Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
17. Jún , 2024, 19:22:45
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Henry Toth  (Prečítané 120999 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #90 kedy: 05. Apríl , 2007, 09:30:18 »

yngwinier - neviem, či si reagoval na mňa, alebo na niekoho iného. Úplne s tebou súhlasím a práve preto ma mrzí, že sa Henry na albume neprejavil všestrannejšie a hráčsky zaujímavejšie a že poväčšinou album viedol hlavne tým smerom - dlhé čo najrýchlejšie improvizácie do podkladov.
Nemožno mu uprieť, že dokazuje, že je technicky na tom výborne, je asi najrýchlejší gitarista u nás :) a preto atraktívny pre mladých gitaristov.

Ja si Henryho vždy rád vypočujem naživo, aj keď mi stačia úplne prvé 2 skladby, v ktorých hneď ukáže všetko.
Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #91 kedy: 05. Apríl , 2007, 09:39:26 »

yngwinier - neviem, či si reagoval na mňa, alebo na niekoho iného. Úplne s tebou súhlasím a práve preto ma mrzí, že sa Henry na albume neprejavil všestrannejšie a hráčsky zaujímavejšie a že poväčšinou album viedol hlavne tým smerom - dlhé čo najrýchlejšie improvizácie do podkladov.
Nemožno mu uprieť, že dokazuje, že je technicky na tom výborne, je asi najrýchlejší gitarista u nás :) a preto atraktívny pre mladých gitaristov.

Ja si Henryho vždy rád vypočujem naživo, aj keď mi stačia úplne prvé 2 skladby, v ktorých hneď ukáže všetko.

Ty si hold iny gitarista Pitu.
Aj ty si pre mna uz v triede gitaristov kde riesenie ako kto vyuzil invenciu a preco hra to co hra je podla mna uplne zbytocne.
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #92 kedy: 05. Apríl , 2007, 09:54:52 »

...Sorry za dlhsi prispevok Nechajte ma vydýchať

tento krat ti to prepacime, ale nabuduce sa krot, lebo budes v altostratovych ociach ako nechopny vyjadrovat sa :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #93 kedy: 05. Apríl , 2007, 09:57:03 »

Pitu - reagoval som trochu vseobecne na urcity charakter niektorych prispevkov, ktore su, ehm...ako to mam povedat, ako by ich jedna mater mala Žmurk Priznam sa, nepocul som noveho Henryho, ide mi len o sposob akym poniektori sfuknu niektorych gitaristov a hned ich hadzu do jedneho vreca s bezducho hrajucimi muzikantmi...
Myslim, ze Henry je celkom ojedinely a vynimocne nadany chlapik. OK, moze byt, ze si rad zahra rychlo, to beriem, ale z neho, ako aj z mnohych inych to lezie celkom prirodzene a to je zaklad. Ak je rychla hra len akosi tazko vydupanou a vydretou zalezitostou a z tej hry je to citit, tak je to podla mna len samoucelne a celkom nedokonale predvadzanie sa. Ina vec je, ze ked studujes a cvicis, evidentne vychadzas z klasickej hudby alebo flamenca, tak sa celkom prirodzene zacnes vyjadrovat aj rychlou hrou, preto lebo v tychto druhoch hudby je ta rychlost celkom prirodzena. Nedostanes sa z bodu "A" do bodu "B" pri svojom vyvoji, ak tu rychlu hru nezvladnes. Henry a ostatni, ktori presli tymto vyvojom a tieto styly sa stali prirodzenou sucastou ich osobnostnej vybavy to proste "vytrasu z rukava"... Preto by som si daval velky pozor pri takomto pausalizovani pri hodnoteni gitarovej hry.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #94 kedy: 05. Apríl , 2007, 10:05:33 »

pokial yngwier narazal aj na mna, tak nikoho som nemal snahu nikam skatulkovat. vyjadril som sa ku konkretnemu videu tak, ze druha polovica mi "reze" ovela viac ako prva...
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #95 kedy: 05. Apríl , 2007, 13:16:02 »

uplne suhlasim s yngwierom...henry je proste ojedinely zjav,ktory dokaze zahrat fakt vsetko. ma kopu pomalych skladieb,cely jeho druhy album obsahuje IBA pomale skladby a nenajdete tam JEDINE rychle solo :). A dovolim si povedat,ze keby ti,co ho kritizuju dosiahli taku technicku uroven,tak 99% z nich by hralo podla mna podobne Žmurk
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #96 kedy: 08. Apríl , 2007, 10:49:11 »

Včera bol Henry v relacii "Na streche "/markiza/. Predstavil "priatelku",syna,ukazal barak,pochvalil sa novym Gibsonom,atd.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #97 kedy: 08. Apríl , 2007, 11:44:08 »

... A dovolim si povedat,ze keby ti,co ho kritizuju dosiahli taku technicku uroven,tak 99% z nich by hralo podla mna podobne Žmurk

hm.... je to mozne... este dosiahnut tu jeho technicku uroven  Smútim
 Na zdravie!
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #98 kedy: 08. Apríl , 2007, 12:02:42 »

Včera bol Henry v relacii "Na streche "/markiza/. Predstavil "priatelku",syna,ukazal barak,pochvalil sa novym Gibsonom,atd.

sakra, som nebol doma, by som si to pozrel... Smútim
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #99 kedy: 08. Apríl , 2007, 12:11:21 »

Henry je technicky na tom výborne, má perfektnú intonáciu aj tón. Samozrejme na gitare sa dajú zahrať rôzne ďalšie techniky, ktorým sa treba hodne času venovať. Technikou aj rôznymi zvládnutými technikami sa dobrí gitaristi často dosť líšia (viď spomínaní Vai a Petrucci v inej téme).

Ale nie každý, kto má takú techniku ako Henry, hrá tým spôsobom, že treba v každej skladbe ukázať maximum a hrať skoro stále čo najrýchlejšie. V tomto sú si s Malmsteenom podobní. Ale vôbec to takýmto gitaristom nezazlievam, rád si ich vypočujem, niečím sa kľudne aj inšpirujem, je to proste ich spôsob vyjadrenia. Jediné, čo ma mrzí, že často na albumoch od toho neupustia a potom je to na úkor celkovej kvality skladieb.
Ako sa spomínalo, Henry má aj album s pokľudnými skladbičkami, tiež poväčšinou improvizácia, ale pomalá na nylonke. Príjemné počúvanie, ale skôr mi to pripadá, ako rýchlo nahratý album kvôli podmazom do reklám a pod.., kde sa krotil a nezahral ani jeden beh. :)

Páči sa mi práve Al diMeola napríklad, že vo svojich skladbách s rýchlosťou narába citlivo. Kde treba gradáciu, tempo, tam zahrá rýchly beh, ide u neho hlavne o skladby. Síce s Pacom a Laughlinom si pobehal hodne, ale bola to hlavne svojská výborná exhibícia troch gitaristov, v iných projektoch hrá to, čo treba a je fajn.
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #100 kedy: 08. Apríl , 2007, 18:41:05 »

jeho hra je v pohode.mohol si pridat aj dajake nahrafky
 Zdravíčko

sak su na nete, staci si pozret www.henrytoth.com
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #101 kedy: 10. Apríl , 2007, 22:13:33 »

Henry sa mi pacil uz v 9 rocniku na zakladke...priniesol som VHS nahravku s jeho koncertom, hral tam s nim aj Cekovsky a cela trieda povinne pozerala...  ha ha ha Vtedy to bol moj prvy slovensky gitarista co ma uchvatil a odvtedy som ho semtam sledoval... Toto zo studia sa mi tiez paci, i ked radsej mam melodickejsie veci, pva cast je taka pre mna nepochopitelna a dost tam ide len o rychlost. Ale som hrdy ze je na slovensku takyto gitarista.
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #102 kedy: 18. Apríl , 2007, 19:59:28 »

O jeho technike niet pochyb . Ale ked mas rychle auto ,este neznamena,ze si dobry sofer . Niektore skladby dokaze odohrat tak krasne a niektore zas tak doooojebat. Co si ma clovek potom o nom myslet?  Som metlak
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #103 kedy: 18. Apríl , 2007, 20:03:44 »

O jeho technike niet pochyb . Ale ked mas rychle auto ,este neznamena,ze si dobry sofer . Niektore skladby dokaze odohrat tak krasne a niektore zas tak dooooebat. Co si ma clovek potom o nom myslet?  Som metlak

aj dooooebat sa da dobre  Na zdravie! mne sa niekedy praveze pacia uplne doebavky...
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #104 kedy: 18. Apríl , 2007, 20:09:02 »

O jeho technike niet pochyb . Ale ked mas rychle auto ,este neznamena,ze si dobry sofer . Niektore skladby dokaze odohrat tak krasne a niektore zas tak dooooebat. Co si ma clovek potom o nom myslet?  Som metlak

aj dooooebat sa da dobre  Na zdravie! mne sa niekedy praveze pacia uplne doebavky...
   Aj mne ,hlavne po tych 10tich pivach . Na zdravie!
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2007, 20:09:31 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.058 sekund, 22 otázok.