Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 22:32:59
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ENGL preamp + Marshall koncak + aky efektovy procesor?  (Prečítané 14202 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #45 kedy: 28. Marec , 2012, 12:12:00 »

allinone softwareových riešení je plno, napr guitar rig, TH1, amplitube, revalver etc...
« Posledná zmena: 28. Marec , 2012, 12:12:38 od pelko » Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #46 kedy: 28. Marec , 2012, 12:23:15 »

styrioci, pelko.... diky moc....  Som frajer
takze to vyzera tak, ze si predsa len zaefektujem bez kupovania extra procaku, aj ked neviem, co to je VST.... HZDS, SDKU, MNV, LSD, THC.... (tu poslednu skratku dajme tomu uz trochu poznam.... stara mama spominali....  Som frajer)

ale vazne: cenim si vsetky rady a ako rodeny spekulant budem spekulovat dovtedy, kym sa nezorientujem aj vo VST a podobnych veciach.....

ale hlavne som rad, ze na zaciatok je nieco, s cim mozem zacat....  Na zdravie!
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #47 kedy: 28. Marec , 2012, 12:33:48 »

kup si axefx tam budes mat vsetko v jednom ved dnes sa to uz da aj za normalne peniaze zohnat
« Posledná zmena: 28. Marec , 2012, 12:34:12 od vikur » Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #48 kedy: 28. Marec , 2012, 13:09:58 »

mne samému tie POD Farm, GR4 skreslenia už lezú von krkom, stále bádam ako by sa dal z PC vytiahnuť čo najlepší zvuk
Zaznamenané

hm... :-D
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #49 kedy: 28. Marec , 2012, 13:19:24 »

mne samému tie POD Farm, GR4 skreslenia už lezú von krkom, stále bádam ako by sa dal z PC vytiahnuť čo najlepší zvuk

....viaceri tu pisu, ze skreslenia z tychto procesorov a softov su na prd.... ale ze ked na skreslenie mas normalny preamp, a tieto softy a procaky pouzijes len na modulacne efekty a reverby a delaye a simulaciu bedni, ze su vraj OK - Ty s tym mas aku skusenost?
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #50 kedy: 28. Marec , 2012, 13:23:34 »

....viaceri tu pisu, ze skreslenia z tychto procesorov a softov su na prd.... ale ze ked na skreslenie mas normalny preamp, a tieto softy a procaky pouzijes len na modulacne efekty a reverby a delaye a simulaciu bedni, ze su vraj OK - Ty s tym mas aku skusenost?
asi to skúsim s preampom, s tým som to ešte neskúšal, mám od line 6 Toneport GX ako usb zvukovku...ale všetko mi príde umelé či su to už VST pluginy, GR4, POD Farm, Revalver, Amplitube...nastavujem to už mesiac...vyskúšal som kadečo...takže asi skúsim ešte preamp
Zaznamenané

hm... :-D
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #51 kedy: 28. Marec , 2012, 13:59:56 »

asi to skúsim s preampom, s tým som to ešte neskúšal, mám od line 6 Toneport GX ako usb zvukovku...ale všetko mi príde umelé či su to už VST pluginy, GR4, POD Farm, Revalver, Amplitube...nastavujem to už mesiac...vyskúšal som kadečo...takže asi skúsim ešte preamp

a vsetko ti pride umele? aj hally, reverby, echa, delaye...?
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #52 kedy: 28. Marec , 2012, 14:02:01 »

a vsetko ti pride umele? aj hally, reverby, echa, delaye...?
na clean je to ešte ako tak aj tie efekty...ale nie som z tých čo sa vyžívajú s cleanom...
Zaznamenané

hm... :-D
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #53 kedy: 28. Marec , 2012, 14:13:17 »

jasne, chapem.... no nic, skusim nejaky "zadarmenkovy" soft, uvidim co to urobi a potom az zacnem investovat.... aj ked myslienky na preamp som sa zatial nevzdal.... lampy su lampy....  Som frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #54 kedy: 28. Marec , 2012, 14:25:12 »

ak by si chcel vylucit PC a zvukovku a podobne, tak:

preamp (200-400)

TC G-Major (200 ?)

koncak 8008 Valvestate (150 ?)

2 ks 1x12" boxiky (2 x 100€)

myslim, ze lacnejsie lampove stereo bez simulacii v kompe asi nenajdes. s tym, ze koncak tranzistorovy, ale na doma by som s tym problem nevidel.

v pripade kompoveho riesenia pripocitaj k cene preampu este 150-200 za nejake starsie monitory a 100 za nejaku zvukovku s tym, pocitac predpokladam mas.


Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #55 kedy: 28. Marec , 2012, 17:40:45 »

ak by si chcel vylucit PC a zvukovku a podobne, tak:
preamp (200-400)
TC G-Major (200 ?)
koncak 8008 Valvestate (150 ?)
2 ks 1x12" boxiky (2 x 100€)
myslim, ze lacnejsie lampove stereo bez simulacii v kompe asi nenajdes. s tym, ze koncak tranzistorovy, ale na doma by som s tym problem nevidel.
v pripade kompoveho riesenia pripocitaj k cene preampu este 150-200 za nejake starsie monitory a 100 za nejaku zvukovku s tym, pocitac predpokladam mas.


Dobra kalkulacia.... ja mam predbezne vyhliadnutu ponuku na na jmp1 za cca 300 a jfx1 tiez za cca tolko.... pojdem si to vypocut a ak to bude dost dobre, tak to mozno aj vezmem....
je mi jasne, ze zvukovou kartou a softom by som kopu love usetril, ale zase vidim tu podla toho co ludia pisu, ze sa nevedia celkom zhodnut na tom, ktory soft je dobry, pisu tu niektori, ze to dlho ladia a furt je to na prd, niektori ze skreslenia su na prd a ostatne fajn, potom niektori ze vsetko je napr, alebo vsetko je fajn....
a ide o to, ze ja jednak s tymi softami ani pluginmi ani kartami nemam skusenosti a ani vela casu, aby som to donekonecna ladil, steloval, optimalizoval.... skratka ked ma ten procak oslovi, tak ho mozno vezmem....
a este uvidim, ze ci kupim koncak a bednicky, alebo soft na emulaciu bedni a iba monitory.... ako tu niekto spravne poznamenal, nemusim riesit vsetko naraz. zacnem preampom, to uz je iste a mozno prihodim v prvom kroku aj ten procak, mozno nie....
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #56 kedy: 28. Marec , 2012, 17:41:13 »

lampy su lampy....  Som frajer

bude ti to na 2 veci, ta lampa aj tento vyrok tisicrocia, ked si to v PC nebudes vediet poriadne vyriesit, co je akoze fakt, ze len tak zo zaciatku to nepojde. Asi by bol fakt najlepsi axe fx, alebo ani amp by som zatial nezatracoval, nebola to zla myslienka, na doma by som ale kupil marshall valvestate koncak ku tomu englu, potichu to hra dost spokojne a stoji to stvrtinu hocjakeho lampoveho koncaku. zaroven mas takto variabilny setup, s moznostou pichnut preamp do PC a hrat sa s tym alebo nahravat.
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #57 kedy: 28. Marec , 2012, 17:58:18 »

bude ti to na 2 veci, ta lampa aj tento vyrok tisicrocia, ked si to v PC nebudes vediet poriadne vyriesit, co je akoze fakt, ze len tak zo zaciatku to nepojde. Asi by bol fakt najlepsi axe fx, alebo ani amp by som zatial nezatracoval, nebola to zla myslienka, na doma by som ale kupil marshall valvestate koncak ku tomu englu, potichu to hra dost spokojne a stoji to stvrtinu hocjakeho lampoveho koncaku. zaroven mas takto variabilny setup, s moznostou pichnut preamp do PC a hrat sa s tym alebo nahravat.

a hodil by sa ten valvestate aj k preampu jmp1?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #58 kedy: 28. Marec , 2012, 18:26:18 »

a hodil by sa ten valvestate aj k preampu jmp1?

samozrejme.

skorej nechapem, preco sa furt utiekas k tomu JFX1 - to si niekedy pocul a poznas to ? alebo si len pamatas, ze Marshall to pred vela rokmi ponukal v katalogu k JMP1 ?

o softe nie su ziadne diskusie, ze ktore su dobre a ktore zle. je to len o tom, ze kto s tym vie robit a kto nie.

aj tak s tym strereom riesis vlastne blbost - viem, uz som to spominal a ty tiez... ale neda mi - co presne ocakavas, ze to bude robit ? lebo aby si nakoniec nebol prekvapeny, ze veci, ktore sa Ti na Tvojom oblubencovi pacia, sa robia nakoniec este aj tak uplne inac, jak sa tu vlastne teraz o tom bavime... skus dat nejaky priklad stereo gitaroveho zvuku, co hladas - len tak pre zvedavost sa pytam...

Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #59 kedy: 28. Marec , 2012, 18:42:00 »

neutiekam sa k jfx, len som skratka dostal ponuku, pojdem si ho vypocut a okrem toho, co budu pocut moje vlastne usi, ma zaujimal aj nazor skusenejsich ludi.

pokial ide o stereo zvuk: je mi jasne, ze take stereo, ake znie z vacsiny gitarovych nahravok, nedosiahnem a ze sa to robi x inymi sposobmi - do kazdej stopy extra nahrata gitara, alebo jedna gitara cez dve extra hlavy a este neviem co....

pocul som ale ukazky stereo efektov a velmi sa mi pacia kadejake stereo reverby, delaye, chorusy.... priestorovy efekt, ktory urobia, mi prisiel vcelku slusny uz aj z takych malych blbin ako korg mini pandora, na tychto krpatych srandach mi ale vadila ta umelost zvuku. takze hladam nieco, co mi nedosere pekny zvuk lampoveho preampu a da mi to ten pekny priestorovy efekt.... pokial hovorim o stereu, tak hovorim o tychto efektoch a chcel by som, aby mali co najcistejsi zvuk....

a uz som spominal devina townsenda: ten ma na kope nahravok zaklad gitary klasicky v strede - mono - a okolo toho sa mu rozliezaju kadejake tie hally a echa....

takze asi tak....
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 23 otázok.