Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 15:52:14
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Windows 7  (Prečítané 70601 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #120 kedy: 20. Január , 2009, 19:29:23 »

Ked to bude brat aj 99% z RAM a nebude swapovat a stale nieco hrabat po disku (asi len moje zbozne prianie Smútim ), tak mi to moze byt jedno. Cielom OS je vyuzivat RAM co najefektivnejsie, takze keby bola stale prazdna tak to tiez nie je dobre.
Necitil si spomalenost koli slabsej grafike? Predsta len to nove gui je na tom dost zavisle.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #121 kedy: 20. Január , 2009, 19:32:21 »

Ked to bude brat aj 99% z RAM a nebude swapovat a stale nieco hrabat po disku (asi len moje zbozne prianie Smútim ),

Daj vela RAM a vypni swap file a nebude hrabat na disku nic :).

Po tyzdni pouzivania Win7 beta 1 mozem s kludom povedat ze to chodi podstatne lepsie ako Vista.
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #122 kedy: 20. Január , 2009, 19:39:49 »

Citácia
Daj vela RAM a vypni swap file a nebude hrabat na disku nic.
Optimista...

Ale s tou Vistou si ma potesil, lebo ja uz len na to cakam. Este kebyze to ide aspon tak dobre ako XP (podla testov to ide lepsie, comu moc neverim).
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #123 kedy: 20. Január , 2009, 19:40:00 »

Inak kolegovi bezi v pohode Win7 na nejakom lacnom netbooku asi s 1GB RAM.

na win7 staci procesor 1Ghz, 1Gb ram, 15Gb HDD.
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #124 kedy: 20. Január , 2009, 19:41:40 »

A co ti brani si kupit 4GB RAM? Ved to dnes skoro nic nestoji.
NB mi podporuje max 2GB RAM (pri kupe som akosi prehliadol tento "detail" Smútim )

nikto ta netlaci vser sa nato.
jakze nie? velke firmy nakupia licencie na najnovsi softver lebo treba ist s dobou, ale zrazu zistia, ze treba kupit aj novsi vykonnejsi HW aby ten pekny novy SW bezal svizne atd atd.. a ono sa to potom pekne nabali a uz sme doma :) ono zas, ked sa zamerias na jednotlivca, tak jasne, ze tu nikto nadomnou nestoji s nozom na krku a husti do mna - kup si novy HW, kup si novy HW  Bavím sa skvele ale ked si to pozries v globale, tak je to myslim celkom jasne a tak to bolo vzdy.. (ale to sa tu uz niekde rozoberalo Zdravíčko )

Necitil si spomalenost koli slabsej grafike? Predsta len to nove gui je na tom dost zavisle.
tak zase grafika tam nie je ziadny zazrak, ale to ani na mojom notebooku a na nom nemam problem..
« Posledná zmena: 20. Január , 2009, 19:44:00 od styrioci » Zaznamenané
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #125 kedy: 20. Január , 2009, 19:48:19 »

pocitacove komponenty, a samotne pocitace dnes stoja smiesne penaize.

slusne PC si dnes moze dovolit kazda domacnost schopna platit ucty za elektriku.

kde su tie casy ked 286tka stala 250.000.....
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #126 kedy: 20. Január , 2009, 20:08:22 »

pocitacove komponenty, a samotne pocitace dnes stoja smiesne penaize.
to nepopieram, ale tiez sa neda popriet, ze napr microsoft tlaci HW naroky svojho SW hore a tym nepriamo nuti userov upgradeovat. vsak si staci porovnat HW poziadavky XP-cka (300Mhz procak, 128MB RAM, 1,5GB HDD) a W7 (1GHz procak, 1GB RAM, 15GB HDD) a uprimne, co take zasadne priniesol ci uz Vista alebo W7, ze sa takto dvihli HW naroky? ciste XP papalo 100MB z pamate, cista Vista Home a W7 potrebuju 8x viac...ze sa pekny, svizny, user friendly a HW nie az tak narocny OS da spravit dokazali uz ini Žmurk je mi jasne, ze trh sa musi hybat, treba vyvijat novy HW, SW a treba predavat, ani sa nestazujem... len konstatujem, ze na to, co som potreboval ako bezny user robit pred dajme tomu piatimi rokmi, potrebujem teraz x-krat vykonnejsi stroj :) (ale aj to sa tu uz rozoberalo)

ale inac sa mi W7 celkom pozdava zatial, nebyt toho problemu s driverom ku grafike.. ked sa vyladi, tak to bude fajn OS. este keby sa MS chcelo rozsirit zakladnu instalacku o nejaky balik softu na pracu s dokumentami, tak by to super. aby clovek nemusel doinstalovavat x-dalsich veci hned po nahodeni OS
« Posledná zmena: 20. Január , 2009, 20:18:28 od styrioci » Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #127 kedy: 20. Január , 2009, 20:23:23 »

Tak to mas smolu, lebo najnovsie EK rozhodla, ze tam ani ten IE nema co hladat http://www.dsl.sk/article.php?article=6904.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #128 kedy: 20. Január , 2009, 20:29:10 »

to nepopieram, ale tiez sa neda popriet, ze napr microsoft tlaci HW naroky svojho SW hore a tym nepriamo nuti userov upgradeovat. vsak si staci porovnat HW poziadavky XP-cka (300Mhz procak, 128MB RAM, 1,5GB HDD) a W7 (1GHz procak, 1GB RAM, 15GB HDD) a uprimne, co take zasadne priniesol ci uz Vista alebo W7, ze sa takto dvihli HW naroky? ciste XP papalo 100MB z pamate, cista Vista Home a W7 potrebuju 8x viac...ze sa pekny, svizny, user friendly a HW nie az tak narocny OS da spravit dokazali uz ini Žmurk je mi jasne, ze trh sa musi hybat, treba vyvijat novy HW, SW a treba predavat, ani sa nestazujem... len konstatujem, ze na to, co som potreboval ako bezny user robit pred dajme tomu piatimi rokmi, potrebujem teraz x-krat vykonnejsi stroj :) (ale aj to sa tu uz rozoberalo)

ale inac sa mi W7 celkom pozdava zatial, nebyt toho problemu s driverom ku grafike.. ked sa vyladi, tak to bude fajn OS. este keby sa MS chcelo rozsirit zakladnu instalacku o nejaky balik softu na pracu s dokumentami, tak by to super. aby clovek nemusel doinstalovavat x-dalsich veci hned po nahodeni OS

PC kde svizne pobezi vista dnes kupis lacnejsie, ako si kedysi dal za PC kde horko tazko islo XP Žmurk
takze asi tolko k tvojej teorii :)

co sa tyka prace ktoru si robil kedysi, a ktoru robis teraz.... tak vazne si kedysi na 300Mhz celerone napaloval, pozeral DVD, stahoval gigabajty dat z netu... drtil cez amplitube s nulovou latenciou, mohol mat otvorenych naraz viac aplikaci be ztoho aby to zatuhlo alebo nabehlo BSOD... ? myslim ze nie :)
tiez mam doma jedne Celeron300Mhz s nainstalovanym XP.... ale pouzivaju ho rodicial len kvoli netu...
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #129 kedy: 20. Január , 2009, 20:51:46 »

kimlo: nepopieram, ta moja uvaha bola len o tom, a mozno som to asi tak obklukou opisal, ze stabilny, efektivny, uzivatelsky pritazlivy OS nemusi mat nutne velke HW naroky.

edit: a pisal som o tom, ze ci potrebujem x-krat vykonejsi comp na to, co som bezne robil aj pred cca 5-timi rokmi. ak si dobre pamatam, tak pred cca 5-imi rokmi som bezal na XP-cku  s duronom 1,3GHz, 324MB RAM a nejakou 64MB NVidia Geforce 2 grafikou, netil som, pracoval s dokumentami, pozeral filmy, stahoval, chatoval, palil veselo bez padania, tuhnutia a BSOD :)
« Posledná zmena: 20. Január , 2009, 21:26:58 od styrioci » Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #130 kedy: 20. Január , 2009, 20:54:12 »

PC kde svizne pobezi vista dnes kupis lacnejsie, ako si kedysi dal za PC kde horko tazko islo XP Žmurk
takze asi tolko k tvojej teorii :)

co sa tyka prace ktoru si robil kedysi, a ktoru robis teraz.... tak vazne si kedysi na 300Mhz celerone napaloval, pozeral DVD, stahoval gigabajty dat z netu... drtil cez amplitube s nulovou latenciou, mohol mat otvorenych naraz viac aplikaci be ztoho aby to zatuhlo alebo nabehlo BSOD... ? myslim ze nie :)
tiez mam doma jedne Celeron300Mhz s nainstalovanym XP.... ale pouzivaju ho rodicial len kvoli netu...

Potrebujes na pisanie vo Worde (drvivej vacsine ludi by na tie ich vyplody stale stacila t602) dual core a 4gb ram? Pocitac s 350w zdrojom a tomu umernou spotrebou?  :)
Zaznamenané

Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #131 kedy: 20. Január , 2009, 22:56:27 »

tak pred cca 5-imi rokmi som bezal na XP-cku  s duronom 1,3GHz, 324MB RAM a nejakou 64MB NVidia Geforce 2 grafikou, netil som, pracoval s dokumentami, pozeral filmy, stahoval, chatoval, palil veselo bez padania, tuhnutia a BSOD :)

pred piatimi rokmi take PC ako si popisal muselo stat celkom slysny peniaz Žmurk ... si predstav co by si za to mal teraz Žmurk
to len na margo este toho ze vyvojari SW nas nepiarmo nutia kupovat novy HW Žmurk ... vysrat na cenu HW, ked ide stale dole... Žmurk
uz len posraty mobilny telefon dokaze dnes viac ako PC z pred 5 rokov... alebo minimalne to iste :)
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #132 kedy: 20. Január , 2009, 23:06:40 »

uz len posraty mobilny telefon dokaze dnes viac ako PC z pred 5 rokov... alebo minimalne to iste :)
no vidis a blby win7 ci vista na to potrebuje gigavykony  Bavím sa skvele a vo tom to je, co sa snazim napisat, ze na tu beznu pracu netreba vobec extra vykonne stroje Popiskujem si staci mobil :) alebo najnovsie mininotebooky (alebo ako to volame na skole IT modlitebne knizky Bavím sa skvele ), male, vykon akurat na to, co potrebujes, ale vistu by na tom clovek asi zbytocne rozbehaval
« Posledná zmena: 20. Január , 2009, 23:11:51 od styrioci » Zaznamenané
zozo
nováčik
*
Príspevkov: 37



« Odpoveď #133 kedy: 21. Január , 2009, 00:33:01 »


neregistrujem, veta  v podpise hovori za vsetko Som frajer
Zaznamenané

Will it Blend ? That is the question
---------------------------------------------
jedu na Junixu si myslíte, že se budu srát na Vidlích jako vy, vy zasraný
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #134 kedy: 21. Január , 2009, 05:58:26 »

.... co sa snazim napisat, ze na tu beznu pracu netreba vobec extra vykonne stroje Popiskujem si staci mobil :) ...

uz vidim ako nahravas album na mobile Žmurk ... ono tie dnesne stroje niesu vykonne len tak pre nic za nic Žmurk ... a komu staci 5 rocny PC, nech si ho necha... XP ma este stale dobru podporu...
ale je to na dlhu debatu... na ktoru ja nemam cas  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 23 otázok.