Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Jún , 2024, 18:09:26
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: prerábka wah  (Prečítané 29119 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevino179
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 07. Január , 2012, 15:44:30 »

ono je to pri tých vahoch hadam aj otom aku farbu daju tonu , ako to rozjasnia a nielen zdvih a krivka , pri tých bežných optikách aj hrebenoch sa to dost podobá všetko ale ked si človek vezme starý colorsound alebo Mcoy zrazu je niekde uplne inde
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #31 kedy: 07. Január , 2012, 15:50:49 »

Fotoodpor nemá priebeh, priebeh má tieniaca clonka a jej tvar sa dá prispôsobiť...

fotoodpor ma priebeh a nie je linearny
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 07. Január , 2012, 16:07:37 »

fotoodpor ma priebeh a nie je linearny
Máš pravdu, ale tou clonkou sa upravuje závislosť od zdvihu pedálu.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 07. Január , 2012, 16:12:51 »

Andrej ale to by bolo fakt zaujímave skusit spojit výhody fotoodporu s zvukom cievky
Lenže fotoodpor má dva vývody a potenciometer tri, takže schéma by sa skomplikovala. Pravdepodobne by sa museli pridať nejaké integráče a to by puristi namietali, že tam smú byť iba tranzistory...

Cievka samotná nie je zárukou dobrého zvuku, určite aj bez nej sa dá.

P.S. Nasimuloval som tri kvákadlá a už asi viem, čo sa ti nepáči, bežný CB ide dole po 400 Hz, zatiaľ čo Colorsound asi o oktávu nižšie a ten tvoj Morley sa v tých basoch veľmi "nepretrhne".


* CB + COL + MOR simulacia.GIF (42.43 KB, 610x1050 - prehliadnuté 310 krát.)
« Posledná zmena: 07. Január , 2012, 16:49:51 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #34 kedy: 07. Január , 2012, 18:14:30 »

...
každopádne  hudobníci čo vedia kde je sever nehrajú na nejakých zakladaných dunlopoch ani na zakladaných Morley...

ale hraju.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 07. Január , 2012, 18:15:52 »

Kable zatial nikto nepreraba?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 07. Január , 2012, 18:55:25 »

ono je to pri tých vahoch hadam aj otom aku farbu daju tonu , ako to rozjasnia a nielen zdvih a krivka , pri tých bežných optikách aj hrebenoch sa to dost podobá všetko ale ked si človek vezme starý colorsound alebo Mcoy zrazu je niekde uplne inde

sory ale neverim ti ani pol slova co tu pises . podla mna si nemal ani colour sound . ani si nehral na tom spagety wahu od EO atd ... iba tliachas  Bavím sa skvele co jedna pani povedala a ty si to este aj pocul jednym krivym uchom

taky na mna robis dojem .   Zdravíčko

neber to osobne, ved co kazdy sme nejaky  Bavím sa skvele
a vlastne ta tento prispevok ani nemusi trapit

inak tu si tu whipple cievku aj s icar potakom mozes objednat http://dandyjob.com/product.php?id_product=14
a tu mas podrobny navod ako na vymenu
« Posledná zmena: 07. Január , 2012, 19:00:41 od brko » Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #37 kedy: 07. Január , 2012, 21:41:19 »

suuuuuuuuuuuuper speje to niekam , pohli sme sa , už sa vie že je možne prerobit fotoodpor na cievku a bude s toho spoľahlivý analog , už vieme v čom je rozdiel v roznych origo zapojeniach  /inal fakt ten morleY je basový dost fakt Andrej ,a le zase na skreslenie je to velke plus pracovat v týchto frekvenciach / , ja mam novinku Morley ide preč za Modnutý JH1 a podarilo sami aj hádam zohnat 585Q na 18V staršia verzia a to som zvedavý ked to porovnám obidva hrebene s dobrými preferenciami
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #38 kedy: 07. Január , 2012, 21:51:23 »

každopádne  hudobníci čo vedia kde je sever nehrajú na nejakých zakladaných dunlopoch ani na zakladaných Morley ,j

hudobnici co vedia kde je sever primarne nehraju na znudzecnost picovskych gitarach a aparatoch Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #39 kedy: 07. Január , 2012, 22:28:25 »

hudobnici co vedia kde je sever primarne nehraju na znudzecnost picovskych gitarach a aparatoch Bavím sa skvele
a ako samozrejme original severania chodia na historicky šerm  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #40 kedy: 07. Január , 2012, 22:28:29 »

hm je mi jedno čo si myslíš Vikur  Popiskujem si  /klasika/ , nemože bit každý taký úžasný virtuoz ako ty vikur , nedávaš náhodou súkromne hodiny pod značkou : ako sa stať priemerom - úspech pred vlastným egom zaručený , alebo ako zahrat to čo všeci ostatný , alebo ako uraziť a nepreraziť  ......
každopádne  hudobníci čo vedia kde je sever nehrajú na nejakých zakladaných dunlopoch ani na zakladaných Morley ,jedine tak nejaký pankači alebo salámisti , ale ten pre koho je wah dôležitý efekt si da sakra zaležat po čom bude šlapať , a každý kto trocha zabrdol do wahou vie že nieje wah ako wah , a aj preto su tu taketo temy a vedu sa taketo diskusie
ale Tebe evidentne stačí Gcb - ja Ti to nevičítam naopak myslím že sa Ti velmi hodí  Zdravíčko

vlastnil som RMC aj Fulltone clyde deluxe, tak ako som mal pod nohou dalsich milion superdupr wahov, ale prave ten zakladny GCB (s malym modom) sa mi zo vsetkeho pacil najviac a to fakt nie som zrovna prototyp pankaca a salamistu, tak kde je teraz pravda, hm  :)
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
stevino179
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 07. Január , 2012, 22:51:13 »

tak hm kde je sever, hmm neviem , čo niekomu sedí inemu nie  , ten wah akože ked mačke šliapneš na ocas wauuuuu dava v tej kombinacii čo kto používa každeemu niečo ine , aaaaaaaanoo aj gcb je to po čom sa niekedy slintalo , ale taký ten konkretný wwwauuu s farbou s vykreslením s súhrou s boardom som aspon ja ešte nenašiel a cesta už pamte vela wau wav
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #42 kedy: 07. Január , 2012, 22:54:30 »

všetko beriem ste good boys alllllll
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 07. Január , 2012, 23:20:57 »

a ozzzaj z nudze cnost ...... je to uplne jedno bud to v prstoch máš allebo nie .... že ano   Som frajer
aj brko ma pravdu  nie som až tak skusený nič to však nemení na vexi že nieje wah ako wah
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 08. Január , 2012, 00:37:50 »

ako si meral tie frekvenčné? ...Si nechal kvakadlo v nejakej polohe a prehnal si cez to fr. spektrum? Na zvislej osi sú volty?  Ak hej to dáva 20V či ?


P.S. Nasimuloval som tri kvákadlá a už asi viem, čo sa ti nepáči, bežný CB ide dole po 400 Hz, zatiaľ čo Colorsound asi o oktávu nižšie a ten tvoj Morley sa v tých basoch veľmi "nepretrhne".

Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.