zeby fakt vytiahli zo svojich total starych zasob driev na tuto gitaru ? Alebo ?

Ja mam rad, resp. milujem zvukovo tuhe gitary, cim tuhsie, tym lepsie. Lenze cim to je, ze ten MIM Fender hra blatne a CS Fender hra tuho jak svina ? :) opat drevo ?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #383 kedy: 26. Január , 2012, 12:07:53 »

Lenze cim to je, ze ten MIM Fender hra blatne a CS Fender hra tuho jak svina ? :) opat drevo ?

Tie mexicke skor hraju tenko a prilis ostro. Celkovo inak vseobecne co som skusal, tak prave Straty su podla mna gitary, ktore zneju najviac odlisne kus od kusu, takze tu sa podla mna neda moc generalizovat. Co som inak mal cest s par Custom Shopmi, moc ma zrovna nenadchli (stale sa mi zdaju moc tenke a prilis zvonive) a zatial najlepsi Strat co som skusal bol rocnik 70.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #384 kedy: 27. Január , 2012, 14:38:17 »

Fu to som veru nepočul... napiš nam pls :)

neviem ci je to pravda ale vraj do roku 73 tusim mal gibson a fender spolocne sklady na drevo. mali tam vraj tony vyberoveho dreva desiatky rokov suseneho. myslim, ze to bolo vychodne pobrezie pri NY. jedneho pekneho dna vyhorel sklad.. asi cicania :D
preto su vraj gitary vyrobene do toho roku ovela cennejsie ako tie potom.

drevo sa prirodzeným sušením nikdy nedostane na vlhkosť ktorá je potrebná na výrobu nástrojov  Si píš!!!
to je vraj pravda. a pocul som tiez, ze drevo by nemalo byt 100% suche.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #385 kedy: 27. Január , 2012, 14:40:49 »

neviem ci je to pravda ale vraj do roku 73 tusim mal gibson a fender spolocne sklady na drevo. mali tam vraj tony vyberoveho dreva desiatky rokov suseneho. myslim, ze to bolo vychodne pobrezie pri NY. jedneho pekneho dna vyhorel sklad.. asi cicania :D
preto su vraj gitary vyrobene do toho roku ovela cennejsie ako tie potom.
to je vraj pravda. a pocul som tiez, ze drevo by nemalo byt 100% suche.

Toto som veru nepocul, ale Gibson pouzival hondurasky mahagon do roku 74, potom neviem preco prestal. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #386 kedy: 27. Január , 2012, 14:47:36 »

mne to kedysi davno rozpraval peto vachalek (majitel muzikeru) o svojej ciernej gibsone LP. uz si nespomeniem na rocnik ale ze mu vtedy za nu ponukal nejaky nemec 200.000 SKV lebo je to vraj z ery pred poziarom. podotykam,z e sa pisal rok 1998 a peto robil este predavaca v gitarshope na radlinskeho :-)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #387 kedy: 27. Január , 2012, 14:50:36 »

a pocul som tiez, ze drevo by nemalo byt 100% suche.
drevo pripravene na spracovanie a vyrobu hudobnych nastrojov neznamena, ze je 100% suche, ale ze dosiahne urcitu hranicu vlhkosti. 100% suche je blbost uz len zo zakladnej schopnosti dreva vymienat si vlhkost s okolim. drevo je taky prirodzeny regulator vlhkosti. ak je prilis vlhko, tak vlhkost zacne pohlcovat, ak je sucho, tak uvolnovat a takto pracuje stale. ak by sa drevo vysusilo uplne, tak by prislo o svoju pruznost, stalo by sa krehkych a lahko by prasklo
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #388 kedy: 27. Január , 2012, 14:51:05 »

mne to kedysi davno rozpraval peto vachalek (majitel muzikeru) o svojej ciernej gibsone LP. uz si nespomeniem na rocnik ale ze mu vtedy za nu ponukal nejaky nemec 200.000 SKV lebo je to vraj z ery pred poziarom. podotykam,z e sa pisal rok 1998 a peto robil este predavaca v gitarshope na radlinskeho :-)

Nic v zlom, to bude ale nejaka urban legend. :) V tej dobre mu mohol nukat 200 litrov tak za 50te roky akurat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #389 kedy: 27. Január , 2012, 15:21:36 »

preco? co je 10.000 mariek pre zberatela, ktory vie co chce? :-) ako teoreticky sa mozme bavit o moznosti, ze to cele nafukol alebo vymyslel ale s petom sme mali velmi dobry vztah a nemyslim si ze by si vymyslal.

krasny OT btw :D
Zaznamenané

Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 55 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 21 otázok.