Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 03:19:46
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 20W gitarova hlava  (Prečítané 28755 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« kedy: 04. Január , 2013, 15:27:57 »

Chcem Vam predstavit gitarovu hlavu, ktoru som dnes dokoncil :) Elektronky a trafa mam zo stareho vraku akehosi zosilnovaca z premietacky alebo nieco take to bolo. Zapojenie je cele podla mojho navrhu, trocha inspirovane prvkami marshallu, a prvkami soldana a nieco z voxu.

Takze zosilnovac tvoria dva rozdielne predzosilnovace s rozdielnym charakteristickym zvukom a rozdielnym gainom, ktorych vystupy sa nasledne zlucia. Kazdy predzosilnovac ma Hi a Low impedancne vstupy ktore menia tiez trochu gain, pripadne sa da Low impedance vstup pouzit ak ma niekto aktivnu gitaru. Potom nasleduju 3-pasmove korekcie s regulaciou hlasitosti master. Tento signal sa privadza na vstup vykonoveho zosilnovaca, ktory ma este regulaciu Presence. (nieco ako aktivna korekcia vyssich stredov).

Prvy (channel A), ma na vstupe elektronku EF86, s moznostou prepinania ci elka pracuje ako trioda(mensi gain a cistejsi zvuk) alebo pentoda (trosku mohutnejsi zvuk, presnejsi a s vyssim gainom), potom sa da prepinat (nazval som to bass shift) mnozstvo bassov alebo stredovysok ktore prepusti pentoda. Prepinacom sa meni hodnota kondenzatoru a rezistoru v katode + kondenzator na potenciometri na este vacsi boost stredovysok.

Druhy (channel B), tvori elektronka 6N2P (nieco ako ECC83). Zapojenie je trochu inspirovane crunch/clean kanalom zo Soldana, ale s tym ze Fat/Bright nemeni len kondenzator na potenciometri, ale zaroven meni aj katodovy kondenzator a rezistor pre este vacsiu a vyraznejsiu zmenu zvuku.

Ked sa signaly z tychto dvoch preampov zlucia, nasleduje katodovy sledovac (6N2P) s priamou DC vazbou, ktory jemne zosilnuje signal, prida mu charaktersticky zvuk pre toto zapojenie a poskytne tvrdsi vystup pre budenie korekcii. Koncova cast zosilnovaca je klasicke zapojenie PP s 2xEL84 a invertorom 6N2P. V katode intertora sa da regulovat este Presence (vyssie stredy). Povodne som chcel zosilnovac bez spatnej vazby, ale mal strasne obrovske zosilnenie, a pri vsetkych potenciometroch na max. piskal. Takze som ho musel dost silno "zadupat" a nakoniec je so spatnou vazbou = no aj tak pri vytoceni gain alebo master ma extremne silne skreslenie.

Cize celkovo osadene je 1xEF86, 3x6N2P a 2xEL84. Napajanie koncoveho stupna je trochu vacsie ako su katalogove udaje kvoli tomu ze som nepouzil usmernovaciu elektronku a jeho hodnota je okolo 380V naprazno, tak dufam ze to tie EL84ky zvladnu, pri vybudeni by to malo klesat, tak dufam to bude ok. Pripadne tam neskor dorobim este jeden sokel na usmernovaciu elektronku a urobim prepinac solid-state / tube rectifier. To sa uvidi casom. Cela hlava pojde do boxu okozenkovaneho na bielo s ciernou mriezkou v predu a v zadu.

Zvuk zosilnovaca je neuveritelny  Ja som čert..  ?§!. necakal som tak krasny zvuk zo zosilnovaca z recyklovanych suciastok... je relativne dost maly, lahky, pri budeni do 2xVintage V30 ma OBROVSKY vykon. Ma neuveritelne mnozstvo nastaveni zvuku a asi to sa mi na nom paci najviac, mam pocit ze jeho zvuk je este krajsi ako moje 100W soldano. Celkom som bol prekvapeny ake podanie basov dokaze zahrat tak maly zosilnovac, neveril som co z toho lezie. Pekny silny basovy ton upne bez problemov, pripadne pri vyssom nastaveni presence a korekcii sa da neuveritelne priezracne vyskovy a cinkavy ton, charakteristicky skor pre zosilnovace VOX. Rozmery chassis su: 432x62x165mm.

Schemu este neviem ci budem zverejnovat, to sa uvidi casom ako sa osvedci zosilnovac.

Tu je nejake foto:




« Posledná zmena: 04. Január , 2013, 15:33:25 od Wili » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1 kedy: 04. Január , 2013, 15:31:27 »

pekne to vyzera  Na zdravie! zvukovo sa to v konecnom dosledku na co podoba? :)
Zaznamenané
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #2 kedy: 04. Január , 2013, 15:38:11 »

netusim :D ale tak z youtube co som pocuval ako hraju aparaty tak z toho vytocis bez problemov nieco ako marshall plexi (fat channel / bright channel), potom z toho das tak nakresleny ton ze to je ako poriadne vymrdana JCM800 aj s krabickami, a da sa z toho dostat aj krasny brilantne cisty a stredovy ton ako z VOXU... na gitare neviem extra dobre hrat skor ma bavi montovat veci a neviem ako nahrat ukazky, rad by som ale neviem ako :D jedine ked tak cez fotak. A aj to by bolo dlhe video, lebo tam sa toho da strasne vela nastavit...

Napr. len channel A ma Hi / Low vstup, potom mas triode / pentode, potom fat/bright = 8 roznych zvukov. To iste ma Druhy kanal ale s tym ze ma vacsi gain a iny charakter zvuku. Nehovoriac o korekciach ktore dost silno manipupuju so zvukom. Co sa mi celkom dobre podarilo a som rad je dost silne a razantne nastavenie presence. Da sa s tym natocit tak stredovo vyskovy ton, ze mam pocit ze ani VOX taky neda.
« Posledná zmena: 04. Január , 2013, 15:39:11 od Wili » Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #3 kedy: 04. Január , 2013, 16:56:58 »

Pekná robota..... Zdravíčko
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #4 kedy: 04. Január , 2013, 16:59:35 »

velmi pekne Na zdravie!
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2013, 18:13:57 »

Vitaj na fóre.:-) Krásna práca:-)
Zaznamenané

Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2013, 19:35:00 »

velmi pekne  Bravooo
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2013, 21:52:29 »

pekne fotky aj pekny pokec. dohodni sa s nejakym lokalnym "majomferom" v Tvojom okolii na potestovani, polaborovani a nahrati prezencnych ukazok. odkial si inak ?
Zaznamenané
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #8 kedy: 04. Január , 2013, 22:22:01 »

Velky Saris = z blizkeho okolia Presova  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 04. Január , 2013, 23:42:16 »

takze Branko.. treba testnut.. aj videjko nech tu je! pekna praca fakt
Zaznamenané

Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #10 kedy: 05. Január , 2013, 03:22:04 »

takze Branko.. treba testnut.. aj videjko nech tu je! pekna praca fakt
ja som od neho 50 km a este ani raz nehral na mojej plexi  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 05. Január , 2013, 19:52:57 »

Jop, ja sa chystam k starkemu, ale vkuse hrame a ked nehram, tak som rad, ze som doma.  Na zdravie!

Pojdem testnut urcite. Aj to Soldano.
Zaznamenané

Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #12 kedy: 05. Január , 2013, 22:44:31 »

jj no ked budes mat na plane cestu okolo napis  Zdravíčko
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #13 kedy: 07. Január , 2013, 08:30:42 »

Velice pekny zosik.Vzhladom ,aj koncepciou.
Ako sa prepinaju tie dva kanale ? nevidim tam prepinatko ani vystup na footswitch.
Nebrumi to bez tlmivky ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 07. Január , 2013, 18:40:10 »

podla mna to len pichne do spravnej dierky a je to  Bavím sa skvele a ja mam amp tiez bez tlmivky a absolutne ziaden brum. Ale je pravda, ze mam dost tvrdy zdroj a RC zafiltrovany. Aj ja musim dokoncit to svoje veldielo, potom postnem  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.